Hava Kirliliği Haberleri

Hava Kirliliği haber, Hava Kirliliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hava Kirliliği - 07.06.2021
Valimiz Hüseyin Öner ve Eşi Zehra Mine Öner, Sıfır Atık Projesi Kapsamında "Geri Dönüşüm Ürünleri Sergisi"Nin Açılış Programına Katıldı (07.06.2021)
Valimiz Hüseyin Öner ve eşi Zehra Mine Öner, Sıfır Atık Projesi kapsamında "Geri Dönüşüm Ürünleri Sergisi"nin açılış programına katıldı (07. 06. 2021)Valimiz Hüseyin Öner ve eşi Zehra Mine Öner Hanımefendi, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ilimizde yürütülen Sıfır Atık Kampanyasının bir parçası olarak geri dönüşüm malzeme ve materyallerinden elde edilen "Geri Dönüşüm Ürünleri Sergisi"nin açılışına katıldı. Milli Egemenlik Parkında açılan serginin açılışını yapan Valimiz ve eşi Hanımefendi, daha sonra beraberindeki protokol üyeleri ve kurum müdürleriyle birlikte sergiyi gezdiler. Toplanan atık malzemelerden elde edilen çeşitli ürünleri inceleyen Valimiz ve eşi Hanımefendi, ürünlerin her birinin büyük önem ve anlam taşıdığını ifade etti. Açılış sırasında bir konuşma da yapan Valimiz Hüseyin Öner şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Türkiye genelinde yürütülmekte olan " Sıfır Atık Kampanyası"nı ilimizde Emine Erdoğan Hanımefendi adına eşim Zehra Mine Öner Hanımefendi yürütmekte. Birkaç aydır kurum müdürü eşlerimizin destekleri, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün çalışanlarının gayretleriyle yapılan çalışmaların sonucunu bu sergiyi bizlerle, vatandaşlarla buluşturdular. Geri dönüşüm, atıkları değerlendirmek, enerji ve kaynak tasarrufu demek, çöp miktarını azaltmak ve çevre kirliliğini önlemek demek. Geri dönüşüm, ülkemizin ekonomisine katkı yapmak, döviz tasarrufu demek. Mesela kağıtların geri dönüşümü ile hava kirliliğinin, su kirliliğinin önlenmesi, su kullanımında tasarruf, ağaç ve orman tasarrufu, korunması demek.
Hava Kirliliği - 07.06.2021
Mersin Millet Bahçesi Hizmete Açıldı
Bugün eş zamanlı olarak 10 ayrı millet bahçesinin hizmete açıldığını hatırlatarak sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan; "Millet Bahçelerimiz başta olmak üzere yeşil alanlarımız insanlarımıza nefes borusu oldu. Hava kirliliği sorununun azalmasında, açtığımız parkların ve bahçelerin büyük rolü oldu.
Hava Kirliliği - 05.06.2021
Son dakika haberleri... CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: MÜSİLAJ BELASI TÜM KURUMLARIMIZIN ORTAK GAYRETİYLE ÇÖZÜLECEK BİR SORUNDUR (1)
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanıma talimat verdim. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi,  bu şu niye yapmıyor demeyeceksiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak koordinasyonu sağlayacaksınız, üniversitelerle el ele vererek başta Marmara olmak üzere bu müsilaj belasından denizlerimizi kurtaracağız. Biz bunu yapar mıyız? Yaparız. Biz bunu Haliç'te yaptık mı? Yaptık" dedi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapımı tamamlanan 10 millet bahçesi, bisiklet yolları ve atık su artıma tesislerinin açılışını gerçekleştirdi. Millet Bahçeleri toplu açılış töreni Pendik Millet Bahçesi'nde yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti İstanbul Milletvekili Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TOKİ Başkanı Ömer Bulut katıldı.  "AYNI ŞEKİLDE KARTAL, PENDİK'DE METAN GAZI TEHDİDİ VAR" Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmasında, "Hava kirliliği sorunun ülke genelinde önemli ölçüde azalması doğalgazın yanı sıra açtığımız parkların önemli katkısı olmuşturö dedi.
Hava Kirliliği - 04.06.2021
"Doğa Alarm Veriyor" sergisi, Basın Müzesi'nde ziyaretçilerini bekliyor
Küresel ısınma, buzulların erimesi, çevre kirliliği, hava kirliliği, deniz kirliliği, atıklar ve çöpler, ağaçların kesilmesi, değişen atmosfer gibi konulara dikkati çeken birbirinden çarpıcı eserlerin bulunduğu sergi, 30 Haziran'a kadar görülebilecek.
Hava Kirliliği - 04.06.2021
EÜ'de "Dünya Çevre Günü Paneli"
Dünya Çevre Günü'nün tarihsel gelişimini anlatan Prof. Dr. Ayaz, "Tek dünya' sloganıyla ilk kutlama 1974 yılında yapılmıştı. Sonraki yıllarda bu özel gün, diğer çevre problemlerinin yanı sıra hava kirliliği, plastik kirliliği, yasadışı vahşi yaşam ticareti, sürdürülebilir tüketim, deniz seviyesinin yükselmesi ve gıda güvenliği gibi çevremizin karşı karşıya olduğu sorunlar hakkında farkındalık yaratmak için bir platform olarak geliştirildi.
