Van Kalesi Haberleri

Van Kalesi haber, Van Kalesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Van Kalesi - 20.08.2021
150 büyükelçi ve diplomat Van'ın tarihi ve kültürel mekanlarını gezecek
Kentin tanıtılması amacıyla düzenlenecek programa katılacak büyükelçi ve diplomatlar, Akdamar Adası, Van Kalesi, Urartu Müzesi başta olmak kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezecek.
Van Kalesi - 17.07.2021
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ, FİDANLIK-İSKELE SAHİL YOLU'NDA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Van Büyükşehir Belediyesi, Vanlıları sahille buluşturacak, 'Fidanlık-İskele Sahil Yolu Projesi'nde çalışmalarını sürdürüyor. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, devam eden çalışmaları yerinde takip ederek, yetkililerden bilgi aldı. Beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Mucip Tapan ve Başkan Danışmanı Sinan Hakan ile birlikle sahil boyunda devam eden çalışmaları inceleyen Vali Bilmez, mahalle sakinleriyle de ayaküstü sohbet ederek, taleplerini dinledi. Büyükşehir Belediyesi'nin idari işgücü ile yapılan Fidanlık-İskele Sahil Yolu Projesi, üç merkez ilçeyi sahilde buluşturmayı hedefliyor. Edremit'te bulunan Fidanlık Sahil Parkı ile Tuşba'da bulunan Yaşar Kemal Parkı arasındaki sahil boyu yapılacak olan 5 kilometrelik kısımda 30 metre genişliğinde araç yolu, bisiklet yolları, koşu ve yürüyüş yolları yapılacak. Fidanlık Sahil Parkı'nda başlayarak, yaklaşık olarak 2 kilometrelik kısmının alt yapı ve stabilizesi tamamlanan projenin çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Tarihi Van Kalesi'nin batı kısmında seyrine doyumsuz bir manzara sunan proje, ayrıca sahil boyu farklı araç kapasitelerinde otopark, dinlenme alanları ve birçok farklı yapıyla bütünleşik bir rekreasyon alanı şeklinde tasarlanmış.
Van Kalesi - 04.04.2021
Van'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü
Zeve diye bilinen bölgede binlerce Müslümanın şehit edildiğini ifade eden Soğanda, "Ermeni mezalimini görmek isteyenler Zeve Şehitliği'ne gelsinler. Dünya gerçekten bir katliamı, bir soykırımı görmek istiyorsa Van'a gelsin. 1915'te Van Kalesi etrafına kurulan kent tamamen yakıldı, yok edildi.
Van Kalesi - 23.12.2020
Van'da Urartular dönemine ait kayalara oyulmuş tekerlek kalıpları bulundu
Van Kalesi çevresinde, Çavuştepe Kalesi ve nekropolünde, Ayanis Kalesi'nde Urartuların yaşamına dair önemli bulgulara ulaşılan kentte, yeni kazı alanlarının tespitine yönelik çalışmalar yürütülüyor.
Van Kalesi - 30.11.2020
Van Büyükşehir Belediyesi yolları kışa hazırlıyor
Ayrıca merkez Tuşba ilçesinde ise Adliye yerleşkesi, Oto Sanayi Sitesi yerleşke alanı ile Tarihi Van Kalesi etrafına 14 levha direği ve 18 trafik işaret uyarı levhası monte edildi.
Van Kalesi - 11.10.2020
Van'da Azerbaycan'a destek için araç konvoyu oluşturuldu
Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ve işgaline tepki gösteren vatandaşlar, araçlarıyla Van Kalesi yolunda toplandı.
title