Necef Haberleri

Necef haber, Necef son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Necef - 1.12.2020
Türk heyetinden Telafer'e çalışma ve yardım ziyareti
Ziyaret sırasında konuşan Korkmaz, yaklaşık bir haftalık Irak ziyaretlerinin son ayağı olarak Telafer'de bulunduklarını, bu kapsamda Bağdat, Necef, Kerbela, Kerkük ve Musul'da çok verimli görüşmeler yaptıklarını belirtti.
Necef - 29.11.2020
İsrail'in yıkım politikası Han el-Ahmer'de protesto edildi
İsrail'in E1 projesi Han el-Ahmer, İsrail tarafından 1953'te Necef Çölü (Negev) bölgesinden zorla göç ettirilen bedevi Filistinlilere ev sahipliği yapıyor.
Necef - 29.11.2020
BM'nin Filistin'i taksim kararının 73. yılında İsrail'e sınırsınız destek verilirken Filistin meşru haklarını alamadı
Yahudi devletinin kurulacağı bölüm ise Hayfa'dan Tel Aviv'e kadar uzanan sahil şeridi, Doğu Celil, Taberiye Gölü, işgal altındaki Filistin topraklarının kuzeydoğu sınırı ve Necef (Negev) Çölü'nü kapsayan 15 bin kilometrekareye yakın bir alandan oluşuyordu.
Necef - 28.11.2020
TİKA'dan Necef ve Kerbela'ya çalışma ziyareti
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansından (TİKA) heyet, Irak'ın Necef ve Kerbela kentlerine çalışma ziyareti gerçekleştirildi.
Necef - 24.11.2020
İsrail'de küçük uçak düştü: 2 ölü
İsrail'in güneyindeki Necef Çölü (Negev) bölgesinde küçük bir uçağın düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.
Necef - 16.11.2020
Son dakika haberleri! Suudi Arabistan yeterli su olmadığı gerekçesiyle Irak'taki tarım yatırımlarından vazgeçti
Musenna vilayetinde 400 bin dönüm, Necef'te 600 bin dönüm ve ülkenin batısındaki Enbar vilayetinde yaklaşık 700 bin dönümlük araziyi hazırladıklarını ifade eden Kerim, Suudi Arabistanlıların, 50 yıl yetecek su varlığı şartıyla hayvancılık alanında yatırım yapmalarının beklendiğini ancak 5 yıl yetecek su bulunduğunu kaydetti.
Necef - 28.10.2020
Son dakika haber: İsrail askerleri Doğu Kudüs'te Filistinli bedevilere ait bir evi yıktı
İsrail'in E1 projesi Doğu Kudüs kırsalında yer alan Han el-Ahmer başta olmak üzere Ebu Nuvvar, El-Mintar ve Vadi Cimmel bedevi toplulukları, İsrail tarafından 1953'te Necef Çölü (Negev) bölgesinden zorla göç ettirilen bedevi Filistinlilere ev sahipliği yapıyor.
Necef - 22.10.2020
İsrail, Filistin köyü Arakib'i 179'uncu kez yıktı
İsrail güçleri, ülkenin güneyindeki Necef (Negev) Çölü'nde bulunan Filistinlilerin yaşadığı Arakib köyündeki evleri 179'uncu kez yıktı.
Necef - 15.10.2020
Eski Irak Başbakan Yardımcısı: "İsrail'le normalleşme için ortam uygun"
Eski Başbakan Yardımcısı, "İsrail ile normalleşme için ortam gayet uygun. Normalleşme kararına ilişkin öncelikler de Necef'ten açıklanabilir.
Necef - 11.10.2020
Irak ile İran arasında uçak seferleri yeniden başlıyor
Irak Ulaştırma Bakanı Nasır Bender Hüseyin tarafından yapılan yazılı açıklamada, Irak'ın başkenti Bağdat ile Necef kentlerinden İran'ın başkenti Tahran'a yapılan tüm uçuşların yarından itibaren yeniden başlayacağı bildirildi.
