Salih Müslim Haberleri

Salih Müslim haber, Salih Müslim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Salih Müslim 23.2.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Türkiye tarafından kırmızı bülten talebi ile aranan terör örgütü PYD/PKK'nın eski eş başkanı Salih Müslim'in, Çekya'nın başkenti Prag'da gözaltına alındığı bildirildi.
Salih Müslim 16.2.2020
Haftanın tarihine bakış
İddianamede, terör örgütü PKK elebaşları Zübeyir Aydar, Cemil Bayık, Murat Karayılan, Fehman Hüseyin ve Remzi Kartal ile PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin elebaşı Salih Müslim'in de aralarında bulunduğu 68 kişi hakkında 30'ar kez "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezası talep edildi.
Salih Müslim 9.10.2019
8 Ekim 2019 Haberleri
8 Ekim 2019 Manşet Haberleri.
Salih Müslim 16.12.2018
Akçakalelilerden Harekata Destek (2)
'TOPRAĞIMIZA DÖNMEK İSTİYORUZ' Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde açıklama yapan Arap Türkmen Birliği Başkan Yardımcısı Ömer Dede ve Velda Aşireti Lideri Muhammed Seyyid El Bursen, Türkiye'nin hazırlığını yaptığı harekatı desteklediklerini söyledi. İlçe merkezindeki Süleyman Şah Parkı'nda toplanan yaklaşık 50 kişi adına konuşan Arap Türkmen Birliği Başkan Yardımcısı Ömer Dede, bir an önce topraklarına dönmek istediklerini söyledi. Dede şöyle konuştu: "Bizi topraklarımızdan çıkardılar, namusumuza göz diktiler. Bizleri dışarı çıkardılar. Ben bunu Salih Müslim'e dedim, 'Senin demokrasin nereden geldi.
Salih Müslim 25.6.2018
Agit Seçim İzleme Heyeti İlk Raporunu Açıkladı
İsveç milletvekili Amin de Türk ordusu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bazı bakanların savaş ve soykırım suçu işlediği iddiasıyla bir süredir Türkiye karşıtı çalışmalar yürütüyor. Stockholm Uluslararası Savcılık makamına başvuran Amin, Erdoğan ve diğer Türk yetkililerin uluslararası mahkemelerde yargılanmasını istiyor. Amin, aynı amaçla İsveç parlamentosuna karar tasarısı sundu. Amin, İsveç basınında, örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'a Nobel Barış Ödülü verilmesini isteyen yazılar kaleme aldı. PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin sözde komutanlarını yanına alarak İsveç'te çeşitli siyasetçi ve yetkililer nezdinde lobi yapan Amin, örgütün elebaşlarından Salih Müslim'in İsveç meclisinde konuk edilmesini sağladı.
Salih Müslim 16.6.2018
BBP Genel Başkanı Destici'den Sükunet Çağrısı
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bütün siyasetçileri, bölücü terör örgütünü, sözcülerini ve siyasi uzantılarını meşrulaştıracak söz ve eylemlerden kaçınmaya çağırdı. Destici, "Bu kötülüğü Türk milletine oy için, çıkar için yapmaya hiç kimsenin hakkı yoktur" dedi.Destici, seçim sürecindeki provakatif saldırılar karşısında sükunet ve sabrın korunması uyasırısında da bulundu.Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'nde bugün bayramlaşma töreni yapıldı.Partinin genel başkanı Mustafa Destici, bayramlaşma sonrası yaptığı açıklamada, teröre karşı topyekün mücadelenin sonuç vermeye başladığını söyledi. Destici, "Hain PKK terör örgütünün ve onun her türlü uzantısının son çırpınışları olduğunu görüyoruz" dedi. Mustafa Destici şöyle konuştu: "Afrin'e nasıl ayyıldızlı al bayrağımız dikilmişse, en kısa zamanda Kandil'de de ay yıldızlı al bayrağımız dalgalanmaya başlayacak. Tabi bu konuda da bir olmamız lazım, yani hem duygularımız hem yüreğimiz bir olacak, hem davranışlarımız hem de sözlerimiz bir olacak. Bütün siyasetçilerimiz, Cumhurbaşkanı adayları, parti genel başkanları, milletvekili adayları PKK'yı ya da onun sözcülerini, siyasi uzantılarını meşrulaştıracak, onları cesaretlendirecek söz ve eylemlerden geri durmalıdırlar. PKK neyse HDP odur, HDP neyse DBP odur. PKK neyse YPG, PYD odur. Abdullah Öcalan neyse Selahattin Demirtaş odur. Salih Müslim neyse Pervin Buldan odur.
