Aihm Haberleri

Aihm haber, Aihm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aihm - 04.03.2021
Ahmet Ağaoğlu, TFF kurullarının bağımsız olmadığı gerekçesiyle FIFA'ya başvuracaklarını açıkladı Açıklaması
Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kurullarının bağımsızlıktan uzak olduğu gerekçesiyle 8 Mart Pazartesi günü FIFA'ya başvuracaklarını söyledi.
Aihm - 04.03.2021
HDP Grup Başkanvekili Oluç, AİHM'in Selahattin Demirtaş kararının uygulanması gerektiğini söyledi
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) 20 Aralık 2020'de eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verdiği kararın uygulanması gerektiğini söyledi.
Aihm - 03.03.2021
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 6 milyon vatandaşın HDP'ye, terör destekçisi olsun diye oy vermediğini ifade ederek, "Bu millet için ortak barışımız için saz çalıp şarkı söyleyip 'Özgürlük ve demokrasi istiyoruz.
Aihm - 03.03.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Anayasa Mahkemesi ve AİHM kararlarını uygulamayan, hukuksuzlukta ısrar eden bir iktidar şimdi İnsan Hakları Eylem Planı açıklıyor.
Aihm - 03.03.2021
Son dakika: Çavuşoğlu, Gürcistan Dışişleri Bakanı Zalkaliani ile ortak basın toplantısında konuştu: (1)
Son dakika haberlerine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı'nın temel hak ve özgürlükler alanını genişletirken, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) kurumlarıyla ilişkilerine de katkı sağlayacağını belirtti.
Aihm - 03.03.2021
Adalet Bakanı Gül, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Türkiye darbecilerin yaptığı bir anayasayla yönetilmeye mecbur mu, hala mahkum mu? Siviller, siyasi partiler, bugün Mecliste temsil edilen partiler anayasa yapmaktan aciz mi? Elbette değil. Türkiye buna layık ve bu anayasayı da önümüzdeki dönemde yapacağına inanıyorum.
Aihm - 02.03.2021
TBMM Genel Kurulunda, tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi görüşülüyor
AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifine ilişkin, "Özellikle, hane halkımızın tasarruflarının görece az olduğu düşünüldüğünde, bu yasa teklifimizle birlikte tasarruflarımızı da artırmayı amaçlamaktayız." dedi.
Aihm - 02.03.2021
ABD'den Navalnıy'ın zehirlenmesiyle ilgili 7 Rus yetkiliye yaptırım
ABD yönetimi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın zehirlenmesiyle ilgili olarak aralarında Federal Güvenlik Servisinin (FSB) Başkanı Aleksandr Bortnikov, Rusya Devlet Başkanlığı İdaresi İç Politika Yöneticisi Andrey Yarin ile Savunma Bakan Yardımcıları Pavel Popov ve Aleksey Krivoruçko'nun...
Aihm - 02.03.2021
Son dakika haberi! ABD'den, Navalnıy'ın zehirlenmesine ilişkin Rusya'dan 7 yetkili ve 14 kuruluşa yaptırım kararı
Son dakika haber: ABD, kimyasal bir madde kullanarak Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın zehirlenmesinde rol oynadığı tespit edilen Rusya'dan 7 yetkili ve 14 kuruluşa yaptırım uygulama kararı aldı.
Aihm - 02.03.2021
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı
Bir son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan 9 amaç, 50 hedef ve 393 faaliyeti içeren İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı.
Aihm - 02.03.2021
AB'den 4 Rus yetkiliye yaptırım
Avrupa Birliği (AB), Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın tutuklanması nedeniyle 4 Rus yetkiliye yaptırım uygulamaya başladı.
Aihm - 02.03.2021
Son dakika haberi! Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (3)
Edinilen son dakika gelişmesine göre İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında, çocuk mahkemelerindeki duruşma salonları, çocuk dostu olacak şekilde tasarlanacak, duruşmalara hakim, savcı ve avukatların cübbe giymeksizin katılımına imkan sağlanacak.
Aihm - 02.03.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu : (3)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yargı bağımsızlığının olmadığı bir yerde, milletvekilinin, dokunulmazlık dışında hiçbir güvencesinin olmadığını belirterek, "Bu teminatın kalkmaması lazım. Milletvekili dokunulmazlığını kaldıracaksak önce bağımsız ve tarafsız bir yargı olmalı.
Aihm - 02.03.2021
Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (1)
İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında, Avrupa Birliği'ne üyelik süreci karşılıklı hak ve yükümlülükler çerçevesinde, ortaklık hukukunun yenilenme ihtiyaçları da gözetilerek kararlılıkla sürdürülecek, özellikle Vize Serbestisi Diyaloğunda karşılanması beklenen hususlara yönelik çalışmalara...
Aihm - 02.03.2021
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı: (4)
Son dakika gündem haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İnsan haklarına duyarlı çalışmalarıyla emsallerine göre öne çıkan kamu görevlilerini ödüllendiriyoruz.
Aihm - 01.03.2021
CNN: Biden yönetimi, Navalnıy'a muamelesi nedeniyle bu hafta Rusya'ya yaptırım açıklayacak
ABD'de Joe Biden yönetiminin, muhalif lider Aleksey Navalnıy'ın zehirlenmesi ve tutuklanması nedeniyle bu hafta Rusya'ya yönelik yaptırımlar açıklayacağı öne sürüldü.
