Kürt Haberleri

Kürt haber, Kürt son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kürt - Dün
TBMM Genel Kurulu
AK Parti iktidarında bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Aksal, şöyle devam etti: "Kadına yönelik şiddeti, tacizi, tecavüzü önleyeceksek önce samimi olmamız gerekiyor. Bütün milletvekillerini samimiyete davet ediyorum. Özellikle CHP'li kadın milletvekillerine sesleniyorum. Her gün teşkilatlarınızda taciz, tecavüz vakaları yaşanırken üç maymunu oynamayacaksınız. HDP'ye gelince kadını ağzına alacak son parti HDP'dir. Diyarbakır anneleri 512 gündür Diyarbakır İl Başkanlığınızın önünde nöbet tutuyor. Bir anneyi evladından koparmaktan daha büyük şiddet olabilir mi? Kendi çocuklarınız Avrupalarda seyahat ederken gariban Kürt çocuklarını teşkilatlarınız eliyle dağa kaçırıp PKK'lı teröristlere peşkeş çekiyorsunuz.
Kürt - Dün
AK Parti'li Yavuz: "Siyasi, hukuki ve ekonomik reform süreçlerini gerçekleştireceğiz"
"Bizim kitabımızda 83 milyonun hepsi kardeştir" Yavuz, AK Parti'nin bir sınıfın, zümrenin, coğrafi bölgenin ve bir kesimin partisi olmadığının altını çizerek, şunları kaydetti: "Türkiye'deki 83 milyon vatandaşımızın partisidir. Hatta dünya mazlumlarının mağdurlarının partisidir. Bizim kitabımızda insanları doğulu-batılı, Türk-Kürt, başörtülü-baş açık, şehirliler-köylüler diye ayırt etmek yazmaz.
Kürt - Dün
Son dakika haberleri! ABD'nin son Şam Büyükelçisi Ford, ülkesinin Suriye'deki stratejisinin başarısız olduğunu düşünüyor Açıklaması
"Ancak Trump yönetimi, savunduğu ulus inşa etmeme politikasından, Suriye'de uzun soluklu bir çabayı sürdürmek için ayrıldı." ifadesini kullanan Ford, ABD'nin, Suriye'deki rejimin başındaki Beşşar Esed'i, ülkenin kuzeydoğusundaki önemli anayasal reformları ve Kürt özerk bölgesini kabul etmeye zorlamak için askeri güç ve mali baskı kullanmaya çalıştığını kaydetti.
Kürt - 24.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2005 - Irak'ta 50 yıl sonra ilk kez çok partili seçimler yapıldı. Sünniler seçimi boykot etti. Seçimin galibi Şiiler oldu. Celal Talabani, ülkenin ilk Kürt devlet başkanı seçildi.
Kürt - 22.01.2021
Son dakika haberleri... Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın kontrolündeki Hol Kampı'nda 15 günde 12 kişi öldürüldü
"YPG/PKK" yerine "Kürt birlikleri" ifadesini kullandı AA muhabirinin, "Pek çok BM kuruluşu yıllardır Hol Kampı'nda insan hakları ihlalleri yapıldığına ve insani durumun çok kötü olduğuna dair açıklamalar yapıyor fakat hiçbir iyileşme olmadı.
Kürt - 21.01.2021
Covid: Roma'daki evsizlere Vatikan'da koronavirüs aşısı yapılıyor
Covid aşısına karşı çıkan Katolikler arasında, bazı aşıların 1960'larda kürtajla alınan iki fetüs dokusundan elde edilen hücre hatlarından faydalanılarak geliştirilmesini gerekçe gösterenler de bulunuyor.
Kürt - 20.01.2021
MHP İl Başkanı Salih Güngöralp, KAF Genel Başkanı Rasim Aslan'ı ziyaret etti
KAF'ın 50 binin üzerinde üyesinin bulunduğunu belirten Aslan, şunları kaydetti: "Doğu ve Güneydoğu'nun sorunlarını dile getirmeliyiz. PKK, biz Kürtleri temsil etmiyor.
