BARACK OBAMA HABERLERİ

Barack Obama haber, Barack Obama son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Barack Obama

Barack Obama

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 4.8.1961 - ...

Barack Obama Kimdir ?

Barack Obama 4 Ağustos 1961 tarihinde ABD'nin Hawaii eyaletindeki Honolulu kentinde Kapiolani Tıp Merkezi'nde dünyaya geldi. Kendisiyle aynı adı taşıyan babası Kenya'nın Siaya Bölgesi'ndeki Nyang’oma Kogelo yerleşim yerinde doğmuş ve büyümüş bir Kenyalıydı. Annesi Ann Durham ise Kansas eyaletinin Wichita kentinde doğmuş ve büyümüş bir Amerikalıydı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Barack Obama - 23.10.2020
ABD'de başkan adayları ikinci kez canlı yayında kozlarını paylaştı: (1)
Biden, Barack Obama döneminde göçmenlerle ilgili verilen sözlerin tutulmamasına ilişkin olarak da "Bir hata yaptık ve bunu düzeltmek uzun zaman aldı.
Barack Obama - 22.10.2020
Son dakika haberleri... Küresel organik kriz ve ABD-Çin rekabetinin trajedisi
Bir son dakika haberine göre Uluslararası düzen, içine girdiği "organik kriz" ile cebelleşirken ortaya çıkan "ara dönem" sistemik istikrarsızlığı yoğun bir şekilde beslemeye devam ediyor.
Barack Obama - 21.10.2020
Son dakika haberleri | Hizb-i İslami Partisi lideri Gülbeddin Hikmetyar, Taliban'la farklı bir müzakere başlatacaklarını duyurdu
Barış görüşmelerinin seyri ABD, ilk kez Eski Başkan Barack Obama yönetiminde Afganistan'da barışın tesisi amacıyla Taliban ve Afgan hükümetleri arasında görüşmeler yürütülmesi için girişimlerde bulundu.
Barack Obama - 21.10.2020
ABD'de Hristiyan grupların seçim mücadelesi kızışıyor
Evanjeliklerin İsrail yanlısı politik talepleri konusunda daha önceki başkanlık dönemlerinde görülmemiş adımlar atan Başkan Trump, Kudüs Büyükelçilik Yasası'nı Kongre'den geçirmeyi bir seçim vaadi olarak sunuyordu. Bilindiği gibi ABD Kongresi "Kudüs Büyükelçilik Yasası"nı ilk kez 1995'te kabul etmiş ancak söz konusu yasa 22 sene boyunca (1995-2017) Bill Clinton, George W. Bush ve Barack Obama tarafından her 6 ayda bir sürekli olarak ertelenmişti.
Barack Obama - 20.10.2020
Pakistan Başbakanı Han'dan Afganistan'daki barış sürecinde "huzur bozucuların" tehlikeli rolüne karşı uyarı
Barış görüşmelerinin seyri ABD, ilk kez eski Başkan Barack Obama yönetiminde Afganistan'da barışın tesisi amacıyla Taliban ve Afgan hükümetleri arasında görüşmeler yürütülmesi için girişimlerde bulundu.
Barack Obama - 19.10.2020
2020 ABD Başkanlık Seçimleri: Ufukta Biden görünüyor
3 Kasım ABD başkanlık seçimlerine sadece haftalar kala, çoğu ankete göre şu anki ABD Başkanı Donald Trump'ın neredeyse iki haneli rakamlarla önünden giden eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden halk oylamasını kolayca kazanacaktır.
Barack Obama - 19.10.2020
Gülbeddin Hikmetyar resmi temaslarda bulunmak üzere Pakistan'da
Barış görüşmelerinin seyri ABD, ilk kez eski Başkan Barack Obama yönetiminde Afganistan'da barış amacıyla Taliban ve Afgan hükümetleri arasında görüşmeler yürütülmesi için girişimlerde bulundu.
