Murat Gül Haberleri

Murat Gül haber, Murat Gül son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Murat Gül - 13.01.2021
Akseki'de kamyonla hafif ticari araç çarpıştı: 2 yaralı
Ali Selek'in kullandığı 07 BRS 38 plakalı hafif ticari araç, Akseki-Seydişehir kara yolu Manayıt mevkisinde aynı yönde seyreden Murat Gül idaresindeki 07 LB 530 plakalı kamyona arkadan çarptı.
Murat Gül - 10.12.2020
Son dakika haber | DHA YURT BÜLTENİ - 13
Olay, dün öğle saatlerinde merkez Osmangazi ilçesi Adnan Menderes Mahallesi Sanayi Caddesi'nde meydana geldi. Çıkarıldıkları mahkemece 'hırsızlık' suçundan tutuklanan İbrahim Özdemir ve Murat Gül, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekip tarafından polis otosuyla Bursa H Tipi Cezaevi'ne götürülmek üzere yola çıkarıldı.
Murat Gül - 28.11.2020
"Beykoz Sempozyumu 2020"nin açılış oturumu yapıldı
Beykoz Belediyesinin ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan etkinliğin açılış oturumu, Prof. Dr. Önder Küçükerman'ın moderatörlüğünde, beşeri coğrafya uzmanı Prof. Dr. Süha Göney, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Gül ve yazar Doğan Yarıcı'nın katılımıyla gerçekleştirildi.
Murat Gül - 29.08.2020
Malkara'da trafik kazası: 2 ölü
Murat Gül'ün (42) kullandığı 59 ADA 768 plakalı midibüs, Yenice Mahallesi'nde Ahmet Çiftçi'nin (80) yönetimindeki 59 ET 848 plakalı otomobille çarpıştı.
Murat Gül - 02.07.2020
Şarköy'de "Denizlerde Can ve Mal Güvenliği" toplantısı
Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Sevim, Jandarma Komutanı Hasan Doğan, Emniyet Müdürü Sedat Kayrak, Sahil Güvenlik Komutanı Serkan Kotel, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı personeli Serap Uluç, Tekirdağ Liman Başkan Yardımcısı Murat Gül, İtfaiye Amiri Ferdi Türker, İtfaiye İstasyonlar Sorumlusu Burak Karakut da katıldı.
Murat Gül - 21.05.2020
Almanya'da bu yılki ramazanın ilk teravih namazı kılındı
BIF Başkanı Murat Gül, cuma ve bayram namazlarını kılmak isteyenlerin önceden cami derneklerini arayıp kayıt yaptırması gerektiğini belirtti.
Murat Gül - 19.05.2020
Almanya'da Hasene Derneğinden öğrencilere gıda yardımı
Merkezi Almanya'nın Köln kentinde bulunan uluslararası yardımlaşma derneği Hasene, başkent Berlin'de yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) etkilenen üniversite öğrencilerine gıda yardımında bulundu. Hasene Derneğinin Berlin Temsilcisi Hasan İstanbul, İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatının (IGMG) Berlin Bölge Başkanı Said Jurnal ve Berlin İslam Federasyonu Başkanı Murat Gül, Ayasofya Camisi'nin avlusunda Kovid-19'dan dolayı maddi sıkıntılar yaşayan ve yabancı ülkelerden gelen 50'den fazla öğrenciye içinde temel gıdaların yer aldığı koliler dağıttı.
