Kapıköy Haberleri

Kapıköy haber, Kapıköy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kapıköy - 7.8.2020
Kapıköy Güvenlik Komisyonu ağustos ayı toplantısı yapıldı
Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yunus Ataman başkanlığında ağustos ayı Kapıköy Güvenlik Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.
Kapıköy - 21.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi 2 Yıllık Değerlendirme Toplantısı: (8)
2019'da Sarp, Kapıköy ve Çobanbey gümrük kapılarını, 2020'de de Öncüpınar, Kapıkule ve Hamzabeyli gümrük kapılarını modernize ettiklerini hatırlatan Erdoğan, "Tasfiyelik eşyaların tüm vatandaşlarımızın katılabildiği elektronik ihale yöntemiyle ve online olarak satışına başladık.
Kapıköy - 5.6.2020
Türkiye ile İran arasındaki kapıların açılması iş çevrelerini memnun etti
Kovid-19 tedbirleri kapsamında 23 Şubat'ta hem transit hem de yaya geçişlerine kapatılan Van'ın Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı ile Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Esendere ve Çukurca ilçesindeki Üzümlü gümrük kapıları, normalleşme süreciyle yeniden açıldı.
Kapıköy - 26.4.2020
GÜNDEM / 26 Nisan 2020
(Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, temassız ticaretle tır ve vagon geçişlerini açıkladı: "Dünyayı etkisine alan Kovid-19 pandemisinin ticaretimiz üzerinde etkisini en aza indirmek ve dış ticareti mümkün olduğu kadar etkin ve yüksek kapasiteyle sürdürmek için hayata geçirdiğimiz 'Temassız ticaret" uygulamalarımızı başarıyla sürdürüyoruz" "Irak'a açılan Habur Gümrük Kapısı'ndan çıkış yapan ticari araç sayısı 24 Nisan'da 1449 oldu. Bu sayı ile pandemi öncesi dönemdeki günlük rakamlara oldukça yaklaştık" "İran'a açılan Kapıköy Gümrük Kapısı'nda da vagonlarla insan teması olmadan ticareti gerçekleştiriyoruz.
Kapıköy - 12.4.2020
Türkiye-İran sınırında ve Karadeniz'de depremler
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, merkez üssü İran'ın Hoy kentinde saat 05.23'te Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem Van'ın sınır ilçelerinde de hissedildi. Depremde ölü, yaralı ve hasar tespiti henüz belirlenemezken, Depremin merkez üssüne Türkiye'den en yakın yerleşim yerin Saray ilçesine bağlı Kapıköy olduğu tespit edildi.
Kapıköy - 11.4.2020
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü
Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Halis Aydın, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yıl dönümü kapsamında İlçe Emniyet Amirliği ve Kapıköy Kara Hudut Kapısı Emniyet Şubesini ziyaret etti.
Kapıköy - 27.3.2020
Bakan Pekcan: Bakü-Tiflis-Kars demir yolu iş dünyasının hizmetine açık
'O GÜN 'TİCARETE KAPANMAYACAK' DEDİM' Bakan Pekcan, 1 Mart itibariyle Irak ile olan yolcu giriş çıkışlarının kapatıldığını hatırlatarak, şöyle konuştu: "Ben o gün 'ticaret kapanmayacak' dedim. Burada, şoför ve konteyner değiştirme ile bütün sağlık tedbirlerini alarak bunu başarıyla gerçekleştiriyoruz. Önceden 500 TIR'dı, bin 140 TIR'a kadar çıktık ve inşallah bunu artırarak devam edeceğiz. Oralarda tampon bölgeler kurduk. Alınan sağlık tedbirleri kapsamında, tüm araçlar dezenfekte ediliyor. Bu vesileyle, Irak'la olan ticaretimizin eski seviyelere gelmesi için çalışıyoruz. İran'la da bu sorunu yaşadık. Fakat İran ile aramızda tampon bölgede yok. O bölgeyi kurmak için araştırmalar yaptık. Çünkü İran'a bizim senede 130 bin TIR'ımız gidiyor. Bunun 94 bin TIR'ı İran içine, 36 bini ise oradan Orta Asya'ya gidiyor. Bu kapsamda öncelikle Gürcistan ve Azerbaycan ile iletişimlerimizi kurduk. Türkgözü, Çıldır, Aktaş ve Sarp gümrük kapılarımızın kapasitelerini artırarak 24 saat çalışır hale getirdik. Gürcü ve Azeri yetkililerle iş birliği halinde İran üzerinden Orta Asya'ya giden 36 bin TIR, bu güzergahtan geçebilir hale getirdik. Günde 100 TIR girişi artırdık" 'BAKÜ-TİFLİS-KARS DEMİR YOLU, 2 BİN 500 TON KAPASİTE İLE HİZMETE AÇIK' Bakan Pekcan, bu dönemde demir yollarına ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, "Bakü-Tiflis-Kars demir yolu şu anda 2 bin 500 ton kapasiteyle bütün iş dünyasının hizmetine açık. Biz bunu 6 bin tona çıkarabilecek kapasitedeyiz. Böyle bir talep olması halinde 6 bin tona çıkaracağız. Bu dönemde zaten demir yollarına ağırlık vermeliyiz. İran ile sorunumuzu da Kapıköy tren yolu ile çözdük.
Kapıköy - 27.3.2020
Bakan Pekcan, Kovid-19 salgınına karşı "temassız ticaret" çözümünü anlattı Açıklaması
Zaman zaman "Gürbulak, Esendere, Kapıköy ne zaman açılacak?" gibi sorular ve talepler geldiğine dikkati çeken Pekcan, şu değerlendirmede bulundu: "1 Mart itibarıyla Irak ile olan yolcu giriş çıkışını kapattık.
Kapıköy - 25.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Kapıköy'ün kapatıldığından haberi olmayan İranlılar kapıda kaldıVan'ın İran'a açılan Saray ilçesindeki Kapıköy Kara Hudut Kapısı'nın dün geceden itibaren giriş-çıkışlara kapatılmasından haberi olmayan İranlılılar, sabah saatlerinde geldikleri kapıdan, ülkelerine geçiş yapamadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kapıköy Haberleri | Kapıköy Haber - Haberler - Kapıköy haberleri, son dakika kapıköy haber ve gelişmeleri burada. Başkan Berge: Van'ımız için en büyük müjde Kapıköy'ün açılmasıdır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 17:28:21. #1.15#
title