Yargıtay Haberleri

Yargıtay haber, Yargıtay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargıtay - 17.09.2021
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'den hükümlü kişinin tedavisinin aksatıldığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını bildirdi
Devam eden yargılama sonucunda "FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün ceza verildiğinin ve kararın 16 Haziran 2021'de Yargıtay tarafından onandığının belirtildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "İlgilinin sağlık durumu göz önünde bulundurularak Ceza İnfaz Kurumuna alma veya bu yönde yakalama gibi işlemler yerine ağır hastalık nedeniyle infazın ertelenmesine ilişkin hükümler uygulamaya konulmuştur.
Yargıtay - 17.09.2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı: (1)
Salgın şartlarının hafiflemesiyle illeri ziyaret edip, vatandaşlarla hasret giderdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılış heyecanını vatandaşlarımızla birlikte yaşıyoruz. Sadece bu ayın başından itibaren ülkemizin farklı illerinde pek çok eser, hizmet ve tesisin açılışını yaptık. Adli yıl açılışında 10 bloktan oluşan 422 bin metrekare kapalı alana sahip yeni Yargıtay binamızı Ankara'da hizmete aldık.
Yargıtay - 16.09.2021
Filistin Barosu heyeti Türkiye Barolar Birliğini ziyaret etti
"Türk milleti tek yürek Filistin davasının arkasındadır." diyen Feyzioğlu, şunları kaydetti: "Öyle sanıyorum ki Filistin'den gelen değerli meslektaşlarımız bunu burada yaşayarak görmüşlerdir. Biz de meslektaşlarımızın yeri geldiğinde hayatlarını ortaya koyarak gösterdikleri duruşun arkasındayız. Türkiye'nin Filistin için gösterdiği duruşu çıkarsızdır, kendi menfaatini gözeterek gösterdiği bir duruş değildir. Meslektaşlarımızdan da istirhamımız, Türkiye'ye yönelik haksız saldırılarda kamuoylarını doğru bilgilendirmeleridir." Filistin Barosuna mensup avukatlar, Ankara'da Kamu Denetçiliği Kurumu, Yargıtay Başkanlığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığına da ziyarette bulundu.
Yargıtay - 13.09.2021
Lafarge skandalı Batı'nın terörle mücadelede ikiyüzlülüğünü ortaya koydu
Terörün finansmanı meselesi Fransa'da Yargıtay'ın Fransız çimento devi Lafarge şirketi hakkında verilen "insanlığa karşı suça ortak olma" suçlamasını iptal eden kararı ile bir kez daha gündeme geldi.
Yargıtay - 12.09.2021
DESTİCİ: HEM TÜRK MİLLETİNDEN HEM DE FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN MANEVİ ŞAHSİYETİNDEN BİR ÖZÜR BEKLİYORUZ
'BÖYLE BENZETME OLMAZ' İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesi ile ilgili Destici, şunları söyledi: "Anadolu'da 'teşbihte hata olmaz' derler. Burada hata olmuştur. Böyle teşbih, böyle benzetme olmaz, büyük bir yanlış, hatadır. Bugüne kadar bu hatadan döndüğüne dair ağzından bir kelam duyulmamıştır. Bunu bizim Müslüman Türk milletinin kabul etmesi mümkün değildir. Kimi kime benzetiyorsunuz? Bir tarafta cihan sultanı, bir tarafta 'zulüm 1453'te başladı' diyenlerin, PKK'nın, onun siyasi uzantısı olan HDP'nin, TİKKO'nun, DHKP-C'nin 10 Aralık harekatının, LGBT'lilerin desteğiyle seçilmiş bir belediye başkanıyla cihan sultanı, İstanbul fatihi Fatih Sultan Mehmet Hanı benzetmek olsa olsa büyük densizlik olur. Bu hanımefendi yarın da kalkar İzmir Belediye Başkanı'nı, İzmir'de Yunan'ı denize döken Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya benzetirse ne diyeceksiniz? Onun için bu tür birisini öveceğim derken kaş yapacağım derken göz çıkarmayacaksınız. Bizim büyüklerimize, bizim saygı gösterdiklerimize toplumun tamamı sadece Müslüman Türk milletinin değil, cihanın saydığı çağ kapatıp çağ açmış bir sultan dünyaya kaç kere gelir. Biz bunu doğru bulmuyoruz ve hala bir düzeltme, hem Türk milletinden hem de Fatih Sultan Mehmet Han'ın manevi şahsiyetinden bir özür bekliyoruz." 'DUADAN RAHATSIZ OLUYORLAR' Yargıtay binasının açılışında dua edilmesi ve sonrasında yaşanan tartışmalara değinen Destici, "Yargıtay yeni hizmet binası açıldı.
Yargıtay - 12.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Mısır'da Yargıtay, darbeyle görevinden edilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen 40 yıl hapis cezasını müebbete çevirdi.
Yargıtay - 12.09.2021
Araca dizel yerine benzin kondu, olanlar oldu
Yakıt almak için gittiği akaryakıt istasyonunda pompa görevlisinin araca dizel yerine benzin koymasıyla hayatının şokunu yaşayan sürücü, soluğu mahkemede aldı. Yıllar süren davada son sözü söyleyen Yargıtay, yanlışlıkla araca dizel yerine benzin konulması yüzünden doğacak zarardan bayi ile sağlayıcı şirketin müteselsilen sorumlu olduğuna hükmetti.
Yargıtay - 12.09.2021
Çanakkale'de eşini kızının önünde katleden kocaya ağırlaştırılmış müebbet cezası
'Eşe karşı nitelikli insan öldürme' Mahkeme heyeti sanık ve tanıkları dinledikten sonra Aydın Kökoğlu'nun 'eşe karşı nitelikli insan öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Kökoğlu için verilen ağırlaştırılmış müebbet, Yargıtay yolu açık olmak üzere Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi tarafından onandı.
Yargıtay - 11.09.2021
Son dakika haberi: Cinsel istismara göz yumdu, hapis cezası aldı
Son dakika haberler... Bir cinsel istismar davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay Ceza Genel Kurulu, cinsel istismara göz yumanların da cezalandırılması gerektiğine hükmetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yargıtay Haberleri | Yargıtay Haber - Haberler - Yargıtay haberleri, son dakika yargıtay haber ve gelişmeleri burada. ADALET BAKANI GÜL'ÜN KATILIMIYLA CEZA HUKUKU BİLİM KOMİSYONU TOPLANDI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 07:23:59. #1.13#

title