Yörükler Haberleri

Yörükler haber, Yörükler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yörükler - 20.7.2020
Kaynaşlı'da 14 yerde kurban kesimi olacak
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kaynaşlı Kaymakamlığı tarafından kurulan Kurban Komisyonu, ilçede kesim noktalarını belirledi. Buna göre, Kaynaşlı Karaçalı Mahallesi'nde 6 noktada, Darıyeri Yörükler ve Şimşir Mahallesi'nde 2 noktada, Üçköprü, Çamlıca, Merkez, Fındıklı ve Tavak'da 1 nokta olmak üzere toplam 14 noktada kurban kesimleri gerçekleştirilecek.
Yörükler - 7.7.2020
Gaziantep'teki 2 bin yıllık taş köprü turizme kazandırılmayı bekliyor
Sönmez, Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması Kanunu kapsamında, 2010 yılında sit alanı ilan edilen tek gözlü taş köprü ve köprüye bağlanan Roma yolunun geçmişte Yörükler tarafından da kullanıldığını belirtti, yetkililerden köprünün kısa sürede yapılmasını ve bölgenin turizme kazandırılmasını istediklerini kaydetti.
Yörükler - 3.7.2020
Egeli Karakeçili yörüklerinin mevsimlik göçü tamamlandı
Anadolu'da yörük kültürünün yaşatıldığı bölgelerden Denizli'de yerleşik Karakeçili yörüklerinin hayvanlarını daha yeşil otlaklara götürmek için çıktığı zorlu göç yolculuğu, bu yıl da tamamlandı.
Yörükler - 20.6.2020
Yörüklerden imece usulü ile koyun kırkımı
Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesine bağlı Kocagöl köyünde, Karakeçili yörükleri koyun kırkımını imece usulü ile şölen havasında yapıyor.
Yörükler - 20.6.2020
Yörüklerden imece usulü ile koyun kırkımı
Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesine bağlı Kocagöl köyünde, Karakeçili yörükleri koyun kırkımını imece usulü ile şölen havasında yapıyor.
Yörükler - 16.6.2020
Yörükler, yaylalarla buluşmaya başladı
ANTALYA'nın Kaş ilçesi ile komşusu Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki Yörükler, Toros Dağları'ndaki yaylalara çıkmaya başladı.
Yörükler - 15.6.2020
Doğaseverlerin yeni adresi yaylalar oldu
Doğal güzelliği ve temiz havasıyla öne çıkan, rakımları 800 ile 1900 metre arasında değişen Kardüz, Kızık, Derebalık, Pürenli, Hera, Balıklı, Sinekli, Odayeri, Kocayayla, Torkul, Topuk, Yörükler, Sırık, Sakarca, Çiçekli, Oflu, Eğrelti, Kütüklü yaylaları, kalabalık ortamlardan uzaklaşmak isteyen doğaseverlerin gözde mekanları arasında yer alıyor.
Yörükler - 13.6.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan, 'Ata Yurdum Söbüçimen' paylaşımı
Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabında paylaştığı görüntüde, doğup büyüdüğü Söbüçimen yaylasını, yörük kültürünü, çocukluk yıllarını, anılarını anlattı. Videoda, şu anda yıkıntı halinde olan doğduğu evi gösteren, doğal yaşamı anlatan, endemik bitki türlerini gösterip, pekmez ve karı karıştırarak 'karlama' yapan Bakan Çavuşoğlu, geçen yıl da yine doğup büyüdüğü yaylayı ziyaret ettiği anlatarak şöyle dedi: "Geçen sene bayrağın olduğu yerden çekim yapmıştık, o bayrak oradan hiç inmez. Burası benim doğup büyüdüğüm yayla. Çok şükür bu sene de gelmek nasip oldu. Biz burada doğal yaşamı sürdürüyoruz. Sadece aile olarak biz değil, tüm Yörükler sürdürüyor.
Yörükler - 8.6.2020
Minik Şirin'in kuzuyla aynı bohçada yolculuğu
Minik Şirin'in kuzuyla aynı bohçada yolculuğu Yörüklerin Yüreklere dokunan yolculuğu Havaların ısınmasıyla yaylalara göç etmeye başlayan Yörükler, beraberinde yürek ısıtan görüntüler oluşmasına neden oluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yörükler Haberleri | Yörükler Haber - Haberler - Yörükler haberleri, son dakika yörükler haber ve gelişmeleri burada. Denizlili Yörükler Azerbaycan'ın yanında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 18:13:11. #1.15#
title