DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU HABERLERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haberleri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu haber, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 20.10.2020
Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Ruanda İş Konseyi Başkanı Erhan Barutoğlu, Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacminin 26 milyar dolar civarında olduğunu belirterek, "Son yıllarda Türk dizilerinin Afrika'ya girmesi, büyükelçiliklerin ve ticaret müşavirliklerinin açılması, 42...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 18.10.2020
DEİK Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları'ndan Ermenistan'a kınama Açıklaması
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Başkanları, Ermenistan'ın Azerbaycan'daki sivillere yönelik saldırısını kınadı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 17.10.2020
DEİK Başkanı Olpak, Karadeniz'deki doğal gaz rezervi keşfini değerlendirdi Açıklaması
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Karadeniz'de 85 milyar metreküplük doğal gaz rezervi keşfine ilişkin, "Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bulunan rezervlerin 2023 yılından itibaren kullanılmaya başlamasıyla enerji ithalatımızda önemli ölçüde azalma olacak bu da...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 15.10.2020
Riyad yönetimi Türk ürünlerini niçin boykot ediyor?
Suudi Arabistan'ın Türk ürünlerine uyguladığı "yarı resmi boykot" ile İsrail ürünlerinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn üzerinden Suud piyasasına girme olasılığı arasında güçlü bir bağlantı olduğu belirtiliyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 14.10.2020
"Suudi Arabistan boykot çağrılarına son vermeli"
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Yavuz Uğurdağ, Suudi Arabistanlı yetkililerce yapılan Türk ürünlerine yönelik boykot çağrılarının çifte standart örneği olduğunu belirterek, iki ülke için de zarar doğuracağını ifade etti.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 9.10.2020
Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Tedarik zincirini iş dünyası olarak konuşuyorduk ama hayatımızda bu kadar önemli olduğunu bu kadar fark etmemiştik. Dönemin kazananları sağlık ve ekonomiyi birlikte götürenler ve muhataplarına güven kelimesini verebilenler olacaktır.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 9.10.2020
BTSO Başkanı Burkay: "Otomotiv sektöründe ciddi bir hareketlilik söz konusu"
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "En önemli amacımız, pandemi sürecinden ülkemizin ve şehrimizin en az düzeyde etkilenmesi. Yeni normal dönemle birlikte otomotiv sektöründe ciddi bir hareketlilik söz konusu. Tekstil sektöründe de ciddi ihracat artışı var.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 9.10.2020
Son dakika haberi | Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu
Son dakika ekonomi haberine göre Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Sahra altı Afrika'ya odaklanmak istediklerini belirterek, "Türk müteahhit firmaları olarak, olması gerektiği kadar faal değiliz. Afrika, bizim hedef pazarımız.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 8.10.2020
Bakan Pekcan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nu değerlendirdi Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında bir yatırım portalı geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek "Önümüzdeki sene gerçekleştirilecek Foruma kadar, Türkiye ile Afrika arasında bir e-Ticaret platformunun kurulması hususu öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 8.10.2020
Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu
Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Enis Gültekin, "Afrika'daki altyapı projelerinin finansmanında ve kısa vadeli ticaretin finansmanında biz Türk Eximbank olarak çok önemli bir rol oynuyoruz.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 8.10.2020
Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu
Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Selami Kılıç, Kovid-19 salgınına karşı Türkiye'de 13 aşı çalışması gerçekleştirildiğini belirterek, "3 tanesi klinik öncesi aşamayı geçti, 2 tanesi de şu anda insan deneylerine başladı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 8.10.2020
Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'na ilişkin, "Bu etkinlik için geliştirdiğimiz e-ticaret platformunda, binlerce Türk ve Afrikalı iş insanı sanal ortamda iş yapma imkanına sahip oluyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 8.10.2020
Brexit sonrası İngiltere ile ticarette yeni dönem
Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında Brexit sonrasında İngiltere'yle ticari ve ekonomik ilişkilere yeni bir dinamizm ve boyut kazandırmak amacıyla yeni bir Tercihli Ticaret Sistemi oluşturulması hedefleniyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 4.10.2020
Türk ve Afrikalı iş insanları "Pandemi Sonrası Dünyada Güçlü Ortaklar' için bir araya geliyor
Türk ve Afrikalı iş insanları, "Türkiye-Afrika: Pandemi Sonrası Dünyada Güçlü Ortaklar" temasıyla 8-9 Ekim 2020'de online platformda bir araya gelecek.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 1.10.2020
DEİK Başkanı Olpak, ekonomi basınıyla bir araya geldi
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Suudi Arabistan ile gelişen yeni süreçte üyelerimizden de aldığımız bilgiler doğrultusunda, 1 Ekim itibariyle Türk ürünlerine ambargo getirildiği söylentileri var.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 1.10.2020
Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Matis: "Türkiye ilk 10 ekonomi arasına girecek"
Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis, "Türkiye, birkaç yıl önce dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında olacağını söyledi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 29.9.2020
İş dünyası temsilcileri "Yeni Ekonomi Programı"nı değerlendirdi
İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "Yeni Dengelenme", "Yeni Normal", "Yeni Ekonomi" ana temasıyla hazırlanan Yeni Ekonomi Programı (2021-2023) (YEP)'e ilişkin değerlendirmede bulundu.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 27.9.2020
DEİK'ten Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına kınama
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi, Ermenistan'ın, dost ve kardeş ülke Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim yerlerine yaptığı saldırıyı şiddetle kınadı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 24.9.2020
38. Amerikan-Türk Konferansı sona erdi
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) ile ABD Ticaret Odası tarafından bu yıl 38'incisi düzenlenen Amerikan-Türk Konferansı sona erdi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 23.9.2020
38. Amerikan-Türk Konferansı
ABD İhracat-İthalat Bankası (EXIM Bank) Yönetim Kurulu Üyesi Spencer Bachus, ABD'nin Türkiye ile ticari ilişkilerini geliştirmeye kararlı olduğunu ifade etti.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 23.9.2020
SETA'dan "Türk Yunan Anlaşmazlıkları Neden ve Nasıl Çözülmeli" paneli
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA), "Türk Yunan Anlaşmazlıkları Neden ve Nasıl Çözülmeli" konulu web panel gerçekleştirdi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 22.9.2020
38. Amerikan-Türk Konferansı
Bu yıl sanal ortamda düzenlenen Amerikan-Türk Konferansı (American-Turkish Conference -ATC) kapsamında gerçekleştirilen panelde, kadınların iş dünyasındaki yeri ele alındı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 22.9.2020
Son dakika haberi: ABD Ticaret Bakanı Ross, Türkiye ve ABD arasındaki ticari ilişkileri değerlendirdi Açıklaması
Son dakika ekonomi haberi... ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD'nin Türkiye'ye gerçekleştirdiği sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatının iki ülkenin 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşmasında "kilit rol" oynayabileceğini ifade etti.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 22.9.2020
Ticaret Bakanı Pekcan: "Kore'den somut adımlar bekliyoruz"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Kore ile dış ticaret açığı sürdürülebilir değil. Her iki ülkenin ticari ilişkilerini karşılıklı olarak kazan kazan prensibiyle sürdürebilmesi için Kore'den somut adımlar bekliyoruz.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 22.9.2020
Son dakika haberleri: Türkiye-Kore İş ve Yatırım Toplantısı
Son dakika haberi: Güney Kore Ticaret, Sanayi ve Enerji Bakanı Sung Yun-mo, "Her ne kadar Kovid-19 sebebiyle en kötü ekonomik krizle karşı karşıya olsak bile ülkelerimizin aktiviteleri engelleri aşmaya yetecek.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 21.9.2020
Büyükelçi Kılıç'tan Türk-Amerikan ilişkilerinde ekonomik ve siyasi sorunların ayrı ele alınması...
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye ile ABD arasındaki bazı sorunların iki ülke arasındaki ilişkilere yansımasının engellenmesi gerektiğini söyledi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 21.9.2020
38. Amerika-Türkiye Konferansı başladı
ABD Ticaret Odası Kıdemli Başkan Yardımcısı Khush Choksy, "ABD Ticaret Odası, iki ülke arasında ekonomi ve ticarette 100 milyar dolarlık uzun vadeli bir hedefe doğru istikrarlı ilerleme sağlamaya odaklanan ikili ekonomik ve ticari bağları geliştirmeye her zamankinden daha fazla kararlı." dedi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 19.9.2020
Türk ve Amerikan iş dünyası Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl sanal ortamda buluşacak
Türk ve Amerikan iş dünyası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl sanal ortamda düzenlenecek 38'inci Amerikan-Türk Konferansı'nda, iki ülkenin ekonomik, ticari ve stratejik ilişkilerini masaya yatıracak.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 19.9.2020
Son dakika haber: GÜNDEM / 19 Eylül 2020
Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 5. Kesim Açılış Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katılacak.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 16.9.2020
DEİK Türkiye-Çin Hubei Eyaleti Webinarı
Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, 2035 yılı projeksiyonlarına göre, Çin'in dünyanın en büyük ekonomisi, Türkiye'nin ise en büyük 5'inci ekonomisi olacağını belirterek, "Eğer birlikte çalışırsak iki ülkenin küresel ekonomideki ağırlığını kat ve kat artırmamız mümkündür.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu - 14.9.2020
Son dakika! DEİK Türkiye-Tacikistan Webinarı
Son dakika habere göre Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Türkiye ve Tacikistan arasındaki ikili ticarete ivme kazandıracak adımları hem özel sektör hem de kamu sektörü olarak hayata geçirme motivasyonun son derece yüksek olduğunu belirterek, "Bu kapsam da ülkelerimiz arasındaki ikili ticari ve...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haberleri | Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haber - Haberler - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu haberleri, son dakika dış ekonomik ilişkiler kurulu haber ve gelişmeleri burada. Türkiye ve Afrika arasındaki ticaret hacmi 26 milyar dolar civarında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 02:20:07. #1.14#
title