Yargıtay Haberleri

Yargıtay haber, Yargıtay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargıtay - Bugün
Son dakika haber... İstinaf, Arınç'ın damadına 'FETÖ'den beraat' kararını hukuka uygun buldu
İSTİNAF, KARARI ONADI Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sanığın cezalandırılması talebiyle, Yeter'in avukatı Selçuk Nuray da delil yetersizliğinden değil, müvekkilinin tüm suçlamalardan suçsuz bulunması yönüyle beraat kararını istinaf etti. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 22'nci Ceza Dairesi, dosya üzerindeki incelemesini tamamladı. Ceza Dairesi, "Yapılan yargılamaya, dosya ve duruşma tutanakları içeriğine, tartışılan delillere, mahkemenin kovuşturma sonucunda oluşan inanç ve takdirine, hukuka uygun, yasal ve yeterli olarak açıklanan gerekçeye göre, verilen hükümde bir isabetsizlik bulunmadığından, Cumhuriyet Savcısı ve sanık avukatının istinaf talepleri yerinde görülmemiştir" diyerek, kararı hukuka uygun buldu. Ceza Dairesi, kararın Yargıtay yönünden temyiz yolunun açık olduğunu da belirtti.
Yargıtay - Bugün
Birleştirilen Gezi ile Çarşı davasının duruşması başladı
Gezi Parkı eylemlerine ilişkin beraat kararının bozulmasının ardından Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 17 sanıklı dava, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlanmıştı. Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanık hakkında verilen beraat kararları ise Yargıtay tarafından bozulmuştu.
Yargıtay - Bugün
27 Mayıs askeri darbesinin mağdurlarına manevi tazminat ödenecek
"Manevi tazminat kararı verildi" Komisyonun ele aldığı kriterler neticesinde 1960 darbesi mağdurlarına manevi tazminat ödenmesi yönünde karar verildiğini söyleyen Birkan, "Yaptığımız araştırmalar neticesinde haksız gözaltı, hukuka aykırı tutuklama, uzun tutukluluk, yaşam hakkı ihlali ve kötü muameleye ilişkin AİHM, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay'ın manevi tazminat uygulamaları incelenmiş, keza zarar görenlerin haksız olarak hürriyetinden mahrum bırakıldıkları süre, sosyal ve ekonomik durumları, çektikleri ıstırap, elem ile olayın oluşu ve nitelikleri itibarıyla uğradıkları manevi zararın etkileri gözetilerek manevi tazminatlar belirlenmiştir.
Yargıtay - Dün
Son Dakika | 15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin 52 sanıklı dava
Son dakika haberler... Beşiktaş taraftar grubu Çarşı üyeleri, Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala ve firariler eski CIA danışmanı Henri Barkey ile Can Dündar'ın da aralarında bulunduğu 52 sanığın, "15 Temmuz darbe girişimi" ve "Gezi Parkı olayları"na ilişkin iddialar kapsamında yargılanmalarına...
Yargıtay - 25.11.2021
Son dakika... Mısır'da "Ensar Beyt el-Makdis" davasında 22 sanığın idam cezası onandı
Mısır merkezli "Mısır el-Yevm" gazetesinde yer alan haberde, Yargıtay'ın "eski İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim'e yönelik suikast girişiminin yanı sıra polis mensuplarını ve güvenlik merkezlerini hedef alan çok sayıda silahlı ve bombalı saldırının failleri" olmakla suçlanan 22 sanık hakkında verilen idam cezasına ilişkin kararını açıkladığı belirtildi.
Yargıtay - 25.11.2021
Son dakika... MHP'li Bulut: "AYM'nin HDP'nin kapatılmasına karar vereceğine inanıyorum"
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında söz alan MHP'li Bulut, HDP'nin kapatılma davasında yargı sürecini değerlendirdi. Bulut, MHP'nin yargı sürecini etkilediği yönündeki iddialar reddederek "İmralı'nın referansıyla yol göstermesi ile kurulmuş bir siyasi partinin şu an yine Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmiş ama cezaevinde bulunan sözde lider kadrosundaki Selahattin Demirtaş'ın Abdullah Öcalan'a atfen "Apo'nun heykellerini Türkiye'nin dört bir yanına dikeceğini" iddia etmesi gerçeği karşısında yine HDP'nin birçok mensubunun değişik kademelerde ki yöneticisinin Türkiye'nin değişik mahkemelerinde değişik savcılıklarında terör örgütü irtibatı nedeniyle soruşturma ve kovuşturma, hatta hüküm altında olduğu gerçeği ile karşı karşıya olduğumuz ortamda MHP'nin HDP'nin kapatılması için kamuoyu oluşturmaktan en ufak bir pişmanlığı, nedameti söz konusu zinhar değildir. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi'nin bu kamuoyunu oluştururken kamuoyuna bu çağrıyı yaparken aynı zamanda yargı organlarına etkilediğine ilişkin iddiaların her birisini sahiplerine tek tek iade ediyoruz Bizler bu eylemlerin her birisi ile ilgili yargı sürecinin başlaması için Ankara Cumhuriyet savcılığına, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na doğrudur gerekli başvuruları yaptık ancak Milliyetçi Hareket Partisi'nin yargısal sürecinin işleyişi ile ilgili en ufak bir etkisi ve dahili yoktur.
