Grip Haberleri

Grip haber, Grip son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grip - 25.11.2021
Türkiye'den KKTC'ye 50 bin 310 doz Kovid-19 aşısı daha gönderildi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık Bakanı Ali Pilli, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Türkiye'den KKTC'ye 50 bin 310 doz Pfizer-BioNTech aşısının gönderildiğini bildirdi.
Grip - 23.11.2021
Sağlık Bakanı Koca, gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması
Bakan Koca, geçen yıl grip salgının görülmediğini, bu nedenle az ilaç tüketildiğini, bu yıl için de benzer durum olabilir diye ana firmaların üretimi düşük tuttuğunu, bu nedenle grip ilaçlarıyla ilgili yer yer sorunların yaşandığını bunu da takip ettiklerini aktardı.
Grip - 23.11.2021
Bakan Koca: Yeni dönemde kapatma düşünmüyoruz
Geçen sene grip ilacı tüketiminin az olduğunu bu nedenle firmaların bu sene az üretim yaptığını söyleyen Koca, "Yer yer grip ilacında sorun olduğunu biliyoruz, yakın takip ediyoruz" dedi.
Grip - 19.11.2021
Fenerbahçe'de Galatasaray derbisinin hazırlıkları sürdü
Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında 21 Kasım Pazar günü Galatasaray'a konuk olacağı derbi karşılaşmasının hazırlıklarına devam etti.
Grip - 19.11.2021
Beykoz Kivisi'nde Hasat Zamanı
Bağışıklığı güçlendiren, grip ve nezleye da iyi gelen kivi bu özellikleriyle kış hastalıklarına karşı doğal bir kalkan görevi görüyor.
Grip - 18.11.2021
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz'dan antibiyotik uyarısı Açıklaması
Yavuzyılmaz, dirençli bakterilerin gelişiminin durdurulması ve antibiyotiklerin gelecek nesillerde etkinliğinin sürdürülebilmesi için tek çarenin antibiyotiklerin akılcı kullanılması olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Akılcı antibiyotik kullanımının sağlanması için öncelikle kanıta dayalı tanı yöntemleri kullanılarak enfeksiyonların tanısının doğru konulması gerekir. Tanının mikrobiyal testler ile desteklenmesi antibiyotik seçiminde en önemli süreçtir. Antibiyotik duyarlılık testlerinin standardizasyonu etkene yönelik antibiyotik tedavisinin daraltılmasına olanak verir. Böylece gereksiz geniş spektrumlu antibiyotik kullanımının azaltılması mümkün olur." Nezle ya da grip gibi virüslere bağlı enfeksiyonlarda antibiyotiklerin tedavide yerinin olmadığı ve gereksiz antibiyotik kullanımıyla istenmeyen yan etkilerin görülebileceğinin unutulmaması gerektiğini ifade eden Yavuzyılmaz açıklamasında şu değerlendirmelere yer verdi: "Enfeksiyonlara karşı mücadelede, hijyen, sanitasyon, sağlık bakımı, el hijyeni gibi standart önlemleri içeren gerekli bütün enfeksiyon kontrol önlemlerinin uygulanmasının sağlanması, aşı ile önlenebilen hastalıklarda etkili bağışıklama programlarının yürütülmesi de önem arz etmektedir.
Grip - 17.11.2021
ABD'de aşırı doz uyuşturucudan ölenlerin sayısı bir yılda 100 bini aştı
Böylece aşırı doz uyuşturucudan ölümler, ülkedeki ölüm nedenleri sıralamasında trafik kazanlarını, silahları, grip ve zatürreyi geride bıraktı ve 7.
title