NAZİF YILMAZ HABERLERİ

Nazif Yılmaz haber, Nazif Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nazif Yılmaz

Nazif Yılmaz

Doğum Yeri Yozgat / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1966 - ...

Nazif Yılmaz Kimdir ?

1966 yılında Yozgat'da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Zile'de tamamlayan Yılmaz, Cumhuriyet Üniversitesi Makine Bölümü ve İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Kamu Finans Yönetimi Dalında Yüksek Lisans yaptı. 1983 yılında Ankara Belediyesi Makine Şefliği'nde atölyeler şefi olarak göreve başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Nazif Yılmaz - 15.04.2021
İmam hatip okulları öğretmenleri, eğitimdeki tecrübelerini meslektaşları ile paylaşacak
Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ulusal ve uluslararası yapılan araştırma sonuçlarının, eğitim alanında yapılan her türlü çalışma ve çabanın başarısının, öğretim sürecinin en önemli aktörü olan öğretmenlerin mesleki yeterliklerine, öğrettikleri alanın özel öğretim yöntemlerini bilip uygulamalarına, iletişim becerilerinin çok iyi düzeyde olmasına, eğitim teknolojilerinden yararlanma becerisine ve sorumluluk bilincine sahip olmalarına bağlı olduğunu gösterdiğini ifade etti.
Nazif Yılmaz - 10.04.2021
"Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık" projesindeki okullarda 387 öğrenci hafızlık belgesi aldı
MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin dört bir yanında hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencilerin akademik başarılarıyla da öne çıktıklarını belirterek, öğrencileri ve onların yetişmesinde emeği geçen herkesi tebrik etti.
Nazif Yılmaz - 09.04.2021
Ankara Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK proje yarışmasında finale kaldı
Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imam hatip liselerinin TEKNOFEST ile sanatta, sporda ve kültürel alandaki başarılarına işaret etti.
Nazif Yılmaz - 08.04.2021
Türk imam hatip lisesi öğrencileri 5. Uluslararası Arapça Münazara Yarışması'nda dünya şampiyonu oldu
"Öğrencilerimiz Türkiye'mizi en güzel şekilde temsil ettiler" Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz da yaptığı açıklamada, şampiyon olan Beyoğlu Anadolu İHL öğrencilerinin ana dillerinin Arapça olmadığına vurgu yaparak buna rağmen öğrencilerin bu başarıyı elde etmelerinden ötürü büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi.
Nazif Yılmaz - 03.04.2021
İmam hatip öğrencileri, çevrim içi Uluslararası Arapça Münazara Yarışması'nda Türkiye'yi temsil ediyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin, 4 Mayıs 2019'da 10'uncusunu düzenledikleri Arapça yarışmalarındaki "Arapça Münazara" dalında Türkiye birincisi olduğunu söyledi.
Nazif Yılmaz - 31.03.2021
İmam hatip okullarındaki yaklaşık 8 bin yönetici ve öğretmen, eğitim yöneticiliği semineri aldı
MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geleceğin teminatı çocukların milletin emaneti olduğunu, bu emanete en güzel şekilde sahip çıkmak için öğretmen ve idarecilerin çok büyük görev ve sorumluluğunun bulunduğunu belirtti.
Nazif Yılmaz - 25.03.2021
Yozgat'ta kapanan 180 köy yolundan 120'si ulaşıma açıldı
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, AA muhabirine, ekiplerin sabah saatlerinden itibaren yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Yaklaşık 120 köyümüzün yolunu tekrar ulaşıma açtık, inşallah akşama kadar bütün köy yollarımızda ulaşım sağlanacak.
Nazif Yılmaz - 09.03.2021
MEB'in projesiyle hafızlık eğitimi alan öğrenciler, bilimsel başarılarıyla da göz dolduruyor
MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MEB Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde, Diyanet İşleri Başkanlığı ve il ve ilçe müftülükleri iş birliği ile 2014'ten itibaren imam hatip ortaokullarında "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık" projesi yürütüldüğünü ifade etti.
Nazif Yılmaz - 04.03.2021
MEB, öğrencilerin din kültürü ve ahlak konularıyla ilgili merak ettiği sorulara videolarla yanıt veriyor
