Soykırım Haberleri

Soykırım haber, Soykırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Soykırım - Bugün
Akşener'den sözde 'Ermeni soykırımı' açıklaması
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "ABD'ye özgü iç politik mülahazalarla, bir sözde 'soykırım' tezi üzerinden yürünerek, 'günü geldi' anlayışıyla halklarımız arasında telafi edilemeyecek bir kırgınlığa sebep olacak adımların atılmasından uzak durulması, kalplerin kırılmaması ve...
Soykırım - Bugün
Son dakika haberleri | Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hacıyev'den ABD'ye 24 Nisan çağrısı Açıklaması
Sözde "soykırım"ın tanınmasının, tarihin sahteleştirilmesi anlamına geldiğini, tarihin tarihçiler tarafından araştırılması gerektiğini vurgulayan Hacıyev, böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde Azerbaycan'ın bunu şiddetle kınayacağını bildirdi.
Soykırım - Bugün
AK Parti'li Aydemir: "Ermenilerin Türk soykırımı söz konusu olmuştur"
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Ermeni soykırımı değil, Türk milleti cephedeyken, Ruslarla savaşırken bizi arkadan vuran, binlerce insanımızı katleden Ermenilerin Türk soykırımı söz konusu olmuştur.
Soykırım - Bugün
Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Dündar, Ermenilerin 1915 olayları iddialarını değerlendirdi Açıklaması
Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar, Osmanlı İmparatorluğu'nun, egemenliği altındaki insanların dilini, dinini, yaşamını serbest bıraktığını belirterek, "Asimile yapma durumu yoktur. Böyle bir devlete 'soykırımcı' demek ahlaksızlıktır, terbiyesizliktir ve tarihe ihanettir.
Soykırım - Bugün
GÜNDEM / 23 Nisan 2021
(İstanbul/13.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Yabancı tarihçi ve uzmanlar, Ermenilerin 1915 iddialarının kanıtlardan ziyade gerçekleri çarpıtmaya dayandığına işaret ediyor İrlandalı tarihçi Dr. Pat Walsh: "Ermenilerin yerlerinin değiştirilmesi, Ermeni devrimci grupların siyasi hedeflerini elde etmek için harekete geçmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkan bir durumdur. Osmanlının, Ermenileri yok etmeye yönelik bir planı ya da niyeti olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur" Fransız tarihçi Dr. Maxime Gauin: "Soykırım iddiaları, Andonian belgeleri ya da Mevlanzade Rıfat'ın kitabı gibi temel gerçekleri yalanlama, uyarlama ve çarpıtmalara dayanıyor" "Soykırım' iddialarının hiçbir yasal dayanağı bulunmamaktadır" ABD'li Öğretim Üyesi Doç.
Soykırım - Bugün
Kanada Türk Dernekleri Federasyonu ve Türk Asamblesi'nden 1915 olayları açıklaması
Ermeni diasporasının sözde soykırım iddialarının, zamanın Kanada Hükümetince siyasi hesaplar uğruna federal parlamentoda oylanıp onaylandığı hatırlatıldı.
Soykırım - Bugün
22 Nisan 2021 Haberleri
22 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Soykırım - Dün
Prof. Dr. İbrahim Öztek: "23 Nisan özgürlük ve bağımsızlığımızın bayramı, 24 Nisan bin yıldır koruyup kolladıklarımızın ihaneti"
"Osmanlı devletinin halkı olan Ermeniler, başlarında Ermeni asıllı Osmanlı milletvekilleri, bürokratlar ve papazlar olmak üzere Osmanlı devletine karşı isyan etmişlerdir" 1915 yılında yaşanan olaylara da değinen Öztek, şunları kaydetti: "1915 yılı Birinci Dünya Savaşı'nın en kanlı günlerinin yaşandığı bir tarihtir. Osmanlı Devletini yok etmeye kararlı olup, toprakları üzerinde var olan petrole sahip olma niyeti ile hareket eden hakim güçlere karşı Osmanlı tam 15 cephede birden savaş vermiştir. Bununla beraber, Osmanlı tebası, yani Osmanlı devleti üzerinde bin yıldır yaşayan, Osmanlının Milleti Sadıka (sadık millet, has evlat) dediği Ermeniler ihanet etmiş kendi devletlerine başkaldırmışlardır. Osmanlı devletini sırtından hançerlemiştir. Osmanlı devletinin halkı olan Ermeniler, başlarında Ermeni asıllı Osmanlı milletvekilleri, bürokratlar ve papazlar olmak üzere Osmanlı devletine karşı