Tömer Haberleri

Tömer haber, Tömer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tömer - 19.10.2021
Yabancılar, yerli ve milli yazılımlı çevrim içi sınavla Türkçe sertifikası alıyor
Hürmüzlü, bu programlarda, çevrim içi sınava yönelik soruların nasıl hazırlanacağı ve değerlendirileceğine ilişkin çalışmaların yapıldığını anlatarak, şunları kaydetti: "Bu programa 100 akademisyen katıldı ve sertifika kazandı. Bu akademisyenlere soru yazdırıyoruz. Bu yüzden TDS Kılavuzu'nu hazırladık. Okuma, yazma, dinleme, konuşma dil becerilerinde soruların nasıl hazırlanıp değerlendirileceği ve TDS sisteminin nasıl kullanılabileceğini anlatan kılavuzumuz, Milli Eğitim Bakanlığı ve Maarif Vakfının müfredatına ve uluslararası standartlara göre hazırlandı. Kılavuzu tüm TÖMER'lere ücretsiz dağıtacağız.
Tömer - 11.10.2021
Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, Uygulamalı Bilimler Fakültesinin ardından Türkçe Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezini (TÖMER) ziyaret etti.
Tömer - 05.10.2021
ÇAD, KBÜ Dünya Kupası Turnuvasının Şampiyonu Oldu
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin (TÖMER) bu yıl üçüncüsünü düzenlediği KBÜ Dünya Kupası Turnuvası sona erdi.
Tömer - 30.09.2021
TÖMER Türkçe Dil Yeterlilik Sınav Duyurusu Yeni
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü tarafından Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı sosyal mesafe kurallarına uygun olarak üniversitede yapılacaktır.
Tömer - 23.09.2021
2. Türkçe Muafiyet Sınavı Hakkında
SINAV YERİ: TÖMER (ZİHNİ DERİN YERLEŞKESİ, FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ GİRİŞ KAT) SINAV TARİHİ: 30 EYLÜL 2021 SINAV SAATİ: 10.
Tömer - 15.09.2021
NKÜ TÖMER Öğrencilerinden "Anneler Günü" Kutlama Videosu 07-05-2021
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (NKÜ TÖMER) öğrencileri "Anneler Günü" için bir video hazırlayarak tüm annelerin anneler gününü kutladı.
Tömer - 09.09.2021
Ankara Üniversitesi olimpiyat şampiyonlarını unutmadı
Ankara Üniversitesi, Olimpiyat ve Paralimpik Olimpiyatlarından madalya kazanan tüm sporculara, TÖMER tarafından ücretsiz yabancı dil kursu olanağı sağlayacak.
Tömer - 24.08.2021
TÖMER Dil Yeterlilik Sınav Duyurusu 23-08-2021
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü tarafından Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı sosyal mesafe kurallarına uygun olarak üniversitede yapılacaktır.
Tömer - 17.08.2021
Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi İGÜN-TÖMER SEVİYE BELİRLEME SINAVI DUYURUSU!
2021-2022 Öğretim Yılı İstanbul Gedik Üniversitesi ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitim programlarına başvuru şartları kabul edilen/kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrenci ve adaylar için Türkçe Yeterlilik Sınav tarihleri için tıklayınız.
Tömer - 09.07.2021
Üniversitemizde "Köklerimizin İzinde-7: Muhammed Ayaz İshakî" Adlı Konferans Düzenlendi
Üniversitemiz Türkçe Öğrenim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) tarafından düzenlenen "Köklerimizin İzinde-7: Muhammed Ayaz İshaki" adlı konferans çevrim içi olarak gerçekleştirildi.
Tömer - 18.06.2021
Türkiye Barolar Birliği ile Ankara Üniversitesi TÖMER arasında yabancı dil eğitimine ilişkin protokol imzalandı
Türkiye Barolar Birliği ile Ankara Üniversitesi TÖMER arasında avukatlara, stajyer avukatlara, avukatların ailesine ve baro personeline yabancı dil eğitimi verilmesine ilişkin protokol imzalandı.
Tömer - 16.06.2021
Tekirdağ'dan kısa kısa
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, toplantıya Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKDİM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Selçuk Eti, Uluslararası Öğrenciler Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Harun Göçerler, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Uğur Özgür, akademisyenler ve yurt dışındaki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile aday öğrencilerin katıldı.
