FİLM FESTİVALİ HABERLERİ

Film Festivali Haberleri

Film Festivali haber, Film Festivali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Film Festivali 9.7.2020
Akbank Sanat'ın kısa film kanalı yayına başlıyor
Akbank Sanat, Akbank Kısa Film Festivali kapsamında kısa filmlerin çevrim içi izlenmesine olanak sağlayacak bir yeniliğe imza atıyor.
Film Festivali 9.7.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri"nin jüri üyeleri açıklandı
İngiltere'den Avrupa Film Akademisi Başkanı Mike Downey, Fransa'dan Cannes Film Festivali Cinefondation Genel Müdürü Georges Goldenstern, Katar'dan Doha Film Enstitüsü CEO'su Fatma Hassan Alremaihi, Bosna Hersek'ten Saraybosna Film Festivali Endüstri Bölümü Direktörü Jovan Marjanovic ve Almanya'dan dünyanın en etkili film satış şirketlerinden Films Boutique Satış Ajansı Direktörü Gabor Greiner değerlendirme yapacak.
Film Festivali 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1964- Metin Erksan'ın yönettiği "Susuz Yaz" filmi, 14. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülü kazandı.
Film Festivali 3.7.2020
39. İstanbul Film Festivali'nin düzenleneceği tarihler belli oldu
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması'nı 17-28 Temmuz'da gerçekleştirecek.
Film Festivali 3.7.2020
"Omar ve Biz" ABD'de jüri özel ödülü aldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle TRT ortaklığında çekilen 2019 yapımı film, ABD'nin Los Angeles şehrinde bu yıl 15'incisi düzenlenen Güney Doğu Avrupa Film Festivali'nde (SEEfest) Jüri Özel Ödülü'ne (Honorable Mention) layık görüldü.
Film Festivali 30.6.2020
İKSV, "Pina Bausch'la Bir Nefes" belgeselini Youtube'da erişime açıyor
Karabey'in sanatseverleri "Nefes"in perde arkasına götüren "Pina Bausch'la Bir Nefes" isimli bu belgeseli, 2005 yılında da 24. İstanbul Film Festivali'nde gösterilmişti.
Film Festivali 28.6.2020
Haftanın tarihine bakış
2017 - Rusya'da yapılan 39. Uluslararası Moskova Film Festivali'nde yönetmen Fikret Reyhan "Sarı Sıcak" filmiyle "En İyi Yönetmen" seçildi.
Film Festivali 24.6.2020
"Uluslararası Göç Filmleri Festivali" yaklaşık 30 milyon seyirciye ulaştı
Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği, Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu, dünyanın en geniş katılımlı ve kapsamlı tematik film festivali, 14-21 Haziran'da sinemaseverlerle buluştu.
Film Festivali 22.6.2020
Türk filmleri Cannes Film Festivali'nde
Dünyanın en prestijli film festivali kabul edilen, bu yıl on-line düzenlenen Cannes Film Festivali'nde Türk sinemasının uzun ve kısa metraj ile belgesel türlerinde üretilmiş ya da geliştirme aşamasındaki filmleri uluslararası alanda tanıtılacak.
Film Festivali 22.6.2020
Türkiye, Cannes Film Festivali'nde
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çevrim içi olarak 'Cannes Online' ismiyle düzenlenen ve 60 ülkenin yer aldığı festivalin Türkiye bölümünde 'Filming in Turkey'in tanıtımının yapılacağını duyurdu.
Film Festivali 22.6.2020
Hollywood yıldızlarından Uluslararası Göç Filmleri Festivali'ne övgü
Oscarlı oyuncu Helen Mirren, göçün en temel insan hikayelerini beraberinde getirdiğine değinirken, "Şeytanın Avukatı", "Ray" gibi unutulmaz filmlerin Oscar'lı yönetmeni Taylor Hackford, "İkimiz de bundan neredeyse 10 yıl kadar önce Antalya Film Festivali'ne katıldık.