Murat Gül - 22.02.2020
TOKAT Makam otomobilini oda üyelerine tahsis etti
2018 yılında Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanlığına seçilen Şaban Kaya, göreve geldiğinde oda için tasarrufa gitme kararı kaldı. Odaya ait 2006 model  makam otomobilini kullanmayan Başkan Kaya,  yönetim kurulu toplantısında aldığı karar ile aracı şoförü ile birlikte acil işlerinde kullanılması için üyelere tahsis etti.   Göreve geldiklerinde tasarruf kararı aldıklarını söyleyen Başkan Kaya, "Üyelerimiz iş yerine arabası olmadığı zaman yürüyerek gidebiliyorsa, başkanın da kendi odasına iş yerine yürüyerek gelmesini istedik. Odamız için büyük külfet olan, yakıtıyla, bakımıyla aracımızı ilk zamanlar göreve geldiğimizde satmayı düşündük. Ama satan başkan değil, koruyan başkan olalım istedik. Onun içinde üyelerimizin acil işlerinde, düğünlerinde, sünnetlerinde, doktordan izinleri olduğu anda şehir dışı veya şehir içinde hasta götürüp getirmek için üyelerimize tahsis ettik. Adliye'de maliyede, belediyede özel işleri olduğunda odamıza geldiklerinde hemen istedikleri yerlere bırakıyoruz. Oda başkanının makam aracı değil, üyelerimize hizmet aracı olarak tahsis ettik. Ben şimdiye kadar en fazla 3 sefer, od a kendi arabam olmadığı zaman kurumsal toplantılara gittim. Bunların haricinde kesinlikle kullanmadım. Üyelerimiz ise bu uygulamaya ilk başladığımızda şaşırdılar" dedi.  Kentte esnaflık yapan Murat Gül ise "Başkanımızdan ricada bulunduk, Maliye'de bir işim vardı.
Murat Gül - 28.12.2019
İTÜ İşletme Fakültesi Binası Mimari Proje Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu
Jüride Özel İsimler Yarışmanın jürileri arasında mimarlık alanında dikkat çeken işlere imza atan özel isimler de bulunuyor. Söz konusu jüri üyeleri şöyle: Prof.Dr. Mehmet Karaca, Prof.Dr. Lütfihak Alpkan, Prof.Dr. Murat Gül, Yüksek Mühendis Sis Alkan ve Mimar Ömer Yılmaz danışmanlığında; Mimar Özcan Uygur (Jüri Başkanı), Mimar Melike Altınışık, Mimar Hüseyin Bütüner, Prof.
Murat Gül - 10.12.2019
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Almanya'da FETÖ ve PKK uyarısı
"Bir katında yangın olan bir evin diğer katlarında yaşayanlar buna kayıtsız kalamazlar" Erbaş, dini liderlere ve toplum önderlerine düşen en büyük sorumluluğun, ırk, inanç, renk, coğrafya ve statü farkı gözetmeksizin yeryüzündeki her insanın temel haklarını savunmak, hak ve adaletin yanında olmak, kimden gelirse gelsin zulmün, haksızlığın ve ötekileştirmenin karşısında durmak olduğunu kaydetti. Dünyayı bir eve benzeten Erbaş, "Bir odasını terör ve anarşinin işgal ettiği bir evin diğer odalarının bundan etkilenmemesi mümkün değildir. Bir katında yangın olan bir evin diğer katlarında yaşayanlar buna kayıtsız kalamazlar. Evin bir odasında milletine ve insanlık değerlerine ihanet edenler, hukuktan ve hesap vermekten kaçmak için evin diğer odalarına sığınamazlar. Dolayısıyla insanlık ailesi olarak birbirimize duyarlı olmamız lazım. Yoksa ihmal ettiğimiz her mesele, ilgilenmediğimiz, ötelediğimiz her sorun nihayetinde bizim kapımıza da gelecektir." diye konuştu. Dünyanın bugün savaşlar, yoksulluk, terör eylemleri ve ümitsizlik gibi devasa sorunlarla karşı karşıya olduğuna değinen Erbaş, "Dolayısıyla insanlığın maruz kaldığı sorunları, sosyal, kültürel, manevi, hatta siyasi krizleri çözmek noktasında sivil toplum kuruluşlarına, din liderlerine ve mensuplarına önemli sorumluluklar düşmektedir." değerlendirmesinde bulundu. Dünyadaki mevcut gelirin yüzde 1'inin eşit ve adil şekilde paylaşıldığında yeryüzünde yoksulluğun kalmayacağına vurgu yapan Erbaş, şöyle konuştu: "Öyleyse sorun nerededir ve dünyanın zenginliklerinden herkesin adil bir şekilde pay alması için neler yapılabilir? Bugün havayı, suyu, toprağı kirleterek topyekün insanlığın geleceğine en büyük zararı veren sektörlerini kimler yönetmektedir? Çevre kirliliğinin önüne nasıl geçeceğiz? Bugün, Doğu Türkistan'dan Kudüs'e, Yemen'den Myanmar'a yaşanan acılar nasıl son bulacaktır? Hukuku, insan haklarını ihlal edenlere, yeryüzünü ifsat edenlere, sömürü, anarşi ve teröre destek olanlara karşı hep beraber nasıl mücadele edebiliriz? Bunları konuşmalıyız." Toplantıda konuşan Berlin İslam Federasyonu Başkanı Murat Gül de Avrupa'daki İslam düşmanlığına değinerek, "Nefret her zaman sözlerle başlar.
