Orta Avrupa Haberleri

Orta Avrupa haber, Orta Avrupa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orta Avrupa - 30.08.2021
"Bursa siyahı" incirin bu sezonki ihracat yolculuğu başladı
"Tonaj olarak geçen yılki rakamların altında kalabiliriz" Yazgan, incirin başta Almanya olmak üzere ağırlıklı olarak Orta Avrupa ülkelerine gönderildiğini belirtti.
Orta Avrupa - 25.08.2021
Türk tarihinin şanlı zaferleri ağustosta yazıldı
Belgrad'ın fethi Ağustos ayı ayrıca önemli fetihlere de şahit oldu. Orta Avrupa'nın belkemiği durumundaki Belgrad, Sırplara ait iken Türklere karşı savunulamadığı için Macarlara terk edilmişti.
Orta Avrupa - 13.08.2021
ABD SİHA'larının sivil katliamlarını görmeyen senatörler, Türkiye'nin güvenlik üreten SİHA'larından şikayetçi
Bu noktada Beyaz Saray'ın bir görevi de Baltık bölgesi, Ukrayna, Karadeniz ve Orta Avrupa hattında Kuzey Atlantik İttifakı'nın hangi tehditlerle mücadele ettiğini 27 Kongre üyesine anlatmak olmalı.
Orta Avrupa - 12.08.2021
Akbank ve Deutsche Bank'tan sürdürülebilirlik kriterleri içeren ilk repo işlemi
Muratoğlu, şunları kaydetti: "Sürdürülebilir finansmana dayalı borçlanma işlemlerinin toplam borçlanma içindeki payını 2021 yıl sonunda yüzde 30'a çıkarmayı hedefliyoruz. Deutsche Bank ile gerçekleştirdiğimiz son işlem de bu hedefimize olan bağlılığımızın güçlü bir göstergesi. 2020 başından bu yana, Uluslararası Finans Kuruluşları Krediler, Yeşil Bono, ESG (sürdürülebilirlik) temalı sendikasyon kredimiz, sürdürülebilir sermaye benzeri tahvil ihracımız ve ESG temalı repo işlemleri ve benzeri farklı borçlanma işlemleriyle sağladığımız sürdürülebilir fonlama 1.7 milyar doların üstüne çıktı. Bankamızın iddialı ve vizyoner ESG stratejisi, Akbank'ı sadece bankacılık sektöründe değil, tüm özel sektörde en iyi örneklerden biri olarak öne çıkıyor." Deutsche Bank AŞ Genel Müdürü ve Orta Avrupa, Balkanlar, İsrail ve Türkiye'den sorumlu yöneticisi Orhan Özalp da sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak yapılan bölgedeki ilk işleme imza atmaktan mutlu olduklarını belirtti.
Orta Avrupa - 22.07.2021
Ukrayna: Rusya'nın Kuzey Akım 2 projesinin oluşturduğu krizden yararlanan taraf olması sorun
Kuleba, "Bu anlaşmanın Ukrayna ve Orta Avrupa ülkelerinin güvenliği için riskleri nasıl azaltabileceği sorusuyla meşgulüz.
Orta Avrupa - 22.07.2021
Son dakika haber! Polonya ve Ukrayna'dan "Almanya ve ABD'nin Kuzey Akım 2 projesinin tamamlanması kararına" tepki
Polonya Dışişleri Bakanı Zbigniew Rau ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, kararın Ukrayna ve Orta Avrupa'da güvenlik tehdidine yol açacağı uyarısında bulundu.
Orta Avrupa - 08.07.2021
Slovakya'daki Alpe Adria Uluslararası Pist Şampiyonası'nda 4 Türk sporcu yarışacak
Türkiye Motosiklet Federasyonundan yapılan açıklama göre, Güney ve Orta Avrupa bölgelerinin uluslararası motosiklet yarış serisi olan Alpe Adria Pist Şampiyonası'nın ikinci ayak yarışı Slovakiaring Pisti'nde koşulacak.
Orta Avrupa - 29.06.2021
Son dakika haberi | Almanya'nın Afganistan'dan asker çekme süreci tamamlandı
Alman Ordusundan yapılan açıklamada da bugün Orta Avrupa Saati ile 21.
