Yargıtay Haberleri

Yargıtay haber, Yargıtay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargıtay - 26.10.2020
Suriyeli kadının yüzüğünü gasbetmeye çalışan sanığa, 4 yıl 7 ay hapis
Duruşmada önceki ifadelerini tekrar ettiğini ve pişman olduğunu söyleyen Merdan Ç., beraatini istedi.Mahkeme heyeti, Merdan Ç.'yi, 'yağmaya teşebbüs' suçundan 4 yıl 7 ay hapis cezasına  çarptırdı. Heyet, Yargıtay süreci ile cezaevinde kaldığı süreyi dikkate alarak, sanığı tahliye etti.
Yargıtay - 26.10.2020
Son dakika gündem: Yazar Erikli cinayeti davasında ağırlaştırılmış müebbet
Son dakika haberler: "Meleklerle Yaşamak" adlı kitabın yazarı ve yaşam koçu Beki İkala Erikli'yi öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık Sinem Koç'un aldığı cezanın Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden görülen davada, sanık Koç ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1963- Askeri Yargıtay, Talat Aydemir, Fethi Gürcan, Osman Deniz ve Erol Dinçer'in idamını onayladı.
Yargıtay - 25.10.2020
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren emsal karar
Yargıtay, hizmet sektöründe çalışan milyonlarca işçiyi yakından ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı.
Yargıtay - 24.10.2020
Son dakika haberleri... Yargıtay'dan 'manifesto' niteliğinde cinsel taciz kararı
Bir son dakika haberine göre Çalışan yüz binlerce kadını yakından ilgilendiren bir karara imza atan Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, cinsel tacizin, muhatabının kişilik haklarına ve çalışma özgürlüğüne saldırı niteliğinde olduğuna hükmetti.
Yargıtay - 23.10.2020
TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Bu kararının Anayasa Komisyonunun raporunda da yer aldığının altını çizen Şentop "Yani 26. dönemin dokunulmazlığı ayrı bir dokunulmazlıktır, seçim olduktan sonra yeni bir dönem başladığında 27. dönemin dokunulmazlığı ayrı bir dokunulmazlıktır. Başka bir ifadeyle yeni bir seçim yeni bir dokunulmazlık kazandırır. Bu Anayasa Komisyonunun raporunda da var. Benim görüşüm bu şekildeydi. Yani Yargıtay kararını verdikten sonra görüşümü açıklamış değilim, ondan önce görüşümü zaten açıklamıştım.
Yargıtay - 22.10.2020
Eski Korgeneral Metin İyidil ve 2 sanığın yargılanmasına yeniden başlandı
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine yönelik görülen davada aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı eski Korgeneral Metin İyidil'in de...
Yargıtay - 22.10.2020
Eski korgeneral İyidil ve 2 eski generalin yeniden yargılanmasına başlandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve EDOK Okullar Komutanı eski korgeneral Abdullah Barutcu'nun, haklarındaki hükümlerin Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına başlandı.
Yargıtay - 22.10.2020
Yargıtay - 22.10.2020
Karadağ Yüksek Mahkemesi Başkanı Medenica'dan Türkiye Adalet Akademisine ziyaret
Ziyarete Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım ile Yargıtay heyeti de eşlik etti.
Yargıtay - 22.10.2020
Tabelaya ateş ederken, arkadaşını vuran sanığa 7,5 yıl hapis
KAYSERİ'de, havalı tüfekle sokak tabelasına ateş ederken, arkasından geçen arkadaşı H.K.'yi (27) vurarak, yaraladığı iddiasıyla tutuklu yargılanan Sinan G. (28), 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sinan G.'nin cezaevinde kaldığı süre ile Yargıtay süreci de göz önünde bulundurularak, tahliyesine hükmedildi.
