Malta Haberleri

Malta haber, Malta son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Malta - 28.02.2021
Fransa'da son 24 saatte 19 bin 952 yeni vaka
Fransa'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 19 bin 952 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 3 milyon 755 bin 968'e ulaştı.
Malta - 23.02.2021
Malta'daki gazeteci Galizia suikastinde şüphelilerden biri suçunu kabul etti
Malta'da gazeteci Daphne Caruana Galizia cinayetine ilişkin davadaki üç şüpheliden biri olan Vince Muscat, bildiklerini anlatma karşılığında mahkeme ile iş birliği yaparak olaydaki suçunu itiraf etti ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Malta - 22.02.2021
AB, vergi kara listesini güncelledi
AB üyesi ülkeler, vergi kara listesinde "vergi standartlarına uygun davrandıkları" varsayılarak yer almıyor. Özellikle Lüksemburg, Malta, Hollanda, İrlanda ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi gibi cazip vergi imkanları sunan AB ülkelerinin listede yer almaması ise dikkati çekiyor.
Malta - 22.02.2021
Sırbistan Kovid-19'a karşı aşılamada AB ülkelerini geride bıraktı
Sırbistan'da nüfusun yüzde 18'i ilk dozu alırken, "Our World In Data" sitesinin verilerine göre bu oran AB üyelerinden Malta'da yüzde 14, Danimarka'da yüzde 8, Romanya ile Polonya'da ise yüzde 7 seviyesinde kaldı.
Malta - 20.02.2021
Karadağ'da Kovid-19'a karşı aşılama çalışmaları başladı
Market, restoran, kafe ve barların çalışma saatleri de 07.00-18.00 olarak değiştirilirken, 72 saatlik negatif PCR test zorunluluğunun İngiltere ve Kuzey İrlanda'dan sonra İsrail, Hindistan, Bahreyn, Lübnan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Brezilya, ABD, Letonya, Estonya, Litvanya, Malta, Fransa, İspanya, Portekiz, Hollanda, İrlanda, Belçika, Danimarka ve Çekya'dan gelecekler için de geçerli olacağı ifade edilmişti.
Malta - 19.02.2021
İtalya'da iki bakan, göçmenleri karaya yanaştırmadığı için yargılanan Salvini'nin davasında ifade verdi
Lamorgese, o dönemki hükümet olarak, Malta'da Eylül 2019'da yapılan, Avrupa Birliği ülkeleriyle göçmenlerin yeniden yerleştirilmesi protokolüne uygun şekilde, Akdeniz'de kurtarılan düzensiz göçmenleri kabul ettiklerini söyledi.
Malta - 19.02.2021
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Tatlıoğlu, SGK ve Bağ-Kur primlerinin ertelenmesini istedi
Dünyada koronavirüse karşı 87 ülkede aşılama başladığını anlatan Tatlıoğlu, şunları söyledi: "100 kişiye düşen doz bakımından Türkiye'de 7,40'tır oran. Bu oran İsrail'de 78, Birleşik Arap Emirlikleri'nde 49, İngiltere'de 25, Sırbistan'da 14, Şili'de 12, Malta'da 11, Danimarka'da da 7,7'dir.
Malta - 19.02.2021
ABD'den yola çıkan LNG gemisi Türkiye'ye ulaştı
Toplam 176 bin 300 metreküp kapasiteli ve Malta bandıralı gemi 2018'de inşa edilmişti.
Malta - 18.02.2021
Credit Europe Bank, Rusya'da "en iyi 4'üncü banka" seçildi
Açıklamada görüşlerine yer verilen Fiba Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özyeğin, Credit Europe Bank'ın faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde hizmet kalitesiyle ayrıştığını belirterek, şunları kaydetti: "Fiba Grubu'nun faaliyetlerinin merkezine müşteri memnuniyeti koyan yaklaşımı ile Credit Europe Bank, Rusya pazarında büyük başarılara imza atıyor. Dijital altyapı yatırımları sayesinde Bankamız, müşteri memnuniyetini pandemi sürecinde daha da yukarı taşıdı. Credit Europe Bank'la Rusya'nın yanı sıra Hollanda, İsviçre, Rusya, Romanya, Ukrayna, Malta ve Dubai gibi önemli ticaret merkezlerinde, Fibabanka ile de Türkiye'de finans sektöründeki dijital dönüşüme öncülük eden başlıca gruplardan biriyiz.
