Eşitlik Haberleri

Eşitlik haber, Eşitlik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eşitlik - Bugün
Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senatoda
Genel Kurul salonunda yapılan oylamada 50-50 eşitlik durumunun ortaya çıkmasının ardından Senato Başkanı sıfatıyla oy kullanan ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, eşitliği Demokratlar lehine bozdu ve tasarının görüşülmesine geçildi.
Eşitlik - Bugün
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım'ın başbakan oldukları dönemde kendisini ziyarete geldiklerinde onlara, "Kendi ülkemizde demokrasiyi gelin bütün standartları hayata geçirelim." dediğini aktararak, şöyle devam etti: "AB fasıl açacakmış. Niye fasıl açsın? Niye AB'den talimat alalım? Biz tamamını yapalım, dönüp AB'ye diyelim ki 'Ne demokrasiden söz ediyorsunuz kardeşim. Zaten biz hepsini yaptık' diyelim. Ama yapmadılar. Şimdi, insan hakları eylem bildirisi açıklanıyor. Yok yani, arkası boş. Bir siyasi iktidar ya da tepedeki bir kişi söylemleri dolayısıyla güven kaybetmişse ne derse desin toplumun ona güveni artık yoktur. Toplumun, kimse kusura bakmasın, Erdoğan'a güveni yoktur." "Türkiye'nin hayrına gelen kanunlara engel olma gibi bir çabamız yok" "Dışarıdan para akışını sağlamak için bir sıcak mesaj olarak mı değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Eylem planı hazırlansın diye AB'den fon para alındı. Bunu hazırlamak için para mı alınır? Dediğinizin büyük bir kısmı zaten anayasada yazılı. Temel haklar ve özgürlükler bölümüne bakalım, hepsi burada yazılı. Kanun önünde eşitlik var.
Eşitlik - Dün
Uluslararası Çalışma Örgütü uzaktan çalışma modelini masaya yatırdı
-"Türkiye'de uzaktan çalışanlar, diğer çalışanlarla aynı haklara sahip" Uzaktan çalışmanın, zamandan ve mekandan bağımsız çalışmaya imkan sağladığını belirten Önder, eşitlik ilkesi çerçevesinde, Türkiye'de uzaktan çalışanların, iş yerindeki diğer çalışanlarla aynı haklara sahip olmalarının esas olduğuna işaret etti.
Eşitlik - Dün
"Kadın İstihdamı" temalı konferans
TSKB Genel Müdürü Ece Börü, etkinlikte yaptığı konuşmada, kadın ve erkeğin iş hayatında ve toplumda aktif katılımıyla eşit olarak yer almasının şart olduğunu belirterek, "Somut adımlar atmamız, daha da ilerlememiz gerektiğini düşünüyorum. Bu doğrultuda şirketlerin eşitlik ve kapsayıcılık prensibiyle hareket etmesi, kadınların sosyal hayatta güçlenmesi için toplumsal farkındalık yaratacak projelerin ön plana çıkarılması ve tamamlanması şart.
Eşitlik - Dün
Kiğılı, Kadınlar Günü'nde "eşittir" simgesiyle özdeşleşiyor
Erkek Giyim Markası Kiğılı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı video ile bu yıl da eşitlik vurgusunu öne çıkarıyor.
Eşitlik - Dün
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu toplandı
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da bir ülkenin kalkınmasının kadın erkek eşitliğinden geçtiğini, bu nedenle de Türkiye'de eşitlik bakanlığının kurulması gerektiğini ifade etti.
Eşitlik - Dün
KADEM Başkanı Gümrükçüoğlu 7. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi'nin açılışında konuştu Açıklaması
Kadına dair konularda "yaradılışta eşitlik, görev paylaşımında adalet" ekseniyle ulusal ve uluslararası çapta pek çok faaliyete imza attıklarını anlatan Gümrükçüoğlu, her yıl düzenlenen kongrenin de bu faaliyetlerden birisi olduğunu kaydetti.
Eşitlik - 03.03.2021
TİHEK Başkanı Arslan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı değerlendirdi Açıklaması
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurum (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, İnsan Hakları Eylem Planı'na ilişkin, "Bu plan, insan haklarının geliştirilmesi, korunması ve güçlendirilmesi, her bir vatandaşımızın hakkının da ifası anlamında çok kıymetli bir çalışma olacak.