Murat Gül - 23.10.2019
GÜNDEM / 23 Ekim 2019
(Brno/19.00/Ankara/16.00/Ruzomberok/18.00/Sfantu Gheorghe/19.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Mavi vatanın bekçileri hayat kurtarıyor Yasa dışı geçişleri ve beraberinde meydana gelen can kayıplarını önlemek için yoğun mesai harcayan Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları, denizlerde kaçak geçişlere karşı mücadelesini gece görüş özelliğine sahip dürbün ve termal kameralarla aralıksız sürdürüyor 1 Ocak-21 Ekim tarihleri arasında, geçen yılın aynı dönemine göre iki katından fazla düzensiz göçmen yakalayan Sahil Güvenlik, dalgalara karşı lastik botlarda kalabalık gruplar halinde yapılan yolculukların ölümle sonuçlanmasının de önüne geçti Geçen yıl aynı dönemde 82 kişinin hayatını kaybettiği "umut yolculuğunda" ölenlerin sayısı bu sene 32'ye geriledi 2- MEB, mesleki eğitimde "kurumsal kalite" dönemini başlattı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer: "Okullarımızda kalite kültürünü geliştirmek ve böylece kalitelerini sürekli iyileştirmeleri için mesleki ve teknik eğitim veren okulların tamamında kalite güvence sistemi kurduk" "Öncelikle her bir okulumuz, kendi öz değerlendirme raporunu hazırladı. Bu dönem sektörlerle imzaladığımız iş birliği protokolleri ile proje kapsamına aldığımız okullarımızı dış değerlendirmeye aldık" "Süreç tamamlandığında, kurumsal dış değerlendirmeye yönelik bir değerlendirme raporu da yayımlayacağız. İyi uygulama örneklerinin tüm okullarımıza yaygınlaştırılması ile ilgili de çalışmalar yapacağız" (Selma Kasap-Ankara) 3- Büyük postane 110 yıldır tarihe tanıklık ediyor İstanbul'un sembolü binalardan biri olan Sirkeci'deki Büyük Postane, ihtişamı ve dikkati çeken mimari yapısıyla 110 yıldır tarihe tanıklık ediyor Mimarlığını Vedat Tek'in üstlendiği binanın yapına, 1905'te başlandı. 4 yılda tamamlanan bina, 23 Temmuz 1909'da Posta ve Telgraf Nezareti olarak faaliyete geçti İstanbul PTT Başmüdürü Mustafa Soran: "Yeni yapılacak postane binası, İstanbul'daki yabancı posta merkezlerine karşı bir prestij meselesiydi" "Böylesine görkemli, ihtişamlı, mimari güzellikleri içinde barındıran bir binada görev yapmak çalışanlarımıza çok ayrı bir zevk veriyor" İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gül: "Büyük Postane şehrin tarihi dokusunda yer alan, 90 metrenin üzerinde cepheye sahip anıtsal bir bina.
