DEVLET MEMURLARI KANUNU HABERLERİ

Devlet Memurları Kanunu Haberleri

Devlet Memurları Kanunu haber, Devlet Memurları Kanunu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Memurları Kanunu - 24.01.2021
AK Parti'li belediye meclisi üyesine hakaret ettiği öne sürülen belediye başkan yardımcısı görevden uzaklaştırıldı
CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, yaptığı açıklamada, AK Parti'li meclis üyesi Sinem Atan'a hakaret ettiği iddia edilen belediye başkan yardımcısının CHP üyesi olmadığını, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olduğunu belirtti.
Devlet Memurları Kanunu - 21.01.2021
Konya Büyükşehir Belediyesi açıktan atama ile 50 zabıta memuru istihdam edecek
Konya Büyükşehir Belediyesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak ön lisans mezunları arasında açıktan atama ile 50 zabıta memuru alımı yapacak.
Devlet Memurları Kanunu - 19.01.2021
Son dakika haberi: İzmit Belediyesinden 3 sokak köpeğinin zehirlenerek öldürülmesine ilişkin açıklama Açıklaması
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yapılan inceleme sonucunda veteriner işleri müdürü ve müdürlükte sözleşmeli memur statüsünde görev yapan veteriner hekim için Veteriner İşleri Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği'nden gelen görev kusurları nedeniyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca kınama ve uyarma cezaları ile disiplin hükümleri uygulanmış ve özlük dosyalarına işlenmiştir.
Devlet Memurları Kanunu - 18.01.2021
Engelliler Konfederasyonu kamuda engelli çalıştırma kotasının yüzde 6'ya çıkarılmasını istedi
Engellilerin Devlet Memurları Kanunu'nun tanıdığı istihdam kotası hakkından yararlanabilmek için açılan sınavlara ümit bağladığı ancak kadro beklentilerinin karşılanamadığı savunulan açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Konfederasyonumuz, engelliler ve engelliler adına hak mücadelesi veren diğer oluşumlar, kamuda yıllık en az 10 bin kadro beklentisi içindeyken 2019'da sadece 1139 kadro alımı yapılmış, 2020'de kadro alımı yapılmamış, 2021 için ise sadece 2 bin 140 kişilik bir engelli istihdam alımı duyurusu yapılmıştır.
Devlet Memurları Kanunu - 16.01.2021
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu üyeliği başvuru ilanı Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'nin çeşitli ilanlar kısmında yayımlanan ilana göre, Cumhurbaşkanınca Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu üyeliklerine yapılacak seçimde üyelik için başvuracaklarda, 6701 sayılı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu'nun 10'uncu maddesinin dördüncü fıkrası ile 3 sayılı Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3'üncü maddesinin birinci fıkrasında belirtilen şartlar şöyle düzenlendi: "14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen nitelikleri taşımak.
Devlet Memurları Kanunu - 28.12.2020
Jandarma Genel Komutanlığına memur ve sözleşmeli personel alınacak
Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, ilgili yönetmelik doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi açıktan atama yoluyla; Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 10 unvanda 32 açıktan devlet memuru temini yapılacak.
Devlet Memurları Kanunu - 21.12.2020
Sahil Güvenlik Komutanlığına 15 devlet memuru alınacak
Adaylarda aranacak şartlardan bazıları şöyle: "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
Devlet Memurları Kanunu - 18.12.2020
Son dakika haberi... Sağlık çalışanları için "meslek hastalığı" ve "vazife malullüğü" genelgesi
Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda istihdam şekli olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4(A) bendi kapsamında görev yapan memurlara ilişkin onaylanmış başvurular, Sağlık Bakanlığı aracılıyla Sosyal Güvenlik Kurumuna gönderilecek.