Malta - 17.02.2021
İtalya'da Draghi hükümeti güvenoyu sınavında
Mario Draghi, Akdeniz'de çevre ve göç gibi konularda ortak duyarlılığı paylaştıkları İspanya, Yunanistan, Malta ve Güney Kıbrıs Rum kesimi ile iş birliklerini pekiştirmeleri gerektiğini söyledi.
Malta - 16.02.2021
AB, vergide kara listeye Türkiye'yi eklemedi
AB üyesi ülkeler, vergi kara listesinde "vergi standartlarına uygun davrandıkları" varsayılarak yer almıyor. Özellikle Lüksemburg, Malta, Hollanda, İrlanda ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi gibi cazip vergi imkanları sunan AB ülkelerinin listede yer almaması ise dikkati çekiyor.
Malta - 16.02.2021
Yabancıya konut satışının artırılması için "Turkuaz Kart" önerisi
Yapacakları araştırma ve hazırlayacakları raporlarla Malta, İngiltere ve İspanya gibi ülkelerin gayrimenkul satışında sunduğu imkanları inceleyeceklerini kaydeden Akbal, şu bilgileri verdi: "Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin farkındalık sağladığı pazarlara yönelik sanal fuar ve roadshowlar düzenleyeceğiz.
Malta - 14.02.2021
Türkiye, Balkan 20 Yaş Altı Salon Atletizm Şampiyonası'nda 15 madalya kazandı
Türkiye Atletizm Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen şampiyonada 16 Balkan Atletizm Birliği üyesi ülke sporcuları ile misafir statüsünde Malta'dan gelen atletler yarıştı.
Malta - 14.02.2021
Tunus açıklarında 25 düzensiz göçmen kurtarıldı
Kurtarma operasyonlarının İtalyan Lampedusa Adası'nın kuzeybatı açıklarında Tunus Deniz Kuvvetlerine bağlı Arama ve Kurtarma Merkezi ile Roma ve Malta'daki Arama ve Kurtarma merkezleri arasında koordineli yürütüldüğü aktarıldı.
Malta - 12.02.2021
Avrupalıların yüzde 66'sı AB'nin geleceği için iyimser
AB'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hazırladığı ekonomik kurtarma fonu hakkındaki fikirleri sorulan Avrupalıların yüzde 72'si fonun ülkelerinde ekonominin daha hızlı toparlanmasını sağlayacağını savundu. Kurtarma fonuna en büyük destek yüzde 90 ile İrlanda ve Malta'da, en az destek ise yüzde 62 ile Fransa ve Finlandiya'da görüldü.
Malta - 11.02.2021
Son dakika haberi | AK Parti'li Kavuncu'dan İskilipli Atıf Hoca'yı anma törenine ilişkin açıklama Açıklaması
Gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun İstiklal Mahkemelerine ilişkin sözlerini anımsatan Kavuncu, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu noktada İskilipli Atıf Efendiye, 'hain' yaftasını yapıştırmak isteyenlere soruyorum; Şimdi siz diyorsunuz ya, 'İstiklal Mahkemeleri meşrudur, İstiklal Mahkemelerinin mahkum ettiği herkes vatan hainidir.' Soruyorum; o dönemde tam 15 sene kürek cezasına çarptırılan, sonrasında Moskova'ya kaçarak canını zor kurtaran Nazım Hikmet de vatan haini midir? Nazım'a da vatan haini diyebiliyor musunuz. Aynı dönemde İstiklal Mahkemeleri tarafından onlarca yıla mahkum edilen yoldaşlarınız, Şevket Süreyya, Dr. Şefik Hüsnü, Süleyman Necati, Nuri Haydar gibi yoldaşlarınıza da vatan haini diyebiliyor musunuz? Soruyorum; 2008 yılından bu güne kadar her yıl çok daha kapsamlı, bakanlar, milletvekilleri, siyasetçiler, valiler, belediye başkanları katıldığı halde bu yıl, pandemi nedeniyle çok daha dar çerçevede yapılan bir anma programını memleket gündemine taşıyarak, olayı köpürten CHP, bir kısım siyasetçi, medya, kaos ve kriz bezirganları neyi hedeflemektedirler? Diğer taraftan özellikle, çalışmalarıyla Çorum'da halkımızın gönlünde taht kuran, Çorum Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi'ye yönelik ölçüsüz eleştirilerle görevden alınmasını isteyenler hangi gizli emelin peşindedirler? Aslında biz çok iyi biliyoruz ki; gündemde olan Boğaziçi Üniversitesi provokasyonlarıyla sokakların karışmasını hayal edenler, Gezi'nin planlayıcılarıyla iş birliği yaparak yeni bir Gezi provokasyonu peşindedirler. Biz biliyoruz ki; Boğaziçi provokasyonları vasıtasıyla milletin, ülkenin huzur ve barışını dinamitlemeye çalışanlar, kutuplaşmalar üzerinden alacakları kıvılcımla ülkeyi ateşe vermek istemektedirler. Ancak bugüne kadar bu kötü emellerinizi gerçekleştirmenize fırsat vermeyen aziz milletimiz bundan sonra da asla vermeyecektir." Kavuncu, 1918-1923 yılları arasında İstanbul'un İngiliz işgalinde olduğunu anımsatarak, evi basılan Harbiye Nazırı Cemal Paşa'nın Malta'ya sürüldüğünü, Meclisi Mebusan, devlet daireleri ve asayiş karakollarının basıldığını söyledi.