isyan etmişlerdir. Bu isyanlarda zamanın başkenti olan padişahın oturduğu İstanbul'da çıkardıkları isyanlardan, Van bölgesindeki isyanlara kadar hepsinde silahlı çeteler halinde, erkeği askerde olan, ölüm kalım savaşı veren Türk ve Müslüman halkı katletmişlerdir. Anadolu köylerinde insanları ahır, samanlık ve camilere doldurarak diri diri yakmışlar, yapmadıkları işkence bırakmamışlardır. Ayrıca Arabistan, Irak, Filistin ve Süveyş bölgesinde savaşan askerlerimizin ikmal yollarını keserek, cephane ve yiyecek gitmesini engellemişlerdir. Bunun üzerine 24 Nisan 1915 günü hükümet, bir kanunla Ermeni elebaşlarını ve komşusunu katleden Ermenileri jandarma kanalı ile tutuklamış, bulundukları yerden, yine Osmanlı devletinin bir başka bölgesi olan Suriye'ye göç ettirmiştir. Bu göç sırasında da başlarına muhafız konmuş, karınları doyurulmuş, hastaları bakılmış, hatta gittikleri yerlerde ekecekleri tohumuna kadar kendilerine verilmiştir." "Ermeniler son yıllarda bu göç tarihini, 'Türkler 24 Nisan 1915 tarihinde Ermenilere soykırım uyguladı' şeklinde dünyaya büyük yalan olarak yaymaktadırlar" diyen Öztek, "Halbuki; Birinci Dünya Savaşı günlerinde Amerikalı Orgeneral Harbord ve Alman Mareşal Şellendorf raporları, Amerikan başkanlarından Reagen'in hukuk danışmanı Bruce Fein, Amerikalı bilim adamı Stanfort Shaw, Justin Mccarthy gibi yazarlar ve daha niceleri, Birinci Dünya Savaşı günlerinde Ermenilerin iki milyon Müslüman Türk ve Kürt'ü katlettiğini, soykırım uyguladıklarını belirtmektedirler.
Soykırım - Dün
İngiliz Parlamentosu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskılarını "soykırım" olarak tanıdı
İngiltere Parlamentosu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskı ve uygulamalarını soykırım olarak tanıyarak, hükümeti Pekin'e yönelik baskıyı artırmaya çağırdı.
Soykırım - Dün
BM'ye göre "soykırım" tanımı uygun bir yargı organınca yapılmalı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, "1915 olayları"na ilişkin, BM kurulmadan önceki olaylar hakkında yorumda bulunmadıklarını belirterek, "soykırım" tanımının uygun bir yargı organı tarafından yapılması gerektiğini söyledi.
Soykırım - Dün
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Biden döneminde artarak devam edecek" Türkiye'nin F-35 programından çıkarıldığını hatırlatan Türkkan, şunları kaydetti: "Türkiye'nin milyar dolarlık ödemesi adeta ABD tarafından gasp edildi. Şimdi geldiğimiz noktada ortada ne uçak var ne de para var. Sayın Erdoğan, bu konuyla ilgili olarak 'F-35 vermiyor musunuz? Kusura bakmayın biz tedbirlerimizi alırız, başka yerlere döneriz' diyerek, ABD'ye rest çekiyordu. Ancak sonradan öğrendik ki iktidar, Türkiye'nin 1 milyar dolardan fazla ödeme yaptığı F-35 programında kalmasını sağlamak için ABD'de gizlice lobi faaliyetleri yürütmüş. 750 bin dolar para ödenmiş. Şu geldiğimiz noktaya bakın, bir devlete savaş uçağı alabilmek için 1,2 milyar dolar ödeyeceksiniz. O devlet, parasını ödediğiniz uçakları size teslim etmeyince de gideceksiniz o ülkenin hukuk firmalarına arabuluculuk yapması için tekrar ödeme yapacaksınız." ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin 24 Nisan'da Türkiye'ye karşı büyük bir tuzak kurduğunu, 1915 olayları tasarısının kabul etmeye hazırlandığını belirten Türkkan, "F-35 savaş uçaklarımızın gasp edilmesi, sözde Ermeni soykırımının yeniden gündeme getirilmesi, Doğu Akdeniz'deki Türkiye karşıtı tutum ve ülkemizin güney hattında açıkça destekledikleri terör devleti projesi bize göstermektedir ki Trump dönemindeki Türkiye düşmanlığı, Biden döneminde artarak devam edecektir.
Soykırım - 20.04.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca "1915 Olayları Uluslararası Konferansı" düzenlendi
Öte yandan Henrich, Ermeni iddialarını kabul eden ülkelerin soykırım anlamında nasıl bir sicile sahip olduklarına ve meclis karar alma süreçlerine de değindi.
