Cambridge Haberleri

Cambridge haber, Cambridge son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cambridge 26.7.2020
Sosyal medya platformları ülkelerle iş birliğini artırırsa sorunlar hızla çözülür
Sadece ticari boyutuyla değil, politik tercihlerde de, Cambridge Analytica olayında olduğu gibi, davranışların analiz edilmesi ve bunun neticesinde de çeşitli amaçlarla yönlendirilme gibi bir durum söz konusu.
Cambridge 20.7.2020
İngiltere'de Kovid-19 aşısı çalışmaları
Merkezi İngiltere'nin Cambridge kentinde olan ilaç firması AstraZeneca, yeni tip koronavirüse karşı geliştirilen potansiyel aşının üretimine başlayacaklarını bildirdi.
Cambridge 27.6.2020
DSÖ, 2021 sonuna kadar 2 milyar doz aşı dağıtmayı planlıyor
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı aşı çalışmaları devam ediyor. 200 aşı adayının 15'i klinik denemelere başladı. DSÖ, iki şirketin aşı çalışmalarında öncü olduğunu ifade etti. Bunlardan ilki Astrazeneca'nın aşı adayı. Merkezi İngiltere'nin Cambridge kentinde bulunan Astrazeneca'nın aşı adayının şu anda dünyada en ileri seviyede gelişim göstermiş koronavirüs aşı adayı olduğu ifade ediliyor.
Cambridge 19.6.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan dijital farkındalık paylaşımı
Bugün dijital platformlarda bize ücretsiz sunulan hizmetler farkına varmadan bizi ürün haline getirmektedir. Her bir teknoloji şirketi tüm verilerimiz üzerinden bizim bile farkında olmadığımız özelliklerimizi, alışkanlıklarımızı hatta eşimizle yaptığımız tartışmaları, arama motorları üzerinden tüm ilgi alanlarımızı ellerinde tutuyorlar." "ABD'nin ilk kuruluş yıllarının vahşi batısını aratır niteliktedir" Cambridge Analytica örneğinin veri madenciliğinin siyasal iletişim kampanyaları üzerindeki etkisini ortaya koyduğunu vurgulayan Ünal, şunları kaydetti: "ABD ve Fransa'daki seçimlerde Brexit referandumunda birçok parametre ile veya herhangi bir kullanıcının 70'e yakın Facebook beğenisine bakarak yüksek doğruluk oranlarında hangi partiye veya adaya oy vereceği tahmin edilmiştir.
Cambridge 18.6.2020
İtalya'dan Mısır'a "Regeni" hadisesi için mektup
Regeni hadisesi İngiliz Cambridge Üniversitesinde doktora yapan 28 yaşındaki Giulio Regeni, Mısır'daki işçi sendikaları ve aktivistlerle ilgili araştırma yapmak üzere bu ülkede bulunduğu sırada 25 Ocak 2016'da ortadan kaybolmuş, 3 Şubat'ta Kahire-İskenderiye yolunda cesedi bulunmuştu.
Cambridge 14.6.2020
12. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı
Üniversitenin bu yıl 6. mezunlarını verdiğini anımsatan Bulut, "Üniversitemiz, kısa bir zamanda belli alanlarda belirgin başarılara imza atmaya başladı. Geçen yıl 2019 Uluslararası Greenmetrics Dünya Üniversiteler sıralamasında ilk 500'de yer aldık. Bu yıl da Cambridge IFA'dan iyi yönetişim, yeşil kampüs ve sürdürülebilirlik alanında '2020 Yüksek Öğretim Ödülü'ne layık görüldük.
Cambridge 10.6.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan "dijital farkındalık" açıklaması Açıklaması
Siber dünyanın yeni egemenleri Google, Microsoft, Facebook, Youtube, Twitter gibi ağ sağlayıcıların adeta kendi düzenlerini kurma eğiliminde olduğuna dikkati çeken Ünal, siber dünyadaki olaylara uygulanacak uluslararası hukuk kaideleri kitabının Cambridge tarafından yayınlandığını aktardı.