Devlet Memurları Kanunu - 08.12.2020
Adalet Bakanlığı sınav, atama ve nakil yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
Sınav Kurulu oluşturulabilecek 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre yapılan merkezi sınava girip en az 70 puan alanlar arasından atamaları Adalet Komisyonunca teklif edilecek memurların sözlü veya gerektiğinde uygulamalı sınavlarıyla ilgili işlemler yine Adalet Komisyonlarınca gerçekleştirilecek.
Devlet Memurları Kanunu - 01.12.2020
Kayseri'de kamu çalışanlarının mesai saati yeniden düzenlendi
Kayseri Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 100'üncü maddesi gereğince kentteki kamu çalışanlarının mesai saatleri yeniden düzenlendi.
Devlet Memurları Kanunu - 01.12.2020
Kayseri'de kamu kurumlarında çalışma saatleri değişti
Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 100'üncü maddesi gereğince; ilimizde mesai saatlerinin 02.
Devlet Memurları Kanunu - 01.12.2020
ÖSYM, 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı için tercih sürecini başlattı
ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak.
Devlet Memurları Kanunu - 13.11.2020
Eğitim-Bir-Sen bir gazetede yer alan sendikalarıyla ilgili iddialar hakkında suç duyurusunda bulundu
Köşe yazısı kisvesi altındaki iftiralar yığınında şube ve ilçe yöneticilerinin bir siyasi parti üyesi olmakla itham edilerek yakınları ve kendilerinin karalanmak istendiğini aktaran Tekdemir, şöyle devam etti: "Birilerinin sözcülüğünü yapan bu kişi ya cehaletini ortaya koyuyor ya da iftira atmak istediği için bilmek işine gelmiyor olabilir ama 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na göre kamu görevlilerinin siyasi parti üyesi olamayacakları, sokaktaki her vatandaşın bildiği bir kuraldır.
Devlet Memurları Kanunu - 13.11.2020
Küçükçekmece'deki parkla ilgili görevden uzaklaştırma kararı verildi
Mahallinde yapılan tespitler üzerine, söz konusu materyallerin Kaymakamlıkça kaldırıldığı belirtilen açıklamada, "Küçükçekmece Kaymakamlığı'nın konuya ilişkin yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda, parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı (S.G.) ile Park ve Bahçeler Müdürü (Ş.M.), 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137.
Devlet Memurları Kanunu - 13.11.2020
KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI VE PARK BAHÇELER MÜDÜRÜ GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Küçükçekmece Belediyesinin İstasyon Mahallesinde bulunan Atatürk Parkı'nda tamamlanan yenileme çalışmaları neticesinde bazı yer döşemelerinde 'PKK terör örgütü sembol ve renklerinin kullanıldığı yönündeki ihbar, şikayet ve mahallinde yapılan tespitler üzerine', söz konusu materyallerin Kaymakamlıkça kaldırılması sağlanmıştır" denildi.Açıklamada, "Küçükçekmece Kaymakamlığı'nın konuya ilişkin 12.11.2020 tarihli yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; Parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı S.G. ile Park ve Bahçeler Müdürü Ş.M., 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137.
Devlet Memurları Kanunu - 13.11.2020
Küçükçekmece belediye başkan yardımcısı ve park bahçeler müdürü görevinden uzaklaştırıldı
Açıklamada, "Küçükçekmece Kaymakamlığı'nın konuya ilişkin 12.11.2020 tarihli yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; Parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı S.G. ile Park ve Bahçeler Müdürü Ş.M., 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137.
Devlet Memurları Kanunu - 13.11.2020
Küçükçekmece'deki parka ilişkin iki belediye yetkilisi görevden uzaklaştırıldı
Küçükçekmece Belediyesi'nin İstasyon Mahallesinde bulunan Atatürk Parkı'nda tamamlanan yenileme çalışmaları neticesinde bazı yer döşemelerinde "PKK terör örgütü sembol ve renklerinin kullanıldığı yönündeki ihbar, şikayet ve mahallinde yapılan tespitler üzerine" soruşturma başlatılmıştı. Döşemeler kaldırılırken konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden açıklama yapıldı. O açıklamada, "Küçükçekmece Kaymakamlığının konuya ilişkin 12 Kasım tarihli yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı S.G. ile Park ve Bahçeler Müdürü Ş.M., 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137.