Yargıtay - 22.10.2020
Son dakika haberleri | FETÖ sanığı ihraç polise 6 yıl 3 ay hapis
Son dakika haberi... KAYSERİ'de FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen ve örgüt tarafından 'Gassalın elindeki meyyit' olarak fişlendiği ortaya çıkan eski polis Mehmet K., tutuksuz yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay - 22.10.2020
"Devremülk mağdurları için cayma süresi 1 yıla kadar uzayabiliyor"
"DEVREMÜLK MAĞDURLARI 14 GÜN IÇINDE SÖZLEŞMEDEN CAYABİLİR" Devremülk satıcılarının, müşterilere ücretsiz yemek, konaklama ve gezi gibi imkanlar sunup ardından agresif satış yöntemleri ile emrivaki bir şekilde devremülk sattıklarını belirten Av. Mustafa Mıhcı satıştan itibaren 14 gün içerisinde alıcıların herhangi bir ceza bedeli ödemeksizin ve herhangi bir sebep göstermeksizin bu sözleşmeden cayabileceğini açıkladı: "Bu iptal işlemi usulüne uygun yapılmazsa geçersiz olur. Bununla birlikte bu 14 günlük süre içerisinde yapılan bütün ödemelerin iade edilmesi de zorunludur. Bu koruma hükümlerinin genel olarak devremülk şirketlerinin agresif satış yöntemlerinden kaynaklanıyor. Devremülk alan kişiler eve döndükten sonra bundan pişman olarak iptal etmek istiyor. Bu hükümler sayesinde devremülk alımından vazgeçmek isteyen kişi 14 gün içinde sözleşmeden cayarak gerekli iptal ve iadeleri sağlayabilir."  "14 GÜN GEÇMİŞ OLSA BİLE BAZI HALLERDE SÖZLEŞMEDEN DÖNÜLEBİLİR" Özellikle 14 günlük cayma süresinin geçirilmemesi gerektiğini söyleyen Av. Mustafa Mıhcı sözlerine şunları ekledi: "Süre geçirilmiş olsa bile kişinin bazı hakları vardır. Örneğin devremülk alan kişiye cayma hakkı, gereği gibi bildirilmemişse bu süre 14 günden sonra 1 yıl uzayacaktır. Bunun haricinde devremülk şirketi devremülkle ilgili taahhütlerini yerine getirmemişse, örneğin inşaatı süresinde tamamlamamış, vaadettiği sosyal tesisleri gerektiği gibi yapmamışsa, gene bu 1 yıllık süreden sonra da somut olayın şartlarına göre sözleşmeden dönmek ve ödenen bedelin iadesini almak mümkündür. Bunlar tamamen somut olaydaki ihlallere bağlıdır. Ayrıca Yargıtay'ın bu konuda verdiği kararlarda çeşitli imkanlar da yer alıyor.
Yargıtay - 22.10.2020
Son Dakika | Yunanistan'a kaçarken yakalanan FETÖ'cü hakim-savcı çiftinin yalanı tutmadı
Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan çift hakkında yurt dışına çıkış yasağıyla mevcut hallerinin devamına karar verdi. FETÖ üyeliğinden hükümlü çiftin karara bağlanan dosyası, Adana Bölge Adliye Mahkemesi 2. Dairesince "hukuka uygun" bulunarak Yargıtay'a gönderildi.
Yargıtay - 21.10.2020
Can Dündar'ın mal varlıklarına el koyma kararına itiraz reddedildi
Dündar ve Gül'ün, "devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklama" suçlarından verilen hapis cezası kararlarının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yargılanmalarına yeniden başlanmıştı.
Yargıtay - 21.10.2020
(Can Dündar'ın itirazına ret
MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara Cumhuriyet Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde yer verdiği gerekçesiyle çarptırıldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası Yargıtay'ca bozulan Can Dündar'ın kaçak sayılmasına ve mal varlıklarına el...
Yargıtay - 21.10.2020
Yargıtay - 21.10.2020
Son dakika haber! Adalet Bakanı Gül, Karadağ Yüksek Mahkeme Başkanı ve üyelerini kabul etti
Görüşmeye Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic, Karadağ Yüksek Mahkeme üyeleri de katıldı.
Yargıtay - 21.10.2020
Bursa'daki "yol vermeme cinayeti"nin sanığı yeniden yargılanıyor
Bursa'da, trafikte "yol vermeme" meselesi yüzünden tartıştığı genci bıçakla öldüren sanığa yerel mahkemenin verdiği 18 yıl hapis cezası kararının Yargıtay tarafından bozulmasının ardından davanın yeniden görülmesine başlandı.
Yargıtay - 21.10.2020
Bursa'da ölümlü kaza sanığının cezası üçüncü yargılamada 12 yıla düşürüldü
Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, alkol aldıktan sonra kullandığı otomobille 2 kişinin ölümüne, 2 kişinin yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle 44 yıl hapse mahkum edilen sanığın cezası, hükmün ikinci kez Yargıtay tarafından bozulmasının ardından 12 yıla indirildi.
