Eti Maden Haberleri

Eti Maden haber, Eti Maden son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eti Maden - 27.04.2021
Eti Maden ile Gazi Üniversitesi arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı
Eti Maden ve Gazi Üniversitesi arasında eğitimde iş birliği protokolü imzalandı.
Eti Maden - 09.04.2021
Bor madeni yüklü ikinci tren, Çin'e yola çıktı
Bakan Dönmez, yaptığı yazılı açıklamada, Çin'e demir yoluyla ilk ihracatın bu yılın Ocak ayında yapıldığını hatırlatarak, "Eskişehir Kırka'dan yüklediğimiz 42 konteynerlik Boraks Pentahidrat sevkiyatımızı 800 metre uzunluğundaki blok trenle Çin'e göndermiştik. İlk parti teslimatı şubat ayı içinde Çin'in Xi'an istasyonunda müşteriye teslim edildi. Demir yoluyla ihracat Eti Maden'in lojistik ağını genişletmede bir ilk oldu" dedi.
Eti Maden - 09.04.2021
Çin'e yapılan bor ihracatında ikinci tren yola çıkıyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Eti Maden tarafından Çin'e ikinci tren sevkiyatının bugün yapılacağını duyurdu.
Eti Maden - 16.03.2021
TBMM KİT Komisyonunda Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünün 2017-2018 hesapları görüşüldü
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer, 2017'de yaklaşık 2,2 milyon ton bor ürünleri satışı karşılığında yüzde 97'si ihracattan olmak üzere 880 milyon dolar gelir sağlandığını belirterek, "2018'de 2,45 milyon ton ürün satışı ile ilk defa 1 milyar doların üzerinde satış geliri elde edildi.
Eti Maden - 09.03.2021
Kamuda şeffaflık ve hesap verilebilirlik için işletme faaliyetlerini "etkin izleme" adımları güçlendiriliyor
Tebliğ kapsamındaki kamu işletmeleri KİT'ler ve bağlı ortaklıkları kapsayan birinci grup kamu işletmelerinin listesi şöyle: "Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Taşkömürü Kurumu, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Elektrik Üretim AŞ, Türkiye Petrolleri AO, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim AŞ, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ, Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ, TCDD Taşımacılık AŞ, Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık AŞ.
Eti Maden - 29.01.2021
Rusya ve Çin'e gidecek ihracat trenleri Ankara Gar'dan uğurlandı
"Çin'e düzenli bir şekilde ihracat trenleri gönderiliyor" Karaismailoğlu, Çin'e düzenli bir şekilde ihracat trenlerinin gönderildiğini hatırlatarak, "Çin trenlerimizin bir yenisi daha bugün yola çıkıyor. Trenimizle Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından Çin'e ihraç edilecek 1000 ton boraks madeni 42 konteyner içerisinde Çin'in Xi'an şehrine taşınacak.
Eti Maden - 29.01.2021
Enerjide lityum devrimi ve Türkiye'nin potansiyeli
Türkiye bor cevherini lityuma dönüştüren Eti Maden, Lityum Karbonat Üretim Tesisini 2020 yılının Aralık ayının sonunda açtı.
Eti Maden - 27.01.2021
Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Sönmez: "Özel sektörün çekindiği alanlarda TVF devreye girmeye çalışıyor"
"Eti Maden ürünlere katma değer kazandırıyor" Sönmez, bor konusunun milletin içine dokunan bir konu olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: "Türkiye'nin çok ciddi bir bor kapasitesi var.
Eti Maden - 16.01.2021
Son dakika haber | Doğal gaz keşfi sayesinde 2021'in en yatırımcı KİT'i TPAO olacak
Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürlüğü 1 milyar 746 milyon 500 bin lira, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü 950 milyon lira, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ Genel Müdürlüğü (TEDAŞ) 750 milyon lira, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü 635 milyon 862 bin lira, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ise 595 milyon 680 bin lira tutarında yatırım yapacak.
Eti Maden - 09.01.2021
Son dakika! Cumhurbaşkanı Atama kararları Resmi Gazete'de
Kişisel Verileri Koruma Kurulu üyeliklerine Hasan Aydın ve Murat Karakaya, Adli Tıp Kurumu İkinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine Uzman Dr. Gülay Gündoğdu, Elektrik Üretim A.Ş Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Yakup Güler, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünde açık bulunan yönetim kurulu üyeliklerine Özgür Saç ve Tabip Gülbay, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcılığına ise Şeref Demir uygun görüldü.