Hava Kirliliği - 04.06.2021
İZODER: "Hava kirliliğinin azalmasında binalarda ısı yalılıtımının önemli etkisi var"
İZODER Başkanı Levent Gökçe, "Çevresel sorunlarla mücadelede en etkin uygulamalardan biri binalarda enerji verimliliğini, yani ısı yalıtımı uygulamalarını artırmaktır. İstanbul'da son 5 yılda hava kirliliğinin azaldığının tespit edildiği araştırma sonuçları da, binalarda ısı yalıtımının önemini ortaya çıkardı" dedi.
Hava Kirliliği - 04.06.2021
Bakan Kurum: "Karapınar Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki suyu; Meke Gölü'nü besleyen yeraltı suyuna bağlıyoruz"
"Karapınar Atık Su Arıtma Tesisimizdeki içme suyu kalitesinde arıtılan suyu; Meke Gölü'nü besleyen yeraltı suyuna bağlıyoruz" 55 milyon avro değerinde yatırım yaptıklarını belirten Bakan Murat Kurum, şunları kaydetti: "2 milyon Konyalıya hizmet götüren, 36 milyon avro değerindeki Konya Katı Atık Yönetimi, Akşehir Su ve Atıksu ve Seydişehir Atıksu Arıtma Tesisi Projelerimizi tamamladık. Yine Avrupa Birliği ile beraber Konya'nın da içinde olduğu bu 31 ildeki Temiz Hava Merkezlerinden alınan verilerle, Hava Kalitesi Modelleri hazırlıyoruz. Şehirlerimizdeki hava kirliliğini önleyecek stratejileri belirliyoruz.
Hava Kirliliği - 04.06.2021
Bakan Kurum: "Hava kalitesi izleme istasyonu sayımızı çok hızlı bir şekilde 355'e çıkardık"
"Şehir merkezindeki bin 106 konutumuzun doğalgaz dönüşümünü yapma kararını aldık" Özellikle kış aylarında yoğun bir hava kirliliği söz konusu olduğunu ifade eden Bakan Kurum, "Şehrimizin bu sorununu da çözmek için büyükşehir belediye başkanımızla birlikte son derece örnek bir hava kalitesi çalışması için kolları sıvadık.
Hava Kirliliği - 04.06.2021
İngiltere, Avrupa'da özel jetlerin neden olduğu hava kirliliğinde ilk sırada yer alıyor
Avrupa'da özel jetlerle yapılan kısa uçuşların en fazla olduğu ülkelerin başında gelen İngiltere, kıtada özel jetlerden kaynaklanan hava kirliliğinde başı çekiyor.
Hava Kirliliği - 03.06.2021
Son dakika haberleri: AB Adalet Divanınca hava kirliğine karşı tedbir almadığı tespit edilen Alman hükümetine çevrecilerden eleştiri
Son dakika gündem haberi: Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanının, Almanya'nın hava kirliliğine neden olan azot dioksit (NO2) miktarını sınırlamaya yönelik yeterli tedbir almadığına ve AB mevzuatına aykırı davrandığına ilişkin kararından sonra çevre örgüleri Alman hükümetini eleştirdi.
Hava Kirliliği - 03.06.2021
AB mahkemesi, Almanya'nın hava kirliliğiyle yeterince mücadele etmediğine karar verdi
Avrupa Birliği (AB) mahkemesi, Almanya'nın hava kirliliğine neden olan azot dioksit (NO2) miktarını sınırlamaya yönelik yeterli tedbir almadığına ve birlik mevzuatına aykırı davrandığına hükmetti.
Hava Kirliliği - 02.06.2021
Kayseri'den kısa kısa
Erciyes Üniversitesi, Talas Mevlana Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi güzergahlarında yapılması planlanan bisiklet yolları sayesinde hem gürültü ve hava kirliliği hem de motorlu trafik sıkışıklığının azaltılması hedefleniyor.
Hava Kirliliği - 02.06.2021
Büyükkılıç'tan 15 Kilometrelik Bisiklet Yolu Projesi
15 KİLOMETRELİK MODERN BİSİKLET YOLU Kentte yaşayan insanların, bisiklet kullanıcılarının güvenli bir güzergahta bisiklet ulaşımlarının sağlanması amacıyla 15 kilometrelik bisiklet yolu yapımı gerçekleştirilecek. Erciyes Üniversitesi, Talas Mevlana Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi güzergahlarında yapılması planlanan bisiklet yolları sayesinde hem gürültü ve hava kirliliği hem de motorlu trafik sıkışıklığının azaltılması hedefleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hava Kirliliği Haberleri | Hava Kirliliği Haber - Haberler - Hava Kirliliği haberleri, son dakika hava kirliliği haber ve gelişmeleri burada. Kuş Cenneti'nde Çevre Dostu Gezinti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 20:43:01. #1.14#

title