Kürt - 20.01.2021
Eğreti barış: Arap-İsrail 'normalleşmesinin' geleceğine ilişkin jeopolitik senaryolar
Yukarıda anılan çerçevede özellikle Suriye'nin artık merkezi bir denetimden mahrum olması, İsrail'in elini güçlendirdiği kadar, Şam rejiminin potansiyel baskısından kurtulan Arap monarşilerini de rahatlatmış durumda. Bu bağlamda özellikle belirtilmelidir ki Suriye İsrail'le defaatle savaşmış, topraklarını kaybetmiş ve barış anlaşması imzalamamış (İsrail'le hukuken savaş halinde olan) bir devlet olarak, Arap-İsrail normalleşmesi olarak anılan sürecin merkezinde bulunmalıdır. Halbuki bugün BAE ve Bahreyn gibi küçük Körfez monarşilerinin "normalleşme" adı altında kalkışılan süreçlerin parçaları ve hatta öncüleri olmaları, İsrail'le zaten çatışmalı bir tarihe sahip olmamaları sebebiyle, tarihsel olarak pek bir anlama sahip değil. Bir diğer ifadeyle, Suriye'de herhangi bir yönetim altında jeopolitik bir bütünleşme söz konusu olabilirse, bu durum kuşkusuz Arap-İsrail normalleşmesi olarak anılan sürece etki edebilir. Fakat halihazırdaki statüsüne bakıldığında, özellikle ülkenin kuzeydoğusunda Amerikan şemsiyesi altında serpilen Kürt otonomisi ve ayrıca Şam yönetimi üzerindeki Rus-İran etkisi göz önünde bulundurulduğunda, söz konusu jeopolitik entegrasyonun kısa vadede pek mümkün olmadığı tespit edilebilir.
Kürt - 19.01.2021
Bakan Akar'dan Erbil ziyareti
MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile eski IKBY Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile ayrı ayrı görüştü.
Kürt - 19.01.2021
Milli Savunma Bakanı Akar Erbil'de
"Terör örgütünün gerçek yüzü görüldü" PKK'nın uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığı yapan eli kanlı uluslararası bir terör örgütü olduğunu vurgulayan Akar, "PKK'nın gerçek yüzünü Irak'ta birçok kesim daha net bir şekilde görmektedir. PKK, bölge halkının da düşmanıdır. Bu terör örgütünün bölge halkını, Kürt kardeşlerimizi temsil etmediğini, aksine onları mağdur ettiğini yıllardır vurguluyoruz.
Kürt - 18.01.2021
Prof. Dr. Cengiz Tomar'dan 2020 Suriye değerlendirmesi
TÜRKİYE KARŞITI FAALİYETLERE DEVAM ETTİLER Sorunlu ve sözde stratejik müttefikimiz ABD ise Fırat'ın doğusunda YPG/PYD, SDG ve sair isimlerle anılan ve yaptıkları mezalim ve kurdukları diktatörlükle bölgedeki diğer Kürt gruplar tarafından nefret edilen PKK'nın Suriye şubesini parlatmaya ve PR çabalarına devam ederken, bir yandan da diğer Kürt grupları uzlaştırmaya çalışarak Türkiye karşıtı faaliyetine devam etti.
Kürt - 18.01.2021
Trump Irak'ta nasıl bir miras bıraktı?
