Fosil Haberleri

Fosil haber, Fosil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fosil - Dün
BM'den G7 ülkelerine gelecek 5 yılda iklim finansmanını artırması çağrısı
Gelişmiş ülkelerin 2030 yılına kadar kömür kullanımına son vermesi, diğer ülkelerin ise 2040 yılına kadar kömür kullanmayı bırakması gerektiğini belirten Guterres, fosil yakıtların artık yenilenebilir enerji kaynaklarından daha pahalı olduğuna dikkati çekti.
Fosil - Dün
Liderler zirvesi iklim adaletsizliğini gözler önüne serdi
Öte yandan gerek kuzey-güney ayrımı gerek gelişmiş/az gelişmiş ayrımı üzerinden bakıldığında ülkelerin çevre sorunlarının tamamıyla farklı bir düzeyde olduğu görülüyor. Çevresel sorunların, iklim adaletsizliği gibi iklim değişikliğinin bölgesel etkilerini dikkate alarak küresel düzeyde işbirliği içerisinde çözülmesi gerekiyor. Çevre politikalarının finansmanının sağlanması için devlet, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde olmak önem arz ediyor. Bu tarz zirvelerin bir başka olumlu çıktısı, dünyanın farklı bölgelerindeki iklimsel değişikliklerin ve maruz kalınan zorlukların gündeme getirilmesi oluyor. Ancak ülkelerin iklim vaatleri büyük ölçüde söylemde kalıyor. Örneğin, fosil yakıt tüketiminde üç büyük ülke öne çıkıyor: Çin, ABD ve Hindistan.
Fosil - Dün
Bitcoin 57,000 doların üzerine yükseldi
"Tasarı, özellikle fosil yakıt destekli kripto madenciliğinin çevresel etkilerini yavaşlatmak için 'kripto para birimi madencilik merkezlerinin işleyişi üzerinde bir moratoryum' kurmayı amaçlıyor.
Fosil - 05.05.2021
Son dakika haberi: IEA: Temiz enerji teknolojilerinde kritik minerallere yönelik talep patlaması yaşanacak
Temiz enerji teknolojilerinin hakim olduğu bir enerji sistemi, fosil kaynakların merkezinde yer aldığı yapıya göre derin farklılıklar gösteriyor.
Fosil - 02.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Fas'ın kuzeyindeki bir fosfat madeninde 66 milyon yıl önce nesli tükenen "son Afrika dinozoru"nun fosili ortaya çıktı.
Fosil - 02.05.2021
Fosilleşmiş kemikleri 72 milyon yıl önceye dayanan dinozor "yeni bir tür" olarak kayıtlara geçti
Japon bilim insanları, fosilleşmiş kemikleri 72 milyon yıl önceye ait toprak katmanında bulunan ördek gagalı dinozoru "yeni bir tür" olarak kayda geçti.
Fosil - 01.05.2021
ABD'nin Las Vegas kentinde bir evin havuz inşaatında Buz Çağı fosili bulundu
ABD'nin Las Vegas kentinde, bir evin havuz inşaatında Buz Çağı'na ait fosil kemikleri bulundu.
Fosil - 30.04.2021
Yeni keşfedilen 1 milyar yıllık mikro fosil kayıtlara geçmiş en eski çok hücreli canlı olabilir
İngiltere'de keşfedilen 1 milyar yıllık bir mikro fosilinin, kayıtlara geçmiş en eski çok hücreli canlı olabileceği iddia edildi.
Fosil - 29.04.2021
İSTANBUL-'İthal temizlik araçlarını yerli diye satıyorlar' iddiası
RAKİP FİRMALAR ARACIN MOTORUNU İTHAL EDİYOR Temizlik araçlarında fosil yakıtla çalışan dizel motorun bulunduğunu söyleyen Çelik, 'Bu ürünü Türkiye'de yapan TÜMOSAN firmasından alıp kullanıyoruz.
Fosil - 28.04.2021
Elazığ'da köylülerin tesadüfen bulduğu deniz canlılarına ait fosiller heyecan uyandırdı
Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Akçatepe köyünde hayvan otlatan köylüler, kayalık bölgede deniz canlılarına ait fosil kalıntılarına rastladı.
