DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU HABERLERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haberleri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu haber, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 13.04.2021
Libya Başbakanı Dibeybe, Türk iş insanlarıyla İstanbul'da yuvarlak masa toplantısında buluştu
Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Türk iş insanları ve yatırımcılarla İstanbul'da yuvarlak masa toplantısı yaptı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 13.04.2021
Türkiye-Libya Hibrit Yuvarlak Masa Toplantısı
Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, "Zengin, iktisadi ve beşeri kaynaklara sahip Akdeniz'in iki ülkesi, ticarette ve yatırımlarda çok daha büyük ses getirebilecek bir potansiyele sahip." dedi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 07.04.2021
DEİK Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Zeki Sarıbekir: "Bulgaristan dünyaya açılan kapımız"
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Zeki Sarıbekir, "Türkiye'nin ihracatının yüzde 55'i şu anda Avrupa'ya yapılıyor ve Avrupa'ya giden bizim önemli kapılarımız, Kapıkule, Dereköy ve Hamzabey yani Bulgaristan sınır kapıları, buradan yılda bir milyon...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 06.04.2021
Türkiye-Pakistan ticari ilişkileri DEİK webinarında ele alındı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Pakistan İş Konseyi Başkanı Ahmet Cengiz Özdemir, "2019 rakamlarına göre, Pakistan'ın dünyadan ithalatının 46 milyar dolar, ülkemizin toplam ithalatının ise 219,4 milyar dolar seviyesinde olduğunu düşünürsek ülkelerimiz arasında birçok sektörde...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 31.03.2021
Türkiye Müteahhitler Birliğinin yeni başkanı Erdal Eren oldu
Türkiye Müteahhitler Birliğinin (TMB) dün yapılan 33. Olağan Genel Kurulu'nun ardından başkanlık görevini Erdal Eren üstlendi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 30.03.2021
DEİK'ten "Türkiye-Filistin iş birliği fırsatları" etkinliği
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Filistin İş Konseyi tarafından, Karşı Kanat Kuruluşu Filistinli İşadamları Derneği (PBA) ile iş birliğiyle düzenlenen "Interconnected Business Series: Türkiye-Filistin" toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 30.03.2021
Son dakika haberleri... Filistin Ekonomi Bakanı Useyli, Türkiye'ye Filistin davasındaki desteği için minnettar olduklarını söyledi
Son dakika haberi... Filistin Ekonomi Bakanı Halid el-Useyli, "Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve halkına sürekli olarak Filistin davasının her alandaki desteği için teşekkürlerimizi ve minnettarlığımızı iletmek isterim." dedi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 27.03.2021
Son dakika haberi! Bangladeş'in bağımsızlığının 50. yıl dönümü İstanbul'da kutlandı
Son dakika haberler: Bangladeş'in bağımsızlığının 50. ve kurucu Cumhurbaşkanı Şeyh Bangabandhu Mujibur Rahman'ın doğumunun 100. yıl dönümü, İstanbul'da düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 26.03.2021
Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Toplantısı yapıldı
Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Toplantısı'nda iki ülke arasında iş birliği fırsatları müzakere edildi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 26.03.2021
GÜNDEM / 26 Mart 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştiren Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi'yi Vahdettin Köşkü'nde kabul edecek.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 24.03.2021
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-İtalya İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, "İki ülke arasındaki ticaret hacmini 30 milyar dolara yükseltmeyi hedefliyoruz.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 19.03.2021
Son dakika haberleri | CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: DÜNYA BANKASI İŞ YAPMA KOLAYLIĞI ENDEKSİ'NDE 33. SIRAYA YÜKSELDİK
Son dakika haberler: İSTANBUL'da gerçekleşen '3. Değer Zirvesi ve Türkiye'ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi'nde uzun yıllar 60 ila 70'inci sıralarda yer bulan ülkemiz, gerçekleştirilen ön açıcı reformların etkisiyle iki...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 19.03.2021
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "3. Değer Zirvesi ve Türkiye'ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni"nde konuştu Açıklaması
Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin, doğrudan yatırımlara ilişkin kısıtlayıcı faktörleri ölçen OECD Doğrudan Yatırım Kısıtlama Endeksi'nde 0,059 değeriyle sıfır kısıtlayıcılığa en yakın OECD ülkelerinden birisi olduğunu söyledi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 19.03.2021
"Çin Halk Cumhuriyeti E-Ticaret Pazar Araştırması Sunumu" toplantısı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye-Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Murat Kolbaşı, "Hedefimiz, ülkemizin Asya Pasifik ülkeleri ile ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirirken diğer yandan dış ticaret açığımızda önemli bir yere sahip olan...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 19.03.2021
"Çin Halk Cumhuriyeti E-Ticaret Pazar Araştırması Sunumu" toplantısı
Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, "Çin Halk Cumhuriyeti E-Ticaret Pazar Araştırması Sunumu"nun e-ticaret yoluyla spesifik bir ülke pazarına giriş amacıyla yazılan raporların ilki olduğunu belirterek, "Yakın zamanda Rusya pazarına ilişkin çalışmamızı da iş dünyamız ile...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 16.03.2021
"Ticari Diplomasi Yolculuğu" buluşmaları
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve Türkiye-Hong Kong İş Konseyi Başkanı Murat Kolbaşı, Çin'in Kahire'de kurduğu dev üretim üssünün yine Çinlilerin satın aldığı Yunanistan'daki Pire Limanı ile entegre olarak dünyada muazzam bir...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 16.03.2021
Türk ve Bahreynli iş insanları sağlık ve gıdada iş birliği için buluştu
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, şu anda çok sayıda Türk şirketinin Bahreyn'de yatırım yaptığını belirterek, "Bunun gelecekte daha da artmasını umuyoruz.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 13.03.2021
DEİK, Türkiye ve Bahreyn'in iş ve yatırım fırsatlarını masaya yatırıyor
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Bahreyn İş Konseyi ve Bahreyn İş Adamları Derneği (Bahrain Businessmen Association-BBMA) ev sahipliğinde "Türkiye-Bahreyn Interconnected Business Toplantısı" gerçekleştirilecek.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 12.03.2021
Son dakika: DEİK Başkanı Olpak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı "Ekonomi Reformlarını" değerlendirdi Açıklaması
Edinilen son dakika haberine göre Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Kararlılık, öngörülebilirlik, şeffaflık ve hesap verilebilirlik üzerine kurulu ekonomik reformlar iş dünyamıza güç katacak.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 12.03.2021
Türk ve Azerbaycanlı iş insanları "dijital istihdam"ı konuştu
Azerbaycanlı ve Türk iş insanları, dijital istihdam konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 11.03.2021
Yüksek navlun ücretleri ve konteyner yetersizliği ihracatta sipariş iptal ettiriyor
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Maden Komisyonu Başkan Vekili ve Yurtdışı Yatırımlar Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Salih Yıldız, "Ülke olarak ihracatımızı artırmak, 2021 ihracat hedeflerine ulaşmak istiyorsak ivedilikle lojistik altyapımızı iyileştirmemiz gerekiyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 10.03.2021
Avrupa Yeşil Mutabakatı "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli İş Diyaloğu"nda ele alındı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay, "Avrupa Yeşil Mutabakatı büyük bir dönüştürücü güç ve iyi kullanılırsa da hem dünyamız için hem de iş dünyası için fırsatları da aslında barındırıyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 10.03.2021
"Serbest Ticaret Anlaşması" ile yeni boyuta geçildi
Ticaret dengesinin uzun yıllar Türkiye'nin lehine olduğunu belirten İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Serbest Ticaret Anlaşması" ile yeni boyuta geçildiğini belirtti.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 09.03.2021
"Ticari Diplomasi Yolculuğu" buluşmaları
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı ve Türkiye-Mauritius İş Konseyi Başkanı Berna Gözbaşı, Afrika'nın her zaman fırsatlara açık olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bu fırsatı kaçırmaması gereken bir bölge.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 08.03.2021
Bakan Pekcan: "Ülkemizde son 15 yılda; kadınların işgücüne katılım oranı yüzde 23'lerden yüzde 34 seviyelerine ulaştı"
Ticaret Bakanı Ruhsat Pekcan, "Ülkemizde son 15 yılda; kadınların işgücüne katılım oranı yüzde 23'lerden yüzde 34 seviyelerine ulaşmış; işveren kadın sayımız 49 binden 129 bine;
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 04.03.2021
DEİK /Türkiye - Kanada İş Konseyi Women in Business Webinarı
Kanada'nın Ankara Büyükelçisi Jamal Khokhar, "Kadınlar ekonomik olarak güçlendirildiğinde, siyasi olarak da seslerini duyurabiliyorlar.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 04.03.2021
Son dakika: DEİK /Türkiye - Kanada İş Konseyi Women in Business Webinarı
Son dakika ekonomi haberine göre Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, "İş gücüne katılımda olduğu gibi, dünyada girişimci nüfusu içinde de kadınların yeterince temsil edilmediği bir gerçek. OECD verilerine göre, 2019'da Türkiye'de kendi işini yöneten kadınların oranı yüzde 1,5 iken, erkeklerde bu oran yüzde 5,8." dedi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 03.03.2021
DEİK ve İTÜ üniversite-sanayi iş birliği için protokol imzaladı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), eğitim, staj, Ar-Ge, uluslararası organizasyonlar ile eğitim ve araştırma konularında iş birliği protokolü imzaladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haberleri | Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haber - Haberler - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu haberleri, son dakika dış ekonomik ilişkiler kurulu haber ve gelişmeleri burada. Kadın İçin Taşıyoruz projesi Kayseri'deki ihracatçılara tanıtıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 17:57:49. #1.15#

title