Missouri Haberleri

Missouri haber, Missouri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Missouri - 15.10.2020
ABD'de Biden'ın oğluyla ilgili habere getirilen sosyal medya kısıtlaması tepki çekti
'SOSYAL MEDYA PLATFORMLARI BIDEN'I MI DESTEKLİYOR' SORUSU Dev sosyal medya platformları Facebook ve Twitter'ın NY Post haberine kısıtlama getirmesinin ardından sosyal medya kullanıcıları, bu şirketleri Demokrat Parti adayı Joe Biden'ı desteklemekle suçladı. Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim ekibi ve Cumhuriyetçiler, sosyal medya şirketlerinin aldığı kararı eleştirdi. Missouri Senatörü Josh Hawley, "Büyük teknoloji şirketlerinin seçimleri satın almak istediği hissiyatına kapılıyoruz" ifadelerini kullandı.
Missouri - 14.10.2020
Facebook ve Twitter'dan Joe Biden'ın oğlunun e-Postalarıyla ilgili haberlere kısıtlama
Missouri Senatörü Josh Hawley, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Büyük teknoloji firmalarının bu seçimleri satın almak istediği hissiyatına kapılıyoruz.
Missouri - 30.9.2020
ABD'de milyonlarca kişiyi ekrana kilitleyen Trump-Biden tartışmasının yankıları sürüyor
Missouri Üniversitesi Siyasal İletişim Enstitüsü Direktörü Mitchell McKinney, The Hill internet sitesi için yaptığı değerlendirmede, "Dün geceki tartışma, tarihimizdeki en kaotik ve saldırı yüklü canlı yayın tartışması oldu.
Missouri - 24.9.2020
Son dakika haberi! Hint Bakan Kovid-19'dan hayatını kaybetti
Maske zorunluluğuna karşı çıkan Amerikalı vali Kovid-19'a yakalandı ABD'de vatandaşlara maske takma zorunluluğu getirilmesine karşı çıkan Missouri Valisi Mike Parson Kovid-19'a yakalandı.
Missouri - 12.9.2020
En az 15 yıldır çiftleşmeyen 62 yaşındaki kraliyet pitonu, yedi yumurta yaptı
ABD'nin Missouri eyaletinde en az 15 yıldır çiftleşmeyen 62 yaşındaki bir kraliyet pitonu yedi yumurta yaptı.
Missouri - 5.9.2020
Son dakika haberi! Fauci, ABD'de 7 eyalette Covid-19 vakalarının yükselişe geçtiğini açıkladı
Korona virüs salgının merkez üssü konumunda bulunan ABD'de vaka ve can kayıpları artmaya devam ediyor. ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Müdürü Dr. Anthony Fauci yaptığı açıklamada, Kuzey Dakota, Güney Dakota, Iowa, Arkansas, Missouri, Indiana ve Illinois gibi eyaletlerde korona virüs vakalarının yükselişe geçtiğini aktardı.
Missouri - 4.9.2020
Pentagon, resmi gazetesi Stars and Stripes'ı kapatıyor
Stars and Stripes ilk kez 1861'de Amerikan iç savaşı sırasında Missouri eyaletinde yayımlanmıştı.
Missouri - 30.8.2020
Haftanın tarihine bakış
1945- Japonya Başbakanı Suziki, Tokyo Körfezi'ndeki Missouri Zırhlısı'nda Japonya'nın yönetiminin General Mac Arthur'a devrini öngören anlaşmayı imzaladı.
Missouri - 29.7.2020
ABD'de Kovid-19 vakalarının arttığı 21 "kırmızı bölgeden" kısıtlamaları artırmaları istendi
Her 100 bin kişide 100'den fazla vakaya rastlanan ve bu nedenle "kırmızı bölge" olarak değerlendirilen eyaletler arasında Alabama, Arizona, Arkansas, California, Florida, Georgia, Idaho, Iowa, Kansas, Louisiana, Mississippi, Missouri, Nevada, North Carolina, North Dakota, Oklahoma, South Carolina, Tennessee, Texas, Utah ve Wisconsin yer alıyor.
