Ersin Tatar Haberleri

Ersin Tatar haber, Ersin Tatar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ersin Tatar - 05.10.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: "Muhaliflerim beni Ankara'nın papağanı olarak tanıtıyor"
Anadolu Üniversitesinde düzenlenen 2021-2022 Akademik Yıl Açılış Töreni'nde fahri doktora unvanı verilen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, törende yaptığı konuşmada KKTC muhalefetini eleştirerek, "Bana her türlü suçlamayı yapıyorlar.
Ersin Tatar - 04.10.2021
Kıbrıs'ta taraflar arasında ortak zemin olmaması resmi müzakerelere engel
Bu hususta önemli nokta, bilhassa Crans Montana ile yıllarca görüşülen, iki tarafın ortaklığına ve temelde paylaşmaya dayanan federasyon tezinin Türk tarafı nezdinde geçerliliğini yitirmesi oldu. Türkiye ve KKTC, Crans Montana'nın ardından egemen eşitlik temelinde Ada'da iki devletli çözüm modelini benimsedi. Özellikle Ekim 2020'de KKTC'de Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle, "egemen eşitliğe ve Kıbrıs'ta iki devletin iş birliğine dayalı çözüm" modeli başta BM yetkilileri olmak üzere uluslararası tüm muhataplara aktarıldı ve aktarılmaya devam ediyor.
Ersin Tatar - 02.10.2021
Son dakika haber... KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Eskişehir'e geliyor
Son dakika haberler... Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, bazı ziyaretler ve açılışlara katılmak üzere yarın Eskişehir'e gelecek.
Ersin Tatar - 01.10.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Kıbrıs'ta 1960'a dönmek mümkün değildir"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Atastasiadis'in Kıbrıs Türklerine yönelik "1960 Kıbrıs Cumhuriyeti'ne dönelim" çağrısını reddederek "Kıbrıs'ta yaşanan gerçekler ortadadır ve 1960'a geri dönmek mümkün değildir.
Ersin Tatar - 30.09.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Meclis'te temsil edilen partileri New York temaslarına ilişkin bilgilendirdi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi'nde temsil edilen siyasi partilere yönelik New York temaslarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Ersin Tatar - 28.09.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar üçlü görüşmenin ardından konuştu: (1)
Kuzey Kıbrıs Rum Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Egemen eşitliğimiz ve uluslararası eşit statümüz kabul görürse resmi görüşmelere başlarız." dedi.
Ersin Tatar - 28.09.2021
Son dakika haberi! KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: "Egemen eşitliğimiz ve uluslararası eşit statümüz kabul görürse resmi görüşmelere başlarız."
Son dakika gelişmesine göre KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: "Egemen eşitliğimiz ve uluslararası eşit statümüz kabul görürse resmi görüşmelere başlarız."
Ersin Tatar - 27.09.2021
Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs'ta iki devletli çözüme "hayır" dedi
Anastasiadis, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile üçlü görüşme öncesi BM Genel Merkezi'ne giriş yaparken gazetecilerin sorusunu yanıtladı.
Ersin Tatar - 26.09.2021
Rum Başpiskopos II. Hrisostomos, Kıbrıs Türkleri ve Rumların eşit haklara sahip olmasına karşı
Haftalık yayımlanan Kathimerini'nin haberine göre, Başpiskopos II. Hrisostomos, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile 4.
Ersin Tatar - 25.09.2021
BM Genel Sekreteri Guterres, 27 Eylül'de KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Rum lider Anastasiadis ile üçlü görüşme yapacak
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, 27 Eylül pazartesi günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile üçlü bir görüşme yapacak.
Ersin Tatar - 24.09.2021
Son dakika haber | Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos Elpidoforos ile görüştü
Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos'un New York'ta, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın da bulunduğu Türkevi açılış törenine katılması, Yunan ve Güney Kıbrıs Rum kamuoylarında tepkiye yol açmış, Atina durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ersin Tatar Haberleri | Ersin Tatar Kimdir - Haberler - Ersin Tatar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ersin Tatar kimdir, hayatı ve biyografisi. ULUSKON'dan Kıbrıs'a ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 04:08:04. #1.14#

title