İran'la gerginliğin Irak'a etkisi ABD'nin 2003'teki Irak işgali sonrası ülkedeki Şii nüfusun-İran destekli milis grupların varlığı ve siyaset ile bürokrasiye dahli sayesinde Irak'taki nüfuzunu artıran İran, ABD'nin buradaki varlığını kendisine tehdit olarak algıladı. ABD ise Saddam rejiminin devrilmesi sonrası Irak'ta güce erişen Şii iktidarların Tahran'la yakın ilişkisi nedeniyle buranın ikinci bir İran olmasından endişelendi. ABD ve İran arasındaki gerilim, ülkedeki iktidarların ve milis grupların İran ile artan ilişkisiyle paralel olarak artış gösterdi. Saddam döneminde İran'da sürgünde yaşayan Tahran yanlısı birçok Iraklı Şii gibi 2003 sonrası Irak siyasetinde rol alan eski Irak Başbakanı Nuri el-Maliki döneminde İran'ın ülkedeki nüfuzu daha da arttı. 1980-1988 yılları arasında gerçekleşen İran-Irak savaşında Tahran safında savaşan Maliki, iktidarı dönemindeki mezhepçi ve etnik politikaları nedeniyle Sünnileri sistemden tamamen izole ederek terör örgütü DEAŞ'ın bazı Sünni aşiretlerden destek almasına yol açarken, Kürtleri de sistemden dışlayarak Irak'ın bütünlüğüne zarar verdi.
Kürt - 14.01.2021
Diyarbakır anneleri oturma eyleminin 500'üncü gününde HDP önüne siyah çelenk bıraktı
Aileler ellerinde Türk bayraklarıyla "Kürt, Türk kardeştir, HDP kalleştir", "Kahrolsun HDP" sloganları attı.
Kürt - 13.01.2021
Son dakika haberi | Erdoğan: Kendilerini hukukun üstünde gören sosyal medya şirketlerinin baskılarına boyun eğmeyeceğiz
'DİYARBAKIR ANNELERİ KORKU DUVARLARINI YIKTILAR' Erdoğan, "Yine gençlerimizi uyuşturucu ve her türlü bağımlılıktan korumak, aileleri bilinçlendirmek amacıyla 'Narkotik Polisi Anne' projesi hayata geçirildi. Derneğimizin terör mağduru kadınlarımızın haklı mücadelesini dünyaya duyurmak için yürüttüğü çalışmaları da önemsiyorum. Yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele eden bir ülke olarak örgütün gerçek yüzünü deşifre etme konusunda halen arzu ettiğimiz seviyede değiliz. Bölücü örgüt askerimizin, polisimizin, öğretmenimizin, din görevlimizin, en çok da Kürt kardeşlerimizin kanını dökerek varlığını sürdürmüştür.
Kürt - 13.01.2021
Son dakika haber: Erdoğan: Kendilerini hukukun üstünde gören sosyal medya şirketlerinin baskılarına boyun eğmeyeceğiz
'DİYARBAKIR ANNELERİ KORKU DUVARLARINI YIKTILAR' Erdoğan, "Yine gençlerimizi uyuşturucu ve her türlü bağımlılıktan korumak, aileleri bilinçlendirmek amacıyla 'Narkotik Polisi Anne' projesi hayata geçirildi. Derneğimizin terör mağduru kadınlarımızın haklı mücadelesini dünyaya duyurmak için yürüttüğü çalışmaları da önemsiyorum. Yaklaşık 40 yıldır terörle mücadele eden bir ülke olarak örgütün gerçek yüzünü deşifre etme konusunda halen arzu ettiğimiz seviyede değiliz. Bölücü örgüt askerimizin, polisimizin, öğretmenimizin, din görevlimizin, en çok da Kürt kardeşlerimizin kanını dökerek varlığını sürdürmüştür.
Kürt - 13.01.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendi evlatlarını Paris'e, Londra'ya, Brüksel'e tatile gönderenler, analarından kopardıkları Kürt çocuklarını ölüme...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kendi evlatlarını Paris'e, Londra'ya, Brüksel'e tatile gönderenler, analarından kopardıkları Kürt çocuklarını ölüme yolladılar"
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kürt Haberleri | Kürt Haber - Haberler - Kürt haberleri, son dakika kürt haber ve gelişmeleri burada. TBMM Genel Kurulu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 08:00:33. #1.15#
title