Meke Gölü Haberleri

Meke Gölü haber, Meke Gölü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meke Gölü - 24.03.2021
Obruk Uygulama ve Araştırma Merkezi riskin önlenmesi için çalışmalar devam ediyor
Obruk Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Konya Valiliği AFAD İl Müdürlüğü, Aksaray Valiliği AFAD İl Müdürlüğü, BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Enerya Gaz Dağıtım A.Ş, Konya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Karapınar Belediyesi ve Karatay Belediyesi gibi birçok kamu kurum ve kuruluşlarıyla uygulamalı çalışmalar yaptığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Obruk Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Fetullah Arık öncülüğünde 2020 yılında Konya Valiliği İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü 'Obruk Alanlarının Tespiti ve Risk Değerlendirme Projesi' kapsamında Karapınar ilçesi sınırları içerisindeki obruklar yerinde incelenerek konum ve boyutları belirlenmiş, bölgede İHA gibi uzaktan algılama çalışmalarıyla ayrıntılı jeolojik, hidrojeolojik, yapısal jeolojik, stratigrafik, mineralojik-petrografik, sedimantolojik ve jeokimyasal saha ve laboratuvar çalışmaları gerçekleştirilerek sondaj ve jeofizik yöntemlerin uygulanacağı noktalar tayin edilmiştir. Merkez, 2020'de BOTAŞ Genel Müdürlüğü ile 'Tuz Gölü Güneyi Gömülü Risk Alanlarının Araştırılması Projesi (GRAP-2)' kapsamında Aksaray ve Konya çevresindeki doğal gaz boru hatlarının obruk risk araştırmaları, Konya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile 'Meke Gölü'nü (Karapınar-Konya) Kurtarma Projesi', Enerya Gaz Dağıtım A.
Meke Gölü - 19.06.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: "1 milyonuncu konutun anahtarını vatandaşımıza vereceğiz"
Valilerle, belediye başkanlarıyla, milletvekilleriyle ve vatandaşlarla şehirlerin geleceğini istişare etmek amacıyla bugüne dek 70'den fazla ili ziyaret ettiğini hatırlatan Kurum, Konya'ya da müjdelerle geldiğini dile getirdi. Kurum, 2023 yılına kadar 81 ilde 81 milyon metrekarelik alana yapılacak millet bahçelerini hizmete sunacaklarını hatırlatarak şunları kaydetti: "Şu ana kadar Cumhurbaşkanımızın iştirakleriyle iki ayrı açılış töreniyle 23 millet bahçemizi aziz milletimizin hizmetine sunduk. 200'den fazla projemizde çalışmalarımız devam ediyor. Konya'da Sultan Alaaddin ve Ulu Hakan Abdulhamit Han'la başlayan millet bahçesi geleneğimizi 11 yeni millet bahçesiyle yine Konya'mızda sürdürüyoruz. Meram'da 900 bin metrekarelik alanı kapsayan Millet Bahçesi'nin açılışını 2018'de Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla gerçekleştirdik. Şu anda, Konya eski stat yerinde, 108 bin metrekarelik alanda Meram 2. Etap Millet Bahçesi'ni yapıyoruz. Bu millet bahçemizde havuz, tematik bahçeler ve piknik alanları yer alacak." "Ekolojik koridorların en önemli ulaşım ağı bisiklet ve yeşil yürüyüş yolları olacak" Yine aynı alanda bin metrekarelik millet kıraathanesi, 2 bin metre bisiklet yolu ve 4 bin 500 metre yürüyüş yolu yapacaklarını bildiren Kurum, bu millet bahçesi içinde tarihi kimliğine yakışır bir camiyi de Konya'ya kazandıracaklarını aktardı. Şehirdeki tüm millet bahçeleri tamamladığında Konya'ya 2 milyon metrekareden fazla yeşil alanın kazandırılmış olacağını belirten Kurum, ülkedeki millet bahçelerinin aynı zamanda 22 ilde başlattıkları ekolojik koridorlar için de birer köprü vazifesi göreceğine işaret etti. Konya'da da ekolojik koridor içerisinde Tuz Gölü, Beyşehir Gölü, Meke Gölü, Acı Göl, Karapınar Potansiyel Jeopark Alanı ile Ihlara Vadisi ve Kapadokya Bölgesi'nin bulunduğunu anlatan Kurum, iklim değişikliğiyle mücadele edilen süreçte bu ekolojik koridorların şehirlere nefes aldıracağını vurguladı.
Meke Gölü - 11.06.2020
Meke Gölü'nde yağmur sonrası çıkan gökkuşağı büyüledi
Karapınar'da yağmurun ardından ortaya çıkan gökkuşağı vatandaşları büyüledi.
Meke Gölü - 22.04.2020
21 Nisan 2020 Haberleri
21 Nisan 2020 Manşet Haberleri.
Meke Gölü - 07.03.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Konya'da "Medya Buluşması" programında konuştu Açıklaması
- "Konya'yı yol gösteren bir şehir haline getireceğiz" Konya'ya ilişkin görüşlerini de paylaşan Kurum, şehrin tarihiyle, kültürüyle, sosyo-ekonomik hayatıyla, şehirciliğiyle ve medeniyet geçmişiyle kadim bir kent olduğunu belirtti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: "Konya'da millet bahçesinden sosyal konutlara, tarihi kent meydanlarının ve sanayi alanlarının dönüşümünden çevre çalışmalarımıza kadar pek çok projeyi gerçekleştiriyoruz. Konya'mızı marka şehir yapacak tüm projelerimizi başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere 31 ilçe belediyemizle, valimizle, milletvekillerimizle istişare ederek birlikte yürütüyoruz. İnşallah hep birlikte el ele gönül gönüle vererek Konya'mızı mimarisi ve şehirleşmesiyle dünya şehirlerine örnek bir şehir, yol gösteren bir şehir haline getireceğiz." Bakanlık olarak 22 ilde ekolojik koridor çalışmalarına devam ettiklerini anımsatan Kurum, şunları söyledi: "Ekolojik koridorların ilk örneğini tepelerden gelen suyu bahçelerden geçirerek meyve bahçelerinin oluşmasını sağlayan Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat döneminde görüyoruz. Konya'daki Tuz Gölü, Beyşehir Gölü, Meke Gölü, Acı Göl, Karapınar Potansiyel Jeopark Alanı ile Ihlara Vadisi, Kapadokya Bölgesi ve buna benzer birçok koruma alanını birbirine bağlayacağız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Meke Gölü Haberleri | Meke Gölü Haber - Haberler - Meke Gölü haberleri, son dakika meke gölü haber ve gelişmeleri burada. MEKE GÖLÜ'NÜ KURTARMA OPERASYONU.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 22:14:18. #1.14#

title