Necef - 9.10.2020
Lübnanlı Şii alim Tufeyli: "Filistin'den Azerbaycan'a, azınlıklar bahanesiyle Müslümanlar hedef...
Macron'un İslam'a yönelik sözleri karşısındaki sessizliği eleştirdi Şeyh Tufeyli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a ve Müslümanlara yönelik skandal ifadelerine ilişkin ise şunları söyledi: "Macron, 'İslam, dünyanın her yerinde kriz yaşıyor' sözüyle İslam'a savaş açtı. İslam'da kriz var ve onunla savaşmalıyız demeye getiriyor. Macron'un bu saldırısına karşı Irak'ın Necef kentinden veya İran'ın Kum kentinden yahut Suudi Arabistan'dan herhangi bir tepki duymadık.
Necef - 24.9.2020
Son Dakika | Irak, Kovid-19 nedeniyle İran'a uçuşları süreli olarak askıya aldı
Irak Hava Yolları, İran'a uçuşları Bağdat ve Necef'teki havalimanlarından gerçekleştiriyor.
Necef - 18.9.2020
Irak'taki Şii lider Sadr, yabancı misyonların hedef alınmamasını istedi
İngilizce eğitim verilen Necef'teki Amerikan Enstitüsü'nde gece yarısı patlama meydana gelmiş, patlamanın binaya yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu gerçekleştiği açıklanmıştı.
Necef - 18.9.2020
Irak'ın Necef kentinde Amerikan Enstitüsü'nde patlama
Irak'ın Necef kentinde, İngilizce eğitim veren Amerikan Enstitüsü'nde patlama meydana geldiği bildirildi.
Necef - 13.9.2020
Irak'ta Şii dini merci Sistani: "Erken seçim BM denetiminde, zamanında yapılsın"
Sistani'nin ofisinden yapılan açıklamada, dini merci Birleşmiş Milletler (BM) Irak Özel Temsilcisi ve BM Irak Yardım Misyonu (UNAMI) Başkanı Jeanine Hennis-Plasschaert'ı Necef'teki evinde kabul etti.
Necef - 27.8.2020
İsrail, Filistin köyü Arakib'i 177'nci kez yıktı
İsrail güçleri, ülkenin güneyindeki Necef (Negev) Çölü'nde bulunan Filistinlilerin yaşadığı Arakib köyündeki evleri 177'nci kez yıktı.
Necef - 12.7.2020
İsrailli oyuncudan Filistinli çocuklara ırkçı video
Videoda kendisi görülmeyen Oz, Necef bölgesinde çocukları ve eşiyle arabada gezerken şoför koltuğundan dışarıdaki Filistinli çocuklara kek uzatıyor.
Necef - 7.7.2020
Irak'ta suikasta uğrayan güvenlik uzmanının adı bir caddeye verilecek
Evinin önünde dün uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Haşimi için bugün Bağdat'ta cenaze töreni düzenlendi. Haşimi'nin naaşı, daha sonra Necef kentinde toprağa verildi.
Necef - 6.7.2020
İsrail'in "ilhak" planı Filistinlilerin su kaynaklarına ulaşımını engelliyor
İsrail'in, kimyasal atıkları Ürdün Vadisi'ne taşıma niyeti Hamidi ayrıca İsrail'in kimyasal atıkları, Necef'deki (Negev) sanayi bölgesi Ramat Hovav'dan Ürdün Vadisi'ne taşıma planına karşı da uyarıda bulundu.
Necef - 24.6.2020
Irak'ta 1 günde en yüksek vaka sayısı kayda geçti
Son haftalarda yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısının ciddi oranda artışa geçtiği Irak'ta salgın etkisini sürdürüyor. Irak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte başkent Bağdat başta olmak üzere Necef, Süleymaniye, Erbil, Kerbela, Kerkük, Diyale, Vasıt, Basra, Misan, Babil, Divaniye, Zikar, Anbar, Selahattin ve Müsenna illerinde toplam 2 bin 200 vaka tespit edildiğini duyurdu.
