Devlet Memuru Haberleri

Devlet Memuru haber, Devlet Memuru son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Memuru - 01.03.2021
13 sanık, terör örgütü üyeliğinden ceza aldı
Antalya 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, FETÖ/PDY'ye üye olma suçundan tutuklu yargılanan 'mahrem imam' öğretmen sanık N.K. 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanık suçlamaları kabul etmezken, mahkeme tutukluluk halinin devamına karar verdi.  Antalya 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yine FETÖ/PDY üye olma suçundan yargılanan ve bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen 'mahrem imam' öğretmen sanık F.A. da 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Öğretmen olan diğer sanıklar Ö.Y., Ş.C., U.T. ve Y.Ö. hakkında da ayrı ayrı 7'şer yıl 6'şar ay hapis cezası verilirken, devlet memuru sanık S.
Devlet Memuru - 27.02.2021
MİLLET İRADESİNE DARBE: 28 ŞUBAT - Sema öğretmen, öğrencilerinden ayrı geçen 15 yılı unutamıyor
O dönemde kimsenin ağzını bıçak açmadığını, çok büyük baskılar yaşadığını belirten Aksel, "Sanki teröristmiş veya cüzzamlıymış gibi bizi ayırdılar. Eve gidip gelirken sürekli ağlıyordum. Anlatılacak bir durum değil. Pes etmedim. Ertesi gün okula geldiğimde kapıdan dahi içeri alınmadım. Bu şekilde stajyerlik kursunu bitiremedim. Adaylığım kalkmadı. Adaylık kalkmayınca okulumdaki müdürüm de beni okula almadı. Okula gidemediğim için de devlet memuru olamadım.
Devlet Memuru - 19.02.2021
Myanmar'da protestocular İngiltere ve Kanada'nın cuntaya yaptırım kararına destek verdi
Bazı devlet memuru, polis ve öğretmenlerin de sivil itaatsizlik kampanyasına destek gösterilerine katıldığı görüldü.
Devlet Memuru - 18.02.2021
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (3)
Uzman Erbaş Kanunu'na eklenen geçici maddeyle, devlet memuru olarak istihdam edildikten sonra emekli olan veya halen devlet memuru olarak çalışanların hak kaybının önlenmesi hedefleniyor.
Devlet Memuru - 18.02.2021
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (1)
Kanun, uzun yıllar TSK'de zor koşullarda görev yapmasına rağmen yalnızca emeklilik hakkını elde edinceye kadar kısa süreliğine devlet memuru olarak görev yapan uzman erbaşların da emsallerinin aldığı emekli aylığı ödenmesini amaçlıyor.
Devlet Memuru - 17.02.2021
TSK personeline ilişkin kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı
Yaş sınırı nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrılan uzman erbaşlardan emekli aylığına hak kazandıkları tarihe kadar devlet memuru olarak istihdam edilenlere makam tazminatı ödenmesine, hak kazanamamış olanlara her ay emekli aylıklarıyla birlikte ayrıca 100 Türk lirası ödeme yapılacağını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti: "Yine, TSK İç Hizmet Kanunu'nda değişiklik yaptık.
Devlet Memuru - 16.02.2021
Myanmar'da gözaltına alınan Suu Çii'ye yeni suçlamalar yöneltildi
KUALA Myanmar'da gözaltına alınarak askeri darbeyle iktidarına son verilen eski Dışişleri Bakanı ve ülkenin fiili lideri Aung San Suu Çii'ye, yargılandığı askeri mahkemede yeni suçlamalarda bulunuldu.
Devlet Memuru - 12.02.2021
BM İnsan Hakları Konseyi Myanmar "özel oturumu" başladı
Birleşmiş Milletler (BM), Myanmar'da 1 Şubat'ta ordunun yönetime el koymasının ardından aralarında devlet memuru, aktivist, sivil toplum kuruluşları (STK) üyeleri, gazeteci, öğrenci ve keşişlerin de bulunduğu 350'den fazla kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
Devlet Memuru - 11.02.2021
"30 yıllık Nuri Kantar: Tekin Akmansoy"
Akmansoy, babasının devlet memuru olması sebebiyle 15 yaşından itibaren Ankara'da yaşamaya başladı.
Devlet Memuru - 10.02.2021
Myanmar'da güvenlik güçleri, Suu Çii'nin partisinin merkez binasını bastı
Başkent Nepido'da bir grup devlet memuru, askeri idareyi tanımadıklarını ilan ederek iş bırakma eylemi başlattı.