Tömer - 15.06.2021
SCÜ'de hedef 2 yıl sonra 4 bin yabancı öğrenciyi misafir etmek
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, SCÜ'de eğitim alan yabancı öğrenciler Türkçe Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Prof.
Tömer - 27.05.2021
Bozok Üniversitesi Rektörü Karadağ, görevdeki 2 yılını değerlendirdi
Bozok Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesine dekan atamalarının yapıldığını anlatan Karadağ, "Diş hekimliği fakültemize inşallah 2021 yılı tercih döneminde öğrenci alacağız. Bunun dışında öğrenci sayımızı artırma hedeflerimiz var. Üniversitemizde TÖMER'de dil eğitimi gören öğrencilerle birlikte 500'ün üzerinde yabancı uyruklu öğrencimiz var.
Tömer - 25.05.2021
MAÜ'de Kudüslü gençler Kudüs'ü Türkçe olarak anlattı
"Kudüslü Gençler Kudüs'ü Anlatıyor" adlı etkinlik kapsamında MAÜ-TÖMER bünyesinde yaklaşık iki aydır eğitim alan Filistinli gençler Filistin'deki güncel duruma dâir duygularını paylaştılar.
Tömer - 09.05.2021
Tekirdağ'da uluslararası öğrenciler "Anneler gününe" özel klip çekti
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) öğrenim gören başta Balkanlar ve Orta Asya Türk Cumhuriyeti ülkeleri olmak üzere Rusya, Ukrayna, Çin, Japonya, Somali, Cezayir, Portekiz ve Tunuslu öğrenciler bütün annelerin Anneler Günü'nü kutladı.
Tömer - 10.04.2021
Türkiye Belediyeler Birliği ile Ankara Üniversitesi'nden "yerel" iş birliği
Bu hizmetlerin bilimsel ve akademik zemine oturtulması kanaatini paylaşan Ünüvar, "Ankara Üniversitesi ülkemizin, kurumsallığı ön planda tutan üniversitelerinden bir tanesi. Bu protokolümüzde TÖMER var Türkçe ve Yabancı Dil Öğretim Merkezi, AFAM var Afet Araştırma Uygulama Merkezimiz, Ernst Reuter İskan ve Şehircilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İletişim Fakültemiz ile bir protokol söz konusu.
Tömer - 25.03.2021
Son dakika: Dışişleri Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi arasında çeşitli alanlarda iş birliği protokolü imzalandı
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, söz konusu 5 protokol, Bakanlık personeline ve bu kişilerin bakmakla yükümlü olduğu eş ve çocuklarına Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) yüzde 40 indirimli olarak çeşitli dillerde eğitim verilmesi, Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisinin yerli ve yabancı diplomatlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personele verdiği eğitimlerde Ankara Üniversitesinden akademisyen ve kaynak/imkan desteği alması, Diplomasi Akademisinin eğitimlerinde dijitalleşme alanında Ankara Üniversitesi ile iş birliği olanaklarının araştırılması, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi ile Ankara Üniversitesi bünyesindeki diğer araştırma merkezleri arasında iş birliği tesis edilmesi ve tercüme faaliyetleri alanında iş birliği hususlarını kapsıyor.
Tömer - 16.03.2021
Somali'den gelen 71 öğrenci Kırşehir'de eğitime başladı
KAEÜ Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Erman Akıllı, Somali'den gelen 71 öğrencinin Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER) bir yıl dil eğitimi aldıktan sonra KAEÜ'de yerleştikleri bölümlerde 4 yıl daha eğitim alacaklarını kaydetti.
Tömer - 21.02.2021
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde bazı programlarda yüz yüze eğitim başlıyor
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı 2. sınıf, Yabancı Diller Yüksek Okulu Hazırlık Bölümü öğrencileri ve TÖMER öğrencileri de tercihe bağlı olarak yüz yüze veya çevrim içi derslere katılacak.
Tömer - 17.02.2021
Son dakika haber... ATO ile TÖMER arasında "Yabancı Dil Eğitimi İşbirliği Protokolü" imzalandı
Son dakika haberi... Ankara Ticaret Odası (ATO), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde üyelerinin ve çalışanlarının yurt dışı pazarlara ulaşabilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ile "Yabancı Dil Eğitimi İşbirliği Protokolü" imzaladı.
title