Eti Maden - 27.12.2020
Bakan Dönmez: "Yerli teknolojilerde güzel haberler almaya devam edeceğiz"
ETİ Maden Lityum Üretim Tesisi Eskişehir'in Seyitgazi ilçesi Kırka Mahallesi'nde yüzde 100 yerli Ar-Ge ile rafine bor üretimi esnasında ortaya çıkan sıvı atıklardan lityum üretilecek. Bu yöntemle lityum üretiminin Eti Maden'e özgü ve dünyada bir ilk olma özelliği bulunuyor.
Eti Maden - 26.12.2020
Son dakika haber: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, ETİ Maden Lityum Üretim Tesisi Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yüzde yüz yerli Ar-Ge ile rafine bor üretimi esnasında ortaya çıkan sıvı atıklardan lityum üreteceğiz. Bu yöntemle lityum üretimi Eti Maden'e özgü ve dünyada bir ilk.
Eti Maden - 26.12.2020
Erdoğan: "TOGG otomobilinin pillerinde kullanılacak lityumu da yine buradan (Eti Maden) temin etmeyi planlıyoruz."
Erdoğan: "TOGG otomobilinin pillerinde kullanılacak lityumu da yine buradan (Eti Maden) temin etmeyi planlıyoruz.
Eti Maden - 26.12.2020
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Yüzde 100 yerli Ar-Ge ile rafine bor üretimi esnasında ortaya çıkan sıvı atıklardan lityum üreteceğiz.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: "Yüzde 100 yerli Ar-Ge ile rafine bor üretimi esnasında ortaya çıkan sıvı atıklardan lityum üreteceğiz. Bu yöntemle lityum üretimi Eti Maden'e özgü ve dünyada bir ilk.
Eti Maden - 26.12.2020
GÜNDEM / 26 Aralık 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile Ankara Gölbaşı Şehir Geçişi Açılış Töreni ve ETİ Maden Lityum Üretim Tesisi Açılış Töreni'ne katılacak.
Eti Maden - 23.12.2020
Bakan Dönmez, Madencilik Şurası Ön Çalıştayı'nda konuştu Açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin, madenleri verimli ve sürdürülebilir kullanma politikasıyla salgın sürecinde en yüksek faydayı elde edeceğini belirterek, "2021 yılında beklenen normale dönüş süreci ve küresel toparlanma eğilimiyle emtia fiyatlarında artışlar bekliyoruz.
Eti Maden - 20.12.2020
Boron'un bulaşık temizlik ürününde hedef tüm tüketiciye ulaşmak
Eti Maden Teknoloji Geliştirme Dairesi Başkanı Derya Maraşlıoğlu, temizlik ve hijyen sektörüne verdikleri öneme değinerek, "Geliştirdiğimiz son temizlik ürünü bulaşık deterjanı oldu.
Eti Maden - 16.12.2020
Enerjide 2020 böyle geçti (2)
9 Aralık Eskişehir Kırka Eti Maden Tesisleri'nde lityum karbonat üretimine başlandı.
Eti Maden - 14.12.2020
"Borlu kaolin" üreticinin yüzünü güldürüyor
"Çalışmaları tamamladık ve patentimizi aldık" Soysal, Trakya'da toprakların bor bakımından zayıf olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Kaolin kili ABD'de 1950 yılından beri kullanılan bir ürün. Son bir kaç yıldır Türkiye'de de uygulanmaya başladı. İthal ürünlerin fiyatları çok yüksek. Yerli ürünler de yetersiz kalıyor. Biz istenilen ürünü bulduk. Ülkemizin değerli bir madeni olan boru miksleyerek çiftçimizin hizmetine sunmak istedik. Gerekli çalışmaları tamamladık ve patentimizi aldık. Borlu kaolin Türkiye'de ve dünyada ilk şu anda. Bize destek olan Eti Maden ile Tarım ve Orman Bakanlığına teşekkür ederiz.
Eti Maden - 19.11.2020
Eti Maden'den CHP Milletvekili Yavuzyılmaz'ın iddialarına cevap
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz'ın iddiaları hakkında açıklama yayımladı.
Eti Maden - 16.11.2020
Eti Maden'den Kırka V. Boraks Pentahidrat Tesisi ihalesi açıklaması
Eti Maden, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan görüşmeleri sırasında CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz tarafından Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kırka Bor İşletme Müdürlüğünde yapımı tamamlanan V.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eti Maden Haberleri | Eti Maden Haber - Haberler - Eti Maden haberleri, son dakika eti maden haber ve gelişmeleri burada. - Eti Maden ve Gazi Üniversitesinden iş birliği protokolü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 04:58:06. #1.16#

title