Gelibolu Yarımadası Haberleri

Gelibolu Yarımadası haber, Gelibolu Yarımadası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gelibolu Yarımadası - 09.01.2013
Düşmanın Gelibolu'yu Terkedişinin 97'nci Yıl Dönümü Kutlandı
Çanakkale'de savaşan son düşman askerlerinin Gelibolu Yarımadası'nı terk edişinin 97'nci yıldönümü, Eceabat İlçesi'ne bağlı Alçıtepe Köyü'nde düzenlenen törenle kutlandı.
Gelibolu Yarımadası - 09.01.2013
Çanakkale Savaşlarının 100. Yılına Doğru
ÇTSO'dan yapılan yazılı açıklamada, belgesel yapımcısı ve Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Danışma Kurulu üyesi Savaş Karakaş'ın iş birliğinde, sportif, kültürel ve sanatsal projelerin hayata geçirileceği duyuruldu.
Gelibolu Yarımadası - 09.01.2013
Son Düşman Askerinin Gelibolu Yarımadası'ndan Ayrılışının 97. Yıl Dönümü
"Denizde başlayıp, karada devam eden fakat her defasında milletin tek yumruk halinde 'Çanakkale Ruhu' ile cevap verdiği Çanakkale Savaşları'nın, gazilerinin ve şühedanın hiçbir zaman hakkını ödememiz mümkün değil" dedi.
Gelibolu Yarımadası - 08.01.2013
Şehitlik Sınırları Jeofizik Radarla Belirlenecek
Çanakkale Kara Savaşları'na sahne olan Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda, 1916 yılında Şevki Paşa haritasıyla yerleri belirlenen 24 gerçek şehitliğin sınırları, jeofizik radarla taranarak belirlenip düzenlenecek.
Gelibolu Yarımadası - 05.01.2013
Tarihi Gelibolu Yarımadası Semalarında Sığırcık Sürüsü
Tarihi Gelibolu Yarımadası, milyonlarca sığırcığın akınına uğradı.
Gelibolu Yarımadası - 31.12.2012
Önce Denetim Yaptılar, Sonra Hediye Verdiler
İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı sınırları içinde kalan Kilitbahir köyünde, araç sürücülerine yönelik denetim gerçekleştirdi.
Gelibolu Yarımadası - 29.12.2012
Eceabat'ta Engelliler İçin Eğlence Programı
Engelli Kafe eğitimcileri ve öğrencileri, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürlüğü Dinlenme Tesisleri'nde, çalışmaları ile ilgili eğlence programı hazırladı.
Gelibolu Yarımadası - 28.12.2012
Bakanlık'tan Seyit Onbaşı Açıklaması
Bakanlık, kendisine bağlı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nın düzenlediği seminerde, Seyit Onbaşı'nın Ocean zırhlısını vurmadığının anlatılması ve dağıtılan kitapta da bu kısmın çıkarılması haberleri üzerine yazılı bir açıklama yaptı.
Gelibolu Yarımadası - 28.12.2012
Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 'Seyit Onbaşı' İddialarına Cevap
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 'Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda görevli alan kılavuzlarına dağıtılan rehber kitaplardan 'Seyit Onbaşı'nın adının çıkarıldığı iddialarının gerçek dışı olduğu bildirdi.
Gelibolu Yarımadası - 28.12.2012
Orman ve Su İşleri Bakanlığı."Çanakkale Savaşları'nda Adı Tarihe Geçen Seyit Onbaşı Gibi Bir...
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, son günlerde bazı basın organlarında Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda görevli alan kılavuzlarına dağıtılan rehber kitaplardan Seyit Onbaşı'nın adının çıkarıldığı iddialarına yer verildiği anımsatıldı.
Gelibolu Yarımadası - 24.12.2012
Alan Kılavuzlarına Eğitim Verildi
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda görev yapan alan kılavuzlarına diksiyon eğitimi verildi.
Gelibolu Yarımadası - 15.12.2012
Kaleler İhya Ediliyor
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda bulunan Seddülbahir, Bigalı ve Çamburnu kalelerinin ihya edilmesi için çalışmalara başlanıldı.