Eşitlik - 03.03.2021
Trabzonspor ile Kasımpaşa 24. randevuda
İstanbul'daki maçlarda eşitlik Trabzonspor, deplasmanda oynadığı 11 maçın 3'ünü kazandı.
Eşitlik - 02.03.2021
İKV'den "İnsan Hakları Eylem Planı" değerlendirmesi
Planın hızla hayata geçirilmesi ile Türkiye'de hukuk devleti, yargı ve adalet alanında önemli ilerleme sağlanabileceğini belirten Zeytinoğlu, şunları kaydetti: "Bu plan Türkiye'nin AB sürecinin ilerletilmesi açısından da çok önemli. Planın dayandığı ilkelere bakınca, insan hakları, insan onuru, ayrımcılık olmaksızın hukuk önünde eşitlik, düşünce özgürlüğü, hukuk devleti ilkeleri ve adalete erişim gibi konular evrensel hukuk normlarını içeriyor.
Eşitlik - 02.03.2021
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı
Vizyonu, 'Özgür birey, güçlü toplum; daha demokratik bir Türkiye' olarak belirlenen Eylem Planı'nın 11 temel ilkeyle başladığını belirten Erdoğan, temel ilkeleri şöyle sıraladı: "İnsan, doğuştan sahip olduğu vazgeçilmez haklarıyla yaşar, devletin görevi de bu hakları korumak ve geliştirmektir. İnsan onuru, bütün hakların özü olarak hukukun etkin koruması altındadır. Dil, din, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, mezhep ve benzeri sebepler temelinde hiçbir ayrımcılık söz konusu olmaksızın, herkes hukuk önünde eşittir. Kamu hizmetinin herkese eşit, tarafsız ve dürüst biçimde sunulması, bütün idari faaliyetlerin temel özelliğidir. Mevzuat, tereddüt doğurmayacak şekilde açık, net, anlaşılır ve öngörülebilir kurallar içerir, kamu otoriteleri de bu kuralları hukuk güvenliği ilkesinden ödün vermeden hayata geçirir. Sözleşme özgürlüğüne, hukuki güvenlik ilkesi ve kazanılmış hakların korunması prensibine aykırı olarak hiçbir şekilde müdahale edilemez. Devlet, girişim ve çalışma hürriyetini, rekabete dayalı serbest piyasa kuralları ile sosyal devlet ilkesi çerçevesinde korur ve geliştirir. Adli ve idari işleyiş, masumiyet karinesi, lekelenmeme özellikle bunun altını çiziyorum, lekelenmeme hakkı ve ceza sorumluluğunun şahsiliği ilkelerini koruyan, gözeten ve güçlendiren bir yaklaşımı merkezine alır. Hiç kimse, başkalarının kişilik haklarına saygı göstermek suretiyle yaptığı eleştirileri veya düşünce açıklamaları nedeniyle özgürlüğünden yoksun bırakılamaz. Hukuk devleti, hak ve özgürlükler ile adaletin teminatı olarak her alanda tahkim edilir. Haklarının ihlal edildiğini iddia eden herkes, etkili kanun yollarına zahmetsiz şekilde erişebilir, adalete erişim, hak ve özgürlüklere saygının esasıdır." 'İNSAN HAKLARI KURUMLARININ ETKİNLİĞİNİ ARTIRIYORUZ' Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nda ilk amacın, 'daha güçlü bir insan hakları koruma sistemi' olduğunu belirterek, "Buradaki hedefimiz, insan haklarına dayalı bir hukuk devleti anlayışının daha da güçlendirilmesidir. Böylece Avrupa Birliği ile bilhassa vize serbestisi diyaloğunda karşılanması beklenen hususlara yönelik çalışmalara da hız veriyoruz. Yine bu amaç başlığı altında Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru sisteminin etkinliğini artırmayı hedefliyoruz. Demokratik katılımı güçlendirmek için, siyasi partiler ve seçim mevzuatında değişiklik yapmak üzere kapsamlı bir çalışma başlatıyoruz. İnsan hakları kurumlarının etkinliğini artırıyoruz. Kamu Denetçiliği Kurumu ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'nun kararlarını, kişisel verilerin korunması suretiyle kamuoyunun erişimine açıyoruz" dedi.
