Film Festivali Haberleri

Film Festivali haber, Film Festivali son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Film Festivali - Dün
İstanbul'da bu hafta birçok etkinlik sanatseverlerin beğenisine sunulacak
Boğaziçi Film Festivali gösterimleri hafta boyunca devam edecek İstanbul Devlet Opera ve Balesi de 30 Ekim'de "Sinan" operasıyla Atatürk Kültür Merkezi'nde sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Film Festivali - 23.10.2021
TRT ortak yapımı 12 film, 9. Boğaziçi Film Festivali'nde yarışacak
TRT ortak yapımı 12 film, Boğaziçi Kültür Sanat Vakfınca gerçekleştirilen 9. Boğaziçi Film Festivali'nde yarışacak.
Film Festivali - 22.10.2021
9. Boğaziçi Film Festivali yarın başlıyor
Boğaziçi Kültür Sanat Vakfınca gerçekleştirilen 9. Boğaziçi Film Festivali, takipçilerini 23-30 Ekim'de sinema salonlarında ağırlayacak.
Film Festivali - 22.10.2021
'3. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali' Ödül Töreni ile Sona Erdi
5 ülkeden 245 filmin katıldığı ve çeşitli etkinliklerle hafızalara kazınan '3. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali' ödül ve kapanış töreni yapıldı.
Film Festivali - 20.10.2021
'Başka Vatanımız Yok' Belgeseline Bir Ödül Daha
'Başka Vatanımız Yok' Belgeseline Bir Ödül Daha Üniversitemiz İletişim Fakültesi Öğrencisi Bayram Küçük'ün yönetmenliğini yaptığı 'Başka Vatanımız Yok' belgeseli, 6. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde Öğrenci Belgesel Filmleri kategorisinde ikinci oldu.
Film Festivali - 19.10.2021
Son dakika! Mısır'da uluslararası alanda iki ödül kazanan film tartışma konusu oldu
Mısırlı bazı gazeteci ve sanatçılar, Cannes Film Festivali'nden iki ödül alan filme, "ülkeyi kötüleyen sahneleri bulunduğu" gerekçesiyle tepki gösterdi.
Film Festivali - 19.10.2021
9. Boğaziçi Film Festivali'ne sayılı günler
Açılışını Bosnalı yönetmen Danis Tanovic'in 27. Saraybosna Film Festivali'nde dünya prömiyerini gerçekleştirdiği "Not So Friendly Neighbourhood Affair" filmiyle yapacak olan festivale sayılı günler kaldı.
Film Festivali - 19.10.2021
9. Boğaziçi Film Festivali 23 Ekim'de başlıyor
Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından gerçekleştirilen 9. Boğaziçi Film Festivali, takipçilerini 23-30 Ekim arasında sinema salonlarında ağırlamaya hazırlanıyor.
Film Festivali - 19.10.2021
'3. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali' Başladı
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali' yoğun bir ilgi ve katılım ile başladı.
Film Festivali - 19.10.2021
Ankara Film Festivali'nin "Onur Ödülleri" açıklandı
Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfınca 4-12 Kasım'da düzenlenecek 32. Ankara Film Festivali'nin "Onur Ödülleri" açıklandı.
Film Festivali - 19.10.2021
Ankara Film Festivali'nin Onur Ödülleri açıklandı!
Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 4-12 Kasım tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlenecek 32. Ankara Film Festivali, 4 Kasım akşamı CerModern'de düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak.
Film Festivali - 19.10.2021
Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi'nin 2021 eğitim yılı düzenlenen törenle sona erdi
"Alemlere Rahmet işin vitrini, Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi mutfağı" Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi Direktörü Cemil Nazlı da şunları kaydetti: "Bana 'Bu güzel yolda motivasyonu nasıl sağlıyorsunuz?' diye sorsanız size söyleyebileceğim ilk sebep, akademimizin ismi ve sahibine duyduğumuz sorumluluk ve hürmettir. Daha sonra da yaşadığımız çağda biz öyle umut ediyoruz, belki Metin Erksanlar, Lütfi Akadlar, Yücel Çakmaklılar, Ahmet Uluçaylar, Ayşe Şasalar gibi ustaların çıkacağına olan inancımızdır. Bunu başarabilir miyiz bilmiyorum. Ama inandığım bir şey var. Bu akademide geçmişiyle kavga etmeyen, medeniyeti ile barışık, kimseyi ötekileştirmeyen, her şeyden önce sanatı, sinemayı, hakikati ortaya koyma noktasında samimi bir gayret içerisinde olan, en önemlisi iyi olmaya çalışan insanlar çıkacak, buna inanıyorum." Fidan Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Abdulbaki Başer ise "İnsan evlatları arasında ayrım yapamaz ama Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali işin vitrini ise, Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi işin mutfağıdır.
Film Festivali - 18.10.2021
AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, basın toplantısında konuştu Açıklaması
58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin siyasi bir şova dönüştüğünü öne süren Taş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tamer Karadağlı olayında bir hususun altını çizmek istiyorum.
Film Festivali - 17.10.2021
İstanbul'da bu hafta birçok etkinlik kültür ve sanatseverlerin beğenisine sunulacak
Boğaziçi Film Festivali 23 Ekim'de başlıyor İstanbul Devlet Opera ve Balesi de 19 ve 20 Ekim'de "Uyuyan Güzel" balesiyle Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Film Festivali - 16.10.2021
Kültür ve Turizm Bakanlığı, sinemaya 65 milyon 450 bin lira destek sağladı
Yönetmen Banu Sıvacı'nın "Günyüzü" ve "Bozkır", yönetmen Ali Özel'in "Beklenti", yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun'un "Ölüleri Yakma Cemiyeti", yönetmen Tayfun Pirselimoğlu'nun Cannes Film Festivali'nin "Cinefondation Atelier" bölümüne seçilen "İdea", yönetmen Pelin Esmer'in "O da Bir Şey mi", yönetmen Derviş Zaim'in "Suç", yönetmen Erdem Tepegöz'ün "Çığ" ve yönetmen İsmail Güneş'in "Kurban" filmleri Bakanlık tarafından desteklenen yapımlar arasında yer aldı.
Film Festivali - 15.10.2021
Meksikalı Yönetmen Carlos Reygadas İstanbul'a gelecek
Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen "9. Boğaziçi Film Festivali", Meksikalı yönetmen Carlos Reygadas'ı sinemaseverlerle bir araya getiriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Film Festivali Haberleri | Film Festivali Haber - Haberler - Film Festivali haberleri, son dakika film festivali haber ve gelişmeleri burada. Pota filmi 9. Boğaziçi Film Festivali'nde Türkiye prömiyerini yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 05:42:57. #1.14#

title