DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU HABERLERİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haberleri

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu haber, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 6.8.2020
DEİK, Türk-Lübnan ticari faaliyetlerinin geliştirilmesi için hazır
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Lübnan İş Konseyi Başkanı Abdülkadir Akkuş, "Türk-Lübnan ticari faaliyetlerinin geliştirilmesi için her türlü desteğe hazırız." ifadesini kullandı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 30.7.2020
Son dakika haberi... Afrika'da Türkiye'nin diplomasi ufku genişliyor
Son dakika haberleri... Şüphesiz ki Türkiye, coğrafi konumu ve tarihi arka planı sayesinde, yakın ve uzak coğrafyalarıyla iletişim kurma hususunda zorlanmayacak nadide ülkelerden biridir.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 29.7.2020
TAİK Başkanı Yalçındağ: "Türkiye fırsatları değerlendirmeli ABD pazarında daha çok yer almalı"
TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, ABD'nin Çin'den yaptığı ithalatı son dönemde sürekli olarak azalttığına dikkat çekerek, "ABD Çin'den yaptığı ithalatı azaltacak adımlar atıyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 29.7.2020
DEİK/TAİK'ten "Kovid-19 sonrası Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri" konulu çalışma
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Türkiye'nin yeni hedefi ABD ile Serbest Ticaret Anlaşması olmalı." dedi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 29.7.2020
DEİK/TAİK'ten "Kovid-19 sonrası Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri" konulu çalışma
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, "2023 yılına kadar ABD ile Çin arasındaki ticaret koridorunun 150-200 milyar dolar daha daralması öngörülüyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 28.7.2020
DEİK "Türkiye ve Afrika'nın Dayanıklılığı" webinarı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Afrika ülkelerinde liman ve havaalanı işletmeciliği yapabiliriz. Ancak Türk özel sektörünün Afrika Kıtası'ndaki en büyük sorunu faaliyetlerinin finansmanıdır.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 27.7.2020
Kale Grubu 63 yaşında
Kale Grubu, kuruluşunun 63'üncü yıl dönümünü, temellerinin atıldığı Çanakkale'nin Çan ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında uzaktan erişim ile düzenlenen törenle kutladı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 25.7.2020
Türkiyeİspanya arasında kadın girişimciliği konusunda iş birliğinde ilk adım
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve İspanya Ticaret ve Turizm Bakanı Reyes Maroto Illera eş başkanlığında 23 Temmuz perşembe günü gerçekleştirilen Türkiye-İspanya I.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 25.7.2020
Türkiye ve İspanya'dan kadın girişimciliğinde iş birliği adımı
Türkiye-İspanya Birinci Dönem Ortak Ticari ve Ekonomik Komisyon (JETCO) toplantısı kapsamında iki ülkenin kadın girişimcileri telekonferans yöntemiyle görüştü.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu: Türkiye ile İspanya arasında sanal 'İş Forumu' toplantısıDış Ekonomik İlişkiler Kurulu 23.7.2020
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 23.7.2020
DEİK Türkiye-İspanya Sanal İş Forumu
İspanya Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanı Maria Reyes Maroto Illera, "Türkiye-İspanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) çok taraflılığı güçlendirmek için doğru bir yol. Ülkelerimizin uluslararası ticarete ihtiyacı var. Buradaki görevimizi, rolümüzü güçlendirmeliyiz.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu: Türkiye ile İspanya arasında sanal 'İş Forumu' toplantısıDış Ekonomik İlişkiler Kurulu 23.7.2020
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 23.7.2020
DEİK Türkiye-İspanya Sanal İş Forumu
Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur, Dünya Bankası tarafından ortaya konulan İş Yapma Kolaylığı Endeksi'nde Türkiye'nin 2018'den 2020'ye 27 sıra yükseldiğini belirterek, "Şu an 33. sıradayız. Sıralamamızı daha yukarı taşıyacağız.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 23.7.2020
DEİK Türkiye-İspanya Sanal İş Forumu
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye-İspanya ticaret hacmi 12,6 milyar dolar ama bunu yeterli görmüyoruz.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 23.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Tehdit veya yaptırım söylemlerini asla kabul etmeyiz"
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Doğu Akdeniz'deki tüm doğal kaynakların adil biçimde paylaşılmasını istiyoruz.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 20.7.2020
DEİK-TAİK webinarında ABD-Türkiye ilişkileri ele alındı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Güvenli bir şekilde tedarik zinciri sağlayan ve karşı tarafa mallarını ve hizmetini aktarabilen kazanan olacak diye düşünüyorum.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 16.7.2020
DEİK Türkiye-Azerbaycan online toplantısı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Her ne olursa olsun bu dönemin kazananı tedarik zincirini bozmadan sürdürebilenler ve muhataplarına güven duygusunu verebilenler olacak.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 16.7.2020
Türk babanın darp edilme anı Ukraynalı milletvekilini duygulandırdı
Ukrayna-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Vekili Ludmila Marçenko, Ukrayna'da darp edilen Türk baba Tayfun Mustafaoğlu'na yardım etmeye hazır olduğunu açıkladı.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 14.7.2020
"Demokrasi Mücadelesinde Türk Diasporası" webinarı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) tarafından "Demokrasi Mücadelesinde Türk Diasporası" internet semineri (webinar) düzenlendi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 9.7.2020
Türkiye-Letonya İş Forumu gerçekleştirildi
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Letonya'nın en çok ithalat yaptığı ülkeler arasında Türkiye'nin 25'inci sırada olduğunu belirterek, "Gerek lojistik imkanlar gerekse iki ülke arasındaki köklü ilişkiler ele alındığında, ülkemizin bu listede daha üst sıralarda yer...
