Nurten Saydan Haberleri

Nurten Saydan haber, Nurten Saydan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nurten Saydan - 18.01.2021
Eczacılardan ekonomik destekten yararlanma talebi
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, "Kovid-19'lu hastalarla en çok yüz yüze gelen meslek grubuyuz. Bu süreçte 45 meslektaşımız hayatını kaybetti.
Nurten Saydan - 11.01.2021
TEİS'ten "sahte uzman" uyarısı
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, fitoterapi, aromaterapi ve kozmetoloji benzeri konularda eğitimler için yasal bir düzenleme yapılmasını istedi.
Nurten Saydan - 31.12.2020
e-Nabız'da sırası gelen, grip aşısını eczaneden ücretsiz alabilecek
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, "Geçmiş yıllarda, isteyen herkes grip aşısı olabiliyordu, ancak şu an e-Nabız sisteminden onay alan hastalar, aile hekimlerine gidip elektronik reçetelerini alarak, eczanelerden aşılarını temin edebilecekler.
Nurten Saydan - 16.12.2020
Son dakika haberi: Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle son aylarda vitaminlere talebin oldukça arttığına dikkati çekti.
Nurten Saydan - 16.12.2020
TEİS'ten Kovid-19 sürecinde vitaminlerin bilinçsiz kullanılmaması uyarısı
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, doktor ve eczacı gözetimi olmadan kullanılan vitaminlerin ciddi sağlık problemlerine yol açabileceğini belirtti.
Nurten Saydan - 02.12.2020
TEİS'ten salgınla mücadelede bulaş riskinin azaltılması için "e-Reçete" önerisi
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Kovid-19 salgınıyla mücadelede bulaş riskinin azaltılması için hekimlerden kağıt yerine elektronik reçeteye geçmeleri önerisinde bulundu.
Nurten Saydan - 27.11.2020
TEİS, ilaç kullanım onaylarının elektronik ortama taşınmasından memnun
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, özellikle kanser ve genetik hastalıklarda sıklıkla kullanılan ilaçlar için gereken Sağlık Bakanlığı onay belgelerine eczacıların Medula sisteminden online olarak ulaşabilmesine imkan sağlayan düzenlemenin büyük bir imkan...
Nurten Saydan - 22.10.2020
TEİS'ten "grip aşı sırası gelmeden eczaneye gitmek bulaş riskini artırabilir" uyarısı
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, "Vatandaşlarımızın e-Nabız sistemi üzerinden grip aşısı alma hakkı olduğuna bakmadan eczanelerimize ve aile hekimliklerine gitmeleri aşı olmalarını sağlamayacağı gibi bulaş riskini de arttıracaktır.
Nurten Saydan - 13.10.2020
TEİS'ten "marketlerde 'eczanemsi' reyonlar" uyarısı
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, takviye edici gıdaların ilaç ve eczane süsü verilerek eczane dışında satışına yönelik girişimlerin önlenmesi için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna (TİTCK) yasal başvuruda bulunduklarını bildirdi.
Nurten Saydan - 08.10.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Öte yandan Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yaptığı açıklamada, Kovid-19 nedeniyle vatandaşların, eczanelere içerideki kişinin çıkmasını bekleyip girmeleri ve sosyal mesafeye uymaları gerektiği uyarısında bulundu.
Nurten Saydan - 08.10.2020
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Saydan'dan "sosyal mesafe" uyarısı Açıklaması
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşların, eczanelere içerideki kişinin çıkmasını bekleyip girmeleri ve sosyal mesafeye uymaları gerektiğini bildirdi.
Nurten Saydan - 03.09.2020
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Başkanı Saydan: "Zatürre aşıları kolay bulunabilmeli"
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, zatürre aşılarının kolay bulunabilir hale getirilmesi gerektiğini bildirdi.
Nurten Saydan - 21.07.2020
TEİS Genel Başkanı Saydan'dan, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a açık mektup Açıklaması
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a mektup göndererek, Medula provizyon sisteminde kronik hastalıklarda reçetesiz ilaç temini uygulamasının yaş ve hastalık kısıtlaması olmadan eczanelerce...
Nurten Saydan - 20.05.2020
Eczacılardan "maske yıkanıp tekrar kullanılamaz" uyarısı
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çerçevesinde kullanılan maskelerin yıkanıp tekrar kullanılmasının mümkün olmadığı uyarısında bulundu.
Nurten Saydan - 14.05.2020
TEİS Genel Başkanı Saydan'dan "Eczacılar Günü" mesajı Açıklaması
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında eczacıların risk altında olduğunu belirterek, "Eczanelerimizin virüsle mücadele kapsamında uygulanan koruyucu hizmetlerden öncelikli olarak yararlandırılması gerekmektedir.
Nurten Saydan - 03.05.2020
TEİS'ten sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerine tepki
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerini kınadı.