Cambridge 10.6.2020
İtalya Dışişleri Bakanı, Mısır'a fırkateyn satışının onay sürecinin tamamlanmadığını açıkladı
Öte yandan, La Repubblica gazetesinin haberine göre, bugün sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya ile Regeni cinayetinin çözümüne yönelik iş birliğine yanaşmayan Mısır yönetimine silah satışının yapılmaması talep ediliyor. Regeni hadisesi İngiliz Cambridge Üniversitesinde doktora yapan 28 yaşındaki Giulio Regeni, Mısır'daki işçi sendikaları ve aktivistlerle ilgili araştırma yapmak üzere bu ülkede bulunduğu sırada 25 Ocak 2016'da ortadan kaybolmuş, 3 Şubat'ta Kahire-İskenderiye yolunda cesedi bulunmuştu.
Cambridge 10.6.2020
Araştırma: Maske kullanımı Kovid-19'un yayılımını kontrol edilebilir seviyelere çekebilir
Cambridge ve Greenwich üniversitelerinin yaptığı araştırmanın bulguları "Proceedings of the Royal Society A" dergisinde yayımlandı.
Cambridge 9.6.2020
İtalya ile Mısır arasındaki anlaşma, öldürülen İtalyan gencin ailesinin tepkisini çekti
Regeni hadisesi İngiliz Cambridge Üniversitesinde doktora yapan 28 yaşındaki Giulio Regeni, Mısır'daki işçi sendikaları ve aktivistlerle ilgili araştırma yapmak üzere bu ülkede bulunduğu sırada 25 Ocak 2016'da ortadan kaybolmuş, 3 Şubat'ta Kahire-İskenderiye yolunda cesedi bulunmuştu.
Cambridge 5.6.2020
AstraZeneca Kovid -19 aşısının üretimine başlayacak
Merkezi İngiltere'nin Cambridge kentinde olan ilaç firması AstraZeneca, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen potansiyel aşının üretimine başlayacaklarını bildirdi.
Cambridge 22.5.2020
Prens William ve Kate, bakımevindeki yaşlılarla görüntülü bingo oynadı
İngiltere Kraliyet Ailesi mensubu veliaht Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton, internet üzerinden görüntülü olarak yaşlıların kaldığı bakımevine bağlandı.
Cambridge 21.5.2020
Oxford Üniversitesinin Kovid-19 aşısı başarılı olursa eylülde üretime geçilebilir
Merkezi İngiltere'nin Cambridge kentinde olan ilaç firması AstraZeneca, testlerin başarılı olması halinde eylülden itibaren Oxford Ünivesitesi tarafından geliştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üretimine başlanabileceğini bildirdi.
Cambridge 21.5.2020
İşe bisikletle gitmek erken ölüm riskini azaltıyor
New Atlas sitesinin haberine göre, Imperial College London ve Cambridge Üniversitesinde görevli bilim insanları, İngiltere ve Galler'de 1991-2016 yıllarında işe gidip gelen 300 bin kişiyle ilgili nüfus verisini inceledi.
Cambridge 4.5.2020
Koronavirüs önlemleri: Eve kapanış toplumsal cinsiyet eşitsizliklerini büyütüyor
Koronavirüs günlerinde dünyanın belli başlı bütün kentleri ve kasabalarında insanlar evlerine kapanır, milyonlarcası evlerinden çalışmaya yönelir, çocuklar da okulların kapanmasıyla eve dönerken, ev işleri bir kaç misline katlanmış oldu. Ama Observer gazetesine deneyimlerini aktaran kadınlar, bu işlerin çok büyük bir kısmını kendilerinin üstlendiğini, erkeklerin ise "para kazandıkları işlerine odaklarını" anlatıyorlar. Serbest meslek sahibi Anna Bosworth piyasa danışmanlığı işini, sokağa çıkma önlemleri ilan edilince, kocası rahat çalışabilsin diye bırakmış. "Sabah 05.00'ten akşam 20.30'da çocuklar uyuyana kadar bir dakika boş durmuyorum" diyor. Bir çok çalışan anne gibi Bosworth da esnek olabilmek için serbest meslek sahibi olmayı seçmiş ve ilk çocuğunun doğumundan sonra da yarı-zamanlı çalışmaya başlamış. O esnada kocası bir reklam ajansındaki tam zamanlı işini kesintisiz sürdürmüş. Haftada bir gün ise izin kullanıyor. Anna "Çocuklarla ilgili işlere yardımcı olmak için her şeyi yapıyor. Hala bir işi olduğu için şanslı sayılırız. Önceliğimiz evin masraflarını karşılayabilmek, faturaları ödeyebilmek ve bunun en kolay yolu kocamın işini koruması" diyor. Çiftin 