Barack Obama - 18.10.2020
ABD, Taliban'ın "anlaşma ihlali" suçlamasını reddetti
Afganistan barış görüşmelerinin seyri ABD, ilk kez eski Başkan Barack Obama yönetiminde Afganistan'da barış amacıyla Taliban ve Afgan hükümeti arasında görüşmeler yürütülmesi için girişimlerde bulundu.
Barack Obama - 17.10.2020
Macaristan'dan Biden'a "hakkındaki yolsuzluk iddialarına cevap verme" çağrısı
Bakan Szijjarto, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Biden'ın, Barack Obama döneminde başkan yardımcılığı yaptığını ve 8 yıl boyunca Orta Avrupa ve özellikle de Ukrayna ile ilgilendiğini belirtti.
Barack Obama - 16.10.2020
Şi'nin "Çin rüyası" ve küresel etkileri
Çin rüyası ve "Made in China 2025" vizyonu Diğer taraftan Dıng döneminden itibaren takip edilen düşük profilli dış politika anlayışının Şi Cinping yönetimiyle terk edildiği görülmektedir. 2013'te iktidara gelen Şi'nin kısa sürede aktif bir dış politika anlayışını uygulamaya koyması, Çin'e yönelik saklı şüphelerin de gün yüzüne çıkmasına neden oldu. Şi'nin Dıng ile başlayan iki dönemle sınırlanan devlet başkanlığı sistemini sona erdirerek devlet başkanlarının süresiz iktidarda kalabilmelerine imkan tanıyan yasayı çıkarması, 2013'te Kazakistan ve Endonezya'da hem karadan hem de denizden dünyayı iki koldan saran Kuşak ve Yol (KvY) İnisiyatifini açıklaması, Güney Çin Denizi üzerindeki tartışmalı adalar üzerinde giderek agresif davranması ve askeri amaçlı yapay adalar inşa ettirmesi, "bir ülke iki sistem" yönetim şekliyle yönetilen Hong Kong ile Tayvan üzerinde çok yönlü baskıları artırması, teknoloji alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olma hedefini içeren "Made in China 2025" vizyonu ve daha göreve geldiği ilk gün doğrudan "Çin Rüyası" hayalinin bir gün gerçekleşeceğini iddia etmesi Şi'yi seleflerinden farklı bir yerde konumlandırmıştır. Bazı uzmanlar, Şi'nin bu politika değişikliğinin, ABD Başkanı Barack Obama'nın 2011'de Avustralya Parlamentosunda ilan ettiği "pivot stratejisine" bir karşılık olarak geliştiğini iddia etseler de Şi'nin güçlenen ekonomik gücüne bağlı olarak daha bağımsız hareket ettiği de görülmekte.
Barack Obama - 15.10.2020
ABD Yüksek Mahkeme yargıç adayı Barrett'in son onay oturumunda da tartışmalar sürdü
Barrett, eski Başkan Barack Obama döneminin sağlık sigortası yasası olan sağlık yasasına düşman olmadığını, ancak söz konusu yasanın içinde düzeltilmesi gereken bir kısmın olması durumunda yasayı iptal etmeden düzenleme yapılabileceğini ifade etti.
Barack Obama - 15.10.2020
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad'dan Taliban açıklaması Açıklaması
Afganistan barış görüşmelerinin seyri ABD, ilk kez eski Başkan Barack Obama yönetiminde Afganistan'da barış amacıyla Taliban ve Afgan hükümeti arasında görüşmeler yürütülmesi için girişimlerde bulundu.
Barack Obama - 14.10.2020
Amerika, sırat köprüsünden geçerken...
Barack Obama'nın temelini attığı ve pandemi tecrübesiyle birlikte ilk defa hayata geçmeye bu kadar yakın olan Ulusal Sağlık Sigortasını gerçekleştirme hayali/hedefi, yukarıda bahsettiğim olası gerekçeden dolayı bir kez daha rafa kalkabilir.
Barack Obama - 14.10.2020
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
Edinilen son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Mısır, bölgesel konularda pozitif bir gündemle hareket etme iradesi ortaya koyarsa Türkiye bunu karşılıksız bırakmaz. Libya, Filistin, Doğu Akdeniz konusunda ve başka meselelerde birlikte hareket etme zemini oluşursa Türkiye buna ancak olumlu bakar." dedi.
