Topkapı Haberleri

Topkapı haber, Topkapı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Topkapı - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Oktay, Başkanlığın başta Kur'an-ı Kerim meali olmak üzere, dini yayınlar alanında 44 dil ve lehçede 600 eserin basımını gerçekleştirirken, İslam'ın mesajını tüm kesimlere ulaştırmak için Diyanet TV ve radyo yayınlarını hayata geçirdiğini belirterek, şöyle devam etti: "Başkanlığın yaygın din eğitimi faaliyetleri, salgın sebebiyle internet üzerinden ve Diyanet TV aracılığıyla uzaktan eğitim şeklinde gerçekleşmiş, 677 bin kişi bu eğitimden yararlanmıştır. Yurt dışı temsilcilikleri aracılığıyla diğer ülkelerdeki hizmetlerini koordine eden Başkanlık, 100'ü aşkın ülkede başta din hizmeti olmak üzere, insani ve sosyal yardım faaliyetlerini sürdürmektedir. Başkanlığın 2019 yılı kesin hesap gideri 10,2 milyar liradır. 2020 yılı ödeneği 11,6 milyar lira olup, 2021 yılı bütçesi için teklif edilen ödenek tutarı 13 milyar liradır. Başkanlığın bütçesinin yüzde 96'sı, personel maaş ve prim giderlerinden oluşmaktadır." "Topkapı, Yıldız ve Dolmabahçe saraylarında restorasyon yapılacak" Oktay, tarihi ve kültürel mirasın uluslararası standartlara uygun olarak korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla faaliyetlerini yürüten Milli Saraylar İdaresi Başkanlığının 2019 ve 2020 yıllarında, Ankara Palas, Yıldız Şale Köşkü, Dolmabahçe Sarayı Süfera Salonu ve Veliaht Dairesi, Yıldız Sarayı Çit Kasrı, Yaveran Dairesi ve Set Köşkü, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı Harem ve Hazine Bölümleri, Beykoz Cam ve Billur Müzesi ve Maslak Kasrında restorasyon yaptığını anımsattı.
Topkapı - 24.11.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
MİNİBÜSLE Topkapı'ya gitmek isterken otogara götürülen Özbekistanlı Nodira M.(46) tüm yolcuların inmesinin ardından iddiaya göre şoförün tacizine uğradı.
Topkapı - 23.11.2020
Topkapı'da köprü altında ceset bulundu
Eyüpsultan Topkapı-Ulubatlı üst geçidi altında bir erkek cesedi bulundu.
Topkapı - 22.11.2020
Son dakika gündem: Türk sanat müziğinin güçlü sesi: Şükran Ay
Usta sanatçı, pankreas kanseri nedeniyle 23 Kasım 2011'de 78 yaşında yaşamını yitirdi. Şükran Ay, Fatih Cami'sinde kılınan cenaze namazının ardından Topkapı Çamlık Mezarlığı'na defnedildi.
Topkapı - 19.11.2020
"6. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması"nın finalistleri açıklandı
Belgesel, animasyon, kısa film ve kısa senaryo dallarında 63 ülkeden 574 eserin başvurduğu "Aile" temasıyla düzenlenen yarışmanın finalistleri ve gala haftası etkinlikleri, Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında paylaşıldı.
Topkapı - 9.11.2020
Gazeteci Selçuk Besen hayatını kaybetti
Karaciğer rahatsızlığı sebebiyle tedavi gördüğü Maltepe'deki özel bir hastanede hayatını kaybeden Besen'in cenazesi, Kozlu Gasilhanesinin avlusunda kılınan cenaze namazının ardından Topkapı Çamlık Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Topkapı - 8.11.2020
Zeytinburnu'nda polise mukavemette bulunan 2 kişi hakkında adli işlem başlatıldı
Zeytinburnu Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekiplerince, dün Topkapı Deprem Parkı'nda devriye hizmetleri verildiği sırada maske takmayan bir kişiye kimlik tespiti yapılmak istendiği belirtildi.
Topkapı - 6.11.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
Tuzla ile Topkapı arasında yolcu taşıyan 500-T numaralı özel halk otobüsünde kalp krizi geçiren yolcuya polisin kalp masajı yapması kameraya yansıdı.
Topkapı - 2.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Ersoy, "Müze ve ören yerlerinde farkındalık yaratma amacıyla başlatılan Müzekart uygulamasıyla; bugüne kadar 11 milyonun üzerinde Müzekart kullanıcısı ile buluşulmuştur. Ayrıca Bakanlığımız Çanakkale Alan Başkanlığı'na bağlı müzeler ile Milli Saraylara bağlı Topkapı, Dolmabahçe ve Beylerbeyi sarayları, kasırlar ve yenilenen Galata Kulesi de Müzekart ile ziyaret edilebilme imkanına kavuşmuştur.
Topkapı - 1.11.2020
İstanbul Valiliği'nden hastane inşaatı yangını ile ilgili açıklama
İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bugün saat 14.50'de GAMER Acil Durum Merkezi'ne İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne ait Fatih ilçemiz Topkapı Mahallesi'nde inşaat halindeki bir binanın çatısında yangın ihbarında bulunulmuştur.
Topkapı - 1.11.2020
Son dakika haber: (Havadan görüntülerle) İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ İNŞAATINDA YANGIN ÇIKTI (3)
Son dakika gündem haberi: İstanbul Valiliği: İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne ait Fatih ilçemiz Topkapı Mahallesinde inşaat halindeki bir binanın çatısında yangın ihbarında bulunulmuştur.
Topkapı - 15.10.2020
Hak-İş Genel Başkanı Arslan Hizmet-İş Genel Kurulu'nda konuştu Açıklaması
Arslan, Topkapı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen Hizmet-İş Sendikası İstanbul 7 Nolu Şubesinin 3'üncü Olağan Genel Kuruluna katıldı.
Topkapı - 15.10.2020
Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, "Modernleşme Sürecinde İstanbul"u anlattı Açıklaması
Çoruk, Abdülmecid döneminde de Batılılaşmanın Tanzimat Fermanı ile devam ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: "İstanbul'da bu dönemden sonra tüm mimari alandaki yapılar Batılılaşmanın bir örneği olmuştur. Bize ait bir şey yapılmamıştır. Bunların sonucu olarak padişahların Topkapı Sarayı'ndan ayrılıp, Beşiktaş Sarayı'na geçmeleri gibi durumlar olmuştur ve 2.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Topkapı Haberleri | Topkapı Haber - Haberler - Topkapı haberleri, son dakika topkapı haber ve gelişmeleri burada. Oktay: MİT Başkanlığı gurur vesilesi kurumlarımızdan birisidir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 18:20:14. #1.14#
title