Devlet Memurları Kanunu - 28.10.2020
Türk Tarih Kurumu'na 62 arkeolojik kazı için 248 kişi alınacak
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu'na 2020 yılındaki 62 arkeolojik kazı için 162 arkeolog, 39 müze araştırmacısı ve 47 restoratör olmak üzere toplam 248 kişilik personel alımı yapılacağını duyurdu.
Devlet Memurları Kanunu - 26.10.2020
Son dakika haber: Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde ev ve taziye ziyaretleri yasaklandı
BİLECİK'in Gölpazarı ilçesinde, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle ev, taziye ve geçmiş olsun ziyaretleri yasaklandı.  Gölpazarı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Efecan Şahin başkanlığında gerçekleştirdiği toplantıyla yeni kararlar aldı. Kurul, ilçede koronavirüs vaka sayısının artması nedeniyle yeni kararlar aldı. Ev ile taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinin yasaklandığı yeni kararlar, yapılan açıklamada şöyle duyuruldu:  "Gölpazarı ilçesi mülki sınırları içerisinde vatandaşlarımızın birbirlerine ev ziyareti yapmaları, taziye ve geçmiş olsun ziyareti yapmaları ile maske takmaksızın ve sosyal mesafe kuralına uymaksızın toplu olarak bir arada bulunmaları, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile yasaklanmıştır. Kararlara uymayanlar veya kararlara mukavemet edenler hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282. ve 284. ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. Maddesi ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Diğer Disiplin Mevzuatı hükümlerine göre gerekli adli-idari işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir.
Devlet Memurları Kanunu - 16.10.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin teklif, TBMM Genel Kurulda kabul edildi (2)
Cumhurbaşkanlığı raportörü ve Cumhurbaşkanlığı raportör yardımcıları, Devlet Memurları Kanunu'daki ilgili hükümden yararlanacak.
Devlet Memurları Kanunu - 15.10.2020
Kayseri'de kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri yeniden düzenlendi
Açıklamada, mesai saatlerinin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 100.
Devlet Memurları Kanunu - 15.10.2020
Kamu kurumlarında mesai saatleri yeniden düzenlendi
Kayseri Valiliği tarafından konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde: "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 100'üncü maddesi gereğince; İlimizde mesai saatlerinin 19.
Devlet Memurları Kanunu - 07.10.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (2)
Cumhurbaşkanlığı raportörü ve Cumhurbaşkanlığı raportör yardımcıları, Devlet Memurları Kanunu'daki ilgili hükümden yararlanacak.
Devlet Memurları Kanunu - 06.10.2020
Mamak Belediyesi 50 zabıta memuru istihdam edecek
Mamak Belediyesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak ön lisans ve lisans mezunları arasında açıktan atama ile 50 zabıta memuru istihdam edecek.
Devlet Memurları Kanunu - 02.10.2020
ÖSYM, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sözleşmeli kadroları için tercih alacak
ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Bakanlığın sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak.
Devlet Memurları Kanunu - 30.09.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (1)
Cumhurbaşkanlığı raportörü ve Cumhurbaşkanlığı raportör yardımcıları, Devlet Memurları Kanunu'daki ilgili hükümden yararlanacak.
Devlet Memurları Kanunu - 11.09.2020
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Devlet Memurları Kanunu Haberleri | Devlet Memurları Kanunu Haber - Haberler - Devlet Memurları Kanunu haberleri, son dakika devlet memurları kanunu haber ve gelişmeleri burada. AK Parti'li belediye meclisi üyesine hakaret ettiği öne sürülen belediye başkan yardımcısı görevden u
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 19:45:20. #1.16#
title