Salih Müslim 12.6.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eskişehir Mitingi
Destici, şehitleri de rahmetle anarak, şunları kaydetti: "Nasıl ki Fırat Kalkanı Harekatı, Afrin operasyonu, İdlib operasyonu başarıyla yapılmışsa Kandil ve Sincar operasyonu da başarıyla yapılacak. Afrin operasyonuna karşı çıkanlar, Selahattin Demirtaş'ın önünde kuyruğa girenler ne derse desin Mehmetçiğimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz muzaffer olacaktır. Şunu herkes bilsin, Abdullah Öcalan neyse Demirtaş odur. Buldan neyse Salih Müslim odur.
Salih Müslim 4.6.2018
Kürtler Erdoğan'ı Desteklemelidir"
Terör örgütü PYD/PKK elebaşlarından Salih Müslim'in ağabeyi Prof. Dr. Mustafa Müslim, "Erdoğan, Müslüman ve mümin bir insandır.
Salih Müslim 7.5.2018
Dha Yurt Bülteni- 19
'ÜÇLÜ TOPLANTI YAPTILAR' Brunson'un, bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin eş başkanlığını yapan Salih Müslim'in kardeşi Enver Müslim'le Suruç Kaymakamı'nın gizli bir şekilde görüştüğünü de ileri süren Daloğlu, "Müslim, örgüt içerisinde herkese söz geçiren biriydi.
Salih Müslim 7.5.2018
ABD'li Papaz Brunson Yargılanıyor
"Brunson, (bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin eş başkanlığını 2010-2017 yıllarında yapan Salih Müslim'in kardeşi) Enver Müslim ve Suruç Kaymakamı gizli bir şekilde görüştü.
Salih Müslim 7.5.2018
Trump'ın Serbest Bırakılmasını İstediği ABD'li Rahibin Yargılanmasına Devam (4)
'ÜÇLÜ TOPLANTI YAPTILAR' Brunson'un, bölücü terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin eş başkanlığını yapan Salih Müslim'in kardeşi Enver Müslim'le Suruç Kaymakamı'nın gizli bir şekilde görüştüğünü de ileri süren Daloğlu, "Müslim, örgüt içerisinde herkese söz geçiren biriydi.
Salih Müslim 28.4.2018
Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Robert Dölger, Dışişleri Bakanlığı'na Çağrıldı.
IHAAW105408-SIY/28-04-2018 - Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Robert Dölger, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Dölger'in, PYD/PKK'nın eski eş başkanı Salih Müslim'in Almanya'da örgütün bir etkinliğinde konuşma yapacağı bilgisi üzerine çağrıldığı öğrenildi.
Salih Müslim 26.4.2018
Akpm'de Yolsuzluk İddialarına Yönelik Rapor
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türk Heyeti Üyesi ve AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, yolsuzluk iddialarıyla Azerbaycan'ın aşırı yanlı bir şekilde hedefe konulduğunu söyleyerek, Avrupa Konseyi yönetiminin eski PYD eş başkanı Salih Müslim'in AKPM çatısı altında konuşma...
Salih Müslim 24.4.2018
Başbakan Yıldırım'dan Salih Müslim Açıklaması
Başbakan Binali Yıldırım, eski PYD eş başkanı Salih Müslim’in Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde (AKPM) konuşma yapmasına tepki gösterdi.
