Times Haberleri

Times haber, Times son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Times - 07.01.2021
ABD basını, Kongre baskını sonrası "güvenlik güçlerinin zafiyeti"ni ve Trump'ın çağrısını tartışıyor
New York Times, ana sayfasında olayın detaylarına ve Kongre yerleşkesinde meydana gelen olayların konumuna dair detaylı bir görsel çalışma yaptı.
Times - 07.01.2021
ABD basını, Kongredeki olayları "bozguncuların işgali" olarak gördü
"Çete, ABD başkentini işgal etti" New York Times gazetesinin internet edisyonunda, "Trump'ın öfkeli konuşmasıyla galeyana gelen çete, Capitol'ü kuşattı" başlığı yer aldı.
Times - 05.01.2021
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bulu, akademik kariyeri ve özel sektördeki çalışmalarıyla dikkati çekiyor
Bulu, İstinye Üniversitesinin kurucu rektörü olarak da buranın gelişiminde rol aldı. Prof. Dr. Bulu, bu dört yıllık dönemde üniversitenin Times Higher Education Global Impact endeksine göre dünyanın ilk 400 üniversitesi arasına girmesini sağladı.
Times - 27.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1788- Londra'nın en eski gazetesi The Times yayımlanmaya başladı.
Times - 24.12.2020
Neden kimse Fransa'yı ve Macron'u anlamıyor!
Emmanuel Macron El-Cezire'nin ardından 20 Kasım'da Jeune Afrique'e verdiği mülakatta "Arap ülkelerinde ve Afrika'da kendisinin ve Fransa'nın çok yanlış anlaşılmasının" sebebini "Türkiye ve Müslüman Kardeşler'in yanlış bilgiler yayarak etkileme kapasitelerine" bağladıysa da, diğer beyan ve eylemlerinden anlaşıldığı üzere, Fransa'yı ve cumhurbaşkanını yanlış anlayan sadece onlar değildi! Cumhurbaşkanı İngiliz ve Amerikan medyalarının en büyük ve en prestijli yayın organları tarafından da çok sert şekilde eleştirildi ve Macron onlara cumhurbaşkanı sıfatıyla savaş açtı. Savaşına Manş denizinin öte tarafından başladı, 4 Kasım'da Financial Times'a mektup yazdı: Gazetede yayımlanan Mehreen Khan imzalı "Macron'un İslami ayrılıkçılıkla savaşı Fransa'yı ancak daha fazla böler" başlıklı yazıya tepki gösterdi.
Times - 21.12.2020
ABD'de yerel gazete, ırkçı yayınlarından dolayı özür diledi
Aynı şekilde Los Angeles Times yayın kurulu da eylülde yayımladığı başyazıda, gazetenin tarihinde "beyaz üstünlüğüne derinlemesine kök salmış" bir kurum haline geldiğini itiraf ederek, ülkedeki siyahi, Latin ve Asyalı azınlıklara yönelik ön yargılı yayınlarından dolayı özür dilemişti.
Times - 21.12.2020
Çin, 100 milyar metreküpün üzerinde doğal gaz rezervi buldu
Global Times gazetesinin haberine göre, Çin'in PetroChina Şirketi'nin Sincan Şubesi Genel Müdürü Huo Cin, özerk bölgedeki Junggar havzasının güneyinde yapılan ilk sondajlar çerçevesinde 109 milyar metreküplük doğal gaz rezervinin bulunduğunu söyledi.
Times - 19.12.2020
YGA Zirvesi-Gençlerin yüzde 90'ı girişimci olmayı hayal ediyor
Dr. Mehmet Öz, Harvard & MIT'de kürsüsü bulunan tek Türk profesörü Mehmet Toner, Endeavor Kurucusu Linda Rottenberg, New York Times'ın çok satan yazarlarından Zainab Saibi, Bülent Eczacıbaşı, Vuslat Doğan Sabancı, Imperial College Profesörü Washington Ochieng'in de yer aldığı YGA Zirvesi, 133 konuşmacıyı ağırladı.
Times - 18.12.2020
ABD'de siber panik: Binlerce kurum ve sektör tehlikede
UZMANLAR RUSYA'YI İŞARET ETTİ CISA, devam eden saldırıların arkasındaki 'tehdit aktörünün' kim olduğunu açıklamadı ancak uzmanların Rusya'yı işaret ettiği ifade edildi. ABD Başkanı Donald Trump yönetiminde eski İç Güvenlik Danışmanı Thomas Bossert, New York Times'a yaptığı açıklamada, "Devam eden bu saldırıların büyüklüğünü görmezden gelmek" dedi.