Orta Avrupa - 29.06.2021
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Türkiye ekonomisinde bu yıl yüzde 5,5 büyüme öngörüyor
EBRD bu yıl ekonomik büyümenin Orta Asya ülkelerinde yüzde 4,5, Orta Avrupa ve Baltık ülkelerinde yüzde 4,8, Doğu Avrupa ve Kafkasya'da yüzde 2,8, Rusya'da yüzde 3,3, Güney Doğu Avrupa Birliği ülkelerinde yüzde 5,2, Doğu Akdeniz'de yüzde 3,5 ve Batı Balkanlar'da yüzde 5,2 seviyesinde olacağı tahmininde bulundu.
Orta Avrupa - 25.06.2021
Son dakika... Mali'de bombalı saldırıda 3'ü ağır 12 Alman askeri yaralandı
Kramp-Karrenbauer, saldırının Gao şehrine 180 kilometre mesafede bir yerde, Orta Avrupa Saati ile 08.
Orta Avrupa - 23.06.2021
Avrupa ve dünya şampiyonalarında 12 milli motosikletçi piste çıkacak
Turgut Durukan, Uluslararası Alpe Adria Pist Şampiyonası'nda yarışacak Güney ve orta Avrupa bölgelerinin uluslararası motosiklet yarış serisi Uluslararası Alpe Adria Pist Şampiyonası'nın açılış yarışı 25-27 Haziran tarihlerinde Grobnik Pisti'nde koşulacak.
Orta Avrupa - 19.06.2021
GÜNDEM / 19 Haziran 2021
(İstanbul/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Orta Avrupa ülkelerine yönelik temaslarını değerlendirdi: "(Gümrük Birliği'nin güncellenmesi) Çekya, Macaristan ve Polonya net şekilde bize desteklerini vereceklerini ifade etti.
Orta Avrupa - 18.06.2021
Türkiye ve Çekya Arasında Ortak Ekonomi ve Ticaret Komitesi Kurucu Anlaşması İmzalandı
Bakan Muş, resmi temaslarda bulunmak üzere çıktığı Orta Avrupa ziyaretlerinin ilk gününde Çekya'nın Başkenti Prag'da temaslarda bulundu.
Orta Avrupa - 16.06.2021
Son dakika haber! Bakan Muş, Orta Avrupa ülkelerinde resmi temaslarda bulunacak
Bir son dakika haberine göre Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Orta Avrupa ülkelerinde üst düzey ikili görüşmeler gerçekleştirecek.
Orta Avrupa - 14.06.2021
Polonya Dışişleri Bakanı Rau: "NATO ve Avrupa'nın Türk müttefiklerine ihtiyacı var"
Bu projenin Ukrayna, Polonya ve diğer NATO ile Orta Avrupa ülkeleri için askeri tehdidi artıracağına da işaret eden Rau, Rusya'yı komşularına karşı agresif bir siyaset yürütmekle suçladı.
Orta Avrupa - 08.06.2021
Son dakika haber: Macaristan Başbakanı Orban, AB'deki veto kararlarını savundu
Soğuk Savaş siyasetinin ve kültürünün dünya siyasetinde yeniden ortaya çıkmasının engellenmesi gerektiğine inandıklarını ve AB'nin de buna göre Çin politikası belirlemesi gerektiğini kaydeden Orban, "Soğuk Savaş'ın yeniden başlaması, Avrupa, Orta Avrupa ve Macaristan'ın çıkarlarına aykırıdır.
Orta Avrupa - 06.05.2021
Son dakika haberleri! Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü
Bakan Kuleba, Orta Avrupa ve Karadeniz bölgelerindeki demokratik müttefikler olarak Ukrayna ve ABD'nin bağlarını güçlendirmenin, iki ülkenin halkları ve Avrupa-Atlantik Bölgesi'nin güvenlik ve refahına önemli katkı sağladığını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orta Avrupa Haberleri | Orta Avrupa Haber - Haberler - Orta Avrupa haberleri, son dakika orta avrupa haber ve gelişmeleri burada. Merkel'in siyasi mirası ne olacak?: 'Avrupa'nın Kraliçesi'nin tacındaki pırıltılar ve lekeler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 07:50:50. #1.13#

title