5 yaşında bir kızları ve 8 aylık bir bebekleri var ve normal zamanlarda her ikisinin de çalışabilmesi için hem anne babalarından hem de bir çocuk bakıcısından destek alıyorlardı. Salgın seçeneklerimi elimden aldı Anna "Ben feministim ve tercihler yapmanın önemine inanıyorum. Ama bu salgın benim seçeneklerimi elimden aldı. Şu an 1950'lerde yaşayan bir ev kadını gibi hissediyorum" diyor. Anna bu konuda tekil bir örnek değil. Observer gazetesi tarafından yapılan değerlendirmelere göre koronavirüs önlemleri uygulamaya konulduktan sonraki dönemde İngiltere'deki anneler çocuk bakımının en az yarısını üstlendikleri gibi çocukların evden eğitimi sürdürmesi konusunda babalardan yüzde 10 ila 30 daha fazla zaman harcıyorlar. Bir kadının evden ya da dışardan çalışıyor olması ya da hiç çalışmıyor olması bu oranları değiştirmiyor. Araştırma kadınların bir gün içinde kendileriyle aynı koşullardaki erkelere kıyaslandığında, çocuk bakımı ve çocuğun evden eğitimine, en az bir buçuk saat daha fazla zaman harcadığını ortaya koyuyor. Üç üniversitenin yaptığı araştırma Cambridge, Oxford ve Zürih üniversitelerinden iktisatçıların yaptığı 9 ile 14 Nisan tarihleri arasını inceleyen araştırma, evdeki bir kadının ücretli bir işte çalışsın çalışmasın bu toplumsal cinsiyet eşitsizliğinden etkilendiğini ortaya koydu.
Cambridge 3.5.2020
Cambridge Düşesi Kate Middleton, online görüntülü olarak hastaneleri gezdi
İngiliz Kraliyet ailesi mensubu veliaht Prens William'ın eşi Kate Middleton, online görüntülü olarak hastaneleri gezdi.
Cambridge 30.4.2020
Oxford Üniversitesi Kovid-19 aşısı için AstraZeneca ile anlaştı
Merkezi İngiltere'nin Cambridge kentinde olan ilaç firması AstraZeneca'dan yapılan açıklamada, Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen ve insanlar üzerinde denemeleri geçen hafta başlayan Kovid-19 aşısının başarılı sonuç vermesi halinde üretim ve dağıtımın şirket tarafından gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.
Cambridge 26.4.2020
Haftanın tarihine bakış
2015 - İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ile eşi Kate'in ikinci bebeği dünyaya geldi.
Cambridge 20.4.2020
UNICEF ve Microsoft'tan öğrenciler için dijital eğitim platformu
Cambridge Üniversitesinin de yazılım ortağı olduğu platformun, mülteci çocuklara dijital ortamda uzaktan eğitim sağlamak için kurulduğu ancak Kovid-19 tedbirleri kapsamında okulları kapatılan çocuklar ve gençler arasında da hızla yaygınlaştığı kaydedildi.
Cambridge 19.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1953- Cambridge'den iki bilim adamı, kalıtsal özellikleri ebeveynden çocuğa taşıyan "Deoksiribonükleik Asit" (DNA) adını verdikleri molekül yapısını buldu.
Cambridge 9.4.2020
Prens William çocuklarıyla görüntülü aramayla hasret giderdi
İngiltere Cambridge Dükü Prens William ve Düşes Kate Middleton, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ebeveynleri hastanede çalışan ve ailelerinden ayrı kalan çocuklarla video konferasla görüştü.
Cambridge 9.4.2020
Prens William çocuklarıyla görüntülü aramayla hasret giderdi
İngiltere Cambridge Dükü Prens William ve Düşes Kate Middleton, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ebeveynleri hastanede çalışan ve ailelerinden ayrı kalan çocuklarla video konferasla görüştü.
Cambridge: Tarih Üzerine Bir DersCambridge 3.4.2020
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Cambridge Haber, Cambridge Son Dakika Haberleri - Haberler - Cambridge haber sayfamızda Cambridge haberleri okuyabilir, Cambridge son dakika haberleri ve güncel Cambridge gelişmelerini görebilirsiniz. David Beckham ve Prens William'dan 'mental sağlık' kampanyas
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.8.2020 10:27:11. #1.15#
title