Ottawa Haberleri

Ottawa haber, Ottawa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ottawa 5.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1982- Ottawa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Kani Güngör, Ermeni terör örgütü ASALA'nın saldırısında ağır yaralandı.
Ottawa 4.4.2020
ABD, Almanya'nın maske siparişlerine el koyduğu iddiası yüzünden 'modern korsanlık'la suçlanıyor
Öte yandan Ottawa yönetimi ABD'yle olan sınır kapılarına geçici olarak kapadı.
Ottawa 2.4.2020
Kanada'da maske ihtiyacı had safhada
Trudeau, Ottawa'da düzenlediği basın toplantısında, temin edilen 11 milyon maskenin acil ihtiyaç olan merkezlere dağıtımına başlandığını belirtti.
Ottawa 29.3.2020
Kanada'nın First Leydisi Kovid-19'u atlattı
Kanada'nın First Leydisi, Kovid-19'u atlattığının doktoru ve Ottawa Halk Sağlığı Kurumu tarafından onaylandığını belirtti.
Ottawa 24.3.2020
Kanada Başbakanı Trudeau: "Yeter artık, eve gidin ve orada kalın"
Kanada Başbakanı Justin Trudeau korona virüsüne yönelik alınan tedbirlere uymayıp, dışarı çıkan Kanadalılara, "Yeter artık, eve gidin ve orada kalın" diyerek tepki gösterdi.
Ottawa 17.3.2020
Kanada Başbakanı Trudeau'dan 'stok yapmayın' çağrısı
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, halka gıda stoku yapmamaları çağrısında bulundu.
Ottawa 15.3.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Anadolu Ajansı muhabirlerinin çektikleri fotoğraflardan oluşan "15 Temmuz Darbe Girişimi ve Türkiye'nin Demokrasi Zaferi" başlıklı sergi, Kanada'nın başkenti Ottawa'da açıldı.
Ottawa 14.3.2020
Kanada Başbakanı Trudeau karantinada basın toplantısı düzenledi
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, eşi Sophie Gregoire Trudeau'nun Kovid-19 testinin pozitif çıkması sonrası girdiği karantinadan halka seslendi. Karantinada bulunduğu başkent Ottawa'daki başbakanlık konutunun bahçesinde basın toplantısı düzenleyen Trudeau, eşinin durumu iyi olduğunu söyledi.
Ottawa 13.3.2020
Kanada Başbakanı Justin Trudeau karantinada
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, eşinin korona hastası olduğu doğrulandıktan sonra karantina altında alındı.
Ottawa 12.3.2020
Uluslararası Buz Pateni Federasyonu, Kanada'da düzenlenmesi planlanan Dünya Artistik Buz Pateni...
Uluslararası Buz Pateni Federasyonu, Kanada'da düzenlenmesi planlanan Dünya Artistik Buz Pateni Şampiyonası'nın korona virüsü salgını nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.
Ottawa 10.3.2020
Kanada'da ilk ölüm
Kanada'da korona virüsü kaynaklı ilk can kaybı yaşandı.
Ottawa 8.3.2020
Kanada'da, Mısır'daki ihlalleri anlatan El Hatk isimli filmin galası yapıldı
Kanada'nın başkenti Ottawa'dan başlayan gala gösterimi, Montreal'in ardından Toronto Üniversitesi Innis Town Hall Theatre'daki etkinlikle sona erdi.
Ottawa 16.2.2020
Kanada'da şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu
Kanada'nın Montreal kentindeki Türk Kültür Merkezine bağlı Yunus Camisi'nde düzenlenen etkinliğe, Türkiye'nin Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Suat Hayri Aka, Türkiye'nin Toronto Din Hizmetleri Ataşesi Yakup Sekmen ile Ottawa'daki Kanada Türk Derneği Başkanı Selami Şahin katıldı.