2023 Eğitim Vizyonu kapsamında iki çalıştay yapıldı MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bakanlık tarafından 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bunu insanlık hayrına kullanabilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirilmesi amacıyla çalışan kurumlara rehberlik etmek için çalıştaylar düzenlendiğini belirtti.
Nazif Yılmaz - 19.02.2021
Son dakika haberleri | MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Yılmaz, Suriye'de terörden arındırılan bölgelerdeki okullarda incelemede bulundu
Son dakika habere göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatları ile terörden arındırılan bölgelerdeki imam hatip okullarında incelemede bulundu.
Nazif Yılmaz - 12.02.2021
Uluslararası Anadolu imam hatip liseleri için 15 Mart'a kadar başvuru yapılabilecek
MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, proje ile halkı Müslüman olan ülkeler ve Müslümanların yaşadığı ülkelerde din görevlisi yetiştirilmesi, din eğitimi personelinin yetiştirilmesine katkı sağlanması, yükseköğrenim öncesinde din eğitimi almak isteyen öğrencilere destek verilmesi, eğitim ve kültür alanlarında iş birliğinin geliştirilmesinin amaçlandığını dile getirdi.
Nazif Yılmaz - 23.12.2020
Afganistan'da yetimhanede başlayan hikayesini doktorlukla taçlandırmak istiyor
Afganistan'da savaşlardan dolayı çok fazla yetim olduğunu aktaran Mohammadi, "Yetimlere mesajım, Allah bir kapıyı kapatırsa başka bir kapıyı açar. Ben bir köyde doğdum, babam yok ama Allah'a inanarak çok çalıştım. Allah her zaman yanımızdadır." ifadelerini kullandı Mohammadi, lise eğitiminde 70 ülkeden arkadaş edindiğini, okul yönetimi ve öğretmenlerinin yanı sıra MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz'ın yakın ilgisi ve okulun akademik bilim kurulu sayesinde onlarca bilim insanı ile tanıştığını dile getirdi.
Nazif Yılmaz - 28.09.2020
Din Öğretimi Genel Müdürü Yılmaz, Tekirdağ'ı ziyaret etti
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Çerkezköy'de okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Nazif Yılmaz - 11.09.2020
"17. İmam Hatipliler Kurultayı" yarın yapılacak
Konukların Ankara ve Nevşehir'den canlı bağlantı ile katılacağı programın ikinci oturumunda Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, "İmam Hatip Okullarında Yeni Dönem ve Üniversite Sınav Başarıları" konulu bir konuşma yapacak.
Nazif Yılmaz - 08.09.2020
MEB, Erol Mütercimler hakkında yasal süreç başlattı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri dolayısıyla Erol Mütercimler hakkında gerekli yasal süreci başlattıklarını bildirdi.
Nazif Yılmaz - 29.07.2020
Anadolu imam hatip liselerinden YKS'de büyük başarı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), üniversiteye hazırlık ve kariyer planlama sürecinde yapılan yeni çalışmalarla, Anadolu imam hatip liseleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) hem bireysel hem de kitlesel başarılara imza attıMilli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz,...
Nazif Yılmaz - 23.06.2020
"Kudüs" konulu "Kısa Hikaye Yarışması"nın ödülleri sahiplerini buldu
Bundan sonraki süreçte de Kudüs için yapılan işlere dahil olacakları bilgisini veren Çal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hedefimiz yeni Selahaddinler yeni Ömerler çıkarmak, yeniden Kudüs'ün özgürlüğüne kavuşmasını sağlamak. Yeniden Kudüs'ün bir barış şehri olması için gayret göstermek. O açıdan bu çalışmalar çok kıymetli. Gençlerimizde bu bilinci sağlamak çok önemli. Bunu da özellikle hayal güçlerini geliştirerek yapmak çok önemliydi. Güzel bir çalışma oldu." MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ise yarışmaya katılan hikayelerde Kudüs'e olan aşkı, sevdayı, muhabbeti, onurlu duruşu, mücadele azmini, bilincini gördüğü yorumunda bulunarak, "Bizim istediğimiz de tam olarak buydu.
Nazif Yılmaz - 06.06.2020
"Cahit Zarifoğlu Öğrenci Sempozyumu" düzenlendi
Cahit Zarifoğlu Haftası etkinlikleri kapsamında lisenin sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan etkinliğe, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra eski Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Faik Kaptan ve Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına da konuk oldu.
