Süveyş Kanalı Haberleri

Süveyş Kanalı haber, Süveyş Kanalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süveyş Kanalı - 10.06.2021
İran'dan Suriye'ye 1,4 milyon varil ham petrol sevkiyatı
Toplam 1,4 milyon varil kapasiteli iki tankerin 24 saat içinde Suriye'nin liman kenti Baniyas'a ulaşması beklenirken, 300 bin varil kapasiteli diğer tanker de Süveyş Kanalı'nda Suriye'ye doğru hareket ediyor.
Süveyş Kanalı - 05.06.2021
Filyos Limanı Türkiye'nin kuzey ticaretinde kilit nokta olacak
Filyos Limanı'nın ise rakiplerine göre oldukça önemli bir konumda bulunduğunun altını çizen Bucak, şöyle devam etti: "İstanbul Boğazı, Süveyş Kanalı'nın 3 katı, Panama Kanalı'nın 4 katı daha yoğun gemi trafiğine sahip.
Süveyş Kanalı - 04.06.2021
NEÜ'de Mısır Türkiye yakınlaşması ele alındı
İlk oturumun diğer konuşmacısı Prof. Dr. Hamdy Shaheen ise, iki ülke ilişkilerinin tarihini özetlediği bir giriş yaptıktan sonra Mısır ve Türkiye'nin İstanbul ve Çanakkale boğazları ile Süveyş Kanalı gibi dünyanın en önemli su yollarını tutmakta olduklarından bahsetti.
Süveyş Kanalı - 02.06.2021
Binyamin Netanyahu kimdir? Binyamin Netanyahu kaç yaşında? Binyamin Netanyahu hayatı ve biyografisi
Netanyahu, İsrail doğumlu ilk başbakandır. 1967 Altı-gün Savaşında, İsrail Güvenlik Kuvvetleri'ne katıldı ve Sayeret Matkal özel biriminde takım lideri oldu. Birçok operasyonda görev aldı. Bu operasyonların içinde; Hediye operasyonu ve omzundan vurulduğu İzotop Operasyonu vardır. 1973 yılında Yom Kippur Savaşı'nda ön cephede savaştı, Süveyş kanalı boyunca yapılan baskınlarda görev aldı ve Suriye sınırlarının içinde gerçekleşen Komando saldırısında liderlik yaptı Terhisinden önce yüzbaşı rütbesine ulaştı.
Süveyş Kanalı - 02.06.2021
Binyamin Netanyahu kimdir? Binyamin Netanyahu kaç yaşında? Binyamin Netanyahu hayatı ve biyografisi
Netanyahu, İsrail doğumlu ilk başbakandır. 1967 Altı-gün Savaşında, İsrail Güvenlik Kuvvetleri'ne katıldı ve Sayeret Matkal özel biriminde takım lideri oldu. Birçok operasyonda görev aldı. Bu operasyonların içinde; Hediye operasyonu ve omzundan vurulduğu İzotop Operasyonu vardır. 1973 yılında Yom Kippur Savaşı'nda ön cephede savaştı, Süveyş kanalı boyunca yapılan baskınlarda görev aldı ve Suriye sınırlarının içinde gerçekleşen Komando saldırısında liderlik yaptı Terhisinden önce yüzbaşı rütbesine ulaştı.
Süveyş Kanalı - 30.05.2021
Mısır, Süveyş Kanalı'nı tıkayan "The Ever Given" adlı gemiyle ilgili uluslararası tahkime başvurmayacak
Mısır'daki Süveyş Kanal İdaresi, "The Ever Given" adlı geminin yaklaşık iki ay önce Süveyş Kanalı'nda yaptığı kazayla ilgili uluslararası tahkime başvurmayacağını açıkladı.
Süveyş Kanalı - 25.05.2021
Mısır, Süveyş Kanalı'nı tıkayan gemi için istediği tazminat miktarını 916 milyondan 550 milyon dolara indirdi
Süveyş Kanal İdaresi Başkanı Üsame Rebi, yaptığı kazayla Süveyş Kanalı'nı tıkayan The Ever Given gemisinin yol açtığı zararın karşılanması için talep ettikleri tazminat miktarını 550 milyon dolara indirdiklerini açıkladı.