Times - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (9)
Atatürk Üniversitesi, dünyanın önde gelen yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education'ın açıkladığı "Dünya Üniversiteleri 2021 Sıralaması"nda ilk 1000'e girdi.
Times - 16.12.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla
Financial Times (FT) gazetesi, Kovid-19 aşısını bulan Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucuları Prof.
Times - 16.12.2020
Financial Times'ın "Yılın Kişisi Ödülü", Kovid-19 aşısını bulan Şahin ve Türeci'nin oldu
Financial Times (FT) gazetesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını bulan Alman biyoteknoloji firması BioNTech'in kurucuları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci'yi "Yılın Kişisi" seçti.
Times - 15.12.2020
Bahreyn ve ABD "askeri iş birliğini" görüştü
Aralarında New York Times'ın da bulunduğu ABD medyasına göre, Başkan Donald Trump görev süresi sona ermeden önce İran'a yönelik açık yahut gizli askeri operasyon düzenlemeyi arzuluyor.
Times - 15.12.2020
Senegalli akademisyenler Karabük'te
Rektör Polat ise "İş birliği için sizlere gereken desteği vermeye hazırız. Times Higher Education'ın 2021 listesinde ilk 1000'de yer alan Karabük Üniversitesinde lisansüstü düzeyde tez çalışmalarını akademisyenlerimiz birlikte yürütebilirler.
Times - 15.12.2020
Japonya'da 9 kişiyi öldüren seri katil idam cezasına çarptırıldı
The Straits Times'ın haberine göre, "Twitter katili" olarak bilinen Takahiro Shiraishi'nin yargılandığı davada idam kararı çıktı.
Times - 14.12.2020
Hava yolu firmalarından, Kovid-19 test sonuçlarını doğrulayan sağlık pasaportu uygulamasına hazırlık
New York Times'in haberine göre, aralarında ABD'nin en büyük hava yolu şirketlerinden United Airlines ve JetBlue ile Alman Lufthansa grubunun bulunduğu şirketler, yolcuların Kovid-19 test sonuçlarının kontrol edilmesi için CommonPass adlı sağlık pasaportu uygulamasını uygulamaya koymaya hazırlanıyor.
Times - 14.12.2020
Çin, Bloomberg çalışanının gözaltında olduğunu doğruladı
Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Çin, New York Times, WSJ ve Washington Post için çalışan ve çalışma izinleri 2020 sonundan önce dolan ABD'li gazetecilerin basın kartlarını 10 gün içinde iade etmelerini istemişti.
Times - 11.12.2020
ABD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg'in çalışanı Çin'de gözaltına alındı
Çin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Çin, New York Times, WSJ ve Washington Post için çalışan ve çalışma izinleri 2020 sonundan önce dolan ABD'li gazetecilerin basın kartlarını 10 gün içinde iade etmelerini istemişti.
Times - 11.12.2020
BAE'nin İsrail'in aşırı sağcı futbol takımının yüzde 50'sini satın almasının yankıları sürüyor
The Times of Israel sitesinin haberine göre, Araplara ve Müslümanlara düşmanlığıyla bilinen Beitar Jerusalem, İsrail liginde hiçbir Müslüman Arap oyuncunun oynamadığı tek kulüp unvanına sahip.
Times - 10.12.2020
Çin, ABD'li yetkililerin Hong Kong ve Makau'ya girişine kısıtlama getirdi
ÇKP üyeleri ve aileleri için seyahat vizeleri sınırlandırılmıştı New York Times'ın 3 Aralık'ta ABD Dışişleri Bakanlığına dayandırdığı haberinde aralıkta ÇKP üyeleri ve aileleri için seyahat vizelerinin sınırlandırılması kararı alındığı, bu kapsamda, bu kişiler için seyahat vizelerinin en fazla 1 ay olacağı ve tek girişle sınırlandırılacağı belirtilmişti.
Times - 10.12.2020
Avrupa'daki karar verme mekanizmalarını Hindistan lehine etkilemeyi amaçlayan ağ ile ilgili yeni araştırma yayımlandı
Uzmanlar, İngilizce sahte internet sitelerinin önemli bölümünün, Hindistan'ın lobicilik faaliyetlerine hizmet ettiğini, birçoğunun kendilerini maskelemek için yayın hayatına son vermiş gazetelerin isimlerini kullandığını, bu "zombi" siteler arasında son sayısı 1922'de çıkan "Manchester Times"ın yer aldığını ortaya koymuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Times Haberleri | Times Haber - Haberler - Times haberleri, son dakika times haber ve gelişmeleri burada. ABD basını, Kongre baskını sonrası güvenlik güçlerinin zafiyetini ve Trump'ın çağrısını tartışıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 04:06:19. #1.14#
title