Doktora Haberleri

Doktora haber, Doktora son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doktora - 4.12.2020
Uzmanından "pasif içicilik de kansere neden oluyor" uyarısı
Akciğer kanserindeki belirtiler Akciğer kanserinin herhangi bir belirti veya semptoma neden olmayabileceğini ve başka bir rahatsızlık ya da durum için çekilen akciğer grafisinde görülebileceğini dile getiren Güney, kronik (geçmeyen ya da zamanla daha da kötüleşen) öksürük, göğüste ağrı veya acı, zor nefes alma ve hırıltılı solunum, balgamda kan, tekrarlayan bronşit veya zatürre, ses kısıklığı, iştah kaybı, sebepsiz kilo kaybı, yoğun yorgunluk hissi, yutma problemi, yüzde veya boyun damarlarında şişlik gibi belirti ve semptomların akciğer kanseri veya başka bir durumdan kaynaklanıyor olabileceğini ve bunlardan herhangi birine sahip olanların doktora danışması gerektiğini ifade etti.
Doktora - 4.12.2020
Avrupa'nın Dağlık Karabağ tutumu
HACI HEHMET BOYRAZ/YUNUS MAZI- Yaklaşık 30 yıl Ermenistan işgali altında kalan Dağlık Karabağ'ın kurtarılması amacıyla Azerbaycan'ın 27 Eylül'de başlattığı askeri harekat sayesinde 300 civarında yerleşim birimi bilfiil cephede verilen savaşla kurtarıldı.
Doktora - 4.12.2020
Şimdi sıra Biden'da
[1999 yılından bu yana İstanbul'da yaşayan Adam McConnel, Sabancı Üniversitesi'nde Türk tarihi dersleri vermektedir. Tarih alanındaki yüksek lisans ve doktora derecelerini de aynı üniversiteden almıştır] Mütercim: Ömer Çolakoğlu [1] https://www.
Doktora - 4.12.2020
Hakkari Üniversitesi 100 milyon liralık yatırımla kentin çehresini değiştirecek
Birkaç gün içinde hem merkezi derslik binasına hem de lojmanlara taşınmayı planladıklarını anlatan Pakiş, şöyle konuştu: "İkinci etap çalışmalarında ciddi mesafe alındı. Kentimizin yeşil alanlara ihtiyacı var. Bu nedenle yerleşkeye 30 bin civarında fidan diktik. Hedefimiz burada yeşil kuşak oluşturmak. Mühendislik, iktisadi idari bölümler, ilahiyat ve sağlık bilimleri fakülteleri burada olacak. Eğitim öğretim binamız 4 katlı ve her bir katını bir fakültemize tahsis edeceğiz. Artık Hakkari bölgesini ciddi bilimsel yayınlar üzerinden hem Türkiyemize hem de bütün dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz. Bu anlamda ciddi mesafe aldık. İyi bir tohum ektik. Bu tohumdan önümüzdeki yıllarda önemli verim alacağımızı düşünüyoruz. Burada yaklaşık 50 bin metrekarelik bir kapalı alan olacak." İkinci etapta yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alana sahip kütüphane ve kültür merkezinin olacağını vurgulayan Pakiş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çocuklarımız, gençlerimiz gelip kitap okuyabilecek, ders çalışacak ve kendilerini geliştirecekler. Gençlerimiz yine spor kompleksinde beden eğitimi ve spor öğretmenliği programındaki hocalarımızın gözetiminde kendilerini keşfedecek, kabiliyetlerini ortaya koyacaklar. Öğretim üyesi başına düşen yayın alanında Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Genç ve dinamik bir akademisyen kadromuz var. Bu kadrodakiler yurt içi ve yurt dışındaki ciddi üniversitelerde doktoralarını yapmış ve burada hizmet vermeye başlamışlar.
