Beyrut Limanı Haberleri

Beyrut Limanı haber, Beyrut Limanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyrut Limanı - Dün
Lübnan'dan Suriyeli mültecilerin dönüşü için uluslararası destek talebi
BM ve dost ülkelerin, geçen ay Beyrut Limanı'nda meydana gelen büyük patlamadan sonra yaraları sarma ve ülkedeki ekonomik krizi aşma konusunda verdikleri destekten övgüyle söz eden Avn, BM'yi muhtaç ülkelere daha iyi bir gelecek sunma yolunda yardım çabalarını artırmaya davet etti.
Beyrut Limanı - 21.9.2020
Lübnan Cumhurbaşkanı Avn: "Hükümet kurulmazsa cehenneme gideriz"
Avn, Beyrut Limanı'ndaki korkunç patlamanın ardından istifa eden hükümetin yerine yenisini kurma süreci hakkında başkent Beyrut'taki Baabda Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi.
Beyrut Limanı - 21.9.2020
TİKA'nın Lübnan'a destek projeleri devam ediyor
İşsizliğin yüzde 35 ve yoksulluğun yüzde 50'nin üzerinde olduğu Lübnan, geçen ay Beyrut Limanı'nda meydana gelen büyük patlamayla daha da zor bir duruma düştü.
Beyrut Limanı - 20.9.2020
Lübnan'da ilk kez günlük Kovid-19 vaka sayısı 1000'i aştı
Barındırdığı Suriyeli ve Filistinli mültecilerle yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip Lübnan'da, geçen ay Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamanın ardından günlük vaka sayıları artışa geçmişti.
Beyrut Limanı - 19.9.2020
Son dakika haberi! Beyrut Limanı'ndaki patlama sonrası 9 kişi hala kayıp
Bir son dakika haberine göre Lübnan ordusu, Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta meydana gelen patlama sonrası 9 kişinin halen kayıp olduğunu ve arama çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.
Beyrut Limanı - 18.9.2020
Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Lübnan'ın "yol ayrımında" olduğunu söyledi
Lübnan'ın içinde bulunduğu durumun üstesinden gelmesine yardımcı olmak için uluslararası toplumdan ve BM'den daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Avn, şunları söyledi: "Dünyamız tüm ülkelere yansımaları olan büyük tehditlerle karşı karşıyadır. Lübnan'a ise bundan, Suriye'de 10 yıldır devam eden yerinden edilme krizinden tutun da, onlarca yıllık yolsuzluk ve kötü yönetimin bir sonucu olarak ciddi bir ekonomik, mali ve parasal krize kadar büyük bir pay düştü. Ayrıca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelemizin ortasında, Lübnan, başkentin kalbini vuran, büyük can ve mal kayıplarına neden olan Beyrut Limanı'nın patlamasıyla bir travma daha yaşadı.
Beyrut Limanı - 18.9.2020
ABD, Hizbullah'ı Avrupa'da patlayıcı kimyasal madde depolamakla suçladı
Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış ardından tüm kenti sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti.
Beyrut Limanı - 17.9.2020
Lübnan'da yeni hükümeti kurma süreci için süre istendi
İşsizliğin yüzde 35 ve yoksulluğun yüzde 50'nin üzerinde olduğu Lübnan, geçen ay Beyrut Limanı'nda meydana gelen büyük patlamayla daha da zor bir duruma düştü.
Beyrut Limanı - 17.9.2020
Lübnan'daki bir hapishanede 200'den fazla tutuklu Kovid-19'a yakalandı
Barındırdığı Suriyeli ve Filistinli mültecilerle yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip Lübnan'da, Beyrut Limanı'nda geçen ay meydana gelen patlamanın ardından koronavirüs günlük vaka sayıları artışa geçmişti.
Beyrut Limanı - 16.9.2020
TİKA'dan Lübnanlı gençlere arıcılık desteği
İşsizliğin yüzde 35 ve yoksulluğun yüzde 50'nin üzerinde olduğu Lübnan, geçen ay Beyrut Limanı'nda meydana gelen büyük patlamayla daha da zor bir duruma düştü.
Beyrut Limanı - 16.9.2020
Sudan Başsavcısı: "41 kişi, Hartum'u havaya uçurmaya yetecek kadar patlayıcıyla yakalandı"
Habr, operasyonda Beyrut Limanı'nı yerle bir eden patlamadaki amonyum nitrat ve TNT gibi çok tehlikeli patlayıcı maddelerin ele geçirildiğini kaydetti.
Beyrut Limanı - 14.9.2020
TİKA, Lübnan'a yaklaşık 400 ton buğday yardımında bulundu
TİKA'nın Beyrut Ofisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen ay Beyrut Limanı'nda yaşanan felaketin ardından verdiği talimatlar doğrultusunda Lübnan'a insani yardım faaliyetlerine devam ediyor.
