Kaymaz Haberleri

Kaymaz haber, Kaymaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kaymaz - 04.07.2021
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazalarında 2 kişi yaralandı
Hüseyin Kılınç idaresindeki 26 YD 487 plakalı traktör, Sivrihisar ilçesi Kaymaz Mahallesi yakınında kontrolden çıkarak su tahliye kanalına devrildi.
Kaymaz - 21.05.2021
Diyarbakır'da iki aile arasında 4 yıldır süren husumet barışla sonlandı
İlçede 2017 yılında çocuklar arasında çıkan tartışmaya diğer aile bireylerinin de katılması sonucu 16 yaşındaki Ferhat Yıldız'ın hayatını kaybettiği, 2 kişinin yaralandığı kavga nedeniyle aralarında husumet başlayan Kaymaz ve Yıldız aileleri, Bismil Kanaat Önderleri Derneği Barış Komisyonu üyelerinin girişimiyle barıştı.
Kaymaz - 27.04.2021
"Yeşilyurt'umuzu Modern Sahalarla Spor Kenti Yapacağız"
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerinden Oktay Özevren ve İsmail Caner Kaymaz, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden Erdoğan Zelyurt ve Hasan Oruç, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav ve Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Özaltun ile birlikte 'Çilesiz Semt Sahası' proje alanında devam eden çalışmaları inceledi.
Kaymaz - 13.04.2021
Yunanistan'dan sınır dışı edilen FETÖ sanığı eski astsubaya 6 yıl 3 ay hapis cezası
Yunanistan'a kaçtıktan sonra sınır dışı edilip Türkiye'de yakalanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu eski astsubay Yusuf Kaymaz'a 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Kaymaz - 08.04.2021
Son dakika... Ferizli İlçe Devlet Hastanesinde 3 uzman doktor göreve başladı
Başhekim Uz. Dr. Samet Kaymaz, yaptığı açıklamada, ilçe halkına en iyi hizmeti sunmak için İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hekim sayısını artırmaya çalıştıklarını söyledi.
Kaymaz - 27.03.2021
Keşan'da meslek lisesi öğrencileri iş sahibi olacak
Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz liseyi ziyaret etti.
Kaymaz - 24.03.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Yapılan seçim sonucunda yönetim kuruluna Salim Tunçer, Seyfullah Konyalı, Oktay Kaymaz, Kıvanç Fındık, Süleyman Tezcan, denetleme kuruluna İsmail Tülümen, Ayşe Esen ve Yılmaz Kocaman seçildi.
Kaymaz - 15.01.2021
Trakya'nın gelişimi için tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Rektör Prof. Dr. Tabakoğlu, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ile oda ve borsa üyelerinin katıldığı törende, bölgeyi yakından ilgilendiren konular görüşülürken, küresel ısınma, iklim, su ve gıda krizi gibi global sorunlar hakkında ortak hareket etme kararı alındı.
Kaymaz - 06.01.2021
Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi
Salon: TOBB ETÜHakemler: Kaan Büyükçil, Sertan Kırklar, Abdullah İlikNesibe Aydın: Snytsina 14, Peddy 8, Melike Tuğba Oral 10, Hebard 24, Harika Gözde Eldaş 2, Merve Uygül 4, Büşra Akgün 12, Gizem Kaymaz, Simon 7Hatay Büyükşehir Belediyespor: Canada 2, Kübra İmren Siyahdemir 2, Gizem...
Kaymaz - 26.12.2020
Büyükşehirden iki önemli eser daha
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kültür yayınları envanterine iki yeni eseri daha kazandırdı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları tarafından basılan eserlerden birisi Kayseri'nin keşfedilmesi gereken gizli cennetlerinden sadece birisi olan Koramaz Vadisi'nin tarihini anlatan 'Osmanlıdan Günümüze Koramaz Vadisi Tarihi' adlı kitap oldu. Koramaz Çayı'nın aşındırmasıyla binlerce yılda oluşmuş görkemli bir coğrafi estetiğin yanında, tarihi ve kültürüyle de ziyaretçileri büyüleyecek bir yapıya sahip olan vadide, günümüzde yedi yerleşim yerinde yaşam sürmekte ve bu durum vadiyi yaşayan bir açık hava müzesi şeklinde tutuyor. Bu yerleşim yerleri doğudan batıya doğru sıra ile, Büyük Bürüngüz, Subaşı, Küçük Bürüngüz, Ağırnas, Turan, Vekse ve Bağpınar olurken, vadi içerisinde devam eden bu yaşam, kültürün sürekliliğini ve bölgenin ziyaretçiler açısından