Murat Gül - 10.10.2019
Almanya müslüman toplumundan yahudi cemaatine 'geçmiş olsun' ziyareti
ALMANYA İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: YAHUDİ KARŞITI SALDIRI Almanya İçişleri Bakanlığı saldırının Yahudi karşıtı bir saldırı olduğunu duyurdu. Alman medyası, Neo-Nazi sempatizanı olduğunu duyurdukları saldırganın, Yahudiler için yılın en kutsal günü olan Yom Kippur (Kefaret) gününde sinagoga girerek bir katliam yapmayı planladığını, ancak kapıyı açamayınca dönerciye yöneldiğini duyurdu.  MÜSLÜMAN TOPLUM TEMSİLCİLERİNDEN SİNAGOGA ZİYARET Saldırı sonrası Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici, Milli Görüş Berlin Bölge Başkanı Said Jurnal, İslam Federasyonu Başkanı Murat Gül saldırıya uğrayan sinagoga giderek, Halle Yahudi cemaatini ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Murat Gül - 10.10.2019
Almanya'daki silahlı saldırı
Müslüman derneklerin temsilcileri de sinagogu ziyaret etti Almanya İslam Konseyi (IR) Başkanı Burhan Kesici, İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Teşkilatı Berlin Bölge Başkanı Said Jurnal ve Berlin İslam Federasyonu (IF) Başkanı Murat Gül de Halle'deki sinagogu ziyaret ederek, Yahudi Cemaati Başkanı Max Privorozki'ye geçmiş olsun dileklerini iletti.
Murat Gül - 04.10.2019
Maslak'taki trafik tartışması çatışmasından yeni görüntüler
5 kişinin yaralandığı silahlı kavga, 24 Eylül'de Maslak'ta bir akaryakıt istasyonunda yaşandı. Trafikte tartışan iki araç sürücüsünün bir akaryakıt istasyonunda silahlarını çekerek kavga etti. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayla ilgili göz altına alınan Ersin Ö. ve Ali Rıza A. hakkında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılırken, İsmail A., Murat A. ve Murat Gül A.
Murat Gül - 04.10.2019
Dha istanbul bülteni - 4
5 kişinin yaralandığı silahlı kavga, 24 Eylül'de Maslak'ta bir akaryakıt istasyonunda yaşandı. Trafikte tartışan iki araç sürücüsünün bir akaryakıt istasyonunda silahlarını çekerek kavga etti. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayla ilgili göz altına alınan Ersin Ö. ve Ali Rıza A. hakkında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılırken, İsmail A., Murat A. ve Murat Gül A.
Murat Gül - 04.10.2019
Maslak'taki trafik tartışması çatışmasından yeni görüntüler
5 kişinin yaralandığı silahlı kavga, 24 Eylül'de Maslak'ta bir akaryakıt istasyonunda yaşandı. Trafikte tartışan iki araç sürücüsünün bir akaryakıt istasyonunda silahlarını çekerek kavga etti. Güvenlik kameralarına da yansıyan olayla ilgili göz altına alınan Ersin Ö. ve Ali Rıza A. hakkında adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılırken, İsmail A., Murat A. ve Murat Gül A.
Murat Gül - 03.10.2019
Sarıyer'de akaryakıt istasyonunda son bulan silahlı yol verme kavgası kamerada
Sarıyer'de TEM Otoyolu'nda başlayan yol verme kavgası bir akaryakıt istasyonunda silahlı kavgaya dönüştü. 5 kişinin yaralandığı kavgada 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin benzin istasyonundaki silahlı kavgaları güvenlik kameralarına yansıdı.  Olay, Seyrantepe TEM Otoyolu Sarıyer sapağında 24 Eylül'de meydana geldi. İki araç sürücüsü yol verme tartışması sebebiyle trafikte kavga etmeye başladı. Sürücüler daha sonra araçlarını birbiri üzerine sürerek yol kavgasını bir akaryakıt istasyonuna kadar sürdürdü. Akaryakıt istasyonunda meydana gelen silahlı kavgada 5 kişi yaralandı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptığı çalışmalarda silahlı kavgaya karıştığını belirlediği Ersin V.(27), İsmail A.(23), Murat Cihan A.(20), Ali Rıza A.(24), Murat Gül A.
Murat Gül - 03.10.2019
Sarıyer'de silahlı yaralama
Olaya karıştıkları belirlenen Ersin V. (27), İsmail A. (23), Murat Cihan A. (20), Ali Rıza A. (24), Murat Gül A.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Murat Gül Haberleri | Murat Gül Kimdir - Haberler - Murat Gül haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Murat Gül kimdir, hayatı ve biyografisi. Akseki'de kamyonla hafif ticari araç çarpıştı: 2 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 06:14:35. #1.14#
title