Jüpiter Haberleri

Jüpiter haber, Jüpiter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jüpiter - 28.12.2020
Son dakika: Ailelere "Kovid-19 sürecinde çocuklarla gökyüzünü keşfedin" önerisi
Küçük, gökyüzünde periyodik olarak devam eden gök olayları olduğunu anlatarak, şöyle devam etti: "Gökyüzü, işi olan kişilerce yani profesyoneller tarafından bilimsel yöntemlerle araştırılıyor. Uzay ayrıca amatörlerce gözleniyor, yani bunu meslek edinmemiş, zevk için yapan herkes bu amatör sınıfına giriyor. 7'den 70'e herkes, çocuk, yaşlı bu kategoride. Bu uğraş bugünlerde tekrar gündemde. Gökyüzündeki doğa olayları, evrenin oluşumundan bu yana devam eden süreçlerdir. Bunları insanların gözlemlemesi harika oluyor. Değişik gök olayları var, insanlar yayın organları sayesinde bunların farkına varmaya başladı." "Önümüzdeki bir hafta içinde Jüpiter ile Satürn yakınlaşacak, ikisini birlikte göreceğiz" Gökyüzünde çok sayıda yıldız bulunduğunu ifade eden Küçük, "Bugün yaşadığımız şehirlerde her yer ışıklandırılmış, gökyüzünü görme şansımız yok.
Jüpiter - 23.12.2020
Jüpiter ve Satürn'ün gökyüzündeki buluşması gerçekleşti
Güneş Sistemi'nin iki gaz devi gezegeni Jüpiter ve Satürn, 21 Aralık gecesi Dünya'dan bakışla aynı hat üzerinde buluştu.
Jüpiter - 11.12.2020
Güneş Sistemi'nde "çekimsel otoban" ağı keşfedildi
Bu kavislerin en açık örneğinin, nesnelere şiddetli çekim gücü uygulayan Jüpiter ile bağlantılı kavis ağı olduğu ifade edildi.
Jüpiter - 09.12.2020
Jüpiter ve Satürn, 21 Aralık'ta gökyüzünde "tek bir yıldız" gibi parlayacak
Jüpiter ve Satürn, ay sonunda "büyük birleşme" olarak bilinen buluşmayla gökyüzünde "tek bir yıldız" gibi parlayacak.
Jüpiter - 30.09.2020
Dünyada 19 saniyelik korku
Bir göktaşı Almanya ve Hollanda üzerinde 19 saniye boyunca atmosferi sıyırıp uzay yolculuğuna geri döndü. Astronomlar, 22 Eylül'de gece gökyüzünde iz bırakan parlak kozmik bir nesne tespit etti. Dünya'nın yörüngesindeki uydulardan daha alçak olarak nesnenin 56 mil içeriye girdiği ifade edildi. Western Üniversitesinden araştırmacıların, göktaşının izini Jüpiter-ailesi yörüngesine kadar sürdükleri, ancak muhtemel bir ana vücut ile eşleşme sağlayamadıkları belirtildi.
Jüpiter - 29.09.2020
Yüzey sıcaklığı 3 bin 200 derece olan gezegen keşfedildi
"TechExplorist" sitesinin haberine göre, Avrupa Uzay Ajansının CHEOPS teleskobunun verisini kullanan Bern Üniversitesinden gök bilimciler, Jüpiter'in bir buçuk katı büyüklüğündeki WASP-189b adlı gezegenin, Terazi Takımyıldızı'nda Dünya'ya 322 ışık yılı uzaklıkta olduğunu açıkladı.
Jüpiter - 18.09.2020
Beyaz cüce yörüngesinde Jüpiter büyüklüğünde bir gezegen keşfedildi
Gök bilimciler, ölen bir yıldızın (beyaz cüce) yörüngesinde dönen dev bir gezegen keşfetti.