Beyrut Limanı - 14.9.2020
Lübnan'da yeni hükümetin kurulmasına yönelik beklentiler boşa çıktı
İşsizliğin yüzde 35 ve yoksulluğun yüzde 50'nin üzerinde olduğu Lübnan, geçen ay Beyrut Limanı'nda meydana gelen büyük patlamayla daha da zor bir duruma düştü.
Beyrut Limanı - 14.9.2020
Lübnan'da yeni hükümeti kurma sürecinde kritik gün
Müslüman ve Hristiyan siyasi grupların desteğiyle 31 Ağustos'ta hükümeti kurma görevini alan Edib, ülkedeki ekonomik krize çözüm bulacak ve geçen ay Beyrut Limanı'nda meydana gelen büyük patlamanın arkasında bıraktığı yıkım sonrası başkenti yeniden imar edecek bir kabine için 2 haftalık çalışmaların sonucunu Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile paylaşmak üzere önümüzdeki saatlerde Saray'a çıkacak.
Beyrut Limanı - 12.9.2020
Lübnan'da Beyrut Limanı'ndaki patlamada hayatını kaybedenler için "adalet" eylemi
Lübnan'da yüzlerce kişi Beyrut Liman'ında meydana gelen şiddetli patlamada hayatını kaybedenler için "adalet" eylemi düzenledi.
Beyrut Limanı - 12.9.2020
Son dakika... Beyrut Limanı'ndaki patlamanın 40'ıncı gününde protesto yürüyüşü düzenlendi
Son dakika haberine göre Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta, geçen ay meydana gelen patlamanın 40'ıncı gününde adalet talebiyle yürüyüş düzenlendi.
Beyrut Limanı - 12.9.2020
11 Eylül 2020 Haberleri
11 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Beyrut Limanı - 11.9.2020
Son dakika haber | Beyrut Limanı'ndaki yangının sebebi depodaki yağ ve eski lastikler
Son dakika habere göre Beyrut Limanı'nda Perşembe günü çıkan yangının sebebi açıklandı.
Beyrut Limanı - 11.9.2020
Beyrut Limanı'ndaki yangında Kızılhaç'a ait gıda maddeleri yandı
Lübnan Kızılhaç Örgütü, dün Beyrut Limanı'ndaki bir hangarda çıkan yangında, örgütün depoladığı gıda maddelerinin de yandığını duyurdu.
Beyrut Limanı - 10.9.2020
Son dakika haberleri! Lübnan Cumhurbaşkanı Avn: "Artık bu tür yangınlarla sonuçlanan yanlışları kabul edemeyiz"
Son dakika haberlerine göre Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, bugün Beyrut Limanı'nda çıkan büyük yangının sabotaj olabileceğini ve hesabının sorulacağını söyledi.
Beyrut Limanı - 10.9.2020
- Beyrut Limanı'nda korkutan yangın
- Beyrut Limanı'nda korkutan yangın Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta geçtiğimiz ay şiddetli patlamanın meydana geldiği Beyrut limanında büyük yangın çıktı.
Beyrut Limanı - 10.9.2020
- Beyrut Limanı'ndaki yangın hala söndürülemedi
- Beyrut Limanı'ndaki yangın hala söndürülemedi Lübnan'da Beyrut Limanı'nda bulunan yağ ve lastik deposunda çıkan yangın hala söndürülemedi.
Beyrut Limanı - 10.9.2020
Beyrut Limanı'ndaki yangın kontrol altına alındı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki limanda çıkan büyük yangın kontrol altına alındı.
Beyrut Limanı - 10.9.2020
Son dakika haber | Beyrut Limanı'ndaki hangarda büyük yangın
Son dakika gündem haberi: Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki limanda bulunan bir hangarda henüz bilinmeyen nedenle büyük bir yangın çıktı.
Beyrut Limanı - 10.9.2020
Macron Fransası ve Doğu Akdeniz siyaseti
Akdeniz siyasetinde paradigma değişikliği Fransa'nın bu korkusunda haksız olmadığını gösteren veriler mevcut. Örneğin 2018'den beri Fransa'nın Afrika ülkeleriyle ekonomik ilişkilerinin kayda değer oranda gerilemesi [2], Suriye'de etkin bir Fransa yerine bugün silinmiş bir Fransa'dan bahsedilmesi, öyle ki YPG, PYD gibi karanlık terör örgütleriyle irtibat sağlamak suretiyle orada kalmaya çalışan bir duruma düşmesi, Irak'ta esamisi neredeyse hiç okunmayan bir konuma düşmesi, Lübnan gibi kendi arka bahçesi olarak gördüğü bir ülkede bile Türkiye ve İran ile rekabet etmekle karşı karşıya kalması Macron Fransasında bir infial meydana getirdi. Ayrıca her yıl enerjiye ödenen 45 milyar avroluk miktar ekonomi için tehlike sinyalleri vermekte. [3] İhracat ve ithalat dengesinde açığın 58 milyar avro olduğunu da hesaba kattığımızda Macron'un feveranını sadece tarihten gelen Akdeniz'i bir medeniyet ve kültür havzası yapma ideolojisine olan "sadakatine" bağlamak safdillik olur. [4] Son tahlilde, Akdeniz'in önemli bir enerji havzası olduğu anlaşılınca Fransa için Akdeniz'de var olmak hayati bir öneme yükselmiş oldu. Mamafih enerji ihtiyacının ekonomiyi tehdit etme boyutuna ulaşması, içte ve dışta siyaseten lider ülke olma arzusunun Türkiye gibi yükselen bir gücü alt etme sonrasında daha da katmerleşeceğine olan inanç mevcut duruma duyulan infialle birleşince ortaya koyulan uygulamaların zaman zaman aklın ve mantığın önüne geçtiği ayan beyan ortada. Örneğin, Beyrut Limanı'nda meydana gelen sebebi henüz açıklanmayan patlama sonrasında yardımlardan önce Cumhurbaşkanı Macron'un Lübnan'a gitmesi ve burada Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'a karşı sergilediği diplomatik nezakete sığmayan davranışları şuursuzca yapılmış hareketler olarak tarihe geçti.