cazibesini artırıyor. Tarih sevenler için kaya oyma ve modern kiliseler, Bizans Dönemi'ne ait yapılar, Osmanlı ve Selçuklu Dönemlerine ait sivil mimari türünden benzersiz camiler, çeşmeler, konaklar, evler, hanlar, köprüler ve okullar yer alıyor. Bezirhaneler, değirmenler, setenler, güvercinlikler ve şırahaneler ise üretim amaçlı tarihi kültürel yapılar olurken, Columbariumlar, tümülüsler, kaya mezarlar ve mezarlıklar ise Koramaz Vadisi'nin dört bir tarafına dağılmış eşsiz yaşam sonrası kültür mirasları olarak göze çarpıyor. Koramaz Vadisi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin gayretli çalışmalarıyla Unesco Geçici Dünya Miras Listesine girerken, bu tarihi bölge için araştırmalara ağırlık verildi. Bu doğrultuda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarına "Osmanlıdan Günümüze Koramaz Vadisi Tarihi' adlı kitabı envanterlerine dahil edip, okuyucularının hizmetine sundu. Kitaplara ve okur-yazarlara büyük önem ve değer veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin şehre kazandırdığı diğer bir eser ise Kayseri Büyükşehir Belediyesi 4. Hikaye Yarışması Kitabı oldu. Yarışmada belirlenen süre zarfında bin 200 hikaye gönderilirken, bunların her biri, ön jüri tarafından titizlikle değerlendirilerek sayısı 45'e indirildi. Anadolu insanının yaşadıklarını, hayata ve diğer insanlara karşı mücadelelerini, dostluk, vefa, anlayış, sabır, kanaat, yalnızlık ve benzeri unsurları ihtiva eden hikayeler, geçmişten gelen ve halen canlı bir şekilde devam eden güçlü bir anlatı geleneğine de işaret ediyor. 4. Hikaye Yarışması, 10 kişilik asıl jüriden oluşan değerli eğitimciler tarafından irdelenerek derecelendirildi. Bu derecelendirme sonucunda birinciliği 'Yılkıdan Uyanmış Demir Atlar' adlı hikayesi ile İzmir'den katılan Hakan Unutmaz; ikinciliği 'Leylekler Bu Yıl da Gelmedi' adlı hikayesi ile Adana'dan Aysel Kaymaz, üçüncülüğü ise 'Odalarda' adlı hikayesi ile İstanbul'dan Ahmet Hakan Karataş elde etti.
Kaymaz - 23.12.2020
Voleybol: Misli.com Sultanlar Ligi
Salon: Burhan Felek VestelHakemler: Taner Çıldır, Nazire Aylin TurnaoğluTürk Hava Yolları: Carlini, Polen Ünver, Hanife Nur Özaydınlı, Santana, Büşra Şahin, Lynn (Berin Yıldırım, Ada Germen, Nursevil Gökbudak Aydınlar)Beşiktaş: Ezgi Derin Taşdemir, Sude Pehlivan, Ezgi Dilik, Rida...
Kaymaz - 12.12.2020
Voleybol: Misli.com Sultanlar Ligi
Salon: Burhan Felek VestelHakemler: Tuncay Sevim, Selçuk GörmenBeşiktaş: Ezgi Dilik, Deniz Hakyemez, Bengisu Aygün, Seray Altay, Rida Erlalelitepe, Sude Pehlivan (Erce Kasapoğlu, Derin Ezgi Taşdemir, Adlin Kaymaz)Aydın Büyükşehir Belediyespor: Hande Korkut, Aslıhan Kılıç, Ecem Alıcı, Janset...
Kaymaz - 09.12.2020
Eskişehir'deki ölümlü kazanın faili jandarmanın çalışmasıyla Bursa'da yakalandı
Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde meydana gelen ölümlü trafik kazasının ardından olay yerinden kaçan sürücü, Bursa'da yakalandıAlınan bilgiye göre, 7 Aralık'ta Sivrihisar-Eskişehir kara yolu Kaymaz Mahallesi mevkisinde, plakası, marka ve modeli tespit edilemeyen bir araç, yol kenarında yürüyen...
Kaymaz - 30.11.2020
Flo, ev grubu ürünleriyle kış mevsimini sıcak karşılıyor
Flo Panduf Koleksiyonu'ndaki modeller, iç yapısıyla ısıyı muhafaza ediyor, kış boyunca ayakları sıcak tutarken, kaymaz taban özelliğiyle de adımların güvenle atılmasını sağlıyor.
Kaymaz - 27.11.2020
İstanbul Akademi dergisinin ilk sayısı yayımlandı
Özlem Tezcan Dertsiz'in "Mavi Balon" ve Ayşe Kaymaz'ın "Resim Yapan Çocuk" şiirleri ise renklerin ve resmin çocukluk sevincine katkısını dizelere döküyor.
Kaymaz - 22.11.2020
Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi
Salon: BJK Akatlar Spor ve Kültür KompleksiHakemler: Emin Moğulkoç, Tekin Özübir, Sedef YarıcıBeşiktaş HDI Sigorta: Alvarez 12, Elif Bayram 3, İrem Naz Topuz 11, Bradford 20, Melek Uzunoğlu 4, Melisa Korkmaz 4, Senay Zeybek 2, Nur Sezen Yavuz, Nisa Yalçın 4, DraşkiçeviçNesibe Aydın: Snytsina...
title