Doktora - 2.12.2020
Son dakika haberleri! Çarşamba Sohbetleri'nde Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı konuşuldu
Uluant, son senelerde vakıf çatısı altında yüksek lisans ve doktora tez sunumları yapıldığına da değinerek, "Cumartesi sohbetlerimiz dışında cuma günleri tez sunumları oluyor.
Doktora - 2.12.2020
56. Ulusal Nöroloji Kongresi çevrim içi olarak düzenlendi
Nörogenetik hastalıkların sinir siteminin birçok farklı kısmını etkileyebildiğini de dile getiren Bebek, "Kişinin olağan yaşantısı dışında gelişen her bulgu devamlılık gösteriyorsa mutlaka doktora başvurulmalıdır.
Doktora - 2.12.2020
TEİS'ten salgınla mücadelede bulaş riskinin azaltılması için "e-Reçete" önerisi
"e-Reçete bulaş riskini daha aza indiriyor" TEİS Başkanı Saydan, Kovid polikliniklerinde çalışanlardan sonra en büyük riski eczacıların yaşadığına dikkati çekerek, şu değerlendirmeyi yaptı: "Eczacılar birinci sınıf sağlık hizmetleri sunucusu ve olaylardan ilk etkilenen meslek grubu. Pandeminin ilk görüldüğü günden bu yana kendi önlemlerini alan eczacılara yoğun iş düşüyor. Hasta bir insanın ilk girdiği yer eczane, son çıktığı yerde eczane. Hatta hastalar bazen doktora gitmeden direkt eczanelere geliyor.
Doktora - 30.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
YAKINLARI KONUŞTU: HİÇBİR ŞEYE BENZEMİYOR Şehriban, Murat ve Selda Karabulut'un amcası Abbas Karabulut, tüm insanlardan virüse karşı dikkatli olmalarını isterken, "Murat'ın kronik hiçbir hastalığı yoktu. Grip şüphesiyle yattı daha sonra bununla karşılaştık. Annesinde en son duyduğumuza göre zatürre belirtisi vardı. Küçük kız kardeşi hiç doktora bile bugüne kadar gitmiş değil.
Doktora - 30.11.2020
Sakine Akdağ: Batman'da 1,5 yaşındaki bebeğin hastanede ölümünde ihmal iddialarıyla ilgili olarak aile ve yetkililer ne diyor?
Safiye Akdağ; yeğeninde yüksek ateş ve halsizlik nedeniyle başlayan şikayetler üzerine ilk defa 19 Kasım'da Sakine'yi aile hekimine götürdüklerini, doktorun ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaç verdiğini, iyileşme olmayınca 22 Kasım'da Sakine'yi Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdüklerini söyledi. Akdağ, hastanede doktorun üç iğne verdiğini, iğneler bitince bebeği kontrole getirmelerini söylediğini de ekledi. Bir gün sonra bebeğin nefes almakta zorlanması ve yemeden, içmeden kesilmesi üzerine gece acile kaldırıldıldığını söyleyen Safiye Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Orada ciğerinin toparlandığını söyleyerek eve göndermişler. Sabaha kadar bebeğin durumu daha da kötüleşince annesi, iğneleri yazan çocuk hastanesindeki doktora götürüyor, 'Çocuğum iyi değil, gözünü açamıyor nefes alamıyor' diyerek doktora yalvarıyor.
Doktora - 27.11.2020
Karadağ'da yeni kabineyi oluşturacak isimler açıklandı
Krivokapic, başkent Podgorica'da düzenlediği basın toplantısında, yeni kabinedeki isimlerin işlerinin ehli insanlar olduğunu belirterek, kabinenin yarısının doktora yapmış isimlerden oluştuğuna dikkati çekti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doktora Haberleri | Doktora Haber - Haberler - Doktora haberleri, son dakika doktora haber ve gelişmeleri burada. Avcılar'da aile sağlığı merkezinde doktora saldırı kamerada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 21:41:07. #1.14#
title