Yargıtay - 20.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Yeni Zekeriya Öz" İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Akın Gürlek'in "yeni Zekeriya Öz" olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "'Ne hakkı hukuku, nereden çıkardınız siz bunu?' diyor. 'Bütün kirli işleri bana gönderin, bütün haksız dosyaları bana gönderin, hiç meraklanmayın, sadece bana bir göz kırp, ben gereğini yaparım' diyor. Erzurum'da 10 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilirken bu beyefendi oradaydı. Barış Terkoğlu, bu dosyayla ilgili çok güzel bir yazı yazdı. Bu Akın Gürlek, böyle bir adamdır. Bundan adalet falan beklenmez. Adaleti katleden adam kim derseniz Akın Gürlek'tir. Bu kadar açık. Yeni Zekeriya Öz. 'Anayasa Mahkemesi, yasalar beni bağlamaz' diyor. 'Beni bağlayan tek otorite saraydır' diyor. 'Çünkü ben Anayasa'yı, yasaları, vicdanı, hukukun üstünlüğünü çoktan unuttum' diyor. 'Ahlakı, adaleti çoktan unuttum' diyor. 'Benim bir kıblem vardır, o da saraydır' diyor. 'Saraydan gelen talimatı yaparım' diyor. Yine bu kişi, aldığı bu kararla, 'milletvekili dokunulmazlığını asla tanımam' diyor. Anayasa Mahkemesi demiş ki yeniden seçime girdi, yeniden dokunulmazlık kazandı. Ama Akın Gürlek diyor ki, 'dokunulmazlık TBMM, Anayasa ben bunlara inanmam ve ben bunları takmam' diyor. TBMM Başkanı buna itiraz eder mi? 'Sen milletvekili haklarını nasıl istismar ediyorsun' diye bir demeç verir mi? Kendi milletvekilinin hakkını ve hukukunu savunamayan bir kişi asla TBMM Başkanlığı yapamaz. Usülen orada oturur. Kendisine başkan da denir ama o başkan sarayın başkanıdır, TBMM'nin başkanı değil. Bu parlamento çok başkan gördü ama bu kadar aciz bir başkanı hiç görmedi. O nedenle 'Saraydan talimat alır. Saraydan talimat alıyorsa bize bir şey yapamaz' diyor. Yine bu Akın Gürlek yani yeni Zekeriya Öz'ümüz diyor ki 'Hakimler Savcılar Kurulu da bana dokunamaz. Benim bütün kanunsuzluklarıma Hakimler Savcılar Kurulu gözlerini kapatır. Eğer gelirlerse üyeler, elimi uzatırım, hepsi sırayla elimi öperler, bana da acaba saraydan bir torpil bulabilir misin?' diye. Bu kadar ağır bir ifadeyi bu hukuksuzluğa karşı kullanmak benim görevimdir." Akın Gürlek'in bir beklenti içinde olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, önümüzdeki süreçte Yargıtay üyeliğine getirilebileceğini iddia etti.
Yargıtay - 20.10.2020
FETÖ sanığı üsteğmene 6 yıl 3 ay hapis
Kayseri'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Üsteğmen Ali Y., örgüte ait evlerde kaldığı iddiasıyla açığa alındı. Hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan Ali Y., tutuksuz yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Ali Y., etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemediğini belirtti. Ali Y., "Örgüt üyesi olmadığım için etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istemiyorum. Suçsuzum. Beraatımı istiyorum" dedi.Mahkeme heyeti Ali Y.'yi, 'Silahlı terör örgütü üyesi olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Heyet, Yargıtay süreci dikkate alınarak, sanığın tutuksuzluk halinin devamına karar verdi.
Yargıtay - 20.10.2020
Yargıtay, Gültan Kışanak'ın "örgüt propagandası"ndan beraatini bozdu
Yargıtay 16. Ceza Dairesi, eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'a, "terör örgütü propagandası yapma" suçundan verilen beraat kararını bozdu.
Yargıtay - 20.10.2020
HSK'nın 11 savcı ve hakim için ihraç kararı Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan HSK Genel Kurulu kararına göre; Konya Hakimi Zeki Yıldırım, Ankara Hakimi iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Şerife Şahin, Yargıtay Teknik Hakimi iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Göknur Tosun Kayacı, Kırıkkale Cumhuriyet Savıcısı Gökhan Düğer, Kocaeli Hakimi iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Mehmet Noyan, Nevşehir Cumhuriyet Savcısı iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Celal Akar, Tarsus Hakimi iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Bahar Gögüs, Bursa Vergi Mahkemesi Üyesi iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Merve Bozkurt, Kocaeli İdare Mahkemesi Üyesi iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Mücahit Fatih Albayrak, Emirdağ Hakimi iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Ejder Aksak ve Çal Cumhuriyet Savcısı iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Mehmet Kula'nın, çözümlenen ByLock içerikleri, savcılık soruşturmaları, örgütün mahrem imamlarına ait operasyonel hatlarla iletişimleri, ankesörlü örgütsel ardışık aramalar, HSK müfettişlerinin tespitleri ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlananların anlatımları kapsamında, FETÖ ile irtisaklı ve irtibatlı olduğu sabit görüldü.
Yargıtay - 19.10.2020
Son dakika: Yargıtay, Nazire Terzi'ye verilen 18 yıl hapis cezasını bozdu
Edinilen son dakika haberine göre Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen darbeci general Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi'ye, "Anayasa'yı ihlal suçuna yardım etmekten" verilen 18 yıl hapis cezasını bozdu.
Yargıtay - 19.10.2020
Yargıtay - 19.10.2020
Yargıtayın hukuk dairelerinde seçim
Yargıtay Büyük Genel Kurulunda, görev süreleri dolan 3, 5. ve 10. hukuk daireleri için seçim yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yargıtay Haberleri | Yargıtay Haber - Haberler - Yargıtay haberleri, son dakika yargıtay haber ve gelişmeleri burada. Suriyeli kadının yüzüğünü gasbetmeye çalışan sanığa, 4 yıl 7 ay hapis.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 18:40:32. #1.15#
title