Film Festivali 21.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Irk, din, dil, etnik köken ayrımı yapmadan herkese kucak açtık"
"Göç hikayelerinin aktarılması konusunda sinema güçlü bir araçtır" Göçün farklı insanları bir araya getirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye ve Afrika kaynaklı düzensiz insan hareketleri sebebiyle mülteci ve göç konusu güvenlik parantezine alınmak istense de bu meselenin pek çok boyutu vardır. Farklı hayatları, farklı hikayeleri bir araya getiren göç olgusu eskiden beri kültürel etkileşimin en etkili vasıtasıdır. Göç aynı zamanda yeni bir buluşmadır. Etnik kimliği, dini, dili, kültürü farklı insanların kucaklaşmasıdır. Bu süreçte yaşananlar dilimizde yeni kelimeler, ağzımızda yeni tatlar, hatırımızda yeni birliktelikler bırakır, hüznüyle sevinciyle göç hikayelerinin aktarılması konusunda sinema güçlü bir araçtır. Göçün ihtiva ettiği zenginliğin ve çeşitliliğin uluslararası göç filmleri festivaline de yansıdığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Göçle ilgili ön yargılarımızı bir tarafa bırakarak göçmenlerin gittikleri ülkelere ve toplumlara katkılarını görmemiz gerektiğine inanıyorum. Dünyanın dört bir yanında göç hikayeleriyle festivale katılan yönetmenlere, kurumlara ve sponsorlara teşekkür ediyorum. Dünyanın ilk sınırsız erişimli film festivali olma özelliğini taşıyan Uluslararası Göç Filmleri Festivalinin düzenlenmesinden emeği geçenleri tebrik ediyorum" diye konuştu.
Film Festivali 21.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nin kapanış törenine video konferans...
Dünyanın farklı köşelerinden festivale katkı veren sinemacılara şahsı ve milleti adına teşekkürlerini sunan Erdoğan, bu anlamlı film festivaline öncülük eden, icrasında görev alan tüm kurumları gönülden tebrik etti.
Film Festivali: 'Arkadaşım Kazım'Film Festivali 21.6.2020
Film Festivali 18.6.2020
"Kömür", 21 Haziran'da TRT 2'de ekranlara gelecek
TRT 2'de ekranlara gelecek olan film, İran'ın en önemli film festivali olarak gösterilen "Uluslararası Fecir Film Festivali"nde prömiyerini gerçekleştirdi.
Film Festivali 16.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM- TEKRAR
Mültecilerin dramını anlatan filme uluslararası film festivalinden ödülZONGULDAK'ta üniversite öğrencilerinin gönüllü olarak oynadığı Türkiye'ye göç eden bir mülteci gencin hayatını yaşamını anlatan 'The Prism' adlı kısa film, Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali'nde (East Europe...
Film Festivali 16.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Mültecilerin dramını anlatan filme uluslararası film festivalinden ödülZONGULDAK'ta üniversite öğrencilerinin gönüllü olarak oynadığı Türkiye'ye göç eden bir mülteci gencin hayatını yaşamını anlatan 'The Prism' adlı kısa film, Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali'nde (East Europe...
Film Festivali 16.6.2020
Mültecilerin dramını anlatan filme uluslararası film festivalinden ödül
ZONGULDAK'ta üniversite öğrencilerinin gönüllü olarak oynadığı Türkiye'ye göç eden bir mülteci gencin hayatını yaşamını anlatan 'The Prism' adlı kısa film, Doğu Avrupa Uluslararası Film Festivali'nde (East Europe International Film Festival) 200 film arasında ilk 10'a girmeyi başardı.
Film Festivali 15.6.2020
Son dakika haberi! Vali Mustafa Tutulmaz'dan Afyonkarahisarlılara veda mesajı
Tutulmaz, bu kapsamda Afyonkarahisar'ın fuar ve festivaller s¸ehri olması ic¸in mevcut c¸alıs¸maları destekleyip, ilk defa "Gastro Afyon", "Film Festivali", "Kitap Fuarı", "Du¨nya Motokros S¸ampiyonası" gibi organizasyonların du¨zenlenmesini sagˆladıklarını belirtti.
Film Festivali 15.6.2020
Uluslararası Göç Filmleri Festivali'nde film rezervasyonlarına yoğun ilgi
Dünyanın kapsamlı göç temalı film festivali olan "Uluslararası Göç Filmleri Festivali"nde rezervasyonla izlenen filmler ise yoğun ilgi gördü.
Film Festivali 12.6.2020
Kent ölçeğinde 45 yıldır korunan kültürel miras: "Safranbolu"
Türk belgesel sinemacılığının ustası olarak gösterilen ve 2004 yılında vefat eden Suha Arın tarafından 1976'da çekilen, 14. Antalya Film Festivali En İyi Kısa Metrajlı Film dalında Altın Portakal Ödülü alan "Safranbolu'da Zaman" belgeseliyle daha çok gündeme gelen ilçe, kültürel değerlerini korumadaki başarısıyla 17 Aralık 1994'te de UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilir.
Şu an buradasınız: Film Festivali Haberleri | Film Festivali Haber - Haberler - Film Festivali haberleri, son dakika film festivali haber ve gelişmeleri burada. Akbank Sanat'ın kısa film kanalı yayına başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 01:29:03. #1.14#
title