Cambridge Haberleri

Cambridge haber, Cambridge son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cambridge - 27.05.2021
İskoçya'nın bağımsızlık arayışında yeni perde: İskoç Ulusal Partisi'nin seçim zaferi
Johnson'ın ana stratejilerinden biri, bağımsızlık durumunda ortaya çıkacak ekonomik ve politik maliyeti somutlaştırarak göstermek olacaktır. Mesela İskoçya'nın para biriminin İngiltere'nin desteği olmadan serbest piyasada nasıl fiyatlanacağı veya İskoçya'nın pandemi sonrası yüzde 20'nin üzerinde olan bütçe açığının GSYİH'ye oranı ile AB'nin ortak para birimine (Avro) geçmesi için gerekli olan yüzde 3'lük orana nasıl ulaşacağı, bunların maliyeti ve rasyonelliği Londra tarafından kullanılacaktır. Kişi başına düşen kamu harcamasında İskoçya'da yaşayan birinin merkezi bütçeden aldığı payın (11 bin 566 sterlin) İngiltere'dekinden (9 bin 604 sterlin) fazla olması Londra'nın elindeki önemli başka bir ekonomik gösterge.[7] Johnson'ın kraliyet ailesinden de bu konuda yardım istemesi ihtimaller arasında. 2014 referandumu öncesinde İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in "İskoçya gelecek hakkında dikkatli olmalı" açıklaması o gün kraliyet ailesinin bir uyarısı olarak yorumlanmış ve seçimlere etkisi olduğu düşünülmüştü. Geçen hafta Kraliçe'nin torunu ve kraliyet tahtının ikinci adayı olan Cambridge Dükü Prens William'ın İskoçya Kilisesi ziyareti ve orada yaptığı açıklamalar da bu bağlamda okunabilir.
Cambridge - 25.05.2021
Regeni cinayetindeki rolleri sebebiyle Mısırlı yetkililerin yargılanması talebi ön inceleme duruşmasında kabul edildi
Giulio Regeni cinayeti İngiliz Cambridge Üniversitesinde doktora öğrencisi olan 28 yaşındaki Giulio Regeni, Mısır'daki işçi sendikaları ve aktivistlerle ilgili araştırma yapmak üzere bu ülkede olduğu sırada 25 Ocak 2016'da ortadan kaybolmuş, 3 Şubat'ta Kahire-İskenderiye yolunda cesedi bulunmuştu.
Cambridge - 14.05.2021
Amazon, İngiltere'de büyümeye odaklandı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ciddi talep artışı ile karşılaşan Amazon'dan yapılan açıklamada, ülkenin kuzey ve güney bölgelerinde yeni depolama merkezlerinin kurulacağı, başkent Londra, Cambridge, Edinburgh, Manchester gibi önde gelen şehirlerde de yeni yönetici kadroların oluşturulacağı kaydedildi.
Cambridge - 04.05.2021
İngiltere ve Hindistan arasında 1 milyar sterlin hacminde ticaret ve yatırım anlaşmaları imzalandı
Merkezi Cambridge'de olan CMR Surgical adlı tıbbi teknoloji şirketinin, cerrahlara yardımcı olacak robotik sistemleri Hindistan'a ihraç edeceği aktarılan açıklamada, bu anlaşmanın 100 milyon sterlinlik bir ihracata denk geleceği ve İngiltere'de 100 kişiye istihdam sağlayacağı kaydedildi.
Cambridge - 28.04.2021
Araştırma: Zorbalığa uğrayan gençler daha fazla şiddet hayali kuruyor
Cambridge Üniversitesinden bilim insanlarının yaptığı araştırmada, ergenliğin son dönemiyle erken yetişkinlik sırasında zorbalığa veya saldırgan davranışlara maruz kalan gençlerde kişilere zarar verme veya öldürme hayali kurma ihtimalinin daha yüksek olduğu tespit edildi.
Cambridge - 25.04.2021
Haftanın tarihine bakış
2015 - İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Kate'in ikinci bebeği dünyaya geldi.
Cambridge - 19.04.2021
Cambridge Dükü Prens William, Avrupa Süper Ligi'ne ilişkin endişelerini paylaştı
İngiltere'de kraliyet tahtının ikinci adayı olan Cambridge Dükü Prens William, Avrupa Süper Ligi'nin futbola zarar vereceğini belirterek, taraftarların endişesini paylaştığını belirtti.
Cambridge - 19.04.2021
Son dakika... TURLA Meetings çocuk kitabı yayıncılarını bir araya getiriyor
Toplantıda TURLA Genel Koordinatörü Esra Ceceli'nin moderatörlüğünde Cambridge Üniversitesinden Karen Coats, Dar Asala Yayınevinden Shreen Kreidieh ve Sigma Yayınları"dan David Simpson çocuk kitabı yayıncılığının salt yazar-okur düzleminin haricinde hangi alanlarla iş birliği içerisinde kitap üretimi gerçekleştirdiğini konuşacak.
Cambridge - 18.04.2021
Haftanın tarihine bakış
1953- Cambridge'den iki bilim adamı, kalıtsal özellikleri ebeveynden çocuğa taşıyan "Deoksiribonükleik Asit" (DNA) adını verdikleri molekül yapısını buldu.
Cambridge - 12.04.2021
İngiliz Kraliyet ailesi Prens Philip'in ardından yas tutuyor
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Cambridge Dükü Prens William, Prens Philip'in 99 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından, "Büyükbabamı özleyeceğim. Fakat biliyorum ki o işimize devam etmemizi isterdi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cambridge Haber, Cambridge Son Dakika Haberleri - Haberler - Cambridge haber sayfamızda Cambridge haberleri okuyabilir, Cambridge son dakika haberleri ve güncel Cambridge gelişmelerini görebilirsiniz. Kraliçeyi gören ABD Başkanı Biden duygulandı: Bana annemi ha
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 17:19:49. #1.14#

title