Malta - 10.02.2021
Son dakika haberleri... Karadağ'da Kovid-19 tedbirleri sıkılaştırıldı
72 saatlik negatif PCR test zorunluluğunun İngiltere ve Kuzey İrlanda'dan sonra İsrail, Hindistan, Bahreyn, Lübnan, Güney Afrika Cumhuriyeti, Brezilya, ABD, Letonya, Estonya, Litvanya, Malta, Fransa, İspanya, Portekiz, Hollanda, İrlanda, Belçika, Danimarka ve Çekya'dan gelecekler için de geçerli olacağı ifade edildi.
Malta - 10.02.2021
Son dakika haberleri! Europol, 100 milyon dolarlık kripto para çalan hacker çetesine operasyon düzenledi
Europol'ün koordinasyonunda ABD, Malta ve Belçika güvenlik birimleriyle ortaklaşa gerçekleştirilen operasyon neticesinde 8'i ABD'de, biri Belçika'da ve biri Malta'da olmak üzere toplam 10 hacker gözaltına alındı.
Malta - 08.02.2021
İtalya, Akdeniz'de kurtarılan 422 göçmene günler sonra liman açtı
SOS Mediterranee Yardım Derneği tarafından işletilen Ocean Viking gemisi, ilki 4 Şubat'ta olmak üzere Akdeniz'de 4 ayrı operasyonda toplam 424 göçmeni kurtardı. Libya'dan şişme botlarla denize açılan bu kişilerden hamile bir kadın ve eşi geçen Cumartesi günü Malta tarafından bir helikopterle alındı.
Malta - 05.02.2021
İtalya, Libya'da geçici yönetimin belirlenmesini memnuniyetle karşıladı
Malta'dan da açıklama geldi Malta Dışişleri Bakanı Evarist Bartolo da Twitter hesabındaki paylaşımında, Libya'nın geçiş hükümeti seçiminin sonucunu not ettiklerini belirtti.
Malta - 27.01.2021
BM'den İtalya'ya, "Akdeniz'de ölen 200'den fazla düzensiz göçmenin yaşam hakkını koruyamadı" suçlaması
Teknenin, İtalyan adası Lampedusa'nın 113 kilometre (70 mil) ve Malta'nın 218 kilometre (135 mil) güneyinde, uluslararası sularda Berberi bayrağı taşıyan bir tekne tarafından vurulduğu bilgisine yer verildi.
Malta - 25.01.2021
Anadolu'nun peynir kültürü uluslararası platformda 50 bin kişiye anlatıldı
Öğrencilerden akademisyenlere, ev hanımlarından iş insanlarına, güvenlik görevlisinden çobana kadar geniş bir kitlenin katıldığı Peynir Atölyesi, 50 bin kişiye ulaştı. Atölyede Kıbrıs, İngiltere, Almanya, Singapur, Malta, Avusturya, Ürdün, Rusya, ABD ve İsviçre'den de katılımcılar yer aldı.
Malta - 25.01.2021
Türkiye-AB ilişkilerinde normalleşme kapısı aralanabilir mi?