Missouri - 22.7.2020
Trump'ın 'federal kolluk kuvvetlerini görevlendireceğim' açıklamasına tepkiler büyüyor
New York Belediye Başkanı de Blasio gazetecilere yaptığı açıklamada, Trump'ın şehre federal kolluk kuvvetleri göndermeye kalkması halinde mahkemeye başvuracağını söyledi. de Blasio açıklamasında "Eğer bunu yapmaya çalışırsanız, şehirde daha fazla sorun oluşturacak ve geri tepecek, bizi daha güvenli hale asla getirmeyecek. Federal kolluk kuvvetlerinin şehre gelmeleri durumunda derhal mahkemeleri harekete geçireceğiz. Benim görüşüme göre, Trump yasa dışı ve anayasaya aykırı işler yapmak istiyor ve sık sık onunla mahkemede yüzleşmek zorunda kalıyoruz ve genellikle hep kazandık" ifadelerini kullandı. Demokratlar Başkan Trump'ın anayasayı ihlal ettiğini iddia etti. ABD Başkanı Donald Trump'ın federal binaları protestoculardan koruma amaçlı Oregon eyaletinin Portland kentine gönderdiği federal kolluk güçlerinin kentteki gerilimi daha da yükselttikleri ifade edildi. İki hafta önce Missouri eyaletinin Kansas City kentinde, genç bir çocuğun vurularak öldürülmesinden sonra şiddetin yükselmesini azaltmaya yardımcı olmak için Trump yönetimi, 100'den fazla federal kolluk kuvvetlerini şehre göndermişti.
Missouri - 16.7.2020
ABD'de 17 yıl sonra ikinci idam da gerçekleşti
ABD'de 17 yıl sonra idam cezalarının infazları yeniden başlamıştı. Indiana eyaletinde bulunan Terre Haute Federal Cezaevi'nde 13 Temmuz tarihinde Daniel Lewis Lee'nin idam edilmesinin ardından bugün 68 yaşındaki Wesley Ira Purkey'de yerel saatle 08: 19'da idam edildi. Purkey, 3 Kasın 2003 tarihinde Missouri eyaletinde 16 yaşındaki Jennif Long'a tecavüz edip öldürmekten idam cezasına, 80 yaşındaki bir kadını öldürmekten ise ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.
Missouri - 16.7.2020
ABD'de 17 yıl aradan sonra ikinci kez federal bir mahkum idam edildi
Purkey, 2003'te Missouri'de 16 yaşındaki Jennifer Long isimli bir genç kızı tecavüz ettikten sonra öldürüp, cesedini parçalara ayırarak yakmaktan suçlu bulunmuştu.
Missouri - 27.6.2020
ABD'de günlük Kovid-19 vaka sayısında rekor kırıldı
Amerikan medyasında yer alan haberlerde, bu üç eyaletin yanı sıra California, Georgia, Mississippi, Missouri, Oklahoma, Güney Carolina, Tennessee ve Utah'ın da günlük vaka sayısında rekor sayılara ulaştığı ifade edildi.
Missouri - 18.6.2020
ABD'nin 10 eyaletinde son bir haftada en yüksek vaka sayıları kayda geçti
Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, California, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Kansas, Oregon, Louisiana, Montana, Nevada, North Carolina, Oklahoma, South Carolina, Tennessee, Texas, West Virginia ve Wyoming'den bildirilen yeni vakalarda önceki haftaya göre artış gözlemlendi. Connecticut, Indiana, Maine, Mississippi, Ohio, Güney Dakota, Utah ve Washington eyaletlerinde ise sürekli olarak yeni vakaların kaydedildiği belirtildi. Colorado, Idaho, Illinois, Iowa, Kentucky, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, New Hampshire, New Mexico, New Jersey, New York, North Dakota, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont, Virginia ve Wisconsin eyaletlerinde ise tespit edilen yeni vaka sayısında bir önceki haftaya göre düşüş olduğu aktarıldı.
Missouri - 16.6.2020
ABD'nin "etnik ve kültürel cemaatler konfederasyonu" niteliği belirginleşiyor
ABD'de mevcut toplumsal hareketliliğin nedenleri ABD'de toplumsal bir vaka olan etnik dışlayıcılık, yüzyıllar öncesine dayanan toplumsal ve siyasal bir sorun. Yer yer etkisi ve kapasitesi değişse de ırksal şiddet hala ne derece güncel bir sorun olduğunu sıradan beyaz bireylerin davranışlarında, siyasi kültürde ve beyaz ve siyah ırkın devlet kurumlarındaki temsil oranlarında gösteriyor. ABD'nin ilk siyahi başkanı Barack Obama döneminde bile siyahilerin devlet ve toplum arasında sıkıştıklarına ve dışlandıklarına dair örnekler mevcut. Bunun en canlı örneği 2013 yılında George Zimmerman adlı bir polis memurunun silahsız siyahi bir genç olan Trayvon Martin'i öldürmesi oldu. Ardından 2014 yılının Ağustos ayında siyahi Michael Brown'ın Ferguson, Missouri'de beyaz bir polis tarafından öldürülmesi, polis şiddetinin siyahilere ne derece yöneldiğini kanıtlıyordu.