Necef - 22.6.2020
İsrail vatandaşı Filistinliler, topraklarına el konulmasını protesto etti
İsrail vatandaşı Filistinliler, Tel Aviv yönetiminin ülkenin güneyindeki Necef (Negev) Çölü'nde yer alan Hirbet el-Vatan köyündeki topraklarına el koymasını protesto etti.
Necef - 15.6.2020
İsrail, Gazze'de Hamas'a ait bazı noktaları vurdu
KAN, Gazze'den atılan roketin, İsrail'in güneyindeki batı Necef'te (Negev) bulunan Eşkol yerleşim birimine düştüğünü kaydetmişti.
Necef - 15.6.2020
Irak'ta sağlık hizmetlerindeki yetersizlik, Kovid-19'un faturasını ağırlaştırıyor
Kovid-19'dan hayatını kaybedenler Necef'te toprağa veriliyor Irak'ın özellikle başkenti ve güney kentlerinde söz konusu salgından dolayı hayatını kaybedenler, şehirlerdeki kabristanlarda değil Necef'te çöl bir alanda oluşturulan yüzlerce kilometrekarelik alanda defnediliyor.
Necef - 11.6.2020
İsrail güçleri 15 yıl hapis yatan Filistinliyi serbest kalır kalmaz yeniden gözaltına aldı
Salah Hüseyin'in kardeşi Şakir Hüseyin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15,5 yıllık cezasını tamamlayan abisini karşılamak üzere ülkenin güneyindeki Necef (Negev) çölünde bulunan Negev Cezaevi'ne gittiklerini söyledi.
Necef - 7.6.2020
Irak'ın Necef kentinde valinin istifası için yapılan gösteriye müdahale
Irak'ın güneyindeki Necef kentinde valinin istifası talebiyle düzenlenen gösterilere emniyet güçleri müdahale etti.
Necef - 28.5.2020
İran lideri Hamaney eski Meclis Başkanı Laricani'yi kendi danışmanlığına atadı
Ali Laricani Kimdir? İran Devrimi'nin (1979) tanınmış simalarından Ayetullah Mirza Haşim Amuli'nin oğlu olan İran'ın ılımlı muhafazakar kanada mensup devlet adamlarından Ali Laricani 1957'de Irak'ın Necef kentinde doğdu.
Necef - 16.5.2020
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız önemli faaliyetlerini fotoğraflarıyla paylaştı
Kerbela ve Necef kentlerine giderek terör örgütü DEAŞ saldırıları yüzünden yerlerinden edilenleri ziyaret ettiklerini hatırlatan Yıldız, önemli gördüğü faaliyetleri arasında, Osmanlı'dan miras kalan Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, yangından sonra imarı için sarf ettiği çabayı da saydı.
Necef - 29.4.2020
Irak'ta hükümet krizi çözülüyor
Öte yandan Irak'ta Ekim 2019'da başlayan hükümet karşıtı protestoların ardından Başbakan Adil Abdülmehdi Kasım ayından istifa etmişti. Cumhurbaşkanı Berhem Salih, hükümeti kurmak için Muhammed Allavi'yi görevlendirmiş, bazı Şii grupların yanı sıra Kürtler ve Sünniler tarafından desteklenmeyen Allavi görevinden vazgeçmişti. Söz konusu gelişme üzerine Cumhurbaşkanı Salih, hükümeti kurmak için eski Necef Valisi Adnan el-Zurfi'yi görevlendirmişti, el-Zurfi de Şii grupların kendisini ABD ajanı olmakla suçlamasının ardından görevden vazgeçtiğini duyurmuştu.
Necef - 22.4.2020
Mısır, Lübnan, Irak ve Tunus'ta ramazan cuma günü başlıyor
Şiilerin ise Necef'teki dini mercilerinden ramazan ayının hangi gün başlayacağına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Necef Haberleri | Necef Haber - Haberler - Necef haberleri, son dakika necef haber ve gelişmeleri burada. TİKA Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanı Korkmaz: Musul için düzenlenecek konferansa Türkiye ev sahipliği yapabilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 18:15:49. #1.15#
title