ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Uludağ Üniversitesi Haberleri

Uludağ Üniversitesi haber, Uludağ Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uludağ Üniversitesi 8.8.2020
Bursa'da iş yeri sahibinin silahla öldürülmesine ilişkin dava açıldı
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Aslankılıç, müdahaleye rağmen kurtarılamamış, yakalanan zanlılardan Sezgin Ö.
Uludağ Üniversitesi: Doğru tercih için Büyükşehir yanınızdaUludağ Üniversitesi 8.8.2020
Uludağ Üniversitesi 6.8.2020
Erkek kısırlığıyla ilişkili yeni bir gen tanımlandı
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Ana Bilim Dalının da içinde olduğu multidisipliner bilimsel araştırma grubu, erkeklerde kısırlıkla ilişkilendirilen yeni bir gen tanımlamayı başardı.
Uludağ Üniversitesi 6.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
Osmangazi ilçesi Atıcılar Aile Sağlığı Merkezi'nde aile hekimliği yapan 31 yıllık doktor Taner Ödemiş'in okuma azmi görenleri kendine hayran bırakıyor. Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü'nden mezun olan Ödemiş, 7'nci diplomasını almak için DGS'ye hazırlanıyor. Sınavdan iyi bir sonuç alması durumunda hukuk okumak istediğini belirten Ödemiş, okumak kadar güzel bir şeyin olmadığını, insanların bilmedikleri bir şeyi öğrenmelerinin de okulda mümkün olduğunu söylüyor. 1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra birçok yerde doktor olarak çalışan Ödemiş, "Çalıştığım hastanelerde idareci kadrosunda da bulunduğum için işletme bilgilerine ihtiyaç duydum ve Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü'nü okudum, işletme diplomasının yetersiz kaldığı yerde de Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümü'nde yüksek lisans yaptım.
Uludağ Üniversitesi: Tercan Kaymakamı Çelik göreve başladıUludağ Üniversitesi 5.8.2020
Uludağ Üniversitesi 4.8.2020
İş Bankası üst yönetiminde değişiklik
Sezgin Yılmaz Kırcaali'de 1975'te doğan Sezgin Yılmaz, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu.
Uludağ Üniversitesi 4.8.2020
Ambalaj firmasından "koronavirüsü yok eden kimyasal formül"
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) laboratuvarlarında testlerden geçirilen ürünün hem Kovid-19'u yok ettiği hem de antibakteriyal, antimikrobiyal ve antifungal olduğu belirlendi.
Uludağ Üniversitesi 1.8.2020
Çayda antrenman yapan kano takımı, gözünü Avrupa'ya dikti
Adem Ergül de ilk hedefinin milli takıma girmek olduğunu belirterek "Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde okuyorum.
Uludağ Üniversitesi 29.7.2020
Libya krizinde diplomatik hareketlilik ve muhtemel senaryolar
[Prof. Dr. Ferhat Pirinççi Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim üyesi ve SETA Güvenlik Çalışmaları Direktörlüğünde Kıdemli Araştırmacı olarak görev yapmakta olup Ortadoğu ve silahlanma üzerine çalışmaktadır.
Uludağ Üniversitesi 28.7.2020
"15 Temmuz Uluslararası Anti Darbe Hekatonu"nda ödül kazanan takımlar belli oldu
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından "Birlikten Kuvvet Doğar" temasıyla bu yıl ikincisi düzenlenen 15 Temmuz Uluslararası Anti Darbe Hekatonu'nda aplikasyon ve infografi alanında ödül kazanan takımlar belli oldu.
Uludağ Üniversitesi 26.7.2020
Bursa'da ikinci tıp fakültesi kurulması için çalışmalar sürüyor
Bu kapsamda Prof. Dr. Erdöl, İl Sağlık Müdürü Kaşıkcı'ya ziyarette bulundu. İkili daha sonra Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof.
Uludağ Üniversitesi 25.7.2020
Son dakika haberleri | Üniversitenin dondurması yoğun talep görüyor
Gelen son dakika haberine göre Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesindeki Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda "Ünido" markasıyla okuldaki keçilerin sütünden imal edilen dondurmalar yoğun talep görüyor.
Uludağ Üniversitesi 23.7.2020
Oğlunu bıçakla yaralayan kişiyi silahla öldürdüğü iddiası
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen Emrah A'nın ise hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi.
