Baltık Denizi Haberleri

Baltık Denizi haber, Baltık Denizi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Baltık Denizi - 25.02.2021
ABD'de Joe Biden dönemi ve yeni küresel denklem
Öte yandan siyasi olarak aktif olmayan bir Avrupa olduğu sürece Putin gibi liderler bundan avantaj sağlayacaktır. Özellikle Almanya-Rusya ilişkileri Biden yönetimini düşündüren bir konu olarak öne çıkıyor. Almanya Rusya ile ilişkilerinde gerilim istemiyor. Tartışmalı olan Alman-Rus Baltık denizi doğal gaz boru hattı Kuzey Akım 2'ye sıkı sıkıya bağlı kalıyor.
Baltık Denizi - 24.02.2021
Danimarka, Kovid-19 tedbirlerini 1 Mart'tan itibaren gevşetiyor
İsveç, Almanya ve Polonya arasında Baltık Denizi'nde bulunan Bornholm adasında ise temel eğitim okullarının tüm sınıflarının açılmasına izin verildi.
Baltık Denizi - 18.02.2021
Kremlin Sözcüsü Peskov: "ABD'nin Kuzey Akım 2 yerine Teksas'taki enerji sorunuyla ilgilenmesi daha isabetli olur"
Peskov, Kuzey Akım 2'nin "iyi bir proje" olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Projenin ABD'nin enerji güvenliğiyle hiçbir ilgisi yok. Öte yandan iklim değişikliğiyle birlikte yaşanan süreçte Avrupa'nın enerji güvenliğini sağlamakla ilgisi var. Amerikalı ortaklarımızın, Kuzey Akım 2 projesi yerine Teksas'taki elektrik ve ısınma sorunuyla ilgilenmeleri daha isabetli olur." Toplam maliyetinin yaklaşık 10 milyar avro olması beklenen ve yüzde 94'ü tamamlanan proje sayesinde yılda 55 milyar metreküplük Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya'ya sevk edilmesi planlanıyor.
Baltık Denizi - 13.02.2021
ABD Dışişleri Sözcüsü Price'tan Kuzey Akım-2 boru hattı projesine yeni yaptırım sinyali Açıklaması
Kuzey Akım 2 projesi Toplam maliyetinin 10 milyar avro civarında olması beklenen ve yüzde 94'ü tamamlanan Kuzey Akım 2 Projesi sayesinde yılda 55 milyar metreküplük Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya'ya sevk edilmesi planlanıyor.
Baltık Denizi - 24.01.2021
Kuzey Akım 2 projesinde inşaat tekrar başladı
Kuzey Akım 2 projesi Toplam maliyetinin 10 milyar avro civarında olması beklenen ve yüzde 94'ü tamamlanan Kuzey Akım 2 Projesi sayesinde yılda 55 milyar metreküplük Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya'ya sevk edilmesi planlanıyor.
Baltık Denizi - 19.01.2021
ABD'den Kuzey Akım 2'nin inşasında görev yapan Rus gemisine yaptırım
Toplam maliyetinin 10 milyar avro civarında olması beklenen ve yüzde 94'ü tamamlanan Kuzey Akım 2 Projesi sayesinde yılda 55 milyar metreküplük Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya'ya sevk edilmesi planlanıyor.
Baltık Denizi - 13.10.2020
Polonya'da, İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma bombası etkisiz hale getirilirken patladı
Baltık Denizi'nin derinliklerine gömülen ve neredeyse yarısı patlayıcıdan oluşan 5 bin 400 kilo ağırlığında, 6 metre uzunluğundaki bomba, etkisiz hale getirilmeye çalışılırken patladı.
Baltık Denizi - 07.10.2020
Gazprom, Polonya'nın para cezası kararını temyize götürecek
İnşaat çalışmaları 2019 sonunda durdurulmuştu Toplam maliyetinin yaklaşık 10 milyar avro olması beklenen ve yüzde 94'ü tamamlanan proje sayesinde yılda 55 milyar metreküplük Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya'ya sevk edilmesi planlanıyor.
Baltık Denizi - 04.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2007- Karadeniz ile Baltık Denizi'ni bağlayan petrol boru hattı anlaşması Azerbaycan, Gürcistan, Ukrayna, Polonya ve Litvanya'nın bakanları tarafından imzalandı.
Baltık Denizi - 01.10.2020
Danimarka, Kuzey Akım 2'ye işletme izni verdi
Toplam maliyetinin 10 milyar avro civarında olması beklenen ve yüzde 94'ü tamamlanan Kuzey Akım 2 Projesi sayesinde yılda 55 milyar metreküplük Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya'ya sevk edilmesi planlanıyor.
Baltık Denizi - 26.09.2020
Baltık-Karadeniz Ekonomik Forumu ile TTSO arasında işbirliği protokolü imzalandı
Bu yılki toplantının ana amacının pandemi nedeniyle Baltık ve Karadeniz ülkeleri arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi olduğunu vurgulayan Makukha, "Amacımız Baltık Denizi kıyısındaki Litvanya'nın Klaipeda limanından başlayan, Belarus ve Ukrayna üzerinden Karadeniz'e, Trabzon üzerinden Gürcistan ve Hazar Denizi kıyısındaki Bakü'ye ulaşacak çok yönlü bir işbirliği koridoru oluşturmaktır.