Ottawa 8.2.2020
THY'nin Vancouver uçuşları 9 Haziran'da başlıyor
Türk Hava Yolları'nın (THY), Kanada'daki üçüncü uçuş noktası olan Vancouver seferleri 9 Haziran 2020'de başlıyor. THY'nin Montreal ve Toronto uçuşlarına ilaveten başlayacağı İstanbul-Vancouver seferleri, Boeing 787-9 tipi yolcu uçakları ile yapılacak. THY Vancouver seferleri haftada 3 sefer ve aktarmasız olarak gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili olarak AA'ya açıklamalarda bulunan Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Kerim Uras, bu gelişmenin Türk makamları ile THY yetkililerinin bir süredir sarf edilen yoğun çabalarının bir ürünü olduğunu, Türkiye ve Kanada arasındaki ekonomik, ticari ve insani ilişkilerin ivmelenmesine büyük katkı sağlayacağını ifade etti.
Ottawa 7.2.2020
İklim değişikliği yaban arılarının neslini tehdit ediyor
Kanada'daki Ottawa Üniversitesinden araştırmacı Peter Soroye de yaban arısı sayılarındaki azalmaların, düşünülenden fazla olduğuna dikkati çekerek bu durumu iklim değişikliği ve özellikle de aşırı sıcaklıklara bağladıklarını belirtti.
Ottawa 25.1.2020
Kanada'dan Elazığ depremiyle ilgili Türkiye'ye taziye mesajı
Diğer yandan Türkiye'nin Ottawa Büyükelçisi Kerim Uras da Justin Trudeau'nun paylaşımına aynı platformdaki hesabından teşekkür etti.
Ottawa 20.1.2020
Huawei yöneticisi Vancou'nun "ABD'ye iade" davası Vancouver'da başladı
Kanada-Çin Özel Komitesi toplandı Öte yandan Kanada ile Çin arasında son 1 yıldır artan sorunlar ve bunların çözüm önerilerinin ele alınacağı Kanada-Çin Özel Komitesi, Kanada'nın başkenti Ottawa'da toplandı.
Ottawa 17.1.2020
Kanada ve İran dışişleri bakanları Umman'da görüştü
Bakan Champagne, İran'ın şu ana kadarki işbirliğine dikkati çekti ve bunun devam edeceği yönündeki umudunu dile getirdi. İki bakan, mağdurların aileleri için adaleti sağlamak amacıyla durum geliştikçe görüşmelerde bulunmaya devam etmeyi taahhüt ettiler." Kanada ve İran arasındaki diplomatik ilişkiler 2012'de kesilmişti Kanada, dönemin başbakanı Stephen Joseph Harper zamanında, "İran'ı, küresel barış ve güvenliğe en büyük tehdit olarak görüyoruz." diyerek 7 Eylül 2012 tarihinde Tahran'daki büyükelçiliğini kapatmış ve Ottawa'daki İranlı diplomatları da sınır dışı etmişti.
Ottawa 17.1.2020
Kanada, düşürülen Ukrayna uçağındaki vatandaşlarının ailelerine para verecek
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Ottawa'da düzenlediği basın toplantısında, uçakta yakınlarını kaybeden ailelerinin cenazeler, İran'a seyahat ve faturalar için yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek, "Açık olmak istiyorum, İran'ın bu ailelere tazminat ödemesini bekliyoruz.
Ottawa 16.1.2020
İran'da düşen uçakta ölen Kanada vatandaşlarının ailelerine tazminat ödenecek
Garneau, İran'ın hala düşürülen UIA uçağının kara kutularını elinde tuttuğunu ve Kanada'ya henüz erişim izni verilmediğini de belirtti. Ulaştırma Bakanı, "Kara kutular soruşturmaya öncülük eden İran'ın elinde" şeklinde konuştu. Başbakanlığın Parlamento Sekreteri Ömer Alghabra da İran'dan tahsil edilmesi planlanan tazminatın yanı sıra Ottawa yönetiminin de kazadan etkilenenlerin ailelerine ek tazminat sağlamayı aktif olarak araştırdığını duyurdu.