Salih Müslim 24.4.2018
Yıldırım-Rajoy Ortak Basın Toplantısı
"Avrupa Konseyi kendi işine baksa iyi olur" Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yıldırım, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Denetim Komisyonu'nun 24 Haziran'da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi hakkındaki açıklamalarına ilişkin bir soruya, şu yanıtı verdi: "Avrupa Konseyi Parlamentosu kendi işine baksa iyi olur. Seçimi onlar yapmayacak, Türkiye yapacak. Türkiye yüzlerce seçim yaptı. Gayet şeffaf, demokratik ve yüzde 85'in altına düşmeyen katılımla adeta demokrasi şöleni havasında seçim yaptı ama Avrupa Konseyi Parlamentosu bunu söyleyeceğine yüzlerce, binlerce insanın kanına girmiş bir terörist başını getirip orada konuşturmasın. Avrupa Konseyi Parlamentosu'na düşen Salih Müslim denen, katil olduğu tescil olmuş bir insanı getirip o parlamentoda konuşturmakla ne barışa hizmet eder, ne terörle mücadeleye hizmet eder, ne de Avrupa'nın değerlerine hizmet eder.
Salih Müslim 4.4.2018
İngiliz İşçi Partisi Heyeti Kamışlı'dan Sonra Kobani'yi Ziyaret Etti
Suriye'nin Kamışlı kentinde dün terör örgütü PYD/YPG yetkilileri ile bir araya gelen İngiliz İşçi Partisi heyetinin bugün de Kobani'ye geçerek burada da yine örgüt yetkilileri ile görüştükleri belirtildi. PYD'nin eski eş Başkanı Salih Müslim'in kardeşi Enver Müslim ile görüşen İngiliz heyetinin daha sonra Kobani'deki mezarlığı ziyaret ettiği ifade edildi.
Salih Müslim 25.3.2018
İsveç Uetd'den "Terörle Mücadelede Kadın" Konferansı
Zeytin Dalı Harekatı Zeytin Dalı Harekatı'nın Batı tarafından eleştirilmesine de tepki gösteren Orhan, Afrin'de Kürtler, Türkmenler ve Arapların da bulunduğuna dikkati çekerek PYD ve PKK'nın bölgede tasfiye ettiği muhalif Kürt siyasetçileri hatırlattı. Terör örgütü PKK ve PYD'nin, Afrin, Menbiç, Cerablus, El Bab'ın bulunduğu coğrafyaya gitmeden önce bölgede Kürtlerin kurduğu parti, dernek ve oluşumlar bulunduğuna işaret eden Orhan şunları kaydetti: "O oluşumların tamamıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti görüştü. Onlarla birlikte, onların oluşturacağı savaş yanlısı olmayan, siyaset yanlısı olan her türlü oluşumla birlikte olacağını ifade etti. Salih Müslim o dönemde İstanbul'a geldi.
Salih Müslim 23.3.2018
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy'un Bilgilendirme Toplantısı
Terör örgütü PYD/PKK elebaşlarından Salih Müslim ile ilgili Türkiye'nin attığı ve atacağı adımların sorulması üzerine Aksoy, Türkiye'nin Salih Müslim'i yakından izlediğini ve iade talebinin zamanında AB ülkelerine de iletildiğini hatırlattı.
Salih Müslim 9.3.2018
Pyd Eski Eşbaşkanı Salih Müslim'in Bir Sonraki Durağı Danimarka Oldu
Türkiye’nin hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkardığı terör örgütü PYD’nin eski eşbaşkanı Salih Müslim’in Danimarka’ya gideceği açıklandı.
Salih Müslim: 8 Mart 2018 HaberleriSalih Müslim 9.3.2018
Şu an buradasınız: Salih Müslim Haberleri | Salih Müslim Kimdir - Haberler - Salih Müslim haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Salih Müslim kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 14:05:02. #1.14#
title