Likya Haberleri

Likya haber, Likya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Likya - 13.9.2020
Patara'da 13 bini aşkın caretta caretta yavrusu denizle buluştu
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından desteklenen uydu izleme projesi kapsamında da Patara, Likya ve Belkıs adı verilen 3 caretta caretta türü deniz kaplumbağasına uydu izleme cihazı takılarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan eşliğinde denize bırakılmıştı.
Likya - 12.9.2020
Antalya'nın gözlerden uzak antik kenti; Trebenna
Konyaaltı ilçesi Geyikbayırı ve Çağlarca köylerinden geçilerek orman yoluyla ulaşılan, denizden 700 metre yüksekteki Trebenna Antik Kenti, Likya, Pamphylia ve Pisidia kaşağında bir sınır kenti olarak dikkat çekiyor.
Likya - 8.9.2020
Myra Antik Kenti'nde 2200 yıllık pişmiş toprak eserler bulundu
Antik Likya Uygarlığı döneminin önemli şehir merkezlerinden olan ve kaya mezarlarıyla ilgi gören Myra'daki kazılar, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğretim üyesi Prof.
Likya - 7.9.2020
Milletvekili Atay Uslu'dan, Göynük Kanyonu daveti
Beydağları Milli Parkı içindeki kanyonun tarihi Likya yolu üzerinde bulunduğuna işaret eden Uslu, "Yüzerek, yürüyerek ve kayalıklardan tırmanarak ilerlenilen kanyon dünyanın en güzel yürüyüş parkurlarından birisi.
Likya - 4.9.2020
Kovid-19 salgını Göynük Kanyonu'na ilgiyi artırdı
Her yıl binlerce ziyaretçinin uğrak yeri arasında bulunan ve Likya Yolu'nun önemli bir kısmının geçtiği kanyon, macera tutkunlarına ev sahipliği yapıyor.
Likya - 3.9.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Demre ilçesinde, dün akşam Kekova turundan dönen yat kaptanı Osman Cengiz, denizde yaralı kaplumbağa gördü. Osman Cengiz bunun üzerine Çayağzı'ndaki doğa gönüllüsü Osman Keskin'e haber verdi. Osman Cengiz teknesiyle Osman Keskin'i alarak yaralı deniz kaplumbağasının bulunduğu bölgeye gitti. İki arkadaş yaralı deniz kaplumbağasını tekneye alarak Demre'nin Çayağzı Limanı'ndan karaya çıkardı. Daha sonra durum, Demre sahillerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve merkezi Antalya'da bulunan Likya Doğa Sporları Derneği (LİDOKS) adına caretta carettaları gözlemleyen ekibin başındaki Enes Kardaş'a haber verildi.
Likya - 2.9.2020
"Huzur ve barış" kenti: Antalya
Antik çağlarda 14 dilin konuşulduğu coğrafya Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Çevik, AA muhabirine, Antalya'nın antik dönemlerde yüzlerce kültüre vatan olduğunu, Pamfilya, Likya ve Psidia gibi antik uygarlıkların bir bölümünün bugünkü il sınırları içerisinde yer aldığını söyledi.
Likya - 28.8.2020
Sinan Değirmeni?nde zamanda yolculuk
Konyaaltı ilçesi Geyik Bayırı'ndan sonra Çağlarca Köyü yol ayrımından stabilize yol ile ulaşılabilen Sinan Değirmeni, masal köyü andırıyor. Ziyaretçilerini, yaklaşık 900 metre rakımda yan yana dizili ahşap tahıl ambarları ve değirmeniyle Geç Osmanlı döneminde zamanda yolculuğa çıkaran bölge, son yıllarda ilgi odağı haline geldi. Doyran Mahallesi sınırlarındaki Sinan Değirmeni tahıl ambarlarının, antik Likya bölgesinin lahitlerinden esinlenerek yapıldığı tahmin ediliyor.
Likya - 27.8.2020
Bakan Ersoy'un "2021 de Patara Yılı olsun" önerisine destek
İlk demokratik meclis binası Patara'da Likya uygarlığına başkentlik yapmış antik kentin, bu onuru hak ettiğini anlatan Ege, Patara'nın antik çağda çok önemli bir ticaret merkezi olduğunu hatırlattı.
Likya - 26.8.2020
Son dakika... Deniz kaplumbağaları "Patara, Likya ve Belkıs", türlerinin geleceğine de hizmet edecek
Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından Patara sahilinden denize bırakılan ve "Patara", "Likya" ile "Belkıs" adı verilen deniz kaplumbağaları, taşıdıkları uydu cihazlarından alınan sinyallerle göç yollarının keşfedilmesine ve bu sayede nesli tükenme tehdidi...
Likya - 25.8.2020
Son dakika haberleri | Antalya'da kayalıklarda mahsur kalan turist kurtarıldı
İlçede tatil yapan Sergii Morozov, tarihi Likya Yolu'nda doğa yürüyüşüne çıktı.
Likya - 20.8.2020
Emine Erdoğan'ın denize saldığı carettalardan ilk sinyaller geldi (2)
CARETTALARIN SİNYAL HARİTASI Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nin (DEKAMER) kontrolünde uydu takip cihazıyla izlenen üç carettadan gelen ilk sinyallere göre, Emine Erdoğan'ın ismini verdiği Belkıs (kırmızı renk) ile Patara (yeşil renk) isimli kaplumbağa denize salındıkları Patara Plajı'nın doğu tarafına ilerlerken, Likya'nın (mor renk) ise batıda Fethiye açıklarına doğru yöneldiği görüldü.
Likya - 19.8.2020
Son dakika haber: Emine Erdoğan ve Bakan Kurum kaplumbağaları denize uğurladı (2)
Öte yandan Emine Erdoğan kaplumbağalardan birine 'Belkıs' adını verirken, diğer ikisine bakanlık tarafından 'Patara' ve 'Likya' adı verildiği öğrenildi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Likya Haberleri | Likya Haber - Haberler - Likya haberleri, son dakika likya haber ve gelişmeleri burada. Büyükşehir'in Voleybolcuları Türkiye birincisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 19:55:40. #1.15#
title