Haberi Paylaş

Suudi Arabistan, seyahat yasağından sonra Türk ürünlerine uyguladığı ambargoyu da kaldırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Veliaht Prens'in karşılıklı ziyaretleri sonrası Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkiler de normalleşmeye başladı. Suudi Arabistan, seyahat yasağından sonra 2018'den beri Türk ürünlerine uyguladığı ambargoyu da kaldırma kararı aldı.

Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerde yeni bir döneme giriliyor. 2018 yılında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da öldürülmesinin ardından gerilen ikili ilişkiler düzelmeye başladı.

Suudi Arabistan'da 2018'den beri uygulanan Türk ürünleri üzerindeki ambargolar kaldırdı. Kararla birlikte artık Türk ürünleri Arabistan pazarlarına girebilecek.

Normalleşmeye başlayan ilişkilerle birlikte iki ülke arasındaki seyahat yasağı da kaldırılmıştı. Prens Selman'ın Ankara ziyareti öncesinde Türkiye'ye yönelik uygulanan seyahat yasağının kaldırılmasını kararlaştırılmıştı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve ülkenin fiili yöneticisi konumundaki Muhammed bin Selman, 22 Haziran'da resmi ziyarette bulunmak üzere Ankara'ya gelmişti. Selman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşılanmış ve yapılan görüşmeler sonrası ortak bildiri yayımlanmıştı.

Suudi Arabistan, seyahat yasağından sonra Türk ürünlerine uyguladığı ambargoyu da kaldırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan da 28-29 Nisan'da Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud'un daveti üzerine Cidde'ye giderek çeşitli temaslarda bulunmuştu. Erdoğan, 10 Mayıs'ta Prens Muhammed Bin Selman ile yaptığı telefon görüşmesinde de ikili ilişkileri ve bölgesel konuları ele almıştı.

Suudi Arabistan, seyahat yasağından sonra Türk ürünlerine uyguladığı ambargoyu da kaldırdı

Suudi Arabistan Prens Selman Ankara Dünya Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

ismail bey :

Biz leblebi, antep fıstığı, mesir macunu verelim. Onlarda bize varille petrol versin...

Faruk Boz:

Doğru bir karar piyasalara da hemen etki etmiş galiba dolar avro altın bi tık düşmüş

Azizcan Mean:

ben geçmişe dönüp söylenen sözleri hatırlatmak istemiyorum aklı olan araştıran bilir bu her telden çalma olayları seçim yaklaşınca hep başlıyor hep aynı teraneler sıktınız artık son piyon hamleleri şah-mat ile bu milletin vatandaşın hakkı verilecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Son Dakika Haberleri

title