Hazro Haberleri

Hazro haber, Hazro son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hazro - Dün
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 55 sulama havuzu inşa edecek
Çermik, Çüngüş, Dicle, Hani, Hazro, Kulp ve Lice'de 45 mahallede belirlenen noktalarda çalışmalarını başlatan ekipler, daha önce vatandaşların kendi imkanlarıyla yaptığı su israfına neden olan havuzların yerine su kaybı oluşturmayan ve daha çok alanın sulanmasına imkan verecek havuz inşa ediyor.
Hazro - 20.08.2021
Trabzon'da 8 ilçenin kaymakamı ile vali yardımcıları değişti
Yapılan atamalara göre; Amasya Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale Ortahisar Kaymakamlığına, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan İstanbul Silivri Kaymakamlığına, Beşikdüzü Kaymakamı Şakir Öner Öztürk Sivas Vali Yardımcılığına, Diyarbakır Hazro Kaymakamı Ferhat Vardar Beşikdüzü Kaymakamlığına, Trabzon Çaykara Kaymakamı Osman Çelikkol Trabzon Vali Yardımcılığına, Bartın Kurucaşile Kaymakamı Muhammet Güzel Çaykara Kaymakamlığına, Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız Diyarbakır Vali Yardımcılığına, Konya Doğanhisar Kaymakamı Anıl Adıgüzel Dernekpazarı Kaymakamlığına, Köprübaşı Kaymakamı Murat Ekinci Şırnak Vali Yardımcılığına, Malatya Akçadağ Kaymakamı Hulusi Teke Köprübaşı Kaymakamlığına, Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta Muğla Dalaman Kaymakamlığına, Çanakkale Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan Vakfıkebir Kaymakamlığına, Van Bahçesaray Kaymakamı Muhammet Öztabak Yomra Kaymakamlığına, Yomra Kaymakamı Eyüp Özdemir İller İdaresi Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı, Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal Adıyaman Sincik Kaymakamlığına, Iğdır Valiliği Kaymakam Adayı Zekeriya Murat Şahan Şalpazarı Kaymakamlığına atandı.
Hazro - 17.08.2021
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçeler dışında kalan ilçelere 150 otobüs bekleme durağı yerleştirecek
DBB Ulaşım Daire Başkanlığı, Ergani, Çermik, Çüngüş, Kocaköy, Hani, Dicle, Lice, Kulp, Hazro, Silvan Çınar ilçeleri, Çınar Ovabağ Yolu ile Diyarbakır kent merkezi arasındaki güzergahlarda belirlenen alanlara 150 yolcu bekleme durağı inşa edecek.
Hazro - 30.07.2021
"Köşe Bucak Sanata Doyacak" temasıyla düzenlenen etkinlikler Diyarbakırlılarla buluşmaya devam ediyor
Yaz sıcağında açık havada yapılan etkinlikler, Çüngüş, Çermik, Ergani, Hazro, Çınar, Dicle, Bismil, Eğil, Lice ve Hani'de vatandaşlarla buluştu.
Hazro - 28.07.2021
Hazro ilçesine 32 bin metrekarelik Millet Bahçesi kazandırılacak
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hazro ilçesine 32 bin metrekarelik alana sahip Millet Bahçesi kazandıracak.
Hazro - 11.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2017 - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, PKK'lı teröristlerce kaçırılan Ömer Mazlum ile oğlu Musa'nın cesetleri, Hazro ilçesi kırsalında bulundu.
Hazro - 05.07.2021
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinliklerini ilçelere taşıyor
Etkinlikler, 6 Temmuz'da Çermik Şehit Ömer Yaman Ortaokulu, 7 Temmuz'da Ergani TOKİ Parkı ve Ergani Öğretmen Lisesi, 8 Temmuz'da Hazro Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, 12 Temmuz'da Çınar Anadolu İmam Hatip Lisesi, 13 Temmuz'da Dicle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 16-17 Temmuz'da Bismil İbrahim Oruç Parkı, 18 Temmuz'da Eğil Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 26 Temmuz'da Kulp Milli Eğitim Müdürlüğü, 27 Temmuz'da Lice Ayşe Toprak Yatılı Bölge Ortaokulu, 28 Temmuz'da Hani Ziya Gökalp Konferans ve Gösteri Salonu ve 29 Temmuz'da Kocaköy Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk Anadolu ve İmam Hatip Lisesi'nde vatandaşlarla buluşacak.
Hazro - 03.06.2021
İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararı 26
T. C.BARTIN VALİLİĞİİL UMUMİ HIFZISSIHHA MECLİSİİLAN TUTANAĞIİl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimiz 03. 06. 2021 Perşembe günü Vali Sinan GÜNER Başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan meclis üyelerinin katılımı ile olağanüstü toplanarak;
Hazro - 02.05.2021
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsalda 1200 kilometre yol yapım çalışmasını sürdürüyor
Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığının, Kayapınar, Sur, Yenişehir, Lice, Hazro, Bismil, Silvan, Çınar, Eğil, Kulp, Hani ve Çüngüş ilçelerinde 13 şantiyede yürüttüğü çalışmalarda 496 personel görev yapıyor.