Yargıtay - 24.11.2021
Yargıtay Başkanı Akarca, Özbekistan Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Başkanı Abdusalomov ve Beraberindeki Heyetle Görüştü
Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, ülkemizde ziyaret gerçekleştiren Özbekistan Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi Başkanı Mirza-Ulugbek Abdusalomov ve beraberindeki heyetle makamında görüştü.
Yargıtay - 24.11.2021
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (2)
İhalenin feshine ilişkin değişiklikler, ilgili maddenin yürürlüğe girdiği tarihte ilk derece mahkemeleri ve bölge adliye mahkemeleriyle Yargıtayda görülmekte olan ihalenin feshi talepleri hakkında uygulanmayacak.
Yargıtay - 24.11.2021
Adalet Bakanlığının 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AİHM kararlarının çok gündeme geldiğine dikkati çeken Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: "Elbette ki hukuk, mevcut meri hukukumuz, yerel mahkemeler, Anayasa Mahkememiz, Yargıtay, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, bunlar bir bütünlük arz eder.
Yargıtay - 24.11.2021
Son dakika haberleri: Adalet Bakanlığının 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Komisyonda, Adalet Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ile Danıştayın bütçeleri ele alınacak.
Yargıtay - 24.11.2021
Yargıtay, Ceren Özdemir'in katili Özgür Arduç'un cezasını onadı
Ordu'da, üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i (20) evinin önünde bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç'a (36) 'Canavarca hisle kasten öldürme' suçundan verilen 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, Yargıtay 1. Ceza Dairesi'nce onandı.
Yargıtay - 23.11.2021
İtalya'da Kercher cinayetinde hüküm giyen tek kişi cezasını tamamlayarak serbest bırakıldı
Dava boyunca tutuklu yargılanan Knox, 2009'da 26 yıl, Sollecito ise 25 yıl hapis cezasına çarptırılmış ancak her ikisi de 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra Ekim 2011'de temyiz mahkemesinin kararı bozmasıyla tahliye edilmişti. Maktulün ailesinin bu karara itirazı sonucu dava Yargıtay'a gitmişti.
Yargıtay - 23.11.2021
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda (2)
İhalenin feshine ilişkin değişiklikler, ilgili maddenin yürürlüğe girdiği tarihte ilk derece mahkemeleri ve bölge adliye mahkemeleriyle Yargıtay'da görülmekte olan ihalenin feshi talepleri hakkında uygulanmayacak ancak ihale bedelinin yüzde 10'una kadar para cezasına mahkumiyete ilişkin hüküm görülmekte olan ihalenin feshi talepleri hakkında da uygulanacak.
Yargıtay - 23.11.2021
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda (1)
İcranın geri bırakılması kararında yerel mahkemeye yetki Uygulamada yaşanan sorunların giderilmesi ve hak kayıplarının önlenmesi amacıyla yapılan değişiklikle, icranın geri bırakılması kararını verme yetkisi, kanun yolu aşamasına göre bölge adliye mahkemesi veya Yargıtay'dan alınarak takibin yapıldığı yer icra mahkemesinde olacak.
Yargıtay - 23.11.2021
Bursa'da anne babasını murçla yaralayan sanığa 25 yıl hapis cezası verildi
"Kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan 25 yıl hapse mahkum edilen genç hakkında verilen karar, akli dengesinin yerinde olup olmadığı yönünde alınan raporların çelişkili olduğu, ayrıca davada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının bulunmadığı gerekçesiyle bozulmuştu. Sanık 2019 yılında yeniden 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Bilgit, Yargıtay'ın, Adli Tıp Kurumundan sanığın akıl sağlığına ilişkin yeniden rapor alınmasına yönelik bozma kararının ardından yeniden yargılanmaya başlamıştı.
Yargıtay - 23.11.2021
Yargıtay, Ceren Özdemir cinayetinin failine verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı
Ordu'da, üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç'a verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, Yargıtay 1. Ceza Dairesince onaylandı.
Yargıtay - 23.11.2021
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yargıtay Haberleri | Yargıtay Haber - Haberler - Yargıtay haberleri, son dakika yargıtay haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... İstinaf, Arınç'ın damadına 'FETÖ'den beraat' kararını hukuka uygun buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 23:27:35. #1.16#

title