Eşitlik - 02.03.2021
Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (1)
"İnsan Hakları Kurumlarının Etkinliğinin Artırılması" hedefine yönelik olarak, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunun yapısı, BM Ulusal İnsan Hakları Kurumlarının Statüsüne İlişkin İlkeler ile uyumlu hale getirilecek ve İnsan Hakları Kurumları Küresel Ağı akreditasyonu alması sağlanacak.
Eşitlik - 02.03.2021
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı: (3)
Çocuk adaleti uygulamalarını da güncelliyoruz. Çocuk mahkemelerindeki duruşma salonlarını, çocuk dostu olacak şekilde tasarlıyor, duruşmalara hakim, savcı ve avukatların cübbe giymeksizin katılımına imkan sağlıyoruz. Aile mahremiyeti ve çocuğun üstün yararının daha iyi korunabilmesi amacıyla aile ve çocuk mahkemelerinin müstakil bir kampüs içinde bulunacağı yeni bir adliye mimarisi modeli geliştiriyoruz. Denetimli serbestlik müdürlüklerinde çocuk büroları kuruyoruz. Suça sürüklenen çocukların adli süreçlerinin her aşamasını, bu bürolar vasıtasıyla takip ediyoruz." Eylem Planı'nda gençlik haklarının da güçlü bir şekilde yer aldığına dikkati çeken Erdoğan, gençlerin karar alma süreçlerine ve kamu hizmetlerine katılımını, liyakat ve eşitlik temelinde güvence altına almayı amaçladıklarını anlattı.
Eşitlik - 02.03.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı: (2)
Demokratik katılımı güçlendirmek için, siyasi partiler ve seçim mevzuatında değişiklik yapmak üzere kapsamlı bir çalışma başlattıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: "İnsan hakları kurumlarının etkinliğini artırıyoruz. Kamu Denetçiliği Kurumu ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunun kararlarını, kişisel verilerin korunması suretiyle kamuoyunun erişimine açıyoruz.
Eşitlik - 02.03.2021
Erdoğan: "KDK ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'nun kararlarını, kişisel verilerin korunması suretiyle kamuoyunun erişimine açıyoruz."
Erdoğan: "KDK ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'nun kararlarını, kişisel verilerin korunması suretiyle kamuoyunun erişimine açıyoruz.
Eşitlik - 02.03.2021
Gizli takip yazılımları 2020'de toplam 53 bin 870 mobil kullanıcıyı etkiledi
Electronic Frontier Foundation Siber Güvenlik Direktörü Eva Galperin de şunları kaydetti: "Stalkerware Karşıtı Koalisyon üye kuruluşları, geçen yıl farkındalık yaratma, takip yazılımlarının tespiti ve aile içi istismardan kurtulanların günlük yaşamlarına ilişkin araştırmalar dahil olmak üzere büyük adımlar attı. Koalisyon, karmaşık bir soruna bütünsel olarak yaklaşmamıza yardımcı oluyor. Bu sorunun basit bir çözümü yok, birçok cephede ilerlemeye devam etmeliyiz." Kaspersky, 2021'den beri Avrupa Komisyonu'nun Haklar, Eşitlik ve Vatandaşlık Programı ile desteklemeyi seçtiği AB çapındaki "DeStalk" projesinde çalışmak için dört ortağıyla güçlerini birleştirdi.
Eşitlik - 02.03.2021
Koç Holding, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi'nin "Nesiller Boyu Eşitlik Forumu"nda
Koç Holding, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için kurulan "Nesiller Boyu Eşitlik Forumu"nun liderleri arasına seçildi.
Eşitlik - 27.02.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya'dan 28 Şubat açıklaması Açıklaması
Neredeyse bütün bankaların içinin boşaltıldığını ve sayısız bankanın batırılıp siyasetin de askıya alındığını kaydeden Kaya, şöyle devam etti: "Türkiye, ne zaman demokrasi çizgisine girse, eşitlik ve adaletin ışığında büyümeye başlasa siyaset kurumu etkisiz hale getirilmeye çalışılmış, milli irade vesayet altına alınmıştır.