Hazro - 20.03.2021
Türk Kızılay Diyarbakır Şubesi, öğrencilere kırtasiye seti dağıttı
Türk Kızılay Diyarbakır Şubesi, Diyarbakır'ın Hazro ilçesine bağlı Sürenbağ mezrasında eğitim gören öğrencilere kırtasiye seti dağıttı.
Hazro - 12.03.2021
Diyarbakır Valiliği: "CHP Hazro İlçe Başkanı'nın ikametine girilmesi iddialarıyla ilgili gerekli soruşturma süreci başlatılmıştır"
Diyarbakır Valiliği, bazı yayın organlarında yer alan CHP Hazro İlçe Başkanı'nın ikametine girilmesi iddialarıyla ilgili gerekli soruşturma sürecinin başlatıldığını açıkladı.
Hazro - 12.03.2021
Diyarbakır Valiliğinden CHP Hazro İlçe Başkanı'nın evine baskın yapıldığı iddialarına ilişkin açıklama
Diyarbakır Valiliğince, CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel'in evine baskın yapıldığı iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.
Hazro - 01.02.2021
Karla mücadele ekipleri yoldan çıkan minibüsteki yolcular ile bir hastanın yardımına yetişti
Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, dün Ergani, Dicle, Çüngüş, Çermik, Silvan, Hani, Kulp, Lice, Hazro ve Kocaköy'de etkili olan kar yağışının ardından harekete geçti.
Hazro - 19.01.2021
Diyarbakır'da belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor
Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde sabaha karşı etkili olan kar yağışının ardından Kulp, Çüngüş, Ergani, Hani, Dicle, Hazro ve Lice ilçelerinde yolların açık kalması için çalışma başlattı.
Hazro - 18.11.2020
Görevlendirme yapılan belediyelerin kaynakları "dağ" için değil vatandaşa hizmet için harcandı
Kitapta, ayrıca Diyarbakır'ın Bismil, Ergani, Eğil, Hazro, Kayapınar, Kulp, Kocaköy, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir, Mardin'in Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Nusaybin, Savur, Van'ın Başkale, Erciş, İpekyolu, Muradiye, Özalp, Saray, Hakkari'nin Yüksekova, Siirt'in Baykan, Kurtalan, Ağrı'nın Diyadin, Bitlis'in Güroymak, Erzurum'un Karayazı, Muş'un Bulanık, Varto, Şanlıurfa'nın Suruç, Şırnak'ın Cizre ve İdil ilçe belediyeleri ile Batman'ın İkiköprü, Siirt'in Gökçebağ, Muş'un Erentepe, Altınova, Tunceli'nin Akpazar, Elazığ'ın Sarıcan ve Iğdır'ın Halfeli belde belediyelerinde hayata geçirilen benzer nitelikteki yatırımlar anlatıldı.
Hazro - 23.09.2020
İzmir'de darbedilerek öldürülen kişinin davasında karar
İzmir'deki cinayetin Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde Meşebağları Mahallesi Muhtarı Hasan ile babası Piresin Bıkmış'ın öldürülmesi ve eşi Emine ile 7 yaşındaki oğlu Ahmet'in yaralanmasıyla bağlantılı olduğu belirtilmişti.
Hazro - 13.09.2020
Diyarbakır'da STK'lar doğal alanlarda temizlik seferberliği başlattı
Diyarbakır'da STK'lar doğal alanlarda temizlik seferberliği başlattı DİYARBAKIR - Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 15 Eylül Dünya Temizlik Günü münasebetiyle 'Yaşanılabilir bir Diyarbakır için el ele' sloganı ile başlatılan çevre temizliği kampanyasının bu haftaki durağı Birkleyn Mağaraları oldu. Lice ilçesinde bulunan ve eski dönemlerde yerleşim yeri olarak kullanılan Birkleyn Mağaralarında farkındalık oluşturmak için temizlik çalışması yapıldı. DTSO Kadın Meclisi, GÜNTİAD, TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Diyarbakır Turizm Platformu, Tigris Bisiklet Kulübü, Üniversal Çevre Teknolojileri ve TEMA Vakfı gibi kurumların temsilcilerinin de katılımıyla Diyarbakır'ın doğal yerleri, tarihi yerlerinde yapılan temizlik çalışmasının son durağı Birkleyn Mağaraları oldu. STK temsilcileri ve üyeleri, farkındalık oluşturmak için çevredeki çöpleri toplayıp temizlik çalışması yaptı. "Amacımız çevreye duyarlı bir halk yetiştirmek" DTSO Yönetim Kurulu üyesi Remzi Öcal, 15 Eylül Dünya Çevre Günü etkinliği kapsamında DTSO olarak yaklaşık 10 STK kuruluşuyla kampanya başlattıklarını söyledi. Geçen hafta Hazro'ya gittiklerini, bu haftada Lice Birkleyn Mağaralarına geldiklerini belirten Öcal, "Amacımız çevreye duyarlı bir halk yetiştirmek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hazro Haberleri | Hazro Haber - Haberler - Hazro haberleri, son dakika hazro haber ve gelişmeleri burada. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 55 sulama havuzu inşa edecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.09.2021 20:56:04. #1.13#

title