Jüpiter - 17.09.2020
GÖRÜŞ- Macron boyunu aşan sularda
2017 seçimlerinin ilk turunda seçmenlerin yüzde 24,01'inin (8 milyon 656 bin 346 ) oyunu alıp, ikinci turda 2002'deki cumhurbaşkanı seçiminden bu yana tekrarlanan, seçmene aşırı sağ tehdidi göstermek suretiyle yapılan şantajla elde edilen yüzde 66,10 oy desteği ile Elize Sarayı'na yerleşti. [1] 2008 yılından bu yana Fransa'yı hırpalayan ekonomik krize karşı kayda değer bir başarısı yok. İşsizlik tehlikeli boyutlarda, bütçe açığı büyüyor, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirlerin gevşetilmesiyle yeniden günde 10 bini aşan vaka sayısı… Avrupa kamuoyu onun sayesinde ekonomi politikalarından duydukları mutsuzluğu "sarı yelekleriyle" ifade eden kitlelerle tanıştı. Avrupa Birliği'nin lokomotif gücü olarak nitelenen ülkesini Almanya Başbakanı Merkel'in gölgesinden kurtarabilmiş değil. ABD Başkanı Trump ile 2018 yılının Nisan ayında Washington ziyareti sırasında Beyaz Saray bahçesine diktiği meşe fidanı gibi Fransa-ABD ilişkileri de kurudu. Kimileri onu Roma tanrılarından Jüpiter'e, kimi de çağımızın "Küçük Napolyon"una benzetti.
Jüpiter - 16.09.2020
İki gök taşı Dünya'nın yakınından geçti
Her yıl Mars ve Jüpiter arasındaki Ana Asteroid Kuşağı ve Neptün'ün ötesindeki Kuiper Kuşağı'ndan kopan çok sayıda asteroid Güneş Sistemi'nin iç kesimlerine savruluyor.
Jüpiter - 24.07.2020
Son dakika haberi | Jüpiter'in uydusu Ganymede'in kuzey kutbunun görüntüleri paylaşıldı
Son dakika güncel haberi... ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) keşif uydusu Juno'nun çektiği Jüpiter'in en büyük uydusu Ganymede'in kuzey kutbunun görüntüleri paylaşıldı.
Jüpiter - 22.07.2020
Son dakika haber... İlk kez bir başka güneş sisteminin yıldızı ve iki gezegeni, teleskopla gözlendi
Sinek Takımyıldızı'nda bulunan "TYC 8998-760-1" isimli yıldızın 17 milyon yaşında olduğu, yıldızın yörüngesinde yeni keşfedilen gaz devlerinin yıldızlarından, Jüpiter ve Satürn'ün Dünya'ya mesafesinden çok daha uzakta yer aldığı belirtildi.
Jüpiter - 05.07.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 3 yıldızı bulunan, kütle olarak da Jüpiter'den 4 kat büyük gezegen keşfetti.
Jüpiter - 03.07.2020
Çin uzaya uzaktan algılama uydusu gönderdi
ABD ve Rusya'dan sonra dahil olduğu "uzay yarışında", son dönemdeki hızlı gelişimiyle öne çıkan Çin, uzaktan algılama uyduları, küresel konumlandırma ve gözlem uyduları, yörüngede daimi uzay istasyonu inşası, Ay çalışmaları, Mars ve Jüpiter'i keşif gibi iddialı projeleriyle 2045'te "uzayın lideri" olmayı hedefliyor.
Jüpiter - 22.06.2020
Dünya'ya benzeyen öte gezegenlerde volkanik faaliyet yaygın olabilir
Modeller, bu öte gezegenlerden bazılarının Jüpiter'in Europa'sı, Satürn'ün Enceladus'u gibi buzla kaplı uydulara sahip olabileceğini de ortaya koydu.
Jüpiter - 22.05.2020
Kuyruklu bir asteroit keşfedildi
2019 LD2 adı verilen asteroitin, Jüpiter ile aynı yörüngeyi paylaştığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jüpiter Haberleri | Jüpiter Haber - Haberler - Jüpiter haberleri, son dakika jüpiter haber ve gelişmeleri burada. 2021'de Güneş ve Ay'da ikişer tutulma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 13:50:28. #1.14#
title