Fosil - 23.04.2021
Düşünce kuruluşu Carbon Tracker'a göre güneş ve rüzgar, dünya enerji talebinin 100 katını karşılayabilir
Geçen yıl ilk kez temiz enerji şirketlerinin halka arzlarından elde edilen gelir fosil yakıt şirketlerinin gerilini geçerken, finans piyasaları temiz enerjideki fırsatların giderek daha fazla farkına varıyor.
Fosil - 22.04.2021
ABD, gelişmekte olan ülkeler için kamu iklimi finansmanını 2024'e kadar iki katına çıkarmayı hedefliyor
Ayrıca karbon yoğun fosil yakıta dayalı enerjiye yönelik kamu yatırımlarının ölçeğinin azaltılması ve sermayenin iklim dostu yatırımlara yönlendirilmesi gerektiği ifade edildi.
Fosil - 22.04.2021
IMF Başkanı Georgieva'dan G20'ye "karbon fiyat tabanı belirlemeleri" çağrısı
Fosil yakıt sübvansiyonlarını azaltmak için ülkelerle birlikte çalıştıklarını aktaran Malpass, bazı ülkelerin karbon üzerinden vergi uygulamak isteyeceğini ve başka yerlerden vergileri düşürebileceğini kaydetti.
Fosil - 22.04.2021
AB liderleri, iklim değişikliği konusunda dünyaya iş birliği çağrısı yaptı
Michel: Sorumluluk almaya hazırız AB Konseyi Başkanı Charles Michel de zirvedeki konuşmasında, dünyanın iklim değişikliği karşısında şu anda büyük bir zorlukla karşı karşıya kaldığını, fosil yakıt kullanımı sürdürülebilir olmadığı için insanlığın kendisini yeni bir durumla uyumlu hale getirmesi gerektiğini söyledi.
Fosil - 22.04.2021
BM Genel Sekreteri Guterres'ten, iklim krizine karşı "küresel koalisyon" oluşturulması çağrısı
Zengin ülkeler 2030'a kadar kömür kullanımına son vermeli Fosil yakıtların kullanımına son verilmesinin ve yenilenebilir enerjiye yatırım yapılmasının önemini vurgulayan Guterres, kömür kullanımına zengin ülkelerde 2030'a, diğer ülkelerde ise 2040'a kadar son verilmesi gerektiğini kaydetti.
Fosil - 22.04.2021
Çevre hareketi üyesi aktivistler HSBC'nin Londra'daki yönetim merkezinin camları kırdı
Gruptakiler açıklamalarında, HSBC'yi fosil yakıtlara dayalı endüstriler ile olan ilişkisi nedeniyle protesto ettiklerini belirtti.
Fosil - 22.04.2021
Giresun'un güneşten aldığı enerji devlet desteğiyle artıyor
Gül, dünyada güneş enerjisinin son derece stratejik bir hal aldığına işaret ederek, "Fosil yakıtların kullanımından kaçınılmaya çalışılan bir dönemde yaşıyoruz.
Fosil - 22.04.2021
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
Kesin korunacak hassas alanlar Ankara'nın Ayaş ilçesindeki Şıngırdaklin Mağarası, Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesindeki Soğanlı köyü, Antalya'nın Demre ve Finike ilçeleri sınırlarındaki Beymelek Kıyı Bandı, İzmir'in Kemalpaşa ilçesi sınırlarındaki 31. Grup alanı, Çankırı'nın merkez ilçesindeki Çorakyerler Fosil Lokalitesi, Edirne'nin Keşan ilçesindeki Mecidiye köyü sınırlarında yer alan Uzunkum ve İtalyan koyları ile Sivas'ın Gürün ilçesindeki Gökpınar Gölü'nün Doğal Sit Alanı'nın koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucunda, sınır ve koordinatları belirlenen alanların kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi.
