Prens Selman Haberleri

Prens Selman haber, Prens Selman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Prens Selman - 23.11.2020
Netanyahu-Selman görüşmesinde İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ele alındı
Görüşmeyle ilgili bilgi sahibi Suudi bir danışman, Wall Street Journal gazetesine yaptığı açıklamada, Netanyahu'nun İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen ile dün akşam Suudi Arabistan'ın Neom kentinde Prens Selman ile İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi ve İran başta olmak üzere birçok meseleyi ele aldıklarını söyledi.
Prens Selman - 13.11.2020
Suudi Arabistan'ın 2020 bütçe tahminlerinde petrol gelirlerinin payı yüzde 20 düştü
Suudi Arabistan haber ajansı SPA'ya göre, Veliaht Prens Selman, yaptığı açıklamada, geçen yıl yapılan 2020 yılı bütçe tahminlerinde ülkenin gelirlerinin 833 milyar riyal olarak belirlendiğini, bunun da 513 milyar riyalini (137 milyar dolar) petrol gelirlerinin oluşturduğunu belirtti.
Prens Selman - 11.11.2020
Bahreyn'de Veliaht Prens Selman başbakan olarak atandı
Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, Veliaht Prens Selman bin Hamad bin İsa Al Halife'yi başbakan olarak atadı.
Prens Selman - 11.11.2020
Arap ülkelerinden FKÖ Genel Sekreteri Ureykat için taziye mesajları
Kuveyt Emiri Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ve Veliaht Prens Meşal el-Ahmed, Umman Sultanı Heysem bin Tarık, Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife ve Veliaht Prens Selman bin Hamed, Libya Başbakanı Fayis es-Serrac, Abbas'a taziye telgrafı gönderdi.
Prens Selman - 18.9.2020
WSJ: Suudi Kral ve Veliaht Prens Selman, İsrail'le normalleşme konusunda ayrışıyor
Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'den sonra ülkesinin de İsrail ile "normalleşme" anlaşması imzalamasını istediği ancak babası Kral Selman bin Abdulaziz'in buna karşı çıktığı iddia edildi.
Prens Selman - 11.9.2020
Trump, Kaşıkçı cinayetinde Suudi Veliaht Prensi ABD Kongresinin incelemesinden korumuş
Woodward'ın gelecek hafta salı günü çıkacak "Öfke" başlıklı kitabının bir kopyasına ulaşan Business Insider'ın haberine göre, Trump, Veliaht Prens Selman'ı Kaşıkçı cinayetine ilişkin Kongre incelemesinden kurtardı.
Prens Selman - 2.9.2020
1 Eylül 2020 Haberleri
1 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Prens Selman - 6.7.2020
Suudi Arabistan, Kanada'ya sığınan eski istihbarat görevlisinin iadesini istiyor
Muhammed bin Selman'dan korktuğu için ABD'den Kanada'ya geçmiş Gazeteye konuşan kaynaklar, Kanada'ya gelmeden önce Harvard Üniversitesinde ders veren Aljabri'nin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın korkusundan Toronto'ya taşınmaya karar verdiğini belirterek, "çünkü ABD Başkanı Donald Trump ve damadı Jared Kushner, Veliaht Prens Selman'a çok yakınlar ve Aljabri'nin güvenliğini garanti etmemiş olabilirler" değerlendirmesinde bulundu.
Prens Selman - 17.6.2020
Saudi Aramco, SABIC hisselerinin yüzde 70'ini satın aldı
Prens Selman'ın 2030 vizyonunun başarısının beklenenin altında kaldığı süreçte, SABIC hisselerinin Saudi Aramco'ya devredilmesi Kamu Yatırım Fonu için önemli bir nakit girdisi elde etme aracı olarak görülüyor.
Prens Selman - 4.6.2020
Suudi Arabistan eski istihbarat yetkilisinin oğlu Halid: "Kardeşlerim Veliaht Prens Selman'ın...
Suudi Arabistan istihbarat teşkilatının eski üst düzey yetkilisi Said Elcabri'nin (61) oğlu Halid, kardeşleri Ömer ve Sarah'ın Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın emriyle kaçırıldığını iddia etti.
Prens Selman - 12.5.2020
11 Mayıs 2020 Haberleri
11 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Prens Selman - 16.4.2020
15 Nisan 2020 Haberleri
15 Nisan 2020 Manşet Haberleri.
Prens Selman - 15.4.2020
14 Nisan 2020 Haberleri
14 Nisan 2020 Manşet Haberleri.
Prens Selman - 25.3.2020
Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin 20 şüpheli hakkında iddianame
Veliaht Prens Selman'ın danışmanı şüpheliler arasında İddianamede, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi eyleminin gerçekleştirmek üzere görevlendirme yapıp diğer şüphelilere talimat verdiği iddia edilen eski Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Bin Muhammed El Asırı ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın danışmanı Saud Al Kahtani'nin 'Tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmeye azmettirme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılması talep edildi.
Prens Selman - 7.3.2020
Suudi Kraliyet ailesinin üç üst düzey ismi tutuklandı
Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın emriyle kraliyet ailesinin en kıdemli üyelerinden kardeşi Prens Ahmed bin Abdülaziz, eski Veliaht Prens Muhammed bin Nayif ve kardeşi Navaf bin Nayif hiçbir neden belirtilmeden tutuklandı. New York Times'ta yer alan habere göre, Selman'ın kardeşi Prens Ahmed bin Abdülaziz, Veliaht Prens Selman'ın tahta çıkmasını istemeyenler için bir umut olarak görülüyordu.
