Katarakt Haberleri

Katarakt haber, Katarakt son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Katarakt - Dün
Yeni teknolojilerle, katarakt ameliyatları kolaylaşıyor
Türkiye İş Bankası grup şirketleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Kavaklıdere Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof. Dr.
Katarakt - 04.05.2021
Diyabet hangi göz hastalıklarına yol açar?
Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Avni Yılmaz, diyabetik hastalardaki sık görülen göz problemleri glokom, katarakt ve retinopati hastalıkları ve tedavilerine ilişkin önemli bilgiler paylaştı
Katarakt - 23.04.2021
Göz sağlığında, erken teşhisin önemi büyük
Batıgöz Sağlık Grubu Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tayfun Bavbek, "Doğumsal kataraktı test etmenin kolay bir yolu var. Çocuğunuzun fotoğrafını çekip göz bebeklerini kontrol edebilirsiniz.
Katarakt - 15.04.2021
Çoklu görme kusurlarına ömürlük akıllı lensle çözüm
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Göz Bölümü'nden Prof. Dr. Mustafa Özsütçü, "Halk arasında akıllı lens olarak bilinen çok odaklı mercekler, 50 yaş üstü katarakt gelişmiş hastaların yanı sıra gençlerde yakın ve uzak gözlük bağımlılığından kurtulmak isteyenler ve görme sorunları yaşayanlar...
Katarakt - 12.04.2021
Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği geçen ay 192 su kuyusu açtı
İbadet olanaklarından mahrum kalan bölgeler için 548 adet Kur'an-ı Kerim dağıtılırken, 187 kişiye, katarakt ameliyatı olanağı sağlandı.
Katarakt - 06.04.2021
Son dakika haberi... Deniz Feneri İzmir Temsilciliği Kamerun'da "Şehit Fethi Sekin" adına Kuran kursu açacak
Savaş, afet, kıtlık gibi sebeplerle hayata tutunmaya çalışan coğrafyalarda var olmaya çalıştıklarını, 65 ülkede gıda, giyim, barınma yardımlarının yanı sıra su kuyusu, okul, medrese ve cami açılışları yaptıklarını aktaran Kara, Kamerun'da da kalıcı projeler yapmak istediklerini dile getirdi. Kara, şunları kaydetti : "Kamerun'da daha önce yüzlerce katarakt ameliyatı yaptık, 400 civarında su kuyusu açtık.
Katarakt - 05.04.2021
Ton balığı kalbi koruyor, bağışıklığı artırıyor
Omega 3'ün mevsimsel değişikliklerin neden olduğu alerjilere sebep patojenlerle tüm gücüyle savaştığını aktaran Yiğit, şu değerlendirmelerde bulundu: "Güneş ışınları tarafından tetiklenen enzimlerin serbest bırakılmasını engeller, cildi optimum koşullarda çalışır halde tutar. Göz sağlığını geliştiren omega 3, katarakt gibi göz hastalıklarıyla mücadelede oldukça faydalı bir etkiye sahiptir.
Katarakt - 24.03.2021
Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak cildi olumsuz etkiliyor
Yine güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak erken yaşlanma, kırışıklık oluşumu gibi sonuçlara neden olabilir. Güneş yanıkları ve erken yaşlanma oldukça zorlayıcı durumlar olmakla birlikte zararlı güneş ışınları maruziyetinin en korkulan sonucu cilt kanseridir. Cilt kanseri, tüm kanser türleri arasında en sık görülen türdür. Bu kansere sahip kişilerin çoğunda durum tanı almayabilir ancak bazı hastalarda kanser yayılarak ölüme kadar varan ciddi sonuçlara yol açabilir. Özellikle açık ten rengine sahip kişilerde melanin pigmentinin daha az olması, cildin zararlı ışınlara karşı daha hassas olmasına neden olur. Bu nedenle cilt kanseri, açık tenli kişilerde daha sık görülür. Cildimizi zararlı güneş ışınlarından koruyarak, cilt kanseri ve diğer istenmeyen durumların önüne geçmek mümkün olur." "Zararlı güneş ışınlarından korunmak için birkaç basit uygulamanın yeterli olur. Yaz aylarında kişinin zorunlu olarak gitmesi gereken durumlar haricinde gün içinde 11.00-15.00 saatleri arasında uzun süre güneşe maruz kalmaması uygun olur." yorumunu yapan Utkan şunlara dikkati çekti: "Bu saatler cildin güneş ışınlarına en çok maruz kaldığı saatlerdir. Bu nedenle bu zaman aralığından önce veya sonra dışarı çıkmak daha sağlıklı olacaktır. Özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkılacağı durumlarda ise şapka takılmalı, uzun kollu bir üst veya pantolon gibi cildi açıkta bırakmayacak giysiler tercih edilmelidir. Sıcak havalarda bunları giymek zor olabilir. Bu nedenle pamuklu, ince kumaştan üretilmiş kıyafetlerin giyilmesi daha mantıklı olabilir. Yine dışarıda şemsiye kullanmak, mümkünse ağaç gölgesi altında zaman geçirmek gibi uygulamalar da güneşten korunmayı sağlar. Güneş gözlükleri hem göz hem de göz çevresi için koruyucudur. Güneş gözlüğü kullanımı, kişide katarakt gelişimi riskini de azaltır.