Nurten Saydan - 30.03.2020
TEİS Genel Başkanı Saydan'dan Kovid-19'a yönelik "ilaç ve gıda takviyesi" uyarısı Açıklaması
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede kanıtlanmamış hiçbir ilaç ya da gıda takviyesinin kullanılmaması gerektiğini belirterek, internette dolaşan safsatalara inanılmaması ve Sağlık Bakanlığına kulak verilmesi...
Nurten Saydan - 24.03.2020
TEİS'ten eczanelerdeki "kağıt reçete tarama" işleminin süresiz ertelenmesi talebi
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a yazdığı açık mektupta, eczanelerde "kağıt reçete tarama" işleminin süresiz ertelemesi talebinde bulundu.
Nurten Saydan - 05.03.2020
Tüm Eczacı İşverenler Sendikasından reçetelerin eczanelerde taranmasına eleştiri
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, kağıt reçetelerin eczanelerde taranması uygulamasına ilişkin, "Eczacıya bu uygulamayı dayatmak yerine, e-reçete yazamayan hekimin, kağıt reçete yazdığında bu reçeteyi tarayıp Medula sistemine yüklemesi için düzenleme...
Nurten Saydan - 19.02.2020
TEİS Başkanı Saydan'dan ilaç fiyatlarında kur güncellemesine ilişkin değerlendirme Açıklaması
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, ilaçlarda eczacı kar oranlarının yeniden belirlenmesi gerektiğini belirterek, "Bu güncelleme sağlanmadığı takdirde bulunamayan ilaç sorunu ne kadar tedbir alınırsa alınsın devam edecek.
Nurten Saydan - 15.10.2019
Enerji içecekleri ve çikolatalarda ilaç tehlikesi
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan, "performans artırıcı enerji yüklü" adı altında satışa sunulan çikolata ve kahvelerde, "sildenafil", "sibutramin", "tadalafil" gibi ilaç ham maddelerinin tespit edildiğini bildirdi.
Nurten Saydan - 17.07.2019
TEİS'ten reçetelere etken madde yazılsın önerisi
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, reçetelere ilaç ismi yerine etken madde yazılması uygulamasının hayata geçirilmesinin ilaca erişimde yaşanan sıkıntıların önüne geçeceğini bildirdi.
Nurten Saydan - 03.05.2019
Teis Başkanı Saydan'dan 'Aşı' Uyarısı
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, "Çocuklarına aşı yaptırmayan aileler, ülkemizdeki tüm çocuklarımızı riske atmış oluyorlar.
Nurten Saydan - 24.04.2019
Eczacılardan "Bitkisel Ürün" Uyarısı
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, "Yasal mevzuatta ismi 'takviye edici gıda', halk arasında 'bitkisel ilaç' olan ürünler, kontrolsüz, denetimsiz şekilde internet, aktar gibi yerlerde amaçları sadece para kazanmak olanlar tarafından pazarlanmaktadır.
Nurten Saydan - 24.10.2018
İlaç Tedariki Sorununun Nedeni, Avro Kurunun Güncellenmemesi"
Tüm Eczacı İşveren Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, "İlaç tedarikinde yaşanan sorunların temel nedeni, ilaç fiyatı hesaplamasında kullanılan avro kurunun yeni yıla kadar güncellenmeyecek olmasıdır.
Nurten Saydan - 03.07.2018
Teis'ten, Mersin'deki Eczane Saldırısına Kınama
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan, Mersin'de bir eczaneye yapılan saldırıyı kınadı.
Nurten Saydan - 03.07.2018
Teis'ten 'Eşdeğer İlaç' Açıklaması
TÜM Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Mersin'de eczaneye saldırı olayıyla, hem eczane çalışanlarına karşı şiddet konusunun hem de eşdeğer ilaç konusundaki bilgisizliğin tekrar gündeme geldiğini söyledi.
Nurten Saydan - 13.03.2018
Teis: İlacın Taneyle Verilmesinden Beklenen Tasarruf Sağlanamayacak
SAĞLIK Bakanı Ahmet Demircan'ın Türkiye'de adetle ilaç satışı olabileceğini, böyle bir uygulamanın israfı önleyeceğini belirtmesi üzerine Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, ilacın orijinal ambalajı üzerinde hastaya verilmesi gerektiğini vurgulayarak, aksi...
Nurten Saydan - 28.06.2017
Tıbbi Malzemelerin Eczanelerden Temin Edilmesi
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile eczaneler arasında yapılan tıbbi malzeme sözleşmesinin 1 Temmuz'da yürürlüğe gireceğini belirterek, eczacıların ilacın yanı sıra tıbbi malzeme için de danışmanlık hizmeti vereceğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nurten Saydan Haberleri | Nurten Saydan Kimdir - Haberler - Nurten Saydan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nurten Saydan kimdir, hayatı ve biyografisi. Koronadan korunmak isterken bilinçsizce alınan takviye edici gıdalar, yarardan çok zar
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 08:52:17. #1.15#
title