Missouri - 12.6.2020
Küre Dağları'nda yeni bir endemik bitki türü keşfedildi
Tunçkol ile Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Mühendisi Hasan Yaşayacak, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesinden Prof. Dr. Necmi Aksoy ve Missouri Botanical Garden'dan Prof Dr.
Missouri - 11.6.2020
Kovid-19'lu 2 kuaför 140 müşteriyle temas etti
ABD'nin Missouri eyaletinde korona virüs taşıyan iki kuaför 140 kişiyle temas etti.
Missouri - 3.6.2020
ABD'de ırkçılık karşıtı protestolar vandalizm arasında ruhunu arıyor
Garner olayı ne ilkti ne de son oldu. Olayın üzerinden daha bir ay geçmeden, Missouri Ferguson'da 18 yaşındaki siyahi Michael Brown'un polis tarafından öldürülmesi, 2015'te Baltimore'da gözaltına alınırken 25 yaşındaki Freddie Gray'in komaya girerek hayatını kaybetmesi gibi olaylar ülke genelinde "Siyahilerin Yaşamları Değerlidir" (BlackLivesMatter) hareketine yol açtı, günlerce süren protestolar düzenlendi.
Missouri - 2.6.2020
ABD'nin St. Louis kentindeki protestolarda 4 polis vuruldu
ABD'de Minneapolis kentinde, 25 Mayıs'ta George Floyd adlı siyahinin polis tarafından gözaltına alınırken öldürülmesinin ardından, şiddetli protestoların yaşandığı kentlerden Missouri eyaletine bağlı St. Louis'de, polise ateş açıldığı bildirildi.
Missouri - 26.5.2020
ABD'de gözaltına alınan bir siyahinin ölümü, tepkilere neden oldu
Aynı dönemde Missouri Ferguson'da siyahi genç Michael Brown'ı silahla öldüren polise, jüri tarafından takipsizlik kararı verilmesi üzerine sosyal medyada, "Siyahilerin Yaşamları Değerlidir" (BlackLivesMatter) etiketiyle başlatılan paylaşımların ardından ülke genelinde geniş çaplı gösteriler düzenlenmişti.
Missouri - 14.5.2020
Uzmanlar: Çin, Kovid-19 davalarına ABD'li yetkililere ve teşekküllere yaptırımla misilleme yapabilir
Global Times gazetesinin uzmanlara dayandırdığı haberinde, Kovid-19 salgını nedeniyle ABD'de Çin'e karşı açılan davalardan son derece rahatsız olan Pekin yönetiminin, Kovid-19 salgını nedeniyle tazminat talebiyle Çin'e dava açan Missouri Başsavcısı Eric Schmitt gibi ABD'li yetkililere, şahıslara ve teşekküllere cezai önlemler almayı gözden geçirdiği belirtildi.
Missouri - 7.5.2020
Yönetmen Özer Kızıltan son yolculuğuna uğurlandı
"Değirmen" adlı senaryosuyla 1991'de Kültür Bakanlığı Senaryo Ödülü'nü alan ve bu senaryoyu 35 mm. film olarak çeken yönetmen, 1992'de Kültür Bakanlığı'nın açtığı senaryo yarışmasında "Welcome Missouri" adlı senaryosuyla da ödüle layık görüldü.
Missouri - 1.5.2020
Aynı camiye ikinci defa saldıran Amerikalıya büyük ceza
ABD'nin Missouri eyaletindeki camiye ikinci defa saldırı düzenleyen Amerikalı Nicholas Proffitt için eyalet savcıları federal suçtan yargılanma talep etti.
Missouri - 25.4.2020
Çin, Kovid-19 salgınının kaynağının soruşturulması çağrılarını reddetti
ABD'de Missouri Başsavcılığı ise Çin hükümeti ve Çin Komünist Partisini salgında "bilgi gizlediği, ihbarda bulunanları tutukladığı ve salgının bulaşıcı doğasını inkar ettiği" gerekçesiyle mahkemeye vermişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Missouri Haberleri | Missouri Haber - Haberler - Missouri haberleri, son dakika missouri haber ve gelişmeleri burada. ABD'de Biden'ın oğluyla ilgili habere getirilen sosyal medya kısıtlaması tepki çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 21:51:43. #1.15#
title