Uludağ Üniversitesi 23.7.2020
Uludağ Üniversitesi öğrencilerinin hidrojenli aracı "Barbaros" ödüle doymuyor
Bursa Uludağ Üniversitesi Makine Topluluğu (UMAKİT) tarafından üretilen hidrojenli araç "Barbaros", Shell Eco Marathon Avrupa 2020 Yarışması'nda "Teknik İnovasyon" ve "Sürdürülebilir Ekonomi" kategorilerinde ödüle layık görüldü.
Uludağ Üniversitesi 23.7.2020
Trabzon'da Kovid-19'la mücadele eden doktorlar meslektaşları için klip hazırladı
Uslu, Trabzon'da uzun yıllar müzikle ilgilenen birisi olarak enstrüman çalan, derneklerde solistlik yapan, müziğe gönül veren hekimlere ulaşmaya çalıştığını belirterek, şöyle devam etti: "Müzik ile bir nefese var mısınız, dedim. Hekim arkadaşlarım 'gönülden varız' dediler ve grubumuzu kurduk. Projemizi Sağlık İl Müdürümüz Hakan Usta'ya ilettik. Kendileri de gönülden bize destek oldu ve gerekli resmi iznimizi verdi. İki haftada altyapı hazırlıklarını bitirdik ve ses kayıtlarımıza başladık. Trabzon Tabip Odası başkanımızın desteğiyle odayı stüdyo olarak kullanmaya başladık. Sosyal mesafe ve hijyene dikkat ederek her gün 5-6 ses kaydı yaparak kayıt işlemlerimizi bitirdik. Akabinde her hekimin kendi kurumunda uygun ortamda, her gün 4-5 kişiye ulaşacak şekilde video çekimlerini tamamladık." Kayıtları iki ayda bitirdiklerini anlatan Uslu, Bursa Uludağ Üniversitesi Konservatuvar Bölümü akademisyenlerinden Doç.
Uludağ Üniversitesi 21.7.2020
Priene Antik Kenti'nin "tarihi kazı evi" de ilgi çekiyor
"Kaplumbağa Terbiyecisi" tablosuyla tanınan ünlü ressam Osman Hamdi Bey tarafından açılışı gerçekleştirildiği, ünlü Alman Arkeolog Theodor Wiegand ve ekibinin kaldığı belirtilen kazı evi, halen Priene Antik Kenti Kazı Başkanı Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.
Uludağ Üniversitesi 20.7.2020
BURSA Prof. Dr. Tayar Kurban kesenlerin testten geçirilmesi gerekir
Prof. Dr. Tayar Kurban kesenlerin testten geçirilmesi gerekirBURSA Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.
Uludağ Üniversitesi 19.7.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Fakültesi Güzel Sanatlar öğrencisi Şirin Çelik (30), pandemi sürecinde evinin balkonunda çeşitli çiçekler yetiştirmeye başladı.
Uludağ Üniversitesi 19.7.2020
Son dakika! BTSO Başkanı İbrahim Burkay "Türkiye'nin Otomobili"nin üretim sürecini değerlendirdi Açıklaması
İbrahim Burkay, şunları kaydetti: "BUTEKOM bünyesinde gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarıyla yerli otomobilin araç ağırlığını ve yakıt tüketimini azaltırken karbondioksit emisyonunda önemli bir standarda ulaşmayı amaçlıyoruz. 'Elektrikli Araçlar Mükemmeliyet Merkezi' kurma hedefiyle proje hazırlıklarımızı da tamamladık. Bu kapsamda Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile BUTGEM bünyesinde düzenleyeceğimiz kurs programlarıyla elektrikli araçlar konusunda uzman teknik elemanlar yetiştireceğiz.
Uludağ Üniversitesi 19.7.2020
3 bin yılda açtığına inanılan 'udumbara' çiçeği Bursa'da görüldü
Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Fakültesi Güzel Sanatlar öğrencisi Şirin Çelik (30), pandemi sürecinde evinin balkonunda çeşitli çiçekler yetiştirmeye başladı.
Uludağ Üniversitesi: Nilüfer'de hasat zamanıUludağ Üniversitesi 17.7.2020
Şu an buradasınız: Uludağ Üniversitesi Haberleri | Uludağ Üniversitesi Haber - Haberler - Uludağ Üniversitesi haberleri, son dakika uludağ üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Bursa'da iş yeri sahibinin silahla öldürülmesine ilişkin dava açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 01:08:28. #1.15#
title