Türkiye-AB ilişkilerinde yeni bir sayfa mümkün mü? Türkiye-AB ilişkilerinin inişli çıkışlı olmakla beraber ilerleyen bir ritmi vardır. Ancak son yıllarda AB-Türkiye ilişkilerinin bazı AB üyesi ülkeler tarafından rehin alınmaya çalışıldığını görüyoruz. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve Yunanistan'ın Türkiye'ye yönelik kara propagandası aslında Türkiye karşıtı siyaset üzerinden Güney Lefkoşa ve Atina'nın Akdeniz ve Ege'de maksimalist taleplerine alan açmayı hedefliyor. Bu propaganda popülist nedenlerle zaman zaman Macron Fransası ve Avusturya tarafından da desteklendi. Ancak Ankara'yı saldırgan bir politika izlemekle suçlayarak Atina ve GKRY'nin maksimalist iddialarını Birlik politikası haline getirme çabası, son dönemde gerçekleşen irili ufaklı AB zirve ve toplantılılarının gösterdiği üzere başarıya ulaşmadı. Bu noktada Birliğin muğlak bir formül bulduğunu söyleyebiliriz. Bir yandan Türkiye'nin ve dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Akdeniz'deki meşru haklarına daha olumlu bakan Macaristan, İspanya, İtalya, Malta ve en önemlisi AB Dönem Başkanı Almanya gibi aktörler AB'nin Türkiye'ye karşı yaptırım uygulamasına müsaade etmeyeceklerini AB Üyesi Güney Avrupa Ülkeleri Zirvesi'nden (Med 7) 10-11 Aralık AB Liderler Zirvesi'ne kadar geçen sürede farklı zeminlerde gösterdiler.
Malta - 24.01.2021
Otokar, 12'nci kez otobüs pazarının lideri oldu
Belediye otobüsü segmentinde ise koronavirüs salgınının yayılımını azaltmak için getirilen sınırlamaların araç ihtiyacını artırdığını vurgulayan Akgül, şu değerlendirmelerde bulundu: "Yılın tek kalemde gerçekleşen en büyük otobüs ihalesi olan İzmir ESHOT Genel Müdürlüğü'nün açtığı ihaleyi kazandık. Artışlarla birlikte 368 adet otobüsün teslimatlarına yıl sonunda başladık. Türkiye'nin yanı sıra 50'den fazla ülkede milyonlarca yolcuya hizmet vererek 2020 yılında da ülkemizin otomotiv ihracatına katkı sağladık. Globalleşme stratejimizi merkezimize alarak, geçtiğimiz yıl da uluslararası rakiplerimizi geride bırakıp önemli projeler üstlendik. Salgın sırasında Gürcistan Belediye Kalkınma Fonu ile 175 adet otobüs ve bu otobüslerin yedek parça ve eğitimlerini kapsayan bir sözleşme imzaladık. Ayrıca Malta'dan aldığımız 50 adetlik sağdan direksiyonlu 5'inci siparişimizi tamamladık.
Malta - 19.01.2021
AB'den Çavuşoğlu'nun ziyareti öncesi Türkiye'ye mesaj
Borrell, Türkiye-AB ilişkileri ve Çavuşoğlu ile yapacağı toplantı hakkında şunları dile getirdi: "Şu andaki ortam geçen yazdan daha iyi. Çavuşoğlu ile görüşmemin, ağustosta Malta'da yaptığımız bir saat sürmeyen toplantıdan daha uzun sürmesini ümit ediyorum.
Malta - 18.01.2021
Türk battaniyesine Avrupa ilgisi salgında arttı
Battaniye ihracatında 2020 yılında İspanya'ya yüzde 81, Hollanda'ya yüzde 21, Macaristan'a yüzde 19 ve Almanya'ya yüzde 3 artış sağlandı. İsveç, Sırbistan, Polonya, Avusturya, Belçika, Danimarka, İsviçre, Finlandiya ve Malta battaniye ihracatında artış kaydedilen diğer Avrupa ülkeleri oldu.
Malta - 13.01.2021
Bulgaristan'da "yatırım karşılığı vatandaşlık" uygulaması beklenen sonucu vermedi
Bulgaristan ile "altın pasaport" uygulamasını sürdüren Malta ve Güney Kıbrıs Rum kesimi hakkında Avrupa Komisyonunun başlattığı ceza prosedürleri sürüyor.
Malta - 06.01.2021
İtalya'da son 24 saatte Kovid-19'dan 548 kişi hayatını kaybetti
Malta'da "en yüksek günlük vaka sayısına" ulaşıldı Ada ülkesi Malta'da da kaydedilen 224 yeni vakayla "salgın başından beri bir günde kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısına" ulaşıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Malta Haberleri | Malta Haber - Haberler - Malta haberleri, son dakika malta haber ve gelişmeleri burada. Chiliz (CHZ) yorum ve grafiği! Chiliz (CHZ) Coin nedir, nasıl alınır?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:21:56. #1.16#
title