Grip Haberleri

Grip haber, Grip son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grip - 23.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ -17
'KİMSE BENİM BAĞIŞIKLIĞIM GÜÇLÜ DİYEREK KENDİNE GÜVENMESİN' Hastalık sırasında moralin ve psikolojinin çok önemli olduğunu dile getiren Şahin, hastalığın çok zorlu olduğunu ifade edip, "Testim pozitif çıktığında eşim bana, 'Çok özür dilerim. Sana bu hastalığı ben bulaştırdım. ya benim yüzümden sana bir şey olursa' dedi. Ben güçlü durmaya çalıştıkça eşim de toparlanmaya başladı. Psikolojiniz iyi ise her şey daha kolay oluyor. Sonunuzun kötü olacağını düşünürseniz belirtilerinizi ve kendinizi daha çok dinliyorsunuz. Çok zor bir hastalık. Kimse, bağışıklığım kuvvetli diye kendine güvenmesin. 'Bulaşsa da grip gibi atlatırım' diye düşünenler var ama öyle bir şey yok.
Grip - 23.11.2020
Korona virüse karşı aktarların yeni silahı hatmi çiçeği bitkisi
Afyonkarahisar'da havaların soğumasıyla başta grip olmak üzere pek çok hastalıktan korunmak isteyen vatandaşlar aktarların yolunu tutuyor.
Grip - 22.11.2020
Diyarbakır'da sürüntü örneklerinin alındığı Kovid-19 kliniğinin kapasitesi artırıldı
Kış aylarında vakaların artma ihtimaline karşı hazırlıklarını yaptıklarını ifade eden Tekin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Hem acilimizde hem de sürüntü alanlarımız çok daha rahatlamış durumda. Sağlık Bakanımızın direktifleri doğrultusunda bu tedbirleri artırdık. Bakanımızın kış aylarına dikkat çektiği noktalar vardı. Kış aylarında özellikle mevsimsel griple birlikte vaka artışlarının olabileceği, bu konuda dikkatli olmamız ve hazırlıklı olmamızı gerektiği talimatları üzerine tüm bu hazırlıkları yaptık.
Grip - 22.11.2020
KOAH, en çok öldüren nedenler arasında 3. sırada
Bunların yanı sıra akciğer gelişiminde yetersizlik ile ilişkili düşük doğum ağırlığı, çocuklukta sık geçirilen solunum yolu enfeksiyonlarıyla pasif sigara dumanına maruz kalma gibi hasta faktörleri ve sağlıkta eşitsizliğin de KOAH gelişiminden sorumlu olduğunu vurgulayan Çetinkaya, şu bilgileri verdi: "Günümüzde dünyada 300 milyon KOAH hastası vardır ve KOAH ölüm nedenleri arasında 3. sırada gelmektedir. Ülkemizde yapılan araştırmalarda her 5 erişkinden birinde KOAH olabileceği bildirilmektedir. Ne yazık ki bu hastaların sadece onda biri uygun tanı almış olup, tedavi edilmektedir. Türkiye'de ölüm nedenleri arasında solunum sistemi hastalıkları üçüncü sıradadır ve bunun da yüzde 45,6 kadarı KOAH nedeniyle olmaktadır. KOAH'ın tanısı, belirtileri uygun olan hastalarda yapılacak kolay ve ağrısız bir 'nefes ölçüm testi' ile konabilmektedir. KOAH'ın erken dönemde tespit edilmesi, hastalığa bağlı gelişecek aktif yaşam kısıtlılığı ve ölüm oranlarını azaltır." "Alevlenmeleri önlemek için zatürre ve yıllık grip aşılarının yaptırılması gerekiyor" Prof.
Grip - 22.11.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
İbrahim Kalın, tedbirin tek başına yetmediğine dikkati çekerek, "En zecri tedbirleri bile uygulasanız insanlar buna uymazsa bilinçli bir şekilde bu tedbirleri hayata geçirmezlerse önleyici tedbirler almazlarsa en katı tedbirleri bile uygulasanız netice almanız zorlaşır. O yüzden vatandaşın bu konuda bilinç sahibi olması son derece önemli. Her gün Sağlık Bakanımız da Cumhurbaşkanımız da söylüyor. Lütfen zaruret ve mutlak ihtiyaç olmadıkça kalabalık ortamlara girmeyin, dışarı çıkmayın, kapalı ortamlarda bulunmayın. Çünkü belli ki virüs mutasyona uğruyor, farklı şekillerde bulaşmaya devam ediyor. Tehlike geçmiş değil, tam tersine hele şu grip nezle döneminde daha da artmış durumda.
Grip - 21.11.2020
Kış mevsimi için nar önerisi
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Homeopati Uzmanı Dr. Yegane Özcan, "Kovid-19 pandemisi ve grip endişesi yaşadığımız kış mevsiminde bağışıklığı güçlendirmek için narın iyileştirici gücünden yararlanmalıyız. Nar, suyundan çekirdeğine, meyvesinden kabuğuna kadar tam bir şifa deposu.
Grip - 19.11.2020
Eczacılardan "Online ve marketlerde vitamin ve gıda takviyesi satışını durdurun" çağrısı
Kuzey yarımküre ülkelerinde kış aylarının başladığına değinen Cankurtaran, şöyle konuştu: "Kışın üst solunum yolları, grip, nezle, faranjit çok artacak, bu belirtilerle Kovid belirtileri çok benzer olduğu için mutlaka karışıklıklar olacak ve hasta yükü artacak diye bekliyorduk.
Grip - 19.11.2020
KOAH hastalarına "grip ve zatürreye karşı dikkatli olun" uyarısı
Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) olanların sınırlı akciğer kapasitesi nedeniyle koronavirüsün yanı sıra grip ve zatürre gibi hastalıklara karşı da dikkatli olması gerektiğini belirtti.
Grip - 18.11.2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Bu yıl 2.3 milyon grip aşırı aldık"
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Bu yıl 2.3 milyon grip aşırı aldık.
Grip - 18.11.2020
Son dakika haber | CHP'li Antmen: "Önlem alınmazsa sağlık sistemi çökecek"
Antmen, Kovid-19 sayılarının doğru verilmemesi nedeniyle bir rehavet ortamı yaratıldığını, bunun da vaka ve ölüm sayılarının artmasına yol açtığını, önlem alınmaması halinde yaklaşan kış ve grip salgınıyla sağlık sisteminin tamamen çökeceğini ileri sürdü.
Grip - 18.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Uzm. Dr. Işık: Covid-19 ile mevsimsel gribi karıştırmayın HAVALARIN soğumasıyla birlikte mevsimsel grip vakalarının sayısı artmaya başladı.
Grip - 18.11.2020
Bursa İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz'dan antibiyotik kullanımı uyarısı
Nezle ya da grip gibi virüslere bağlı enfeksiyonlarda antibiyotiklerin tedavide yerinin olmadığı ve gereksiz antibiyotik kullanımıyla istenmeyen yan etkilerin görülebileceği unutulmamalıdır.
Grip - 17.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
İngiltere'de Kovid-19 ve grip dahil temas halinde virüsleri öldürdüğü öne sürülen maske geliştirildi.
Grip - 17.11.2020
Yeni tip koronavirüsü etkisiz hale getirdiği iddia edilen maske geliştirildi
??????? İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve grip dahil temas halinde virüsleri öldürdüğü öne sürülen maske geliştirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Grip Haberleri | Grip Haber - Haberler - Grip haberleri, son dakika grip haber ve gelişmeleri burada. Uzmanlar söyledi, adaçayı ve ebegümeci satışı tavan yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 07:37:51. #1.15#
title