Baltık Denizi - 17.09.2020
Baltık kıyılarını vuran Alia Fırtınası nedeniyle onbinlerce hane elektriksiz kaldı
Baltık Denizi'nin doğu kıyılarını etkileyen Alia Fırtınası nedeniyle Finlandiya ve Estonya'da binlerce hane elektriksiz kaldı.
Baltık Denizi - 16.09.2020
Rusya'dan Avrupa'ya "Kuzey Akım 2 siyasallaştırılmamalı" tepkisi
Projenin yüzde 94'ü tamamlandı Toplam maliyetinin 10 milyar avro civarında olması beklenen ve yüzde 94'ü tamamlanan Kuzey Akım 2 Projesi sayesinde yılda 55 milyar metreküplük Rus gazının Baltık Denizi üzerinden Almanya'ya sevk edilmesi planlanıyor.
Baltık Denizi - 14.09.2020
Rusya-Çin ilişkileri: İttifak mı rekabet mi?
ABD faktörü iki ülkeyi yakınlaştırıyor Ekonomi ve enerji alanlarının yanı sıra taraflar askeri alanda da sıkı işbirliği geliştiriyorlar. Baltık Denizi, Pasifik ve Hint okyanuslarında taraflar ortak askeri tatbikatlar düzenledikleri gibi Moskova, Pekin'e balistik füze erken uyarı sisteminin kurulmasına yardım etti.
Baltık Denizi - 07.09.2020
Almanya ile Rusya arasında Navalny gerilimi sürüyor
Almanya hükümeti, Rus muhalif Alexei Navalny'ye yönelik uygulanan sinir gazlı saldırının ardından Rusya'ya dönük uygulanacak yaptırımlarda Kuzey Akım 2 Baltık Denizi doğalgaz boru hattının etkilenmesinin söz konusu olduğunu açıkladı.
Baltık Denizi - 01.09.2020
Alman siyasetçiden Türk turizmine övgü
Almanya'nın eski başbakanlarından Helmut Kohl'ün müsteşarlığını yapan, Hristiyan Demokrat Parti üyesi gazeteci Friedhelm Ost, "Almanya'nın Kuzey ve Baltık Denizi kıyılarındaki tatil yerleri ve Mallorca ile kıyaslandığında Türkiye'de alınan tedbirlerin dünyaya örnek olmanın da ötesinde.
Baltık Denizi - 31.08.2020
NATO, Rusya'nın Danimarka hava sahasını ihlal ettiğini açıkladı
NATO, Rusya'nın Baltık Denizi üzerinde ABD Hava Kuvvetlerine ait B-52 tipi bombardıman uçağını engellediği sırada Danimarka hava sahasını ihlal ettiğini açıkladı.
Baltık Denizi - 29.08.2020
Son dakika... 10 Rus denizaltısavar uçağına NATO jetleri eşlik etti
Rusya Donanması'nın komutanı Nikolai Evmenov, 10 adet TU-142 tipi denizaltısavar uçağı, Karadeniz, Baltık Denizi, Norveç Denizi, Çukçi Denizi, Beaufort Denizi, Kuzey Denizi Rotası boyunca ve Pasifik Okyanusu'nun tarafsız suları üzerinde uçtuğunu belirtti.
Baltık Denizi - 25.08.2020
Son dakika haberleri! Rus savaş uçaklarından bu kez Baltık Denizi'nde önleme
Son dakika politika haberi: Son günlerde Karadeniz'de yabancı uçakların sınırlarına yaklaşmasını önleyen Rusya bu kez Baltık Denizi'nde ABD, İsveç ve Almanya keşif uçaklarını önledi.
Baltık Denizi - 03.08.2020
Polonya'dan Gazprom'a yaklaşık 50 milyon avro para cezası
Rus gazını Baltık Denizi altından Ukrayna ve Polonya gibi Doğu Bloku ülkelerini dışarıda bırakarak Almanya'ya taşıyacak doğal gaz hattının yapımına ilişkin yürütülen davada UOKİK, Gazprom'a yönelik alınan kararı kamuoyuyla paylaştı.
Baltık Denizi - 05.06.2020
ABD Senatosuna Kuzey Akım 2 projesini hedef alan yeni bir tasarı sunuldu
Çalışmalar devam ediyor Rus doğal gazını Almanya üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Kuzey Akım 2 projesinin işletmecisi Nord Stream 2'den yapılan açıklamada, yaklaşık 20 gemiyle Kuzey Akım 2 için Baltık Denizi'nde boru döşeme çalışmalarının devam edildiği ve şimdiye dek 200 kilometrelik boru hattı döşendiği kaydedilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Baltık Denizi Haberleri | Baltık Denizi Haber - Haberler - Baltık Denizi haberleri, son dakika baltık denizi haber ve gelişmeleri burada. ABD'de Joe Biden dönemi ve yeni küresel denklem.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 08:54:34. #1.14#
title