Devlet Memuru - 08.02.2021
CHP Sözcüsü Öztrak MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"Devlet memuru millete ve devlete karşı mesuldur" Öztrak açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Devlet Memuru - 30.01.2021
Husiler BMGK üyesi ülkelerin büyükelçilerini, insani krizi gözden geçirmek için Yemen'e davet etti
Yemen hükümeti ve Husiler, ülkedeki insani durumun kötüleşmesinden ve yıllardır bir milyondan fazla devlet memurunun maaşlarının kesilmesinden birbirini suçluyor.
Devlet Memuru - 29.01.2021
AK Parti'li Kaya, TSK personeline ilişkin kanun teklifini değerlendirdi
Seferin gereği olarak lüzum görülmesi ve sağlık durumlarının elverişli olması halinde uzman erbaşların, 60 yaşına kadar en gençlerinden başlanarak orduya alınabileceğini ifade eden Kaya, "Uzun yıllar TSK'de zor koşullarda görev yapmasına rağmen yalnızca emeklilik hakkını elde edinceye kadar kısa süreliğine devlet memuru olarak görev yapan uzman erbaşların da emsallerinin aldığı emekli aylığını almalarını amaçlıyoruz.
Devlet Memuru - 29.01.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni eleştiren Öztrak, şöyle devam etti: "Ucube tek adam vesayet rejimi elinde devlet krizi yaşıyoruz. Devlette liyakat bitti. Saraya sadakat başladı. Milletin ödediği vergilerle maaşını alan devlet memurları, AK Parti teşkilatı mensupları gibi çalışmaya başladı. Bu ucube vesayet rejimiyle devletin sınırları nerede bitiyor, partinin sınırları nerede başlıyor, birbirine karıştı. En son AK Parti Genel Başkanı, partisinin grup toplantısında çıktı, devleti parti devleti haline getiren, ülkeyi koyu bir vesayet altına alan bu ucube rejimin parti militanı haline getirdiği memurlara 'militan' dediği için Genel Başkanımız hakkında dava açma talimatı verdi. Nereden? AK Parti Grubu kürsüsünden, AK Parti Genel Başkanı olarak. Hangi sıfatla? Cumhurbaşkanı sıfatıyla." "Kanun ve kuralın olduğu yerde keyfi kararlar alınmaz" Eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek'e İçişleri Bakanlığının suç duyurusu dilekçesini basın mensuplarına gösteren Öztrak, "Atama İçişleri Bakanı'nın talimatıyla bu dilekçenin matbu hale getirilip AK Parti Genel Başkanı'nın meclis grubu kürsüsünden verdiği talimatın yerine getirilmesi için devletin vali ve kaymakamlarına gönderildiğini duyuyoruz. Bu talimatın anlamı açık; kim devlet memuru, kim kendilerinin kapı kulu görmek istiyorlar.
Devlet Memuru - 29.01.2021
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Bilecik'te başkanlar kurulu toplantısına katıldı
Taleplerini dile getiren Yalçın, "Memur-Sen olarak yaptığımız tespitler ve çalışmalar neticesinde, en düşük devlet memuru maaşının yüzde 10'u kadar, her çalışan için standart olarak seyyanen zam olarak verilmesi konusunda teklifimizi sunduk.
Devlet Memuru - 28.01.2021
CHP ve DEVA Partisi, güçlendirilmiş parlamenter sistem için ortak çalışma yürütecek
Militan tartışması: Bütün valiler benim emrimdedir demektir Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kendilerine "militan" dediği gerekçesiyle tüm valilere aleyhine dava açılması çağrısı yapmasına ilişkin soruya da yanıt verdi. Kendisinin vatandaşına karşı "tarafsız" olmasına vurgu yaptığını belirten Kılıçdaroğlu devlet memurunun, valilerin, kaymakamların devleti temsil ettikleri için siyasetle uğraşamayacaklarını ifade etti: "Eğer siz devlet memurlarını belli bir siyasi partinin elemanı haline getirirseniz onu militanlaştırmış olursunuz.
Devlet Memuru - 28.01.2021
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi (3)
Uzman Erbaş Kanunu'na eklenen geçici madde ile devlet memuru olarak istihdam edildikten sonra emekli olan veya halen devlet memuru olarak çalışanların hak kaybının önlenmesi maksadıyla düzenleme yapılıyor.
Devlet Memuru - 28.01.2021
TSK personeline ilişkin kanun teklifi TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi (1)
Teklif ayrıca uzun yıllar TSK'de zor koşullarda görev yapmasına rağmen yalnızca emeklilik hakkını elde edinceye kadar kısa süreliğine devlet memuru olarak görev yapan uzman erbaşların da emsallerinin aldığı emekli aylığını almalarını amaçlıyor.