Eşitlik - 27.02.2021
LeBron James ile Zlatan Ibrahimovic arasında polemik
Los Angeles Lakers ile Portland Trail Blazers arasında oynanan maçın ardından bu eleştirilere yanıt veren James, "Günün sonunda, yanlış olan şeyler hakkında sessiz kalmamaya devam edeceğim. Eşitlik, sosyal adalet, ırkçılık, seçmene yapılan sistematik baskı gibi bizim halkımıza karşı olan konular hakkında konuşmaya devam edeceğim.
Eşitlik - 27.02.2021
Eski büyükelçi İoakimidis: "Türkiye bir Akdeniz ülkesidir, bölgede olup bitenlerin dışında bırakılamaz"
İoakimidis, şunları kaydetti: "Türk-Yunan ilişkilerinin iyileştirilmesinin iki ülkenin de kalkınmasında olumlu etkisi olacaktır. Özellikle de Trakya ve Doğu Ege adaları gibi sınırdaş bölgelere. Söz konusu bölgelerin yararına turizm, taşımacılık, eğitim gibi konularda iş birliği ve ortak projeler olabilir." Kıbrıs meselesine de değinen İoakimidis, bugün gelinen noktada tarafların tezleri arasında radikal farklılıklar bulunduğuna dikkati çekerek, Ada'daki sorunun çözümü konusunda olumlu yönde beklentiler bulunmadığını ileri sürdü. ???????İoakimidis, tarafların çözüm konusunda tekrar ortak bir noktada buluşabilmeleri için, öncelikle Rum tarafının "Guterres çerçevesini" bütünüyle ve özellikle siyasi eşitlik ilkesini kabul etmesi gerektiğini kaydetti.
Eşitlik - 27.02.2021
Trabzonspor, Fenerbahçe rekabetinde 129. randevu
Trabzonspor ile Fenerbahçe, yarın oynayacakları müsabakayla birbirlerine toplamda 129. kez rakip olacak.
Eşitlik - 26.02.2021
Son dakika haber: KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğum gününü kutladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin sürdürdüğü egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü zeminindeki iki devletli vizyonunun kararlılıkla arkasında olduklarını, bunun Türkiye ile KKTC'nin birlikteliğini ve pozisyonunu güçlendirdiğini kaydetti.
Eşitlik - 24.02.2021
Serik Belediyespor: 1-1
STAT: 7 Eylül HAKEMLER: Gürcan Hasova (xx), Emir Kılıçarslan (xx), Aykut Küçük (xx) TURGUTLUSPOR: Hüseyin (x) - Samed (xx), Muhammet Arslantaş (xx) (Dk. 62 Mutlu x), Marvin Sinan (xx), Mete (x) (Dk. 35 Sezer xx), Erdoğan (xx), Talha (xx), Muhammet Haşim (xxx) (Dk. 82 Beşir x), Erkan (x) (Dk. 81 Emre Keskinx), Kadir (xx), Muhammed Rıdvan (xx) SERİK BELEDİYESPOR: İbrahim (xx) - Ergün (x) (Dk. 86 Melih), Murat Gürbüzerol (xx), Ahmet (xxx), Tufan (x) (Dk. 66 Mikail xx), Yusuf (x) (Dk. 86 Sinan), Abdulsamet (x), Murat Erdemir (x) (Dk. 78 Raif xxx), Cenk (xx), Burak (xxx), Kaan (x) (Dk. 66 Erkan xx) GOLLER: Dk. 58 Muhammet Haşim (Turgutluspor), Dk. 87 Raif (Serik Belediyespor) SARI KARTLAR: Cenk, Mikail (Serik Belediyespor), Kadir, Muhammed Rıdvan, Hüseyin (Turgutluspor) Misli.com 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta geçen hafta Bayburt Özel İdarespor deplasmanındaki son dakika yenilgisiyle Play-Off hattından çıkan Turgutluspor, evinde Serik Belediyespor önünde de son anlarda puan kaybetti: 1-1. 7 Eylül Stadı'ndaki karşılaşmada 58'inci dakikada Muhammet Haşim'in golüyle öne geçen Turgutlu, 87'nci dakikada Raif'in eşitlik sayısına engel olamadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eşitlik Haberleri | Eşitlik Haber - Haberler - Eşitlik haberleri, son dakika eşitlik haber ve gelişmeleri burada. Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senatoda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 07:53:42. #1.15#
title