Gelibolu Yarımadası - 15.12.2012
Son Düşman Askerinin Gelibolu'dan Çekilişi Sanata Yansıdı
Fikriye Susam Uyar - Ressam Hakan Daloğlu, son düşman askerinin Gelibolu Yarımadası'ndan çekilişini, gravür ve tuvale yansıttı.
Gelibolu Yarımadası - 12.12.2012
Şehit Kemikleri Defnedildi
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda aşırı yağışların ortaya çıkardığı şehit kemikleri defnedildi.
Gelibolu Yarımadası - 12.12.2012
Çanakkale Şehitlerinin Kemikleri Defnedildi
Çanakkale'de aşırı yağışların ortaya çıkardığı şehit kemikleri, okunan duanın ardından Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı görevlilerince defnedildi.
Gelibolu Yarımadası - 12.12.2012
Gelibolu'da Sağanak Sonucu Şehit Mezarlarının Bozulması
Gelibolu Yarımadası'nda sağanak yağışın ardından ortaya çıkan ve 97 yıl önce yaşanan Çanakkale Savaşları sırasında şehit olan askerlere ait olduğu öne sürülen kemikler yeniden toprağa gömüldü.
Gelibolu Yarımadası - 12.12.2012
Yağmurda Şehit Kemikleri Ortaya Çıktı
Çanakkale Gelibolu Yarımadası'nda yağmurun açtığı kanallarda ortaya çıkan şehit kemikleri, dualarla tekrar örtüldü.
Gelibolu Yarımadası - 11.12.2012
Yağışlar, Bilinmeyen Şehit Kemiklerini Ortaya Çıkardı
Çanakkale'de geçtiğimiz günlerde etkili olan yağışlar Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nın bazı bölgelerinde, 97 yıl önce şehit düşen askerlere ait olduğu sanılan ve bilinmeyen kemikleri toprak üzerine çıkardı.
Gelibolu Yarımadası - 11.12.2012
Sağanak, Şehit Mezarlarını Ortaya Çıkardı
Gelibolu Yarımadası'nda sağanak yağışın ardından 97 yıl önce yaşanan Çanakkale Savaşları sırasında şehit olan askerlere ait olduğu öne sürülen kemikler ortaya çıktı.
Gelibolu Yarımadası - 08.12.2012
Anzak Heyeti 18 Mart Törenleri İçin Çanakkale'de İncelemelerde Bulundu
Avustralya Gazi İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tim Evans, Proje Müdürü Devrim Eskiyerli, Şube Müdürü Shaun Carroll, Avustralya Büyükelçiliği Gazi İşleri Bakanlığı Müsteşarı Matt McKeon, Yeni Zelanda Gazi İşleri Genel Müdürü Elaine Myers Davies, Yeni Zelanda Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Tui Dewes ile diğer yetkililer, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda incelemelerde bulundu.
Gelibolu Yarımadası - 08.12.2012
Anzak Heyeti Tanıtım Merkezini Gezdi
Avustralya Gazi İşleri Bakanlığı Müsteşar Yrd. Tim Evans ile Avustralya ve Yeni Zelanda'dan gelen yetkililer, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'ni gezdi. Ziyaretçileri tesis girişinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürü Ozan Hacıalioğlu karşılayarak tesis hakkında kısa bilgiler verdi.
Gelibolu Yarımadası - 08.12.2012
Çanakkale Kara Savaşları'nın 98. Yıl Dönümü
Çanakkale Kara Savaşları'nın 98.yıl dönümü anma törenlerinin teknik hazırlıklarını gerçekleştirmek üzere Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'na gelen Avustralya ve Yeni Zelandalı yetkililer, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi'ni ziyaret etti.
Gelibolu Yarımadası - 07.12.2012
Toroslar'da Öğrencilere "Çanakkale Zaferi" Anlatıldı
İlçedeki 5 ilköğretim okulunda gerçekleştirilen konferansta, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Alan Kılavuzları Derneği Rehberi Ali Murat Kalegil, Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları'nı katılımcılara sinevizyon eşliğinde anlattı.
