Emek Partisi Haberleri

Emek Partisi haber, Emek Partisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emek Partisi - 21.06.2021
HDP'nin kapatılması istemli iddianame Açıklaması
Bölücü terör örgütünün kongresinde alınan kararların ardından 1990'dan itibaren silahlı eylemlerin yanında örgütün kendi tabiriyle "sivil alanda demokratik siyaset"i gündeme aldığı belirtilen iddianamede, "Bu duruma paralel olarak meşru alanda partilileşme başlamış ve ilk olarak 7 Haziran 1990 tarihinde Halkın Emek Partisi (HEP) kurulmuş, bölücülük propagandası yapmak, örgüt güdümünde faaliyet göstermek suçlarından açılan davalar sonucunda Anayasa Mahkemesi tarafından 14 Temmuz 1993 tarihinde kapatılmıştır.
Emek Partisi - 13.04.2021
AYM'nin 11 siyasi partinin mali denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Yüksek Mahkeme, Milli Mücadele Partisi, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi ve Muhafazakar Yükseliş Partisinin 2017, Emekçi Hareket Partisi, Güven Adalet ve Aydınlık Partisi, Emek Partisi, Kadın Partisi, Millet Partisi, Liberal Demokrat Parti ve Genç Parti'nin 2018, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin ise 2017 ve 2018 yıllarına ait mali denetimlerini yaptı.
Emek Partisi - 19.01.2021
Çorum'da sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldıklarını iddia eden işçiler yürüyüş yaptı
Yürüyüşe Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan da katıldı.
Emek Partisi - 08.01.2021
Gizli tanıktan Kobani itirafı: "KCK'dan Demirtaş'a sokaklara çıkma talimatı verildi"
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 6-8 Ekim 2014'te gerçekleştirilen ve Kobani olayları olarak bilinen eylemlerle ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında aralarında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu 108 sanık hakkında 29 ayrı suçtan dava açtı. Başsavcılık tarafından hazırlanan iddianamede ifadesine yer verilen gizli tanık Mahir, PKK'nın 1990'lı yılların başından bugüne kadar kendisini örgütlediği, harekete ve eyleme geçirdiği en geniş halk kesimi siyasi parti içerisinde yer alan tabanı olduğunu söyledi. Mahir, "Bu kapsamda Halkın Emek Partisi'nin kuruluşundan günümüze kadar farklı isimler ile siyasi parti faaliyetlerini sürdüren ve günümüzde bu faaliyetlerini legal alanda HDP ve DBP adı ile devam ettiren siyasi oluşumların tamamı aslında PKK'nın belirtmiş olduğum esas halk tabanını oluşturmaktadır" ifadelerini kullandı.
Emek Partisi - 16.12.2020
Antalya'da 'çocuk parkına isim' tartışması
ANTALYA'nın Konyaaltı ilçesindeki çocuk parkına, 10 Ekim 2015'te Ankara Garı önündeki patlamada hayatını kaybeden Korkmaz Tedik'in isminin verilmesi, tartışmalara yol açtı. Bölge halkı, duruma tepki gösterirken, AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanlığı'nca parka Şehit Astsubay Esma Çevik'in isminin verilmesi için için imza kampanyası başlatıldı.  Konyaaltı Belediyesi'nin 3 Aralık'ta toplanan meclisinde alınan karar, tartışmalara neden oldu. Mecliste CHP grubu, Sarısu Mahallesi'nde bulunan çocuk parkına 10 Ekim 2015'teki Ankara Garı önündeki 'Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi'nde düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Emek Partisi Antalya İl Yöneticisi Korkmaz Tedik'in isminin verilmesini önerdi.
Emek Partisi - 30.09.2020
AYM'den AİHM kararına uyulmadığı için ihlal kararı
1993 yılında tutuklanan ve soruşturma işlemleri sırasında müdafi yardımından yararlandırılmayan Mehmet Ali Ayhan, 2004'te Türkiye Komünist Emek Partisi (TKEP) 'silahlı örgütünün anayasal düzeni cebren ortadan kaldırmaya yönelik eylemlerine aslen iştirak' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
Emek Partisi - 28.09.2019
IKBY'deki partiler "tartışmalı bölgeler"de tek listeyle seçime giriyor
Listede, KDP'nin yanı sıra Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Goran (Değişim) Hareketi, Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu), Kürdistan İslami Toplum Partisi (Komel), Kürdistan İslami Hareket Partisi (Bizutnava), Kürdistan Komünist Partisi, Kürdistan Sosyalist Partisi ile Kürdistan Emek Partisi yer alırken, Yeni Nesil Hareketi toplantıyı boykot etti.
Emek Partisi - 09.09.2019
Kerkük'teki Kürt siyasi partileri tek listeyle yerel seçime katılacak
Sıddık Ahmed, 10 siyasi partiden oluşan "Kerkük Kürdistaniye" adı altındaki listenin içinde yer alacaklarını belirterek, Kerkük'te en çok oy almayı hedeflediklerini ifade etti. Listede, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Kürdistan Komünist Partisi, Goran Hareketi, Tevgera Azadi, Kürdistan İslami Hareketi, Kürdistan İslami Birliği, Kürdistan Emek Partisi, Kürdistan Demokrasi Halk Hareketi, İslami Toplum Partisi (Komal), Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi yer alırken, Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) ve Yeni Nesil Hareketi katılmadı.
Emek Partisi - 07.05.2019
Deniz Gezmiş ve Arkadaşları Tunceli'de Anıldı
TUNCELİ'de, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idamlarının 47'nci yıl dönümünde düzenlenen programa anıldı. Emek Partisi Tunceli İl Başkanlığı'nca yapılan etkinlikle Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan idam edilişlerinin 47'nci yıl dönümünde anıldı.
Emek Partisi - 01.05.2019
Sivas'ta 1 Mayıs'a Halaylı Kutlama
Kent merkezindeki 1 Mayıs kutlamaları Mevlana Meydanı'nda yapıldı. Ethembey Parkı yakınlarında toplanan, aralarında Cumhuriyet Halk Partisi, Emek Partisi, Halkevleri, sendikalar ve çeşitli sivil toplum örgütü temsilcilerinin de bulunduğu grup Mevlana Caddesi üzerinden meydana kadar yürüdü.
Emek Partisi - 01.05.2019
Bolu'da 1 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında, Türkiye Komünist Partisi, Demokratik Gençlik Federasyonu, Halkevleri, Haziran Hareketi, Emek Partisi ve bazı üniversiteli gençlik oluşumları İzzet Baysal Caddesi'nde bulunan Demokrasi Meydanı'nda toplandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Emek Partisi Haberleri | Emek Partisi Haber - Haberler - Emek Partisi haberleri, son dakika emek partisi haber ve gelişmeleri burada. 4 Eylül'de ne oldu? Tarihte bugün ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 4 Eylül'de yaşananlar!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 15:58:33. #1.16#

title