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 7.7.2020
Eski Kırgızistan Meclis Başkanı Tursunbekov zatürreden yaşamını yitirdi
Kırgızistan'da eski Meclis Başkanı ve Sosyal Demokrat Partisi Milletvekili Çınıbay Tursunbekov zatürreden hayatını kaybetti.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu: Orta Asya ülkeleri Türk ürünlerini bekliyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu 6.7.2020
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 6.7.2020
Orta Asya ülkeleri Türk ürünlerini bekliyor
Kırgızistan ve Tacikistan ile olumlu diplomatik ilişkiler, "Türk markası kalitelidir" algısı, gümrüksüz pazar imkanı ve düşük vergi oranları gibi alternatifler Orta Asya pazarında bir adım önde olan Türk ihracatçısı için büyük umut vadediyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 5.7.2020
Son dakika haberleri: GÜNDEM / 5 Temmuz 2020
Son dakika haberleri: 6 Nisan 1920 Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat'ta düzenlenecek "Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Tarafından İşletmeye Alınan Hidroelektrik Santrallerinin Toplu Açılış Töreni"ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katılacak.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 2.7.2020
Libya'ya ihracat 10 milyar dolara ulaşabilir
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil, "Libya'ya ihracatımız artarak devam ediyor ve Afrika'nın iç kısımlarına ürün ticaretinde kilit bir rol üstlendiğimiz göz önüne bulundurulduğunda yakın zamanda ihracatta 10 milyar dolara ulaşabiliriz.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 2.7.2020
Son dakika haber! Ukrayna'da Türk vatandaşları 'Atatürk Dostluk Ormanı' kurdu
Son dakika gelişmesine göre Ukrayna'da yaşayan Türk vatandaşı Ömer Bekmezci, 'ATAGala' adlı etkinlikten elde edilen gelirlerle Volin kentinde 'Atatürk Dostluk Ormanı' kurdu.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 2.7.2020
Son dakika haberleri... GÜNDEM / 2 Temmuz 2020
Gelen son dakika haberine göre Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'a çalışma ziyaretinde bulunacak.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu: Vali Hasan ŞILDAK' a hayırlı olsun ziyaretleri sürüyorDış Ekonomik İlişkiler Kurulu 2.7.2020
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu: Rona Yırcalı Vali Şıldak'ı ziyaret ettiDış Ekonomik İlişkiler Kurulu 2.7.2020
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 30.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yatırım ortamını iyileştirecek 21 eylemi tamamladık
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, "Yatırım ortamını iyileştirmeye dönük attığımız adımlar ile Türkiye, salgına rağmen yatırım için bir cazibe merkezi; yatırımcı için ise güvenli liman olmayı sürdürecektir.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 30.6.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu toplantısında...
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulunun (YOİKK) Ağustos 2019'da aldığı kararlar doğrultusunda eylem planlarında önemli aşama kaydedildiğini belirterek, Türkiye'de yatırım ortamının iyileştirilmesi yönünde toplam 21 eylemin tamamlandığını bildirdi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 30.6.2020
Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Hilton : "Yeni Zelanda ve Türkiye iki eski dost ülke"
Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Wendy Hilton, Yeni Zelanda ve Türkiye'nin iki eski dost ülke olduğunu belirterek, "Bu dostluk yüzyıldan fazladır devam ediyor.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 30.6.2020
Türkiye, Kovid-19'la mücadele için Sancak bölgesine yardım eli uzatacak
Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ciddi sıkıntıların yaşandığı ve imkanların kısıtlı olduğu Sırbistan'ın Sancak bölgesine yardım yapacak.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 26.6.2020
"Kuzey Makedonya'da İş ve Yatırım Fırsatları" konulu toplantı düzenlendi
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Kuzey Makedonya İş Konseyi tarafından internet üzerinden "Kuzey Makedonya'da İş ve Yatırım Fırsatları" konulu toplantı düzenlendi.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 24.6.2020
ABD'li Senatör Lindsey Graham, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması
ABD'li Senatör Lindsey Graham, Türkiye ile serbest ticaret anlaşması yapılması için iki ülke arasında S400, F35 ve Suriye'nin durumdan kaynaklanan ihtilafların giderilmesi gerektiğini söyledi.
Şu an buradasınız: Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haberleri | Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Haber - Haberler - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu haberleri, son dakika dış ekonomik ilişkiler kurulu haber ve gelişmeleri burada. DEİK, Türk-Lübnan ticari faaliyetlerinin geliştirilmesi için hazır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.8.2020 17:42:06. #1.15#
title