Gelibolu Yarımadası - 07.12.2012
Toroslar'da Öğrencilere Çanakkale Zaferi Anlatıldı
İlçedeki 5 ilköğretim okulunda gerçekleştirilen konferansta, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Alan Kılavuzları Derneği Rehberi Ali Murat Kalegil, Çanakkale Deniz ve Kara Savaşlarını katılımcılara sinevizyon eşliğinde zengin bir görsellikle anlattı.
Gelibolu Yarımadası - 06.12.2012
Gelibolu Yarımadası'ndaki Köylere Konteyner Desteği
Avustralya'nın Çanakkale Konsolosluğu ile Rotary Kulübü tarafından, Gelibolu Yarımadası'ndaki 4 köye 10 adet çöp konteyneri hediye edildi."Dünya Temizlik Günü" dolasıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı...
Gelibolu Yarımadası - 03.12.2012
Konsiad Üyeleri, Keşan'a Yatırım İçin Davet Edildi
561 bin dönüm arazimiz var ve bunun %85'i birinci sınıf tarım toprağı. Yaklaşık 24 bin 500 civarında büyükbaş hayvan varlığımız var tamamı kültür ırkı ve kültür merkezi. Yine yaklaşık 55 bin civarında küçükbaş hayvan varlığımız var. Ancak bölgede yaklaşık bizim en temel özelliğimiz buğdayda bir markayız, ayçiçeğinde ciddi bir markayız, çeltikte markayız. Toplam arazilerimizin şu an itibariyle devam eden yatırımlar sonlandırıldığında yaklaşık yarısını sular hale geleceğiz. Dolayısıyla bölge tarımda ve hayvancılıkta yatırıma açık." dedi 35 KM İLERİMİZDE İHRACAT BAŞLIYOR Keşan'ın en önemli noktalarından birinin de turizm olduğunu belirten Dınkırcı; Keşan'a gelen iş adamlarına teşekkür ederek, "Bir diğer noktamız da turizm noktamız, tarihi yarımadaya çok yakınız Çanakkale'ye, Gelibolu yarımadasına.
Gelibolu Yarımadası - 29.11.2012
Avustralya'nın Çanakkale Konsolosu'ndan Belediye Başkanı Dokuz'a Ziyaret
Gelibolu Yarımadası ile Eceabat'ın kendileri için çok özel ve önemli bir yer olduğunu ifade eden Sergi, bölgeye Avustralya'dan çok fazla turistin geldiğini bildirdi.
Gelibolu Yarımadası - 28.11.2012
Alan Kılavuzlarına Hizmet İçi Eğitim Verilecek
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıda, Milli Park Müdürü Ozan Hacıalioğlu, müdür yardımcısı Erhan Alhan, eğitimciler Gürsel Akıngüç, Mustafa Haluk Çağlar, Alan Kılavuzları Kooperatifi Başkanı Hilmi Çelik, yönetim kurulu üyeleri Sülahaddin Aksakallı, Zafer Bozalan, Habib Cihan ve Ertekin Köse, "1.
Gelibolu Yarımadası - 27.11.2012
Torbalı, Tarihçi Uğurluel'i Ağırladı
Belediye Düğün Salonu'ndaki konferansa ilgi büyük oldu. Torbalılı birçok tarih meraklısı salonu doldurdu. Mekke-Medine / Peygamber Efendimizin İzinde, Çanakkale Gezi Rehberi, Çanakkale Savaşları ve Gezi Rehberi, Gelibolu Yarımadası Çanakkale Gezi Rehberi, Edirne ve Gezi Rehberi / Balkanların Başkenti, Eyüp Gezi Rehberi gibi bir çok yayınlanmış eseribulunan tarihçi yazar Uğurluel'i, okulun öğretmen kadrosu ile birçok öğrenci ve velisi ilgiyle izledi.
Gelibolu Yarımadası - 26.11.2012
Cumhuriyet Eğitim Gezileri
Gezilerin sona ermesi nedeniyle, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Şehitler Abidesi'nde tören düzenlendi.