Ottawa 11.1.2020
İran 3 Kanadalı diplomata vize verdi
İran'ın, Tahran'da düşürülen Ukrayna uçağında hayatını kaybeden Kanadalıların ailelerine konsolosluk desteği sağlamak üzere görevlendirilen 3 Kanadalı diplomata vize verdiği açıklandı. Kanada Başbakanı Justin Trudeau, başkent Ottawa'da düzenlediği basın toplantısında, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştüğünü söyledi.
Ottawa 9.1.2020
Trudeau: "Olay kazara gerçekleştirilmiş olabilir"
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada istihbaratının elinde Ukrayna uçağını İran'ın vurduğuna dair kanıt olduğunu belirterek, "Olay kazara gerçekleştirilmiş olabilir" dedi.
Ottawa 9.1.2020
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada istihbaratının elinde, İran'ın Ukrayna uçağını kazara...
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada istihbaratının elinde, İran'ın Ukrayna uçağını kazara vurduğuna dair kanıtları olduğunu açıkladı.
Ottawa 8.1.2020
Kanada'da silahlı saldırı
Kanada'nın başkenti Ottava'da yapılan silahlı saldırıda çok sayıda kişi yaralandı.
Ottawa 12.12.2019
Mısır asıllı Kanada vatandaşı 10 aydır Kahire'de hapiste
Yasser Ahmed Albaz'ın kızı Amal Ahmed, başkent Ottawa'da annesi Safaa Eleshmawy ile basın toplantısı düzenledi.
Ottawa 26.11.2019
Myanmar'da insani yardım görevlisi mayın patlamasında öldü
"Ottawa Sözleşmesi" olarak bilinen "Anti-Personel Mayınların Kullanımının, Depolanmasının, Üretiminin ve Devredilmesinin Yasaklanması ve Bunların İmhası ile İlgili Sözleşme"ye taraf olmayan Myanmar'da hem silahlı kuvvetler hem de ülkenin farklı eyaletlerinde hükümet güçleriyle çatışan ayrılıkçı gruplar kara mayınlarını savaş aracı olarak kullanıyor.
Ottawa 21.11.2019
Kanada Başbakanı Trudeau yeni kabineyi açıkladı
Kanada'da azınlık hükümetine başbakanlık edecek Justin Trudeau yeni kabinesini açıkladı.
Ottawa 20.11.2019
Kanada'da yeni hükümet kuruldu
Kanada'da 21 Ekim'de yapılan federal genel seçimlerden 157 milletvekiliyle birinci parti olarak çıkmasına rağmen tek başına iktidar olamayan Liberal Parti lideri Justin Trudeau'nun azınlık hükümeti, yemin ederek göreve başladı. Federal başkent Ottawa'daki Kanada Genel Valiliğinde gerçekleştirilen yemin törenine, Kanada Genel Valisi Julie Payette, kabinedeki bakanlar, aileleri, eski siyasetçiler ve bazı davetliler katıldı.
Ottawa 4.10.2019
"Havana Sendromunun" sebebinin tarım ilaçları olduğu iddiası
Küba'da görevliyken gizemli rahatsızlığa yakalanan Kanadalı diplomatlar, Ottawa hükümetine 21,1 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı.
Ottawa 26.9.2019
Uygur aktivistin konuşmasını Çin'e raporlayan derneğe yaptırım
Başkent Ottawa'daki Çin Büyükelçiliği, CSSA'nın Turduş aleyhine düzenlediği protesto ile alakalarının olmadığını belirtmiş ancak gösteriyi "Çinli öğrencilerin adil ve vatansever faaliyeti" şeklinde nitelemişti.
Ottawa 25.9.2019
Kanada'da iki ayı birbirine girdi
Kanada'da iki boz ayı yolun ortasında birbirine girdi.
Şu an buradasınız: Ottawa Haberleri | Ottawa Haber - Haberler - Ottawa haberleri, son dakika ottawa haber ve gelişmeleri burada. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.4.2020 17:46:24. #1.15#
title