Süveyş Kanalı - 23.05.2021
Mısır'da Süveyş Kanalı'nı tıkayan Ever Given gemisinin alıkonulmasına ilişkin istinaf başvurusu reddedildi
Mısır'da, Süveyş Kanalı'nın günlerce kapanmasına neden olan "The Ever Given" adlı geminin alıkonulması kararına yapılan istinaf başvurusunun reddedildiği belirtildi.
Süveyş Kanalı - 21.05.2021
ANALİZ – İsrail'in 'Arap politikasını radikalleştirme' misyonu
Jeopolitiğin kurucusu ünlü İngiliz jeopolitikçi Halford Mackinder'in, "Birinci Dünya Savaşı'nın Britanya için en büyük kazanımı Filistin mandasını elde etmekti" dediği rivayet edilir. Mackinder muhtemelen Filistin'in, Süveyş kanalı, Basra körfezi ve Doğu Akdeniz jeopolitiğindeki eşsiz coğrafi konumuna bakarak bu değerlendirmeyi yapmıştı.
Süveyş Kanalı - 20.05.2021
1. Uluslararası Gümrük ve Ticaret Kongresi
Kaslowski, ekonomide reel göstergelerin yanı sıra beklentilerin önemine işaret ederek, şunları kaydetti: "Salgının bir süre daha devam edeceği öngörüsü özellikle aşı hızının düşük olduğu ülkelerde talep düşüşüne sebep oluyor. Son dönemlerde tedariklerde yaşanan sıkıntılar da önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bunların yanı sıra Süveyş Kanalı'nda gemi kazası gibi öngörülemeyen olaylar ham madde fiyatlarında artış, çip gibi bazı temel girdilerin tedarikinde yaşanan sıkıntılar bu süreçte önemli sorunlar olarak ortaya çıkıyor.
Süveyş Kanalı - 15.05.2021
Tropikal balıkların kıyılara yanaşması geçici bir durum
Gökoğlu, AA muhabirine, küresel ısınma nedeniyle Akdeniz'e Süveyş Kanalı ve Hint Okyanusu'ndan egzotik deniz canlısı göçlerinin devam ettiğini söyledi.
Süveyş Kanalı - 05.05.2021
Mısır mahkemesi, Süveyş Kanalı'nı tıkayan Ever Given gemisinin alıkonulma kararının iptali talebini reddetti
Mısır Mahkemesi, Süveyş Kanalı'nın tıkanmasına neden olan Ever Given adlı geminin sahibi olan şirketin, geminin alıkonulması kararının iptali talebini reddetti.
Süveyş Kanalı - 04.05.2021
İhracat ailesi 218 ülkede Türk bayrağını dalgalandırdı
"Lojistikteki küresel soruna portalımız ile ulusal çözüm getireceğiz" Çok yakında, Türkiye Lojistik Portalı'nı faaliyete geçirerek, lojistikte yaşanan bu küresel soru-na, ulusal bir çözüm sunacaklarını kaydeden Gülle, şunları söyledi: "Her alanda olduğu gibi ticaretin de küreselleşmesi, bir noktada yaşanan gelişmenin tüm dünyayı etkilemesi anlamına geliyor. Geçtiğimiz ay Süveyş Kanalı'nda yaşanan kriz, bu durumun güzel bir örneği.
Süveyş Kanalı - 23.04.2021
Sisi ve Putin iki ülke arasındaki hava trafiğini 5,5 yıl sonra yeniden başlatma konusunda anlaştı
İki lider, görüşmede, Libya ve Hedasi Barajı'na yönelik gelişmeleri, Süveyş Kanalı ekonomik bölgesi ve Dabaa nükleer santrali konularını ele aldı.
Süveyş Kanalı - 16.04.2021
Esed rejimi benzine yüzde 25 zam yaptı
Yakıt krizini Mısır'ın Süveyş Kanalı'ndaki gemi kazasına bağlayan rejim hükümeti, 3 hafta önce pek çok ilde araç sahiplerine elektronik kartla satılan yakıt miktarını yarıya düşürmüştü.