Prens Selman - 22.1.2020
BM uzmanları, "Prens bin Selman'ın karıştığı hack olayının" derhal soruşturulmasını istedi
BM Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard ile BM İfade Özgürlüğü Özel Raportörü David Kaye'nin ortak açıklamasında, edindikleri bilgilerin Prens Selman'ın, Washington Post'un Suudi Arabistan'a ilişkin haberlerini susturmak ya da en azından etkilemek amacıyla Jeffery Bezos'un izlenmesinde dahli olabileceğini gösterdiği belirtildi.
Prens Selman - 16.12.2019
Bahreyn, Pakistan'da sağlık bilimleri üniversitesi kuracak
Kral Hamed Bin İsa tarafından kabul edilen Han, ardından Veliaht Prens Selman bin Hamad Al Halifa ile görüştü.
Prens Selman - 11.11.2019
Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı'ndan Umman'a sürpriz ziyaret
Umman Savunma Bakanlığı resmi sosyal medya hesabı Twitter'dan yapılan paylaşımda, Umman Savunma Bakanı Bedr el-Bursaidi ile Suudi Arabistan Savunma Bakanı Yardımcısı Prens Selman'ın başkent Maskat'ta bir araya geldiği belirtildi.
Prens Selman - 15.10.2019
İmran Han, İran'la ara buluculuk için Suudi Arabistan'a gidiyor
Han, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle yaptığı basın toplantısında ise Pakistan'ın bölgede bir savaş istemediğini vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulunmuştu: "İki ülke arasında savaş olmamalıdır çünkü bu iki ülke arasındaki ihtilaflar, bölgeye de etki etmekte ve yoksulluğun artmasına neden olmaktadır. Pakistan ve gelişmekte olan ülkeler, İran ve Suudi Arabistan arasında hiçbir savaşın meydana gelmemesi gerektiği görüşünde çünkü savaş, üçüncü ülkelerin menfaatine olacaktır." Han, Prens Selman'la da görüşmüştü Suudi Arabistan'ın, petrol rafinerisine eylülde düzenlenen saldırıdan İran'ı sorumlu tutması üzerine tırmanan gerilimin ardından Amerikan The New York Times gazetesinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın, Han'dan iki ülke arasında ara buluculuk istediğini yazmıştı.
Prens Selman - 14.10.2019
Rusya ve Suudi Arabistan enerjide iş birliğini artırıyor
Veliaht Prens Selman'la görüşmesinde Rusya ve Suudi Arabistan arasındaki ekonomik ilişkileri değerlendiren Putin, "Ticaretimiz büyüyor.
Prens Selman - 3.10.2019
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Londra'da protesto edildi
İngiltere'nin başkenti Londra'nın ünlü meydanı Trafalgar'da, Ulusal Portre Galerisi önünde toplanan bir grup eylemci, üzerinde Veliaht Prens Selman'ın yüzünün bulunduğu dev balonla protesto eylemi gerçekleştirdi.
Prens Selman - 3.10.2019
Suudi Arabistan'dan "üretim istikrara kavuştu" açıklaması
Saldırılara rağmen güvenilir bir petrol tedarikçisi olduklarını ispat ettiklerini savunan Prens Selman, "Başardığımız işi herkese göstermeye hazırız, herkesi tesislerimizi ziyaret etmeye davet ediyoruz.
Prens Selman - 3.10.2019
New York Times: "Cemal Kaşıkçı'ya hala adalet borcu var"
Makalede, Kaşıkçı'nın, cinayetin birinci yılında büyük destekle anıldığına vurgu yapılarak, Prens bin Selman'ın, Kaşıkçı'nın ölümüyle eleştirileri susturacağı yönündeki hesaplarının tutmadığına ve küresel öfkenin, Prens Selman'ın özenle geliştirilmiş reformcu imajını yıktığına dikkat çekildi.
Prens Selman - 2.10.2019
Cemal Kaşıkçı'nın katledilişinin 1. yılı
El Pais gazetesi "Bilinmeyenler, 1 yıl sonra halen Kaşıkçı cinayetini kuşatıyor" başlığıyla verdiği haberinde "Ceset nerede? Suçlu olarak kim yargılandı? Veliaht Prens Selman'ın bu olayla bağlantısı ne? Bu ve bunun gibi birçok soru halen cevapsız.
Prens Selman - 30.9.2019
Suudi Veliaht Prens: "İran'la savaşımız küresel ekonominin çöküşü olur"
Suudi Arabistan ve İran arasındaki savaşın küresel ekonominin çöküşü olacağını kaydeden Veliaht Prens Selman, "Bölge, dünya enerji arzının yaklaşık yüzde 30'unu, dünya ticaret koridorlarının yaklaşık yüzde 20'sini ve küresel GSYİH'nın yaklaşık yüzde 4'ünü oluşturuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Prens Selman Haberleri | Prens Selman Kimdir - Haberler - Prens Selman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Prens Selman kimdir, hayatı ve biyografisi. Netanyahu-Selman görüşmesinde İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin normalle
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 21:06:38. #1.14#
title