İŞLETİM SİSTEMİ HABERLERİ

İşletim Sistemi Haberleri

İşletim Sistemi haber, İşletim Sistemi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İşletim Sistemi - 21.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
'TEK GAYEMİZ ONURLU YAŞAM SÜRMEK' Demiryollarındaki çalışmaları anlatan Karaismailoğlu, "Demiryollarımızla Akdeniz ile Karadeniz'i bağlıyoruz. 1915 Çanakkale köprüsü ile Marmara bölgesinde dairesel bir lojistik hattı tamamlıyoruz. Şehirlerimizi bölünmüş yollarla konfora eriştirdik. Bölünmüş yollar zaman ve hız kazandırırken geçmiş yılların kaza istatistiklerine bakıldığında görüyoruz ki her yıl binlerce can kurtarıldı. Bir halkı sevmek, o halka hizmetle olur. İnsanımızı kış konusunda mağduriyette kurtardık. Demiryolları hatlarımız her geçen gün genişliyoruz. Kusursuz bir demiryolu işletim sistemi için çalışıyoruz.
İşletim Sistemi - 2.11.2020
Elektrik dağıtım sektöründen 68 milyar liralık yatırım teklifi
Ergüneş, ölçme ve haberleşme altyapısında gelişimle birlikte daha verimli elektrik dağıtım hizmeti sunabildiklerini ifade ederek, şöyle devam etti: "EPDK, 2021-2025 yıllarını kapsayan dördüncü uygulama döneminde kalite odaklı bir yapıya geçmek istiyor. Biz bu vizyonu benimsiyoruz. Bize bazı zorluklar yaratacak ancak işi doğru yapanla eğri yapanın ayrıştırılması, yanlış yapanın cezalandırılması gerekir. Bu kapsamda, EPDK'nin koyduğu hedefler doğrultusunda ödül ve ceza mekanizması devreye girecek. Bu yaklaşım, sektördeki işletmecilik modelini temelden değiştirecek ama her türlü sürecin ölçüldüğü, çıktıların hedef ve göstergelerle kontrol edildiği bir yapı olacak. Bu yüzden, daha fazla teknoloji ve ölçüm altyapısına ihtiyaç var. Sektör olarak biz bu dönem için bugünkü fiyatlarla 68 milyar lira yatırım yapmak için EPDK'den onay istedik. Bu rakam, 2016-2020 döneminin yaklaşık 2 katına denk geliyor. Biz bu yatırımı kendi kaynaklarımızla finanse edeceğiz ve 10 yılda tarifeden geri alacağız. EPDK'nin regülasyonuna göre, toplam bütçenin yüzde 5'i şebeke ve işletim sistemi yatırımı olarak kullanılıyor ki bu da 3,5 milyar liraya denk geliyor.
İşletim Sistemi - 28.10.2020
LG, artırılmış gerçeklik ile televizyonun evde nasıl duracağını gösteriyor
Uygulama, Android işletim sistemi üzerinden yüklenebiliyor.
İşletim Sistemi - 26.10.2020
Vestel Android TV görücüye çıktı
Şirketten yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde Android P işletim sistemi ile çalışan Android TV'yi üreteceğini duyuran Vestel, ilk ürününü satışa sundu.
İşletim Sistemi - 20.10.2020
Kaspersky uzmanları çok platformlu Android casus yazılımı tespit etti
2018'de siber güvenlik araştırmacıları GravityRAT ile ilgili gelişmeleri detaylı bir şekilde ele alan bir makale yayınladı. Bu araç Hindistan askeri hizmetlerine yönelik hedefli saldırılarda da kullanılmıştı. Kaspersky'nin verilerine göre, kampanya en az 2015'ten beri aktif durumda ve öncelikli olarak Windows işletim sistemlerine odaklanıyor. Grup Android işletim sistemini hedef listesine ekledi.
İşletim Sistemi - 7.10.2020
Son dakika haber! Google ile Oracle arasındaki fikri mülkiyet davası, Yüksek Mahkemeye taşındı
Son dakika haberi: ABD'li teknoloji şirketi Oracle'ın, Google aleyhine Android işletim sisteminde Java yazılım platformunun kullanılması nedeniyle açtığı fikri mülkiyet davası, Yüksek Mahkemede görülmeye başlandı.
İşletim Sistemi - 6.10.2020
Kaspersky araştırmacıları casusluk kampanyasını ortaya çıkardı
Donanıma gömülü UEFI yazılımı, bilgisayara yüklü işletim sistemi ve bunun üzerinde yer alan diğer tüm programlardan önce çalışmaya başlayan bilgisayarın önemli bir parçası.
İşletim Sistemi - 30.9.2020
Casper VIA ailesinin en yeni üyesi x20 tanıtıldı
25 MP ön kameraya sahip X20'nin hem ön hem de arka kamerasında yapay zeka ve portre modu özellikleri bulunuyor. 1080p çözünürlüğünde de video kaydedebiliyor. Casper VIA X20, yukarıdaki özelliklere ek olarak çift sim, parmak izi okuyucu, yüz tanıma özelliği, 3.5 mm kulaklık girişi ve FM radyo özelliklerine sahip. Kutudan Android 10 işletim sistemi ile çıkıyor.
İşletim Sistemi - 17.9.2020
OPPO 16. yılını kutluyor
Donanım, yazılım ve internet hizmetlerinde temel teknolojiler geliştirerek tüketici odaklı bir marka olan OPPO, işletim sistemi arayüzü ColorOS'un en son sürümünde, engelsiz işlevleri optimize ederek görme, işitme ve fiziksel engelli kullanıcıları destekliyor.
İşletim Sistemi - 10.9.2020
Huawei Geliştirici Konferansı başladı
Tamamen açık kaynak Huawei, tüm senaryo deneyimi işletim sistemi HarmonyOS'u 2019'da duyurdu.
İşletim Sistemi - 7.9.2020
Huawei MatePad serisi, yeni eğitim ve eğlence olanakları sunuyor
Akıllı etkileşim özellikleri Android 10 işletim sistemi ve EMUI 10 arayüzü ile gelen Huawei MatePad serisi; Çoklu Pencere, Çoklu Ekran İş birliği ve Huawei APP Multiplier özelliklerini destekliyor.
İşletim Sistemi - 26.8.2020
HUAWEI MatePad 10.4 modeli tüketiciye sunuluyor
-Akıllı etkileşim özellikleri Android 10 işletim sistemi ve EMUI 10 arayüzü ile gelen HUAWEI MatePad Pro, Çoklu Pencere, Çoklu Ekran İş Birliği ve HUAWEI APP Multiplier özelliklerini destekliyor.
İşletim Sistemi - 9.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni'ne katıldı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK Mükemmeliyet Merkezleri Açılış Töreni'ne katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İşletim Sistemi Haberleri | İşletim Sistemi Haber - Haberler - İşletim Sistemi haberleri, son dakika işletim sistemi haber ve gelişmeleri burada. Evinde kablosuz internet olanlar televizyonlarını kolayca akıllı TV yapabilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 22:01:21. #1.15#
title