Bağlama Haberleri

Bağlama haber, Bağlama son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bağlama - Bugün
Bornova'da yüz yüze kurslar başladı
Bornova Belediyesi'nin her dönem yoğun ilgiyle karşılanan kültür ve sanat alanında düzenlediği kurslar, vatandaşların zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri ve yeteneklerini keşfetmesini sağlıyor. Çocuk ve yetişkin kategorilerinde gerçekleşen eğitimlerden 2021-2022 kış döneminde 1363 kişi yararlanıyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından ücretsiz olarak verilen dersler pandemi kuralları çerçevesinde maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılıyor. 9 ayrı noktada 17 farklı branş Her yaştan Bornovalının yararlanabileceği kurslarda bu dönem bağlama, gitar, piyano, keman, klarnet, bale, vurmalı çalgılar, kanun, fotoğrafçılık, zumba, el sanatları, satranç, resim, seramik ve halk oyunları dalları ile kadın ve çocuk koroları da yer alıyor.
Bağlama - Dün
"Akademi Hüyük"te dersler başladı
Hüyük Gençlik Merkezi Müdür Vekili Necati Söğütlü, gençlik lideri eğitmenlerin; resim, ebru, halk oyunları, tiyatro ve müzik branşlarında toplam 5 kursa eğitim vereceğini belirterek, "Müzik atölyemizde öğrencilerimiz yan flüt, piyano, gitar ve bağlama öğretiyoruz.
Bağlama - 17.10.2021
Türk Halk Müziği Sanatçısı Şükriye Tutkun, müzik çalışmalarını Sonsuz Şükran köyünde sürdürüyor
Sonsuz Şükran Köyü'ne yerleşen Türk Halk Müziği'nin duayen ismi, bestekar, bağlama ustası, aranjör ve prodüktör Ali Osman Erbaşı ile birlikte yine bir albüm çalışması için sanatçıların kerpiç evlerinin bulunduğu köyde biraraya gelen Tutkun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erbaşı ile yıllardır birlikte çalıştıklarını anımsatarak, "Biliyorsunuz, bir çok sanatçının bugünlere gelmesinde; işte Müslüm Gürses'inden Zara'sına, isim say say bitmez İlhan Şeşen'inden birçok sanatçı arkadaşımızın albümlerinde yönetmenlik yapmış çok değerli bir hocamız.
Bağlama - 15.10.2021
Başkan Kazım Kurt sözünü tuttu "Koca Çınar Yaşam Merkezi"nin ikincisi açılıyor
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, seçim döneminde hemşehrilerine verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor. Vizyon Projeler arasında yer alan 2. Koca Çınar Yaşam Merkezi, Üniversite Evleri Kadir Akkaş Halk Merkezi'nin içinde 18 Ekim Pazartesi gününden itibaren faaliyetlerine başlıyor. Diğer taraftan da koronavirüs salgını nedeni ile faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan Emek Mahallesi'ndeki Koca Çınar Yaşam Merkezi, koronavirüse dair tüm tedbirler alınarak yeniden faaliyetlerine başladı. Zümrüt Park içerisinde yer alan Koca Çınar Yaşam Merkezi'nde kıdemli vatandaşlar, bir araya gelerek özlem giderdi. Merkez bahçesinde spor yapan kıdemli vatandaşlar, ardından da atölye çalışmalara katılarak bağlama çalıp birlikte türküler söyledi.
Bağlama - 14.10.2021
Emniyetten iki günde 3 bin 310 sürücü ve yolcuya emniyet kemeri cezası
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), ülke genelinde 9-10 Ekim'de yapılan denetimlerde 3 bin 310 sürücü ve yolcuya emniyet kemeri, çocuk bağlama sistemi kullanmamaktan işlem yapıldığını bildirdi.
Bağlama - 14.10.2021
Taşova Halk Eğitimi Merkezi'nde yeni kurslar açılacak
Açmayı planladıkları kurslara katılımın yoğun olacağını öngördükleri ifade eden Bol, "Robotik kodlama, arıcılık, mantar yetiştiriciliği, hijyen eğitimi, avcılık, doğal gaz ateşleyiciliği, bağlama, giyim üretim teknolojisi, makine, bayan ve erkek kuaförlüğü, el yapımı sabun üretimi, yağlı ve akrilik resim, okul servis araç şoförlüğü, iş sağlığı, oryantasyon, bağlama ve pilates, futbol ve dart kursları açacağız.
Bağlama - 12.10.2021
Bitlis Belediye Başkanı Tanğlay, kadınlara yönelik kursları ziyaret etti
Halı dokuma, folklorik bebek yapımı, doğal taş işlemeciliği ve bağlama gibi 40 kurs açtıklarını bildiren Tanğlay, şunları kaydetti: "Halı kursundaki 12 kursiyerimiz, özellikle tarihi ve yöresel motifleri canlandırıyor.
Bağlama - 09.10.2021
Musiki Muallim Mektebi'nde Kurslar Başlıyor
Mamaklı gençlere yönelik hazırlanan Mamak Kültür Merkezi kurslarında, gençlerin boş zamanlarını en uygun şekilde değerlendirmesi ve yeteneklerini keşfetmesi hedefleniyor. Musiki Muallim Mektebi'nde gerçekleşecek, her birinin profesyonel eğitimciler tarafından verildiği Bağlama, Keman, Gitar, Ritim, Şan, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Çocuk Koroları, Halk Dansları ve Bale kursları Mamaklı gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarıyor.
Bağlama - 08.10.2021
CHP'li Kaboğlu, Meclis'in çevre hukukunu etkin kılmasını istedi
CHP'li Kaboğlu, ayrıca Anayasa Mahkemesinin, kanunlar ile cumhurbaşkanlığı kararnamelerine ilişkin başvuruları karara bağlama sürelerinin çok uzun olduğunu öne sürerek, mahkemenin bu süreleri kısaltmasını talep etti.
Bağlama - 07.10.2021
AK Parti'li Turan: Kooperatif kanun teklifi hazır (2)- Yeniden
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kooperatif Kanunu'nda değişiklik öngören 30 maddelik kanun teklifini hazırladıklarını ve TBMM Başkanlığı'na sunacaklarını söyledi.  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, DHA'ya yaptığı açıklamada Kooperatif Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifinin hazır olduğunu söyledi. Turan, "Arkadaşlarımız çok yoğun  bir çalışma ile teklifi hazırladı. Kooperatiflerin denetim ve şeffaflığını artıran 30 maddelik kanun teklifimizi bu akşam geç saatlerde Meclis Başkanlığımıza vermeyi ve takvime göre de gelecek haftalarda görüşmeyi planlıyoruz. Kooperatifçilik bizim kültürümüzde önemli bir yere sahip. Bu teklifin yeni dönemde özellikle daha şeffaf, daha denetlenebilir bir yönetim oluşmasında büyük bir faydası olacağı kanaatindeyim. Teklifimize göre yönetim kurulunun üyelikle ilgili başvurulara gerekçesiz cevap vermemesinin önüne geçilmiş olacak. Şimdiki uygulamalarda özellikle kamu kaynaklarını kullanan kooperatiflerin rakip olacakları zannıyla, bazı üyelerin haklı üyelik taleplerini 'cevaplandırılmadı', 'karara bağlanmadı' şikayetleri çok yoğun geliyordu. Şimdiki döneme göre yönetim kurulu 1 ay içeresinde üyelik başvurularını olumlu veya olumsuz karara bağlama zorunluluğu getiriyor" bilgisini paylaştı.
title