Gelibolu Yarımadası - 26.11.2012
Gelibolu'nun Kurtuluşunun 90'ıncı Yıldönümü Kutlandı
Belediye Başkanı Mustafa Özacar, törende yaptığı konuşmada, 90 yıl önce Türk ulusunun, her türlü imkansızlık ve olumsuzluğa rağmen, özgür yaşama iradesini kendisine ilke edinerek, dünya emperyalizmine karşı amansız bir mücadele verdiğini belirtti. Türk ulusunun bu mücadele sonucu onurlu, özgür ve bağımsız yaşama hakkını kazandığını, bu başarısıyla da aynı zamanda dünya uluslarına örnek olduğunu kaydeden Özacar, "Gelibolu'ya verdiğimiz değeri, ulusal kurtuluşa açılan bir zafer ve Gelibolu Savaşları ile kazanmaktayız. Çünkü, Türk ve dünya tarihinin büyük ismi, bütün cihana 'Çanakkale geçilmez' dedirten Mustafa Kemal, Gelibolu Yarımadası toprakları üstünde ulusumuzu zafere taşıdı.
Gelibolu Yarımadası - 24.11.2012
"Geleceğin Parlayan Yıldızları"
Adana Yüreğir Mehmet Ali Yılmaz Ortaokulu'ndan 45'i kız toplam 90 öğrenci Gelibolu Yarımadası'nda yer alan şehitlik ve anıtları ziyaret edip, dua etti.
Gelibolu Yarımadası - 19.11.2012
Çanakkale'den Kısa Kısa
-Sargı Yeri Şehitliği'ne çiçek takviyesi- Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'ndaki Sargı Yeri Şehitliği'ne çiçek takviyesi yapıldı.
Gelibolu Yarımadası - 16.11.2012
Üniversite Öğrencileri Çanakkale Ruhunu Yerinde Öğreniyor
Çanakkale Valiliği öncülüğünde Çanakkale Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü, ÇOMÜ Anafartalar Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü, ortaklaşa olarak "Çanakkale Ruhunu Anlamak" projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında ilk olarak Eğitim Fakültesi'ne yeni başlayan öğrencilere, Gelibolu Yarımadası'ndaki tarihi alanlar gezdirildi.
Gelibolu Yarımadası - 15.11.2012
"Çanakkale Ruhunu Anlamak" Projesi
"Çanakkale Ruhunu Anlamak" Projesi kapsamında, 30 üniversite öğrencisi, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nı ziyaret etti.
Gelibolu Yarımadası - 13.11.2012
Çanakkale'den Kısa Kısa
-AK Partililer Gelibolu Yarımadası'nı ziyaret etti- AK Parti Lapseki ilçe teşkilatı üyeleri, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nı ziyaret etti.
Gelibolu Yarımadası - 09.11.2012
Eceabat'ta, Opet'in 'Tarihe Saygı Okulu' Açıldı
Tarihe Saygı Projesi ile 6 yıldan bu yana Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı sınırları içinde büyük bir değişim yaratan OPET, şimdi de Eceabat'a depreme dayanıklı ve modern bir ortaokul kazandırdı.
Gelibolu Yarımadası - 09.11.2012
Eceabat'tan Kısa Kısa
Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin ve meclis üyeleri Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi girişinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3. Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan, 3. Bölge Müdür Yardımcısı Salih Toprak ve Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürü Ozan Hacıalioğlu tarafından karşılandı.
Gelibolu Yarımadası - 07.11.2012
Çanakkale 1915 Gezici Müzesi Merzifon'da
Cumhuriyet Meydanı'nda ziyarete açılan ve toplam 4 bin parça eserin sergilendiği müze vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Müzede, Çanakkale Şehitleri Gezici Müzesi'nde, Birinci Dünya Savaşı sırası 1915–1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile itilaf devletleri arasındaki savaşlara katılan askerlere ait eşyalar ve savaş malzemeleri sergileniyor.
Gelibolu Yarımadası - 06.11.2012
Lapseki'den Kısa Kısa
-AK Parti gençler Gelibolu Yarımadası'nı ziyaret etti- AK Parti Lapseki Gençlik Kolları üyeleri, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nı ziyaret etti.