Beyrut Limanı - 10.9.2020
Lübnan'da siyasi kırılganlık dış müdahaleye kapı aralıyor
Beyrut Limanı'ndaki patlamanın ardından Lübnan, bir yandan yıkımın şokunu üstünden atmaya çalışırken diğer yandan müzmin hale gelen hükümet krizleri ve yıllanmış Refik Hariri davasıyla ilgili gelişmelerle sarsılıyor.
Beyrut Limanı - 9.9.2020
Lübnan'da Sri Lanka'nın hibe ettiği "Seylan çayı" tartışma konusu oldu
Lübnan'da, Beyrut Limanı'ndaki patlamanın ardından Sri Lanka'nın hibe ettiği "Seylan çayının" Cumhurbaşkanlığı muhafızlarına dağıtılması sosyal medyada yoğun tepkilere yol açtı.
Beyrut Limanı - 9.9.2020
Son dakika haber: Lübnan Dışişleri Bakanı Vehbe, Kovid-19'a yakalandı
Barındırdığı Suriyeli ve Filistinli mültecilerle yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip Lübnan'da, Beyrut Limanı'nda geçen ay medyana gelen patlamanın ardından koronavirüs günlük vaka sayıları artışa geçmişti.
Beyrut Limanı - 9.9.2020
İHH'nın yardım kampanyası Beyrut'taki 30 bin aileye ulaştı
Vakıftan yapılan açıklamaya göre, siyasi istikrarsızlık, ekonomik problemler, koronavirüs salgını ve arkasından Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlama nedeniyle Lübnan halkı ve ekonomisi büyük sıkıntılar çekiyor.
Beyrut Limanı - 9.9.2020
Ürdün Kralı 2. Abdullah ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron Elysee'de bir araya geldi
Ürdün Kralı, Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta yaşanan patlamanın ardından Ürdün'ün Lübnan halkına yardım için uluslararası düzeyde koordinasyona devam ettiğini kaydetti.
Beyrut Limanı - 8.9.2020
ABD'den Hizbullah'a destek verdikleri gerekçesiyle Lübnanlı iki eski bakana yaptırım
Pompeo, ABD'nin Lübnan halkının reform çağrısını desteklediğini ve mevcut tüm imkanları Lübnanlı liderlerin hesap vermesi için kullanacaklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: "Finyanus ve Halil kabinedeki görevleri boyunca Hizbullah'a ait şirketlere ihaleler vererek örgütün milyonlarca dolar kazanç elde etmesini sağlamıştır. Bugün alınan karar, Hizbullah'a sahte bir siyasi meşruiyet cilası veren veya kamu fonlarını terörist gruba yönlendirmek için konumlarını kötüye kullanan Lübnanlı politikacıların, Hizbullah'ın kendi üyeleri, yolsuz iş adamları ve yardım eden kara para aklayıcılar kadar rolü olduğunu göstermektedir." Lübnan'daki gerginlik Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış ardından tüm kenti sarsan ve 191 kişinin öldüğü, 6 binden fazla kişinin yaralandığı çok güçlü patlama meydana gelmişti.
Beyrut Limanı - 8.9.2020
Son dakika haber... İtalya Başbakanı Conte'den Lübnan'a desteklerini sürdürme vaadi
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Beyrut Limanı'nda geçen ay meydana gelen patlamanın ardından ülkesine dayanışma ziyaretinde bulunan İtalyan Başbakan Conte'yi kabul etti.
Beyrut Limanı - 8.9.2020
Son dakika haber... Beyrut Limanı'nda yangın
Gelen son dakika haberlerine göre Lübnan'da geçtiğimiz ay şiddetli patlamanın meydana geldiği Beyrut Limanı'nda yangın çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beyrut Limanı Haberleri | Beyrut Limanı Haber - Haberler - Beyrut Limanı haberleri, son dakika beyrut limanı haber ve gelişmeleri burada. Lübnan'dan Suriyeli mültecilerin dönüşü için uluslararası destek talebi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 09:43:46. #1.14#
title