Barack Obama - 9.10.2020
Son dakika haberleri! Trump'ın "seçimlerden önce Rusya ile nükleer silah kontrolü anlaşması yapmak istediği" iddia edildi
Son dakika haber... ABD'de Donald Trump yönetiminin, "3 Kasım'daki başkanlık seçimleri öncesi Rusya ile nükleer silah kontrolü anlaşması yapmak istediği" iddia edildi.
Barack Obama - 9.10.2020
Son dakika haberi: ABD Yüksek Mahkemesi atamaları neden bu kadar önemseniyor?
Edinilen son dakika gelişmesine göre ABD Başkanı Donald Trump, kendisine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulmasından birkaç gün önce Beyaz Saray'ın gül bahçesinde yaptığı açıklamayla Amy Coney Barrett'ı ABD Yüksek Mahkemesi'ne yargıç adayı olarak gösterdi.
Barack Obama - 8.10.2020
Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Bacva, Trump'ın Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad ile görüştü
Barış görüşmelerinin seyri ABD, ilk kez eski Başkan Barack Obama yönetiminde Afganistan'da barış amacıyla Taliban ve Afgan hükümetleri arasında görüşmeler yürütülmesi için girişimlerde bulundu.
Barack Obama - 8.10.2020
ABD'de başkan yardımcısı adayları Pence ve Harris canlı yayında karşı karşıya geldi Açıklaması
ABD'de başkan yardımcısı adayları Cumhuriyetçi Mike Pence ile Demokrat Kamala Harris'i karşı karşıya getiren canlı yayın münazarası büyük oranda sakin geçerken, adaylar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele, yeni Yüksek mahkeme yargıcı seçimi, seçimlerin bütünlüğü ve dış...
Barack Obama - 7.10.2020
ABD Başkanı Trump: "Demokratlar 2016 seçim sürecinde darbe yapmak istedi"
Clinton'un Trump planı, eski CIA direktörünün not defterinde Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe'in Kongreye sunduğu ve henüz kamuoyu ile paylaşılmayan notlara ulaşan Amerikan Fox New televizyonu, Joe Brennan'ın, Clinton'ın Trump'ı Rusya ile ilişkilendirme planı konusunda eski Başkan Barack Obama'ya, brifing verdiğini tespit etmişti.
Barack Obama - 7.10.2020
Vietnam'da muhalif blogger gözaltına alındı
2016 yılında Vietnam'ı ziyareti sırasında eski ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmek üzere davet edilen birkaç aktivist arasında yer alan Trang, daha sonra Facebook'tan yaptığı açıklamada, görüşmeye katılmasının Vietnamlı güvenlik personelince engellendiğini ifade etmişti.
Barack Obama - 6.10.2020
Trump'tan, Rusya ve Clinton soruşturmalarına ilişkin tüm belgelerin gizlilik derecesini kaldırma...
Clinton'un Trump planı, eski CIA direktörünün not defterinde Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe'in Kongreye sunduğu ve henüz kamuoyu ile paylaşılmayan notlara ulaşan Amerikan Fox New televizyonu, Brennan'ın eski Başkan Barack Obama'ya, Clinton'ın Trump'ı Rusya ile ilişkilendirme planı konusunda brifing verdiğini tespit etmişti.
Barack Obama - 5.10.2020
ABD'nin İsrail Büyükelçisi: "Biden'ın İran politikası İsrail ve Körfez için iyi olmaz"
ABD Başkanı Donald Trump'ın eski Başkan Barack Obama döneminde İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekilmesine değinen Friedman, şu ifadeleri kullandı: "İran'a yönelik yaptırımlarla çok iyi bir yerdeyiz ve bu yolda devam edersek İran'ın zararlı faaliyetine son vermekten başka çaresi kalmayacağını düşünüyoruz.