Süveyş Kanalı - 15.04.2021
Süveyş'i tıkayan "The Ever Given" için Japon firmadan 900 milyon dolar tazminat talebi
Süveyş Kanalı'nda geçen ay karaya oturarak deniz trafiğinin yaklaşık bir hafta durmasına neden olan "The Ever Given" isimli yük gemisinin sahibi Japon firmadan 900 milyon dolar tazminat talep edildiği bildirildi.
Süveyş Kanalı - 14.04.2021
Süveyş Kanalı'nda karaya oturan geminin operatör şirketi, Mısır'ın alıkoyma kararını eleştirdi
Mısır'ın Süveyş Kanalı'nda karaya oturan The Ever Given konteyner gemisinin teknik operatör sorumlusu olan Alman Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM) Şirketi, Mısırlı yetkililerin gemiyi alıkoyma kararının "hayal kırıklığı" olduğunu belirtti.
Süveyş Kanalı - 14.04.2021
Twitch: Ludwig Ahgren 31 gün aralıksız yaptığı yayınla abonelik rekoru kırdı
Ludwig, 31 gün süren uzun bir maratondan sonra yayınını dün noktaladı. Twitter'dan paylaştığı mesajında Ludwig, canlı yayın sırasında dünyada yaşanan önemli gelişmeleri de sıraladı. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in ölümü ve Süveyş Kanalı'nın karaya oturan yük gemisinin kurtarılması sonrası yeniden deniz trafiğine açılması, bu gelişmelerden bazıları.
Süveyş Kanalı - 12.04.2021
Mısır'daki Süveyş Kanalı İdaresi, Orta Doğu'nun en büyük tarak gemisini filosuna kattığını açıkladı
Mısır'daki Süveyş Kanalı İdaresi, filosuna Orta Doğu'nun en büyük tarak gemisini kattığını duyurdu.
Süveyş Kanalı - 11.04.2021
Mısır, Süveyş Kanalı'nın günlerce kapanmasına yol açan gemiyi tazminat alana kadar alıkoyacak
Mısır, geçen ay Süveyş Kanalı'nda yaptığı kaza sonucu 6 gün boyunca deniz trafiğinin durmasına neden olan "The Ever Given" isimli dev konteyner gemisinin yol açtığı zarar tazmin edilinceye dek alıkonulacağını duyurdu.
Süveyş Kanalı - 09.04.2021
Bor madeni yüklü ikinci tren, Çin'e yola çıktı
Başarılı gerçekleştirilen sevkiyatın, Eti Maden'in alternatif oluşturma gayreti açısından da çok stratejik girişim olduğunu belirten Dönmez, şunları kaydetti:   "Kovid-19 salgınıyla birlikte küresel tedarik ve lojistik kanallarında da zaman zaman aksamalar yaşandı. Özellikle Kovid-19 nedeniyle dünya ticaretinde ve deniz taşımacılığında yaşanan yapısal bozulma, lojistik sektöründe yaşanan ekipman sıkıntıları ve buna bağlı olarak deniz yoluyla yapılan sevkiyatlarda geçen yılın sonlarında artan yüksek navlunlar bu yılın başından beri hala sürüyor. Deniz navlunlarının zirve yaptığı bu dönemde ihracatçılarımız da demir yoluyla daha fazla ihracat arayışına girdiler."  Süveyş Kanalı'nda 23 Mart'ta meydana gelen kaza ve kanalın günlerce kapalı kalmasının alternatif ticaret yollarının önemini bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Bakan Dönmez, şöyle devam etti:   "Dünya ticareti sadece birkaç günde milyon dolarlık kayba uğradı.
Süveyş Kanalı - 09.04.2021
Çin'e yapılan bor ihracatında ikinci tren yola çıkıyor
Bakan Dönmez, 23 Mart'ta Süveyş Kanalı'nda meydana gelen kaza ve akabinde kanalın günlerce kapalı kalması ile alternatif ticaret yollarının önemininin bir kez daha ortaya çıktığını belirterek, "Dünya ticareti sadece birkaç günde milyon dolarlık kayba uğradı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süveyş Kanalı Haberleri | Süveyş Kanalı Haber - Haberler - Süveyş Kanalı haberleri, son dakika süveyş kanalı haber ve gelişmeleri burada. İran'dan Suriye'ye 1,4 milyon varil ham petrol sevkiyatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.06.2021 08:32:42. #1.13#

title