Soykırım - 20.04.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca "1915 Olayları Uluslararası Konferansı" düzenlendi
Ermeni diasporasının tek taraflı hafıza oluşturma yaklaşımıyla arzulanan soykırım mitosunun hakikatin yerine geçtiğini ifade eden Sarınay, "Bunun yasama organları tarafından onaylanması bilimsel araştırma yolunu kapatmaya yöneliktir.
Soykırım - 20.04.2021
AK Parti'li Özşavlı: "Ermenilere çağrımız, artık bu sahte soykırım iddialarından vazgeçin"
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, "Ermenilere çağrımız, artık bu sahte soykırım iddialarından vazgeçin.
Soykırım - 19.04.2021
ABD merkezli hukuk firmasının raporuna göre Fransa, Ruanda'da öngörülebilir bir soykırıma imkan tanıdı
Ruanda hükümetinin girişimiyle ABD merkezli "Levy Firestone Muse" hukuk firmasının hazırladığı raporda, Fransa'nın Ruanda soykırımında ciddi sorumluluğu bulunduğu ve Fransız hükümetinin öngörülebilir bir soykırıma imkan tanıdığı vurgulandı.
Soykırım - 17.04.2021
Fransa'da Ruandalı rahip, Ruanda soykırımda "insanlığa karşı suça ortaklıktan" tutuklandı
Fransa'ya sığınan ve vatandaşlık alan Ruandalı rahip Marcel Hitayezu, Ruanda soykırımda "insanlığa karşı suça ortaklık" ve "soykırım" suçlamalarıyla 14 Nisan'da tutuklandı ve hakkında soruşturma açıldığı ortaya çıktı.
Soykırım - 17.04.2021
ABD'deki Türk sivil toplum kuruluşlarından Biden'a 24 Nisan çağrısı
NEW ABD'de faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşları, 24 Nisan'da Ermenilerin sözde soykırım iddialarını dile getirmemesi için ABD Başkanı Joe Biden'a çağrıda bulundu.
Soykırım - 15.04.2021
Slovenya'nın AB'ye gönderdiği iddia edilen resmi olmayan belgenin içeriği ortaya çıktı
Konseyin Boşnak Üyesi Sefik Dzaferovic de belgenin barbarca ve medeniyet dışı bir yaklaşımı savunduğunu belirterek "Avrupa'da İkinci Dünya Savaşı'nın ardından en büyük soykırım, Bosna Hersek'te yapıldı.
Soykırım - 15.04.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
Sözde Ermeni soykırım iddialarına ilişkin ABD yönetiminden beklentilere dair ise Çavuşoğlu, geçmişte de ABD başkanlarının seçim vaatleri kapsamında bu konuyla ilgili konuştuğunu hatırlattı.
Soykırım - 15.04.2021
Bosna Hersek'te Srebrenitsa anneleri için iftar kampanyası
Srebrenitsa İslam Birliği Meclisi, başlattığı kampanyayla ramazan ayı boyunca Bosna'daki savaşta 8 binden fazla Boşnak erkeğin katledildiği Srebrenitsa Soykırımı'nda çocuklarını, eşlerini, babalarını ya da erkek kardeşlerini kaybeden onlarca anneye iftar sofrası kuracak.
Soykırım - 15.04.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "ABD uluslararası hukuku dikkate alırsa (sözde Ermeni soykırımına dair) böyle bir karar vermez"
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "ABD uluslararası hukuku dikkate alırsa (sözde Ermeni soykırımına dair) böyle bir karar vermez"
Soykırım - 14.04.2021
56'ncı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Alanya-Kemer etabını Mark Cavendish kazandı
İSRAİL TAKIMI SİYAH BANTLA KOŞTU Bu arada etabın ilerleyen bölümlerinde İsrail Up Nation takımı sporcularının kollarında siyah bantla yarışması dikkat çekti. İsrailli yetkililer, siyah bantların Nazilerin, Yahudilere karşı uyguladığı soykırımın yıl dönümü nedeniyle takıldığını ifade etti.
Soykırım - 09.04.2021
YTB'nin Bosna Hersek'te düzenlenecek "İnsan Hakları Eğitim Programı'na" başvurular başladı
Katılımcılar, programın ilk iki gününde Srebrenitsa'daki soykırımda hayatını kaybedenlerin anısına düzenlenecek Barış Yürüyüşü'nde (Marş Mira) ve "Srebrenitsa Şehitlerinin" defin merasiminde yer alacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Soykırım Haberleri | Soykırım Haber - Haberler - Soykırım haberleri, son dakika soykırım haber ve gelişmeleri burada. Akşener'den sözde 'Ermeni soykırımı' açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 17:18:11. #1.15#

title