Barack Obama - 4.10.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Trump ve Biden İran'da rejimi değiştirmek istediler"
"Biden'le defalarca görüştüm, iyi tanışırız" Trump yönetiminin İran'a karşı savaş açmaya güç yetiremeyeceğini savunan Zarif, Barack Obama döneminde Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Biden'la kongrede senatör olduğu dönemde defalarca görüştüğünü belirtti.
Barack Obama - 4.10.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile görüşmeye ilişkin, "Cumhurbaşkanımız bu akşam bir görüşme yapacak.
Barack Obama - 30.9.2020
ABD'de başkan adayları Trump ile Biden canlı yayında karşı karşıya geldi (2)
Selefi Barack Obama yönetimini suç üstü yakaladıklarını belirten Trump, Biden'a, seçimde Rusya ile iş birliği yaptığı iddiasıyla yargılanan ve daha sonra beraat eden eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Logan Yasası kapsamında yargılanması fikrini veren kişi olduğunu hatırlattı.
Barack Obama - 29.9.2020
Trump, Barrett'in Yüksek Mahkeme yargıçlığı adaylığını Senatoya sundu
Atama için gelecek yılın beklenmesi gerektiğini savunan Demokratlar, Cumhuriyetçilerin 2016'da hayatını kaybeden Yüksek Mahkeme Yargıcı Antonin Scalia'nın yerine eski Başkan Barack Obama tarafından belirlenen adaya karşı çıktıklarını hatırlatmıştı.
Barack Obama - 28.9.2020
Afganistan Ulusal Yüksek Uzlaşma Konseyi Başkanı Abdullah Pakistan'da temaslarda bulundu
Barış görüşmelerinin seyri ABD, ilk kez eski Başkan Barack Obama yönetiminde Afganistan'da barış amacıyla Taliban ve Afgan hükümetleri arasında görüşmeler yürütülmesi için girişimlerde bulundu.
Barack Obama - 27.9.2020
Afganlar arası müzakereler görüş ayrılıkları nedeniyle askıya alındı
Barış görüşmelerinin seyri ABD, ilk kez eski Başkan Barack Obama yönetiminde Afganistan'da barış amacıyla Taliban ve Afgan hükümetleri arasında görüşmeler yürütülmesi için girişimlerde bulundu.
Barack Obama - 27.9.2020
Trump, Yüksek Mahkeme yargıcı adaylığına Amy Coney Barrett'i gösterdi
Atama için gelecek yılın beklenmesi gerektiğini savunan Demokratlar, Cumhuriyetçilerin 2016'da hayatını kaybeden Yüksek Mahkeme Yargıcı Antonin Scalia'nın yerine eski Başkan Barack Obama tarafından belirlenen adaya karşı çıktıklarını hatırlatmıştı.
Barack Obama - 26.9.2020
Trump'ın Yüksek Mahkeme Yargıcı adayının Barrett olacağı iddia edildi
Cumhuriyetçi Parti Ginsburg'un yerine bir an önce yeni bir adayın belirlenmesi konusunda adım atacaklarını duyururken, bu konuda gelecek yılın beklenmesi gerektiğini savunan Demokratlar ise Cumhuriyetçilerin 2016'da hayatını kaybeden Yüksek Mahkeme Yargıcı Antonin Scalia'nın yerine eski Başkan Barack Obama tarafından belirlenen adaya karşı çıktıklarını hatırlatmıştı.
Barack Obama - 25.9.2020
AB'nin Doğu Akdeniz konferansı önerisine olumlu karşılık geliyor
ABD, Donald Trump'ın yönetime gelmesinden sonra Barack Obama döneminde imzaladığı anlaşmadan çekildiğini, İran'a yaptırımlara yeniden başlayacağını açıklamıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Barack Obama Haberleri | Barack Obama Kimdir - Haberler - Barack Obama haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Barack Obama kimdir, hayatı ve biyografisi. - Trump ve Biden düellosu gerçekleşti- Biden'ın oğlu Hunter Biden Trump'ın hedefindeydi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:45:01. #1.15#
title