Yüksek Lisans Haberleri

Yüksek Lisans haber, Yüksek Lisans son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yüksek Lisans - Dün
Model Uydu Yarışması'na başvurular sürüyor
Model Uydu Yarışması, mühendislik alanında lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi alan öğrencilere teorik bilgiyi pratiğe dönüştürme fırsatı ve disiplinler arası çalışma becerisi edindirmeyi amaçlıyor.
Yüksek Lisans - Dün
Son dakika... Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, yöresel konuşması sosyal medyada ilgi gören Havranlı Şevki ile buluştu
Balıkesir'in tanıtımına katkı sağladığı için Savran'a teşekkür eden Yılmaz, şöyle konuştu: "Şevki, Havran'ımızın güzel doğasını, hayvancılığımızı, lezzetlerimizi, insanımızın halini kendi güzel şivesiyle, doğal bir şekilde anlatmasıyla Türkiye'nin gündemine oturdu. Şevki'nin ilerleyişinde, hayatını kavrayışında destek olmak istiyoruz. Bu büyümüş de küçülmüş, aynı zamanda eğitimine devam eden yani aslında Anadolu'nun bir gerçeği olan olayları betimleyen Şevki'yi, Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezinde arkadaşlarla buluşturacağız. Orada yüksek lisans ve doktora düzeyinde profesyonelce çiftçiliği ele alan arkadaşlarımız var.
Yüksek Lisans - 25.01.2021
KAEÜ'de anatomi tezli yüksek lisans programı açıldı
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde (KAEÜ) anatomi tezli yüksek lisans programı açıldığı bildirildi.
Yüksek Lisans - 25.01.2021
Peugeot'nun yeni CEO'su Linda Jackson oldu
İngiltere'de doğan ve Warwick Üniversitesi'nde MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) yapan Linda Jackson, kariyerinin tamamını otomotiv endüstrisinde geçirdi.
Yüksek Lisans - 25.01.2021
GAÜN ile Monastir Üniversitesi arasında akademik işbirliği
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Monastir Üniversitesi ile Tekstil Mühendisliği alanında ortak yüksek lisans programı geliştirmek üzere hazırlılara başladı.
Yüksek Lisans - 25.01.2021
Trakya Üniversitesi'nde yağmur bahçeleri kuruldu
Bir yüksek lisans tezinden yola çıkılarak ortaya konan ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü ve Fen Bilimleri Enstitüsü Uygulamalı Bilimler ve Teknoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr.
Yüksek Lisans - 25.01.2021
Mısırlı İslam davetçisi kadın Abla el-Kahlavi Kovid-19 nedeniyle vefat etti
El-Ezher Üniversitesinde öğretim üyesi olan Kahlavi, 15 Aralık 1948'de Kahire'de dünyaya geldi. Üniversite eğitimi, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Ezher'de tamamladı.
Yüksek Lisans - 22.01.2021
TÜ ve ÇOMÜ işbirliği çalışmaları
Ziyarette, Trakya Üniversitesi öğrencilerini temsilen yüksek lisans öğrencisi Emre Şen de yer alırken, her iki üniversitenin potansiyelinin ortaklaşa projelerle açığa çıkması konusunda fikir birliğine varıldı.
Yüksek Lisans - 21.01.2021
TEKNOFEST kapsamındaki Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'na başvurular sürüyor
TEKNOFEST açıklamasına göre, Türkiye'de ve yurt dışında öğrenim gören tüm üniversite öğrencileri (lisans, yüksek lisans, doktora) ve lise öğrencilerinin katılımına açık olan Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'na başvurular 28 Şubat'a kadar yapılabiliyor.
Yüksek Lisans - 21.01.2021
Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesi Ekoturizm Rehberliği Programı ilk mezununu verdi
Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Musa Genç, Ekoturizm Rehberliği (Tezli Yüksek Lisans) Programının ilk mezununu verdiğini söyledi.
Yüksek Lisans - 21.01.2021
Avrupa'da nevrotik kaygı ve İslam'a karşı nefret anlatıları
Avrupa'da ortaya çıkan nefret anlatılarında Müslüman azınlıkları hedef alan söylemler, bütüncül bir perspektifle İslam dinine yöneltilmeye başladı.
Yüksek Lisans - 21.01.2021
Türk halkının "Deprem Dedesi" Ahmet Mete Işıkara, vefatının 8. yılında anılıyor
Prof. Dr. Çakın, mezun olduktan sonra da Işıkara ile bağının kopmadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "1985'te hoca Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'ne geçti ve orada Jeofizik Anabilim Dalı'nı kurdu. O yıl lisansüstü öğrencileri almaya başlayan bölümün ilk öğrencilerinden, izleyen sene de ilk araştırma görevlilerinden biri oldum ve uzun yıllar birlikte çalıştık. Depremlerin önceden belirlenmesi araştırmalarına ülkemizde öncülük etti. Türk-Alman ve Türk-Japon projeleri olarak bilinen ve uzun yıllar süren iki büyük projeyi ülkemize getirdi. Değişik kurumlardan pek çok yerbilimcinin bu araştırmalarda görev almasını sağladı. Bu projelerden yüksek lisans, doktora tezleri ve çok sayıda yayın çıktı.
Yüksek Lisans - 19.01.2021
Aslı Yetkin Karagül'e yeni görev
Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu Karagül, yüksek lisansını SDA Bocconi ve ESADE üniversitelerinde Satış ve Pazarlama Yönetimi bölümünde tamamladı.