Gelibolu Yarımadası - 05.11.2012
Gelibolu'da Şehitlere Vefa
Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu, Çanakkale ve Gelibolu Yarımadasını ziyaret etti.
Gelibolu Yarımadası - 01.11.2012
Jandarma Bölge ve Bursa Garnizon Komutanı Yılmaz'dan Aa'ya Ziyaret
Akkuş da Yılmaz'a, AA'nın fotoğraf arşivinde de yer alan ve Çanakkale Kara Savaşları'nın 97'nci yıl dönümü dolayısıyla Gelibolu Yarımadası'ndaki Şehitler Abidesi'nde düzenlenen törende çekilen fotoğrafı takdim etti.
Gelibolu Yarımadası - 31.10.2012
Çomü'den Kısa Kısa
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'ne (ÇOMÜ) bağlı Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde (İİBF) öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nı ziyaret etti.
Gelibolu Yarımadası - 28.10.2012
Müze İzmir'e Geliyor
Çanakkale Şehitleri Gezici Müzesi'nde, Birinci Dünya Savaşı sırası 1915–1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan Çanakkale deniz ve kara savaşlarına katılan askerlere ait eşyalar ve savaş malzemeleri sergileniyor.
Gelibolu Yarımadası - 27.10.2012
Çanakkale Şehitliklerinde Bayram Hareketliliği Yaşanıyor
Kurban Bayramı tatilini fırsat bilenler, tarihi ve turistik yerlere akın etti. Yerli ve yabancı turistlerin en fazla rağbet gösterdiği yerlerin başında ise 97 yıl önce Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı.
Gelibolu Yarımadası - 24.10.2012
100. Yıl Etkinlik Komisyonu Üyeleri Milli Parkta
"Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı 100.Yıl Etkinlikleri Komisyonu" üyeleri, milli parkta incelemelerde bulundu.
Gelibolu Yarımadası - 20.10.2012
Genç Yetenekler Çanakkale'ye Gitti
Vali Yardımcısı Arslan "Bu projenin hedef kitlesi olan sevgili çocuklar, ülkemizin coğrafyasındaki güzel yerleri görme fırsatınız olacak. Çanakkale bizim hem güzel, hem de manevi yönü olan tarihimiz için de çok önemli olan bir ilimiz. Gelibolu Yarımadası aynı zamanda Çanakkale Savaşları'nın yapıldığı yerdir.
Gelibolu Yarımadası - 20.10.2012
'Genç Yetenekler Sporla Buluşuyor' Projesi
Saygı duruşu ve istiklal marşı sonrasında bir konuşma yapan Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan, proje kapsamında turnuvada başarı gösteren 30 öğrenciyi Çanakkale'ye uğurladıklarını belirterek, "3 yıldır Adana'mızda büyük bir coşku ile büyük bir hevesle ve içtenlikle sürdürülen içinde sevginin çok geçtiği sevgiye uzanan eller projesinin bir başka projesi olan 'Genç Yetenekler Sporla Buluşuyor' projenin sonuna geldiğimiz bu günlerde projenin hedef kitlesi olan sevgili çocukları ülkemizin coğrafyasındaki güzel yerleri görme fırsatınız olarak gideceğiniz Çanakkale ilimiz bizim hem güzel hem de manevi yönü olan, tarihimiz için de çok önemli olan bir ilimiz. O ilimiz içerisinde bulunan Gelibolu Yarımadası aynı zamanda Çanakkale Savaşlarının yapıldığı yerdir.
Gelibolu Yarımadası - 19.10.2012
Kılıç'tan İnönü Stadı, Alex ve Milli Takım Yorumu (4)
Çanakkale programına Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ile devam eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, burada şehitlikleri ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gelibolu Yarımadası Haberleri | Gelibolu Yarımadası Haber - Haberler - Gelibolu Yarımadası haberleri, son dakika gelibolu yarımadası haber ve gelişmeleri burada. Tarihte bugün ne oldu? 9 Ocak tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 9 Ocak
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 15:20:44. #1.15#

title