Katarakt - 22.03.2021
Göz titremesi hastalık habercisi olabilir
Ceylan, göz titremesi hastalarına kırma kusurları, göz tembelliği, şaşılık, katarakt, optik sinir ve retina hastalıklarının da eşlik edebileceğini anlatarak, "Özellikle astigmatizma göz tembelliği açısından risk faktörü olduğu için gözlük verilmelidir.
Katarakt - 25.02.2021
Yeryüzü Doktorları, Bangladeş'teki Arakanlı mülteciler için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor
İbisevic, 2020 yılında mültecilere yönelik katarakt ameliyatları da gerçekleştirdiklerini belirterek, 2021 yılının ihtiyaçları doğrultusunda faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.
Katarakt - 25.02.2021
Akıllı lenslerle uzak ve yakını gözlüksüz görmek mümkün
Gözün odaklama gücünün yüzde 70'inin saat camı şeklindeki kornea tabakasından, kalan yüzde 30'unun da göz merceğinden sağlandığını ifade eden Akman, "Göz merceği, genç yaşlarda odaklama gücünü gerektiğinde değiştirerek hem yakına hem de uzağa odaklama yapabilecek kapasite taşıyor. Ancak 45 yaş itibarıyla bu odak değiştirme kapasitesi azalarak, yakın görme ve okuma zorluğu başlıyor. Yaş ilerledikçe ise odaklama kapasitesi azalmış göz merceği, daha da bozularak saydamlığını kaybediyor ve katarakt oluşuyor.
Katarakt - 08.02.2021
Yeryüzü Doktorları ve Turkcell, 1095 katarakt hastasını ışığa kavuşturdu
Yeryüzü Doktorları Derneği ve Turkcell, sosyal sorumluluk kapsamında 2018 yılında başlattıkları "Hayata Gözlerini Aç" projesi ile Afrika'da katarakt hastalarına umut elini uzatmaya devam ediyor.
Katarakt - 08.02.2021
Göz hastalarına "akıllı mercek" uyarısı
Koytak yaptığı yazılı açıklamada, "akıllı mercek" olarak tanıtılan çok odaklı göz içi merceğinin, 1970'lerden bu yana katarakt ameliyatlarında göz içine yerleştirdikleri yapay merceklerin güncel bir modeli olduğunu belirtti.
Katarakt - 01.02.2021
Yeryüzü Doktorları'ndan "Karanlıkta Kalana Işık Olunur, Biz Böyle Gördük" kampanyası
Yeryüzü Doktorları Derneği, tedavi imkanlarının yetersiz kaldığı ülkelerde yaygın olarak görülen katarakt hastalığının tedavisi için "Karanlıkta Kalana Işık Olunur, Biz Böyle Gördük" kampanyası başlattı.
Katarakt - 28.01.2021
Kalın camlı gözlükten gözlerine dikilen mercekle kurtuldu
Çocukluk yıllarında geçirdiği katarakt ameliyatının ardından yaşamına 15 numara gözlüklerle devam etmek zorunda kalan 46 yaşındaki Fadime Kocaayak, gözlerine dikilen mercekler sayesinde yeniden gözlüksüz görmeye başladı.
Katarakt - 14.01.2021
İHH 14 bin kişinin kataraktan kararan dünyasını aydınlattı
İHH, "Bir Göz Bir Dünya Görür" sloganıyla 8 ülkede yaptığı katarakt ameliyatlarında, 14 bin 55 kişiyi sağlığına kavuşturdu. Vakıf, 20 bin ameliyat yapmayı daha planlıyor.
Katarakt - 30.12.2020
Uzmanından "çocuğa yılbaşı hediyesi seçerken dikkat edin" uyarısı
En masum görünen oyuncağın bile bir çocuğun gözlerine zarar verebileceğini kaydeden Karaman, "Özellikle 15 yaşın altındaki çocuklarda, oyuncak nedeniyle her yıl yaklaşık 11 bin göz yaralanması oluyor. Göz yaralanmaları, hafif kornea epitel efektinden (göz yüzeyine çizik) travmatik katarakt, kornea ülseri veya retina yırtığı veya dekolmanı gibi çok daha ciddi yaralanmalar olabilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Katarakt Haberleri | Katarakt Haber - Haberler - Katarakt haberleri, son dakika katarakt haber ve gelişmeleri burada. Yeni teknolojilerle, katarakt ameliyatları kolaylaşıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 08:46:43. #1.15#

title