Yüksek Lisans - 19.01.2021
Son dakika... KMÜ'de Spor Bilimleri Doktora Programı ile Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı
Son dakika gelişmesine göre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Spor Bilimleri Doktora Programı ile Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı.
Yüksek Lisans - 19.01.2021
Son dakika haber: KTÜN'de 4 yeni bölüm ve 3 yüksek lisans programı açıldı
Son dakika haberleri... Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN), 2020 yılında mimarlık ve mühendislik alanlarında açılan 4 yeni bölüm ve 3 yüksek lisans programıyla niteliksel olarak sürdürdüğü istikrarlı büyümesine devam ediyor.
Yüksek Lisans - 18.01.2021
Kuveyt Türk, yeni kariyer modeli Gelişim Mutfağı projesini hayata geçirdi
Gelişim Mutfağı'nda çalışanların gelişimini destekleyen ve kariyer yolculuğunu şekillendiren farklı uygulamalar bulunuyor. Yeni bilgi ve deneyimler edinen çalışanlar, hedef ve ihtiyaçları doğrultusunda kariyerlerini kendileri şekillendirebiliyor. Unvanların olmadığı bu yeni dönemde Gelişim Mutfağı kapsamındaki Gelişim Sepeti uygulamasıyla da, çalışanların geleceğin mesleklerine ve beklentilerine uygun olarak kendilerini geliştirmelerine ve dönüştürmelerine katkı sağlayacak özel gelişim programları sunuluyor. Farklı sertifika ve eğitim programlarıyla dikkati çeken Gelişim Sepeti'nde yüksek lisans ve doktora programları da puanlandırılıyor.
Yüksek Lisans - 17.01.2021
Japon Youtuber Enomoto, eğlenceli kişiliği ve yardımseverliğiyle gönülleri fethediyor
Yüksek lisans eğitimi için üç yıl önce İstanbul'a gelen Japon Youtuber Yoshi Enomoto, Türk kültür ve yaşamını, anlattığı eğlenceli videolarla dünyaya tanıtırken, bir yandan da gönüllülük kampanyaları yürütüyor.
Yüksek Lisans - 17.01.2021
Mercedes-Benz PEP başvuruları başlıyor
Mercedes-Benz, 2002 yılından günümüze üniversite son sınıf öğrencilerine ve yüksek lisans öğrenimi gören öğrencilere yönelik PEP (Professional Experience Program) adını verdiği uzun dönem staj programını yürütüyor.
Yüksek Lisans - 16.01.2021
YTB'nin "2021 Türkiye Bursları"na başvurular başladı
Aday öğrencilerin, YTB ve Türkiye Bursları sosyal medya hesapları ile www.turkiyeburslari.gov.tr adresinden detaylara ve başvuru sayfasına ulaşabileceğini belirten Eren, müracaatların, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak isteyen adaylara açık olduğunu anlattı.
Yüksek Lisans - 14.01.2021
Hepsiburada'da İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı'na Esra Beyzadeoğlu getirildi
Lise eğitimini İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nde, lisans eğitimini ise Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde tamamlayan Esra Beyzadeoğlu, Sabancı Üniversitesi'nden işletme yüksek lisansına sahip.
Yüksek Lisans - 14.01.2021
Umut Pasin, ING Türkiye Finansal Risk Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı oldu
Umut Pasin, 1998 yılında ODTÜ'de mühendislik üzerine lisansını tamamladı, ardından yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi'nde ekonomi alanında yaptı.
Yüksek Lisans - 14.01.2021
Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Serkan Şentürk oldu
Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Şentürk, Boston University'den finans ve Marmara Üniversitesi'nden sigortacılık yüksek lisans dereceleri ile Erasmus University Rotterdam'dan Dönüşmekte Olan Ekonomiler üzerine lisans sonrası diplomasına sahip bulunuyor.
Yüksek Lisans - 13.01.2021
Trump bitiş çizgisine sendeleyerek ilerliyor
Bu nedenle, Joe Biden bir yığın Obama dönemi yetkilisini dış politika pozisyonlarına atadığında ve özellikle de Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika konusundaki öncüsü olarak tutup da Brett McGurk'ü seçtiğinde aklıma gelen sözler, Kurtz'un son sözleri: "Dehşet. Dehşet." [1999 yılından bu yana İstanbul'da yaşayan Adam McConnel, tarih alanındaki yüksek lisans ve doktora derecelerini de almış olduğu Sabancı Üniversitesi'nde Türk tarihi dersleri vermektedir.
Yüksek Lisans - 13.01.2021
KAYÜ ile SMMMO arasında "Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İşbirliği Protokolü" imzalandı
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) ile Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında "Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Yüksek Lisans - 12.01.2021
İran'ın nükleer kozu yeni dönemde yeterli olacak mı?
[Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Leiden Üniversitesi İran Çalışmaları bölümünde tamamlayan Dr.
Yüksek Lisans - 11.01.2021
Aydın Gün Teşvik Ödülü'nün sahibi belli oldu
Ayrıca 2018 Enescu Yarışması'nda iPalpiti Özel Ödülü, 2008 Mersin Gülden Turalı Keman Yarışması birinciliği ve 2010 Nevid Kodallı Genç Yetenekler Ödülü alan Süner, yüksek lisans solistlik çalışmalarını Berlin Sanat Üniversitesi'nde Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yüksek Lisans Haberleri | Yüksek Lisans Haber - Haberler - Yüksek Lisans haberleri, son dakika yüksek lisans haber ve gelişmeleri burada. Model Uydu Yarışması'na başvurular sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 01:35:04. #1.14#
title