Nazif Yılmaz - 21.05.2020
Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz video konferansla "Eğitim Buluşmaları"na katıldı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Konya İnsan Mektebi Projesi kapsamında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen "Eğitim Buluşmaları" programının konuğu oldu.
Nazif Yılmaz - 03.03.2020
GAÜN'de dev ilahiyat zirvesi
GAÜN Mavera Kongre ve Sanat Merkezi'ndeki konferansın sabah bölümünde açılış konuşmaları ve iki oturumdan oluşacak. Açılış bölümünde, Gaziantep üst protokolünün yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Milli Eğitim Bakanlığı - Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz birer konuşma yapacak.
Nazif Yılmaz - 25.02.2020
Bakan Ziya Selçuk, Diyarbakır'da "İmam Hatip Okulları Vizyon Seminerleri" toplantısına katıldı
Toplantıda, eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Gençlik Bağlamında Din Eğitimi Veren Kurumlarımız ve Eğitimcilerimizin Evrensel Sorumlulukları", Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, "Bugünden Geleceğe Din Öğretimi Vizyonumuz" ve Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu da "Temel Eğitim ve Geleceğin Eğitimi" konulu sunum yaptı.
Nazif Yılmaz - 13.02.2020
İmam Hatip Okulları Vizyon Semineri
Erbaş, imam hatiplerdeki eğitimin daha nitelikli olması için gayret gösterdiklerinin altını çizerek, şu değerlendirmede bulundu: "İlk emri 'Oku' olarak alan Peygamberimiz nasıl ilme, eğitime önem verdiyse işte o ruhla biz de çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkacağız. 81 ilde din istismarıyla mücadele programları düzenledik. 81 ili Başkanlıktan 117 kişilik bir ekiple taradık. Kitapçıklar bastırdık, 'Dinin şu şekilde izahı yanlış, doğrusu bu.' diyoruz. Şu ana kadar din istismarıyla mücadele kapsamında askeri okullarda subaylara, askeri öğrencilere ve polislere seminer verdik. Öğretmenler, Diyanet ve ilahiyat olarak ulaşabileceğimiz herkesi doğru dini bilgiyle donatmamız lazım." Seminere, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir ve Çankırı'daki imam hatip lisesi ve ortaokul müdürleri katıldı.
Nazif Yılmaz - 20.12.2019
ÖNDER Türk Müziği Gençlik Korosu Üsküdar'da konser verdi
Koro şeflerinden Hüseyin Suiçmez ise öğrencilere tasavvuf ve sanat musikisi alanında eğitim verdiğini aktararak, projeye emek veren Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Ali Alpsar, okulun müdürü Hamdi Kocakaya ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz'a teşekkürlerini iletti.
Nazif Yılmaz - 04.12.2019
"2. Uluslararası Din Eğitimi Vizyonu"
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Bağcılar'da düzenlenen "2.
Nazif Yılmaz - 18.11.2019
"Tarih ve Sosyal Bilgiler Çalışmaları Türkiye Buluşması"
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ise müdürlüğün, çocuklara milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin kazandırılması için çaba sarf eden bir genel müdürlüktür olduğunu dile getirerek, "Bu bağlamda tarihi ve kültürel mirasımızı biz hem çocuklarımıza tanıtmak hem de bu mirasın sahiplenme bilincini oluşturmak için çaba gösteriyoruz.
Nazif Yılmaz - 27.10.2019
2020 LGS yerleştirmeleri için il değerlendirmeleri tamamlandı
İl müdürlerinin yanı sıra Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy, Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Mehmet Fatih Leblebici, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özgür Türk, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Umut Gür'ün katıldığı toplantılarda, 2020 LGS yerleştirmeleri ile ilgili süreçler ve kayıt bölgelerindeki mevcut okul kapasiteleri ile yeni okul yatırım ve inşaatları değerlendirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nazif Yılmaz Haberleri | Nazif Yılmaz Kimdir - Haberler - Nazif Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nazif Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. İmam hatip okulları öğretmenleri, eğitimdeki tecrübelerini meslektaşları ile paylaşacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 00:26:53. #1.16#

title