Aihm - 01.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıklayacak
ADALET Bakanlığı tarafından 'Özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye' vizyonuyla hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak.
Aihm - 01.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı yarın açıklıyor
Adalet Bakanlığı tarafından "Özgür Birey, Güçlü Toplum; Daha Demokratik Bir Türkiye" vizyonuyla hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yarın açıklanacak.
Aihm - 28.02.2021
Son dakika gündem: Yargı reformu kapsamında İnsan Hakları Eylem Planı tamamlandı
Son dakika haber... ADALET Bakanlığı'nın hazırladığı İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 Mart'ta açıklanacak.
Aihm - 27.02.2021
15 Temmuz Derneği'nin düzenlediği programda 28 Şubat konuşuldu
15 Temmuz Derneği ile Marmara Üniversitesi iş birliğinde "Hafızanda Ne Var?/Harbi Konuşmalar" başlıklı program düzenlendi.
Aihm - 26.02.2021
Dışişleri Bakanlığı: Hollanda Temsilciler Meclisi kararı hükümsüz bir teşebbüstür
Dışişleri Bakanlığı: Hollanda Temsilciler Meclisi kararı hükümsüz bir teşebbüstürDIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Hollanda Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen ve hükümeti 1915 olaylarını soykırım olarak tanımaya çağıran karar, tarihi siyasi saiklerle yeniden yazma niteliğinde hükümsüz...
Aihm - 26.02.2021
TÜGVA, Hocalı Katliamı'nı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi önünde andı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri ve Azerbaycan'dan temsilciler Hocalı Katliamı'nda hayatını kaybedenleri Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi önünde andı.
Aihm - 26.02.2021
Aksoy'dan, Hollanda Temsilciler Meclisi'ne sözde 'soykırım' tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 1915 olaylarının Hollanda Temsilciler Meclisi'nde 'soykırım' olarak kabul edilmesi hakkında, "Meclisler tarih yazma ve yargılama mekanları değildir.
Aihm - 26.02.2021
Aksoy'dan, Hollanda Temsilciler Meclisi'ne sözde 'soykırım' tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 1915 olaylarının Hollanda Temsilciler Meclisi'nde 'soykırım' olarak kabul edilmesi hakkında, "Meclisler tarih yazma ve yargılama mekanları değildir.
Aihm - 26.02.2021
Son dakika haber: Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'dan, Hollanda'da 1915 olaylarıyla ilgili alınan karara tepki Açıklaması
Son dakika haber: Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Hollanda Temsilciler Meclisi'nin, Hollanda hükümetini 1915 olaylarını soykırım olarak tanımaya çağıran kararıyla ilgili, "Hollanda Temsilciler Meclisinde kabul edilen ve hükümeti 1915 olaylarını soykırım olarak tanımaya çağıran karar, tarihi siyasi...
Aihm - 25.02.2021
Sabahı olmayan gece: Hocalı Soykırımı
O gece orada yaşananları dinlerken insan donup kalıyor.
Aihm - 23.02.2021
Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mustafayeva'dan Hocalı Katliamı açıklaması
Hocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümünde Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, "O gece Hocalı'da katledilenler aramızda yoklar, hayatta kalabilenler için ise hayat hiçbir zaman eskisi gibi olmadı.
Aihm - 20.02.2021
Rusya'da mahkeme, Navalnıy'ın hapis cezasına yaptığı itirazı reddetti
Moskova Şehir Mahkemesi, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın 3,5 yıllık ertelenmiş hapis cezasının, adli kontrol şartlarını yerine getirmediği gerekçesiyle, normal hapis cezasına çevrilmesine olan itirazını reddetti.
Aihm - 18.02.2021
Son dakika haberleri... Kremlin Sözcüsü Peskov, AİHM'in muhalif Navalnıy hakkındaki kararını "yasa dışı" olarak nitelendirdi
Gelen son dakika haberlerine göre Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM), hapis cezasına çarptırılan Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması kararının yasa dışı olduğunu savundu.
Aihm - 18.02.2021
AB, Rusya'nın AİHM'in Navalnıy hakkındaki talebini yerine getirmesini istedi
Avrupa Birliği (AB), Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması için yaptığı talebin Rusya tarafından karşılanması için çağrıda bulundu.
Aihm - 17.02.2021
AİHM, Rusya'dan Navalnıy'ın derhal serbest bırakılmasını istedi
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Rusya'dan hapis cezasına çarptırılan muhalif Aleksey Navalnıy'ın derhal serbest bırakılmasını talep etti.
Aihm - 16.02.2021
Metin Kaplan'a yeniden yargılandığı davada beraat
"Anadolu Federe İslam Devleti/İslami Cemaat ve Cemiyetler Birliği (AFİD/İCCB) yöneticisi" olduğu iddiasıyla yargılandığı davada, 17,5 yıl hapis cezasına çarptırılmasının ardından yeniden yargılanan Metin Kaplan hakkındaki hüküm kaldırılarak beraatine karar verildi.
Aihm - 15.02.2021
Trabzonspor'dan AİHM başvurusuyla ilgili açıklama
Trabzonspor AİHM başvurusuyla ilgili açıklama yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aihm Haberleri | Aihm Haber - Haberler - Aihm haberleri, son dakika aihm haber ve gelişmeleri burada. İnsan Hakları Eylem Planı'nın inandırıcılık sorunu var; temel sorunlar çözülmedikçe kozmetik kalır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.3.2021 01:17:16. #1.14#
title