Devlet Memuru - 25.01.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öztrak, "Anlaşılan AK Parti il başkanı karneleri lise müdüründen almış. Devlet memuru olan lise müdürü, bir öğrencinin karnesini ve adresini, yani küçücük çocuklarımızın kişisel bilgilerini hangi yetkisine dayanarak bir siyasi partinin il başkanına veriyor?" diye sordu.
Devlet Memuru - 22.01.2021
TSK Personel Kanunu'nda değişiklik teklifi, TBMM'ye sunuldu
Açıklamada, kanun teklifinin öngördüğü değişiklikler şöyle sıralandı: "Anılan kanun teklifi; uzman erbaşların 55 yaşında emekli olabilmesinin sağlanması, bu kapsamda emeklilik hakkını elde edinceye kadar devlet memuru olarak görev yapan uzman erbaşların da emsallerinin aldığı emekli aylığını almalarının sağlanması, uzman erbaşlara ilk nasıp istihkakı olarak yerli üretim ordu tipi tabanca verilmesi, emekli uzman erbaşların üye olabileceği 2847 sayılı Kanuna tabi 'Türkiye Emekli Uzman Erbaşlar Derneği' adı altında dernek kurulması ve hali hazırdaki uzman erbaş derneklerinin tek çatı altında toplanması, birinci derece kritik illerde terörle mücadele harekatına iştirak eden birliklerde görevli sağlık astsubaylarına ek ödeme yapılmasına imkan verilmesi, sağlık sınıfı yedek subayların özellikle gazilere ve güvenlik güçlerine hizmet veren Sağlık Bakanlığı teşkilleri görevlendirilebilmesi, Milli Savunma Üniversitesi ve bağlılarında, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki diğer okullarda emekli kamu görevlilerinin de ders verebilmesine imkan tanınması, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde uzmanlık eğitimi gören misafir askeri personele ödeme yapılması, devre kaybeden askeri öğrencilerin devre kaybettikleri süre için genel sağlık sigortası kapsamına alınabilmesi, TBMM üyeliğine seçilenlerin milletvekilliği süresince her türlü askerlik işlemlerinin ertelenmesi, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıklarının Milli Savunma Bakanı'na bağlanması nedeniyle askeri mevzuatta yapılan uyum düzenlemelerini içermektedir.
Devlet Memuru - 22.01.2021
TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu (3)
Uzman Erbaş Kanunu'na eklenen geçici madde ile devlet memuru olarak istihdam edildikten sonra emekli olan veya halen devlet memuru olarak çalışanların hak kaybının önlenmesi maksadıyla düzenleme yapılıyor.
Devlet Memuru - 22.01.2021
TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu (1)
Teklif ayrıca, uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetlerinde zor koşullarda görev yapmasına rağmen sadece emeklilik hakkını elde edinceye kadar kısa süreliğine devlet memuru olarak görev yapan uzman erbaşların da emsallerinin aldığı emekli aylığını almalarını amaçlıyor.
Devlet Memuru - 20.01.2021
Van Büyükşehir Belediyesi 112 memur alımı yapacak
Van Büyükşehir Belediyesi, çeşitli birimlerde görevlendirilmek üzere açıktan atama yoluyla 112 devlet memuru alımı yapacak.
Devlet Memuru - 20.01.2021
Tayland'da yasaklı muhalif lidere Kral'a hakaret suçlaması
Tayland'da dün, emekli bir devlet memuru, sosyal medya paylaşımında Kral'a hakaret ettiği gerekçesiyle 43 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
Devlet Memuru - 16.01.2021
Muş Memur-Sen'den "seyyanen zam" talebi
Muş Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mahir Barışan, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 1 Ocak 2021'den geçerli olmak üzere "en düşük devlet memuru aylığının yüzde 10'una denk gelecek şekilde seyyanen zam" yapılması talebinde bulunuldu.
Devlet Memuru - 15.01.2021
Memur-Sen'den "seyyanen zam" talebi Açıklaması
Memur-Sen Konfederasyonunca, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 1 Ocak 2021'den geçerli olmak üzere "en düşük devlet memuru aylığının yüzde 10'una denk gelecek şekilde seyyanen zam" yapılması talebinde bulunuldu.
Devlet Memuru - 13.01.2021
KALDIRDIĞI ARAÇTAN YAŞLI KADININ DÜŞTÜĞÜ ÇEKİCİ OPERATÖRÜNÜN 1 YIL 6 AY HAPSİ İSTENDİ
ÇEKİCİNİN GÖREV YAPTIĞI POLİS MEMURU HAKKINDAKİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR Devlet memuru olan Yusuf K.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Devlet Memuru Haberleri | Devlet Memuru Haber - Haberler - Devlet Memuru haberleri, son dakika devlet memuru haber ve gelişmeleri burada. Gönüllülerden yaşlılara evinde ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 09:31:36. #1.14#
title