Beyin Tümörü Haberleri

Beyin Tümörü haber, Beyin Tümörü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyin Tümörü - 02.02.2021
Beyin tümörlü hastaların Kovid-19'a karşı aşılanması kemoterapi tedavilerine göre ayarlanmalı
Prof. Dr. Kılıç, salgının ilk dönemlerinde, farklı sebeplerden dolayı hastaneye başvuran kişilere yaptıkları Kovid-19 testlerinde pozitiflik oranının 7'de 1'e kadar yükseldiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu: "Şu anda farklı sebeplerden hastaneye başvuran, Kovid-19 olduğunu, hastaneye yatma aşamasında bir nevi tesadüfen saptadığımız kişilerin oranı 12'de 1 civarında. Bu, Kovid-19 testi yapmadan tedavi altına almak zorunda kaldığımız her beyin kanamalı 12 hastadan 1'inin Kovid-19 olduğu anlamına geliyor. O hastayla cerrahlar, anestezi ekibi, teknisyenler 3-4 saat aynı havayı soluyor. Her ne kadar gelişmiş olsa da filtrelerimiz bu virüsü izole edemiyor. Dünyadaki tüm ameliyathaneler için bu büyük problem. Zaten sağlık personelinin yüksek düzeyde hastalanmasının sebeplerinden biri de buydu. Kovid-19 hastasıyla 3-4 saat aynı havayı soluduğunuzda ister istemez hastalanıyorsunuz. Ancak şu an bir miktar rahatladık." "Hastalarda beyin tümörünü taklit eden Kovid-19 çıktı" Prof.
Beyin Tümörü - 29.12.2020
'Prenses doğum'la ağrısız doğum mümkün
HANGİ DURUMLARDA UYGULANMAZ? Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Tahir Güven, ağrısız doğumun uygulanmadığı durumlar hakkında şu açıklamalarda bulundu: "Bu anestezi şekli aktif kanaması, sıvı kaybı, aşırı kanama ya da diğer nedenlere bağlı tansiyonu düşük olan, kullanılacak anestezi maddelerine alerjisi olan, iğnenin batırılacağı bölgede enfeksiyonu, yanığı, nörolojik hastalık şüphesi olan, kafa içi basıncı artmış olan (Beyin tümörü, kanaması vb) hastalıklarda, pıhtılaşmayı önleyici tedavi alanlarda, trombosit sayısı 100 bin altında olan anne adaylarında, akli dengesi bozuk olan veya uygulamayı reddeden anne adaylarında uygulanmaz.
Beyin Tümörü - 04.11.2020
IstanbulTechWeek etkinliği
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Yapay Zeka ve Büyük Veri Teknolojileri Birim Müdürü Mustafa Umut Demirezen, Türk Beyin Projesi'nin tamamlanmasıyla beraber yüksek güvenilirlikte beyin tümörü sınıflandırması yapabildiklerini belirterek, "Beyinde bir anomali varsa onu bulabiliyoruz.
Beyin Tümörü - 04.10.2020
Türkiye'de İlk Bilişim Projeleri Nasıl Hayata Geçirildi?
Yapay zeka ile ilgili çalışmalara 1973'te Hacettepe'de başladıklarını ve yapay zeka yoluyla büyük veriler üzerinde çalışma, görüntü düzenleme, beyin tomografisi üzerinden beyin tümörünü saptama gibi projeler yaptıklarını belirtti.
Beyin Tümörü - 01.08.2020
Edebiyatın çok yönlü kalemi: Mustafa Miyasoğlu
Eşi Nilüfer Miyasoğlu ile evliliğinden Mehmet, Emre ve Eren adlı çocukları bulunan yazar, 1 Ağustos 2013'te 67 yaşındayken beyin tümörü nedeniyle İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti ve Eyüp'teki Bahariye Kabristanı'na defnedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beyin Tümörü Haberleri | Beyin Tümörü Haber - Haberler - Beyin Tümörü haberleri, son dakika beyin tümörü haber ve gelişmeleri burada. Oktay Kaynarca, EDHO'nun Hayriye Anası, Sabina Toziya'nın sağlık durumuyla ilgili konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.3.2021 11:08:38. #1.16#
title