Fosil - 21.04.2021
"T-Rex" dinozor türünün sanılandan oldukça yavaş yürüdüğü belirlendi
CNN'deki habere göre, "Royal Society Open Science" dergisinde yayımlanan araştırmada, Hollandalı paleontologlar, Leiden kentindeki doğal tarih müzesi Naturalis Biyoçeşitlilik Merkezinde bulunan 12 metrelik yetişkin T-Rex fosilinin üç boyutlu modelini oluşturdu ve dinozorun adım ritimlerini hesapladı.
Fosil - 21.04.2021
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştı
Rapora göre, 2018'de dünyanın yüzde 81'inin elektrik ihtiyacı fosil kaynaklardan sağlanırken, 2019'da küresel sera gazı emisyonları artış gösterdi.
Fosil - 21.04.2021
Makineciler pandemiyi geride bırakıyor
İhracattaki moral verici gelişmelerin yanında, Türkiye'de makine ithalatına harcanan miktarın fosil yakıtları yakaladığı uyarısında bulunan Karavelioğlu şunları söyledi: "Teşvik mevzuatında yapılacak iyileştirmelerle ithalatı kolaylaştırıcı ve özendirici unsurların kontrol altına alacağına inancımız tam.
Fosil - 20.04.2021
Küresel LNG ticareti Asya, tedariki ise ABD kaynaklı büyüyecek
Geçen yıl düşük seyreden elektrik talebinin doğal gaz talebini etkilediğini dile getiren Dubreuil, "Bu yıl elektrik üretim sektöründe doğal gaz tüketiminin yaklaşık yüzde 1,5 artacağını öngörüyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarının daha rekabetçi hale gelmesi ve daha ucuz fosil yakıtlar, elektrik üretiminde doğal gazın rekabet gücünü azaltıyor.
Fosil - 16.04.2021
Son dakika haber | ABD Hazine Bakanı Yellen, kurumlar vergisi reformunu çevreci kuruluşlarla görüştü
Açıklamada, Yellen'ın yeni vergi planı ile 1900'lerin başlarına kadar uzanan sübvansiyonlar kaldırılarak ve bu yüzyılın enerji teknolojilerine geçişi destekleyerek fosil yakıt endüstrisine yönelik bakışın modernize edilmeye başlandığını söylediği kaydedildi.
Fosil - 16.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Antalya Müzesi, kıymetli eserleri ve heykelleriyle öne çıkıyor
Tarihi Kaleiçi'nde 1922 yılında kurulan ve 1972'de Konyaaltı Caddesi'ne taşınan Antalya Müzesi, fosillerle başlayan yaşamsal dönemden Osmanlı'ya kadar birçok döneme ışık tutuyor.
Fosil - 16.04.2021
Araştırmaya göre dünyada 2,5 milyar T-rex dinozor türü yaşamış olduğu tahmin ediliyor
California Üniversitesi Paleontoloji Müzesi Müdürü Charles Marshall ise 100 T-rex dinozor fosilinin bulunduğunu ve bu fosillerden 32'sinin erkek dinozorlara ait olduğunu belirterek, "2,5 milyar yerine 2,5 milyon dinozor yaşamış olsaydı dinozorların var olduğunu muhtemelen asla bilemeyecektik.
Fosil - 14.04.2021
Son dakika haber... CW Enerji'den Gaziantep'te güneş enerji santrali yatırımı
Fosil yakıtların dünyayı fazlasıyla kirlettiğini vurgulayan Özdurak, "Yatırım maliyetinin düşük olması ve yüksek verim elde edilen bir enerji türü olması sebebiyle son yıllarda güneş enerji santrallerine ilgi fazlasıyla arttı.
Fosil - 13.04.2021
Petrol zengini Suudi Arabistan ekonomisini "güneşe" çevirdi
G20 ülkeleri içinde ise Suudi Arabistan hariç 19 ülkenin iklim değişikliğine uyum planı bulunuyor. Suudi Arabistan, "Saudi Vision 2030" kapsamında fosil yakıtları kademeli olarak azaltmayı hedefliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fosil Haberleri | Fosil Haber - Haberler - Fosil haberleri, son dakika fosil haber ve gelişmeleri burada. BM'den G7 ülkelerine gelecek 5 yılda iklim finansmanını artırması çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 00:56:55. #1.16#

title